ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Gjashtė kėshilla qė i bėjnė femrat ta pėlqejnė seksin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Gjashtė kėshilla qė i bėjnė femrat ta pėlqejnė seksin   Wed Mar 26, 2008 3:46 pm

Ēdo grua duhet ta ketė tė qartė se jeta e saj seksuale do tė pėsojė
ngritje, po qe se do tė pėrmirėsojė mėnyrėn si mendon pėr seksin. Mė
poshtė janė disa veprime qė ju shtyjnė ta pėlqeni seksin.
1- Mendoni pozitivisht
Neuroshkenca
moderne mėson: Ēdo mendim ka nė trup njė realitet biokimik. T'i ngresh
mendimet dhe emocionet nė njė shkallė mė tė lartė, kjo do tė thotė t'i
shoqėrosh ato me njė miksturė neuropeptidesh dhe hormonesh tėrėsisht tė
ndryshme, nga ato kur mendimet janė tė panikut, tė frikės dhe tė
zemėrimit. Porosia praktike qė rrjedh nga ky konkluzion shkencor ėshtė
i qartė: Kėnaquni me mendime qė prodhojnė biokiminė e shėndetit dhe tė
gėzimit.
2- Pėrpiquni tė ndjeheni seksi
Ēdo grua
duhet tė bėjė pėrpjekje pėr paraqitjen e saj. Kujdesi pėr paraqitjen
duhet tė jetė i pėrditshėm. Nuk ka nevojė tė harxhojė orė tė tėra para
pasqyrės, as tė prishė shumė para pėr tė brendshme tė shtrenjta e jo
komforte. Ajo duhet tė vishet e tė mbahet nė atė mėnyrė, qė tė ndjehet
plot besim dhe tėrheqėse. Ajo duhet tė bėjė kujdes qė tė veshė tesha qė
venė nė dukje pjesėt mė tė mira tė trupit tė saj.
3- Drejtoni marrėdhėnien seksuale
Shpesh
gratė ankohen se nuk kanė dėshirė pėr seks dhe si rrjedhojė nuk e
gėzojnė seksin. Studimet mė tė fundit pėr kėtė problem kanė treguar se
dėshira pėr seks vjen edhe pasi ka filluar eksitimi seksual. Shprehja
"oreksi vjen duke ngrėnė " ka vlerė edhe nė jetėn seksuale. Nga kėto
studime rrjedh konkluzioni: Gra mos prisni qė dėshira tė ngrejė krye,
bėni qė ajo tė ndodhė.
4- Ēdo gjė tė re provojeni disa herė

Seks
i mirė ėshtė ēdo gjė me pėrjashtim tė seksit rutinė. Rutina dhe
monotonia e bėjnė seksin tė bezdisshėm, ato janė armiqtė e kėnaqėsisė
seksuale. Ēdo gjė e re qė futet nė marrėdhėnien seksuale, bėn tė rritet
kėnaqėsia dhe dėshira pėr seks. Kush ėshtė krijues dhe pak aventurier,
nxiton i paduruar t'i provojė kėto nė marrėdhėniet seksuale.
5- Lini imagjinatėn tė shpėrthejė
Gratė
qė e duan seksin kanė edhe fantazi seksuale tė shėndosha. Disa gra
mundohen t'i shtypin ose t'i injorojnė fantazitė seksuale. Kėtė e bėjnė
se e konsiderojnė faj dhe bezdisje tė kenė fantazi seksuale. Gratė,
lidhur me fantazitė bėjnė kėto dy pyetje: A ėshtė e vėrtetė se kush
fantazon nuk ka jetė seksuale tė vėrtetė? A ėshtė tradhti
bashkėshortore kur fantazon seksualisht pėr dikė tjetėr veē burrit? Tė
mos shqetėsohen dhe tė mos bėjnė tė tilla pyetje, por t'i lėnė
fantazitė e tyre krijuese tė rrjedhin lirisht. Fantazitė i ndihmojnė tė
eksplorojnė nėpėr tabutė seksuale nė mėnyrėn mė tė sigurt dhe mė
private. Askush nuk i di fantazitė e tyre. Ato janė rezervuari ku janė
mbytur dėshirat e tyre sekrete, qė ia kanė refuzuar vetes si gra tė
rritura dhe tė pėrgjegjshme.
6- Masturboni
Gratė
qė e duan seksin mė pėrpara dhe mė shumė nga ēdo gjė, duan veten e
tyre. Kjo pėrkthehet: Ato masturbojnė. Duke masturbuar gratė kuptojnė
se orgazma ėshtė edhe pak lėvizje larg. Kjo i mbush ato plot besim dhe
i bėn qenie seksuale. Askush tė mos ēuditet nga statistikat. Studimet
tregojnė se mė shumė se 2/3 e grave masturbojnė rregullisht. Deri sa ka
kaq shumė gra nė botė qė masturbojnė, atėherė askush nuk duhet tė
hezitojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Gjashtė kėshilla qė i bėjnė femrat ta pėlqejnė seksin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Diana Bunjaku:A i dhunuan femrat gardianėt hungarez!?
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Beka: 24 raste tė vetėvrasjeve nė gjashtėmujorin e parė tė vitit 2010
» Policia e Kosovės arreston gjashtė policė tė MPB tė Serbisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Dashuria dhe Sexy-
Kėrce tek: