ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale   Wed Mar 26, 2008 3:56 pm

Intimiteti nė ēift pėr t'u realizuar plotėsisht kėrkon bashkėpunimin e
tė dy partnereve. Pėr shkak tė ndryshimeve fizike dhe biologjike
kėnaqėsia seksuale nuk pėrjetohet nė tė njėjtėn mėnyrė dhe nė tė
njėjtėn kohė nga tė dy partnerėt. Pėr femrat kjo ėshtė mė e vėshtirė,
sidomos nė fillesat e marrėdhėnies. Pėr kėtė jepen njė sėrė kėshillash
pėr tė ndihmuar nė shmangien e kėtyre problemeve sado tė vogla qofshin
qė lindin nė jetėn nė ēift. Pėr tė mbajtur gjallė pasionin dhe jetėn e
plotė seksuale ėshtė e nevojshme qė tė bisedoni me partnerin/en tuaj
pėr ēdo problem qė ju shqetėson. Vetėm nė kėtė mėnyrė do tė mund tė
"shėroheni" nga disa mendime qė nuk do t'iu lejojnė tė pėrjetoni
plotėsisht raportin tuaj nė ēift.
1. Jepini kohė vetes
Seksi
nuk ėshtė njė garė. As pėr njė femėr. Kulmi i eksitimit mund tė vijė nė
fund pėr njė mashkull, ndėrsa pėr femrat duhet qė gjatė gjithė pėrvojės
tė marrin kėnaqėsi qė tė arrijnė me tė vėrtetė pikėn mė kulmore tė
epshit. Kėshtu qė, nėse doni tė bėni me tė vėrtetė pėrshtypje, merreni
me ngadalė. "Ndėrroni marsh". Mendoni si njė breshkė dhe jo si njė
lepur.
2. Komunikoni
Tė lidhesh fizikisht me njė
femėr, nuk u garanton seks tė mirė. Intimiteti emocional do t'u vijė tė
ndihmė tė dyja palėve. Ndani dėshirat dhe fantazitė tuaja dhe jini tė
ndershėm me ato ēfarė u pėlqejnė dhe jo gjatė aktit. Sa mė shumė tė
diskutoni pėr seksin aq mė i mirė do tė bėhet. Mbi tė gjitha dėgjojeni
partneren tuaj.
3. Bėhuni pėrgjegjės
Djem, edhe
pse kjo mund t'u duket e pabesueshme, por femrat nuk e pėlqejnė shumė
njė mashkull i cili jep idenė e njė mashtruesi. Organi juaj mashkullor
mund tė jetė pjesa mė sensuale e trupit, por pėrqendrimi vetėm nė
nevojat tuaja dhe tė sajat, do tė bėjė qė partnerja juaj tė ndihet e
ftohtė dhe tė mos tė mendojė mė pėr veten e saj.
4. Mos ndaloni
Nuk
ėshtė aspak njė ide e mirė qė tė filloni tė bėni seks, tė arrini nė
orgazėm dhe mė pas tė ndaloni. Herėn tjetėr merrni nė konsideratė
situatėn, duke u nisur nga kėndvėshtrimi i saj. Femrat nuk kėrcejnė
menjėherė nė kulmin seksual, por duke bėrė njė rrugė tė mbushur plot me
kėnaqėsi. Nėse doni tė bėheni me tė vėrtetė mjeshtėr nė shtrat, mos e
shikoni orgazmėn si pikėn kulmore dhe mė tė rėndėsishme tė raportit
tuaj.
5. Kulmi i eksitimit
Kėto qė u thanė mė
sipėr nuk nėnkuptojnė qė njė femėr nuk dėshiron tė arrijė nė orgazėm,
por qė nuk ėshtė e nevojshme qė ajo tė arrijė gjithmonė kėtė pikė.
Shumė pak femra arrijnė nė orgazėm vetėm nė sajė tė penetrimit nė
vaginė tė organit mashkullor. Kjo do tė thotė se, nė pjesėn mė tė madhe
tė rasteve femrat arrijnė tė ndjejnė kulmin e kėnaqėsisė nė sajė tė
stimulimit (prekjes, puthjes dhe fėrkimit) nė klitor.
6. Nėse gjithēka tjetėr dėshton
Edhe
pse mungesa e orgazmės, shpesh nėnkupton se keni pėrdorur teknikat e
gabuara, nė fakt pas saj mund tė qėndrojnė shumė arsye tė tjera
serioze, si gjendja shėndetėsore apo ajo psikologjike. Nė kėtė rast
duhet veēse t'i qėndroni sa mė pranė partneres suaj dhe ta bėni tė
ndjejė se edhe pse gjėrat me seksin nuk po shkojnė ashtu si duhet, ju
vazhdoni ta dashuroni si nė ditėn e parė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale   Wed Mar 26, 2008 3:56 pm

Sjellja e meshkujveEdhe pse duket sikur e
kanė bezdi dhe shpesh herė duhet t'iu luteni me ditė pėr rubinetet,
kanatat e dollapėve, suvanė e tavanit, qė ata mė nė fund pas shumė
kundėrshtimesh, shtytjesh e harresash tė nisin punėn. Por kjo zvarritje
nuk ėshtė asgjė mė shumė se njė lojė fėmijėsh, qė atyre u pėlqen. Sepse
nė tė vėrtetė ata e kanė me qejf rregullimin e gjėrave. I bėn tė ndihen
mirė kur nga duart e tyre rregullohet diēka, qė pa kėtė ndėrhyrje do
mbetej e prishur pėrgjithmonė. Por qėllimi pse nuk e thonė kurrė kėtė
ėshtė se gratė, sipas tyre, nuk e bėjnė dot ndryshimin ndėrmjet tė
rregulluarit e njė rubineti me derdhjen plehrave, duke i quajtur tė
dyja detyra tė meshkujve, qė duhet t'i kryejnė nė fundjavė, pak a shumė
nė kohėn kur ka nisur ndonjė ndeshje futbolli apo garė makinash. Por
ata e duan atė lutjen e partneres tė pėrsėritur, inatin dhe zbutjen pas
pak minutash, ndonjė kompliment tė thėnė shkarazi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale   Wed Mar 26, 2008 3:56 pm

Justifikimet dhe zėnkatĒdo vajzė kur ka qenė
adoleshente, ka parė sesi i dashuri moshatar apo pak vite mė i madh,
sigurisht qė ishte shumė i lumtur qė kishte nė krahė njė vajzė
simpatike, tė zgjuar, tė ėmbėl, qė dukej shumė mirė me ato veshjet e
thjeshta sa herė hynte nė shkollė. Po ja qė njė ditė me siguri ka
kaluar njė nga to vajzat super-seksi tė qytetit dhe ai nuk e ka pasur
problem tė kthente kokėn dhe t'iu linte me minuta tė tėra pėrballė atij
spektakli tė pakėndshėm. Dhe kėtu fillojnė xhelozitė dhe zėnkat e para.
Por vjen njė kohė nė jetėn e ēdo mashkulli kur ai zbulon dobinė qė ka
fshehja e njė pjese tė madhe tė impulseve tė tij. Ai nis gati tė mėsojė
pėrmendėsh ato kotėsitė dhe justifikimet e vogla qė femrat edhe pse i
kuptojnė, kanė aq qejf t'i dėgjojnė. Dhe nė fakt kjo pėr ta nuk ėshtė
njė gėnjeshtėr e pacipė, kjo ėshtė thjesht njė mėnyrė pėr t'i bėrė
gjėrat mė tė lehta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale   Wed Mar 26, 2008 3:56 pm

Vendimet e rėndėsishmeMund tė ketė ndodhur
qė disa prej tyre vendimin mė tė rėndėsishėm nė jetė pėr sa i pėrket
martesės sė tyre e kanė marrė pas njė ēasti reflektimi, larg syve tė
vajzės qė duan apo pėrkėdheljeve e tė saj. Ndoshta shtrirė nė bordin e
njė varke qė vozit nė ujėrat e njė deti, ku ajo nuk e ka ndaluar tė
shkojė, apo nė njė kasolle nė mal, ku ajo sėrish nuk ėshtė treguar
dyshuese para se t'i uronte tė bėnte qejf. Ata e dinė se kjo i kushton
njė femre dhe e vlerėsojnė. Kjo ėshtė gjėja mė e rėndėsishme qė njė
mashkull nuk e thotė kurrė: nė rast se e lejon tė kalojė njė natė me
shoqėrinė, tė harrohet nė njė mbrėmje pokeri, tė shkojė pėr peshk ose
pėr vozitje vetėm, nuk do ta harrojė kurrė dhe do ta vlerėsojė mė tepėr
se ē'pandehin femrat. Dhe rrallė do dojė tė lėrė vetėm njė partnere tė
tillė. Kjo ėshtė e vėrteta. Por meshkujt do tė donin tė ishin gjithmonė
25 vjeē dhe nganjėherė nuk e kanė mendjen kur femrat flasin pėr
probleme qė atyre nuk i zgjojnė shumė interes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
muloss
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 16
Registration date : 09/04/2008

MesazhTitulli: Re: Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale   Thu Apr 10, 2008 1:59 pm

Po duka met bo ty naj profesor te Sexit se po disha qa me spjegu Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peacetv.net/hacker-muloss.html
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kėshillat qė mbajnė gjallė pasionin dhe dėshirėn seksuale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komandat Sula: Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj dhe Muhamet Krasniqi u kapėn tė gjallė
» "Tė vrarėt" sipas KiE-sė, jetojnė tė gjallė nė Pejė
» ISIS e kallė tė gjallė pilotin jordanez
» Njė vajzė turke futet e gjallė nė dhč nga i jati dhe gjyshi
» Vullnet Mato: DĖSHIRĖ ABSURDE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Dashuria dhe Sexy-
Kėrce tek: