ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Njė libėr pėr komandantin Gjin Marku

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Njė libėr pėr komandantin Gjin Marku   Wed Mar 26, 2008 4:07 pm

Ėshtė prezantuar dje libri “Gjin Marku dhe Lufta” nga autori Gjetė
Ndoj. Nė ceremoninė e kryer nė Muzeun Kombėtar, autori e cilėsoi
komandantin Gjin Marku si “Strategu me ndjenja njerėzore”. Nė libėr
pasqyrohet aktiviteti i komandant Gjin Markut qė nė fillimet e tij si
pjesėmarrės dhe organizator i lėvizjes antifashiste nė Korēė dhe
Tiranė, aktiviteti i tij nė Berat, si komandant i Brigadės VII-S dhe
lufta nė Jugosllavi e deri nė dėnimin e tij me burgosje nė vitin 1967.
Libri nis me pėrshkrimin e ambientit familjar, rrethanat qė ndikuan nė
edukimin dhe jetėn e Gjin Markut etj. Nė libėr pasqyrohen dhe aspekte
tė luftės, si karakteri i saj, marrėdhėniet e PKSH me forcat e tjera
nacionaliste si Ballin Kombėtar e tj, ēėshtje qė lidhen me politikėn
dhe rivalitetet pėr pushtet tė rrymave dhe fraksioneve tė ndryshme,
roli i Enver Hoxhės nė luftė dhe politikė etj. Autori e pėrkufizon Gjin
Markun nė kėtė libėr si njė nga arkitektėt dhe themeluesit PKSH qė si
tė tjerėt u bė viktimė e regjimit komunist.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Njė libėr pėr komandantin Gjin Marku
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ton Marku:Nuk ka paqartėsi
» EKSKLUZIVE: Intervistė me komandantin e Brigadės sė Kuqe "Zahir Pajaziti", Hasan Zenelin
» Antoneta Marku: Dy lajme tė mira nga politika e keqe
» Ndue Marku: A mud te reduktohet kriza ekonomike e Gereqise ne nje krize sociale te shoqerise.....
» Ndue Marku: Patriotizmi Shqiptar,viktime e politikes!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti dhe Kultura-
Kėrce tek: