ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Deklarata e Konferences "Bashkėpunimi ekonomik Shqipėri-Kosovė. Skenarėt e mundshėm"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Deklarata e Konferences "Bashkėpunimi ekonomik Shqipėri-Kosovė. Skenarėt e mundshėm"   Thu Mar 27, 2008 12:20 pm

Te shtunen u zhvillua nė Durrės konferenca me temė "Bashkėpunimi ekonomik Shqipėri-Kosovė".
Ideuar
nga universiteti Universiteti pėr Biznes e Teknologji (UBT) i
Prishtinės dhe universiteti jopublik "Marin Barleti" (UMB) i Tiranės,
konferenca mblodhi figura tė botės akademike e politike qė diskutuan
rreth skenarėve tė mundshėm ekonomikė menjėherė pas shpalljes sė
pavarėsisė sė Kosovės dhe paralelisht me njohjen ndėrkombėtare tė saj.


Pėrfaqėsues:

-
nga Kosova (rektori i UBT z. Edmond Hajrizi; Zv.Rektori i Universitetit
tė Prishtinės; Zv/Kryeministri Ramė Manaj, Zv/Ministri i Financave
Bedri Hamza) etj.

-
nga Shqipėria (si anėtarja e bordit UMB dhe deputetja znj. Ermelinda
Meksi; anėtari i bordit tė UMB dhe Kryetar i Komisionit Parlamentar tė
Ekonomisė z. Edmond Spaho; Prof. Arben Malaj, prof. as. Petraq Milo,
Zv.Kryeministri z.Gazmend Oketa, Ministri i Ekonomisė Tregtisė dhe
Energjetikės z.Genc Ruli; Ministri i Transporteve Punėve Publike dhe
Telekomunikacioneve z.Sokol Olldashi; Ministri i Arsimit dhe Shkencės
z.Genc Pollo, Zv.Ministri i Financave Florian Mima etj);

- dhe nga Maqedonia (pėrfaqėsuesi i Universitetit tė Tetovės; si dhe z. Arbėn Xhaferri etj).
Ata
paraqitėn idenė kryesore e nevojės sė bashkėpunimit politiko-ekonomik
nė krijimin e njė hapėsire politike tė pėrbashkėt, sipas modeleve
europiane.

Konferenca
u parapri njė ditė mė parė nga shpallja e Qendrės sė Studimeve
Shqiptare dhe nėnshkrimi i memorandumit tė marrėveshjes mes
Universitetit "Marin Barleti", Universitetit pėr Biznes e Teknonologji
tė Prishtinės dhe Universitetit Shtetėror tė Tetovės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Deklarata e Konferences "Bashkėpunimi ekonomik Shqipėri-Kosovė. Skenarėt e mundshėm"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Revista "Shqipėria etnike"
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Spiunėt dhe bashkėpunėtorėt e diktaturės, mos lejohen as nė media

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: