ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Klientėt e Vala 900 nė Kosovė viktima tė sulmeve "hakue"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Klientėt e Vala 900 nė Kosovė viktima tė sulmeve "hakue"   Fri Mar 07, 2008 1:15 am

Pas raportit tė dhėnė nga Zėdhėnėsi i PTK-sė Z. Seremb Gjergji mbi
sulmet nė rrjetin Vala 900, se fjala nuk ėshtė pėr sulme pėrmes
virusave. Zėdhėnėsi i PTK-sė Z. Seremb Gjergji deklaroi se "Ne [PTK-ja]
i kemi hulumtuar tė gjitha rastet dhe kemi ardhur nė pėrfundim se nuk
kemi tė bėjmė me asnjė lloj virusi".
Nė ditėt e fundit pėrdoruesit e Vala 900 janė bėrė viktima tė sulmeve
"hakuese" pėrmes telefonit mobil. Sulmuesit e Vala 900 kanė pėr qėllim
vjedhjen e kreditit telefonik. Ata kėtė e bėjnė duke u paraqitur si
punėtor zyrtar tė Vala 900. Pas bisedės numri i juaj bllokohet dhe
krediti pėr thirrje zhduket.
Kėshillojmė pėrdoruesit e Vala 900 qė tė mos komunikojnė informata
pėrmes telefonit. Vala 900 me sa dihet nuk ka njė sistem tė tillė
automatik ku klienti pranon thirrje nga kompania telefonike pėrmes tė
cilės kėrkohen informata personale.
Sipas informatave qė Economic Initiative for Kosova apo Nisma Ekonomike
pėr Kosovė i mėsoi nga gazeta Express, zyrtarėt e PTK-sė deklaruan se
fjala ėshtė pėr sulme pėrmes virusave, por tani ėshtė vėrtetuar se
sulmet nuk janė tė natyrės sė tillė.
Sa i pėrket sulmeve "hakuese", PTK-ja deklaroi se ato nuk e kanė origjinėn nga Kosova edhe pse sulmuesit flasin Shqip
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Klientėt e Vala 900 nė Kosovė viktima tė sulmeve "hakue"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadri Tarelli: Dy Heronjtė e Kosovės Haki Taha dhe Bajram Gashi
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Muhabere Krasniqi me kėngė tė re pėr dėshmorin e kombit "Kjani Bela" - Video
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Hatellari: Si e "lidha" diktatorin me litar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutoriale-
Kėrce tek: