ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Celular, kompjuter dore apo laptop?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Celular, kompjuter dore apo laptop?   Thu Mar 27, 2008 12:07 am

Celular, kompjuter dore apo laptop?Prodhuesi korean MIU ka paraqitur njė
kompjuter i cili duket mė shumė si njė kompjuter dore me pamje tė
pazakontė, por pėr kėtė me funksione tė pasura.
MIU HDPC (Hybrid Dual Portable Computer)
sipas madhėsisė ėshtė radhitur diku mes kompjuterit tė dorės dhe
laptopit, derisa prodhuesi ėshtė munduar qė nė tė tė fus tėrė
karakteristikat e njėrit dhe tjetrit, me celularin si shtesė.

HDPC mbėshtet dy sisteme operative, nė tė mund tė instalohet Windows XP
apo versionet CE si dhe Linux. Nė kėtė mėnyrė nuk do tė ketė ndalesė
pėr adhuruesit e tė dy sistemeve operative. Nė gjendje tė mbyllur HDPC
shėrben si telefon masiv celular, dimensionet e tij janė 163 x 67 x
24.5 milimetra, derisa pesha e tij ėshtė 387 gramėMe hapjen e HDPC-sė ofrohen nė dispozicion mundėsitė e tij
kompjuterike. Tastiera e plotė QWERTY ėshtė e plotėsuar me ekranin LCD
prej katėr inēėsh dhe rezolucion prej 800 x 400
pikselash. Kompjuterin e vė nė funksioni procesori VIA-in C7 me takt 1
GHz i plotėsuar me katėr gigabajt tė memories. Tė dhėnat ruhen nė
diskun e fortė miniatural 1.3 inēėsh me kapacitet prej 60 GB.

Celulari/kompjuteri ėshtė i pajisur me adaptorin WiFi, adaptorin
Bluetooth, lidhjet USB dhe pranuesin digjital tė valėve televizive.
Ekziston mundėsia e lidhjes sė pranuesit tė jashtėm GPS. Ēmimi i
HPDC-sė kaq tė pajisur nuk do tė duhej tė ishte mė e shtrenjtė se 500
dollarė amerikanė, derisa nė shitje ai do tė del gjatė verės sė kėtij
viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Celular, kompjuter dore apo laptop?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: