ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit   Wed Mar 26, 2008 3:54 pm

1. Flirtimi
Vetėm sepse meshkujt nuk janė shumė tė
zotė me flirtimin nuk do tė thotė se ata nuk e pėlqejnė atė. Ka disa
teknika flirtimi, tė cilat i garantojnė njė femre sukses tė sigurt.
Kafshimi i buzės, lėvizja e cepit tė fundit, duke e pėrkėdhelur lehtė
atė, shpupuritja e flokėve ndėrkohė qė ai flet etj., janė mėnyra shumė
tė mira pėr tė joshur njė mashkull. Ai e dashuron shumė njė gjė tė
tillė sepse e imagjinon veten duke i bėrė kėto veprime dhe kjo gjė e
bėn tė ndizet flakė.
2. Ereksioni
Kjo ėshtė
pėrgjigjja automatike e cila nėnkupton se mashkulli nuk e ka mė nė dorė
situatėn dhe se ndihet krejt i pafuqishėm ndaj kėsaj gjendjeje.
Gjithsesi kjo nuk do tė thotė se ėshtė femra e cila ka kontrollin mbi
tė. Por ereksioni i shkaktuar drejtpėrdrejt nga njė femėr e cila i
pėlqen shumė e bėn atė edhe mė tė kėnaqshėm. Meshkujt mund tė arrijnė
nė ereksion nė shumė mėnyra, por kur e arrijnė duke u joshur dhe
admiruar njė trup tė bukur ata marrin mė shumė kėnaqėsi.
3. Loja para seksit
Ekziston
njė mit se meshkujt nuk do tė lodhen kurrė me lojėn para seksit. Por
ėshtė mė shumė njė ndjenjė ritmi. Ndėrkohė qė njė pjesė e meshkujve e
kanė shumė tė lehtė tė arrijnė kulmin e eksitimit, duket se janė femrat
qė e kanė tė vėshtirė tė "prekin" orgazmėn. Sa mė tė paduruar tė jeni,
ideja e njė periudhe tė gjatė para se tė fillohet me penetrimin mund tė
jetė shumė e lodhshme dhe aspak nxitėse. Gjithsesi ėshtė njė e vėrtetė
qė bashkon tė gjithė meshkujt e botės, nėse femra ėshtė e zonja tė bėjė
njė lojė tė bukur para seksit, ēdo mashkull do ta pėlqejė atė.
4. Seks oral pėr tė
Ėshtė
mė shumė njė fiksim pėr meshkujt dhe nėse edhe partnerja e tij ėshtė e
gatshme t'ia mundėsojė sa herė tė dėshirojė, atėherė ēdo gjė nė
rregull. Lidhja do tė jetė me siguri shumė e gjatė.
5. Seks oral pėr ju
Nėse
meshkujt nuk do tė kishin pėlqyer seksin oral tek partnerja, atėherė ai
me siguri nuk do t'i kishte rezistuar kohės. Shumė meshkuj preferojnė
tė japin seks oral, ēdo partneri i pėlqen ideja qė arrin tė ēojė nė
ekstazė femrėn e tij.
6. Penetrimi
Pėr shumė
meshkuj penetrimi mbetet ende ngjarja e madhe. Meshkujt janė programuar
nė ketė mėnyrė: Seksi nėnkupton ngjizje, kjo do tė thotė penetrim.
Shumė meshkuj preferojnė tė zgjasin kohėn para se tė arrijnė kulmin e
eksitimit. Ata zgjedhin pozicione tė cilat nuk ua dhurojnė menjėherė
orgazmėn, por e shtyjė kohėn para saj.
7. Orgazma
Fatkeqėsisht,
meshkujt arrijnė nė orgazėm nė mė pak se tri minuta pas marrėdhėnies,
ndaj edhe pse pėrpiqen ta shtyjnė kėtė afat, pėrfundimi ėshtė gjithnjė
i njėjtė. Me pėrjashtime tė rralla. Ndėrsa tek femrat edhe pse ėshtė mė
e vonuar, pėrsėri ėshtė mė shumė e fortė. Njė raport i shpejtė mund t'u
dhurojė njė shpėrthim tė shkurtėr, por qė zgjat pak. Kėshtu qė sa mė
shumė tė zgjatet tensioni seksual aq mė e madhe ėshtė edhe kėnaqėsia e
pėrftuar.
8. Pas seksit
Sigurisht, nuk ka
asnjė mundėsi qė aksioni tė ndalet. Edhe pse ju zė gjumi nė krahėt e
njėri-tjetrit, nė momentin e parė qė hapni sytė jeni tė gatshėm pėr tė
rifilluar. Pėr shumė meshkuj "koha pas seksit" mund tė nėnkuptojė
rifillimin seksit, sepse dėshiron tė ndjejė edhe njė herė tė njėjtin
epsh dhe pasion
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit   Wed Mar 26, 2008 3:54 pm

Vlerėsimi i partneritĒfarė duhet bėrė nėse
ndėrgjegjėsohesh se e do tjetrin mė shumė se ē'duhet, se nuk ke njė
jetė tėnden tė pavarur dhe tė kompletuar edhe jashtė asaj nė ēift? Kujt
t'i drejtohesh? Kush dashuron shumė, ka pretendimin tė manipulojė
partnerin, ndjen nevojėn tė ndėrhyjė duke ndryshuar realitetin dhe ka
vėshtirėsi tė mėdha pėr tė pranuar tjetrin pėr atė qė ėshtė. Duke e
mbajtur tjetrin nėn kontroll, mendohet gabimisht tė kontrollohen edhe
ndjenjat. Tė ndėrgjegjėsohesh pėr kėtė sjellje do tė thotė tė bėsh njė
hap tė rėndėsishėm pėrpara. Nėse varėsia afektive tė shtyn tė
kontrollosh tjetrin, gjėja e parė pėr t'u bėrė ėshtė tė mos bėsh mė
asnjė lėvizje, dhe tė mos veprosh mė me kontroll. Por tė fillosh tė
pranosh realitetin dhe mbi tė gjitha veten tėnde. Tė shohėsh realitetin
ashtu siē ėshtė dhe tė vlerėsosh partnerin pėr atė qė ėshtė, tė ndihmon
pa diskutim tė marrėsh vendime tė shėndetshme dhe tė dobishme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit   Wed Mar 26, 2008 3:54 pm

Tundimi dhe tradhtia Sinqeriteti i tepėrt
mund tė shkaktojė tek partneri ndjenjėn e zhgėnjimit dhe urrejtjes, por
edhe tė shkatėrrojė lidhjen. Nėse rrėfeheni edhe nė detajet mė tė
vogla, mund tė lini tek bashkėshorti apo bashkėshortja idenė se
aventura nuk ishte vetėm njė tundim i rastėsishėm, por njė histori e
vėrtetė. Por, nėse jeni zbuluar dhe nuk keni asnjė rrugėzgjidhje
tjetėr, ekzistojnė ende disa kėshilla tė mira pėr tė dalė nga situata.
Tradhtia mund tė gjenerojė dy tipa krejt tė ndryshme reagimesh:
Zhgėnjim dhe urrejtje ndaj partnerit, por edhe ndjenja kėnaqėsie
psikologjike dhe seksuale. Nė pėrgjithėsi, tė gjithė tė tradhtuarit
ndjejnė tė njėjtėn nevojė tė pashmangshme pėr tė folur pėr tradhtinė e
pėsuar. Pjesa mė e madhe e tyre ėshtė e bindur se ėshtė nė dijeni tė
gjithēkaje, si pėr tė rėnduar pozitėn e partnerit, por edhe pėr t'u
siguruar se ai ėshtė ende i denjė pėr besim. Ata pėrpiqen qė tė
kuptojnė se ēfarė i ka shtyrė partnerėt nė tundim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit   Wed Mar 26, 2008 3:55 pm

Pasioni fillestarĖshtė e rėndėsishme qė tė
theksohet se ndėrmjet pasionit fillestar dhe atij tė mėvonshėm vihen nė
punė zona tė veēanta tė trurit, tė cilat janė tė lidhura me impulset
dhe ndjenjat qė ndiejmė kur jemi nė njė lidhje tė stabilizuar prej
kohėsh. Tė dhėna, tė cilat konfirmojnė edhe nga ana neurobiologjike
ndjenjėn e dashurisė qė rritet me kalimin e kohės. Mėnyra e tė
reaguarit pėr tė njėjtėn ndjenjė ėshtė edhe nga ana cerebrale e
ndryshme. Nė trurin e njė femre tė dashuruar aktivizohen mė sė tepėrmi
zonat tė cilat janė tė lidhura me emocionet, pėrkujdesjen, dėshirėn dhe
pėrkushtimin e madh. Ndėrsa pjesa mė e madhe e meshkujve, shpjegojnė
pėrgjegjėsit e eksperimentit, kur bien nė dashuri kanė mė tė aktivizuar
zonat tė cilat janė tė lidhura me eksitimin seksual. Pėr tė vetmuarit
studiuesit kėshillojnė konsumimin e ēokollatės, sepse kjo e fundit
stimulon zonat qė pėrmendėm mė lart.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tetė momente tė rėndėsishme nė jetėn seksuale tė mashkullit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Dashuria dhe Sexy-
Kėrce tek: