ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 UBT nėnshkroi marrėveshje bashkėpunimi me Institutin Diplomatik tė Bullgarisė pranė MPJB-sė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: UBT nėnshkroi marrėveshje bashkėpunimi me Institutin Diplomatik tė Bullgarisė pranė MPJB-sė   Thu Mar 27, 2008 12:32 pm

Nė vazhdėn e
zgjerimit tė bashkėpunimit me institucione prestigjioze ndėrkombėtare
dhe rajonale, Universiteti pėr Biznes dhe Teknologji (UBT),
pėrkatėsisht Fakulteti pėr drejtėsi, shkenca politike dhe diplomaci ka
nėnshkruar dje edhe njė marrėveshje bashkėpunimi nė fushėn e
marrėdhėnieve ndėrkombėtare dhe diplomacisė. Kėshtu dje, nė ambientet e
UBT-sė, rektori i UBT-sė, dr. Edmond Hajrizi ka nėnshkruar marrėveshje
bashkėpunimi me Prof.dr. Milan Ivanov, drejtor i Institutit Diplomatik
tė Bullgarisė pranė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme Bullgare.

njė ceremoni ku ishte i pranishėm edhe shefi i Zyrės Bullgare nė
Kosovė, Nikolaj Koleva dhe pėrfaqėsues tė stafit akademik tė UBT-sė,
dr.Edmond Hajrizi ka folur pėr historikun e UBT-sė dhe programet qė
ofron UBT-ja pėr studime ne tė gjitha fushat me theks tė veēantė nė
fushėn e diplomacisė, integrimeve evropiane dhe marrėdhėnieve
ndėrkombėtare. Ndėr tė tjera rektori Hajrizi theksoi se qėllimi i
UBT-sė ėshtė ofrimi i programeve tė pėrparuara nė
bashkėpunim me partnerėt ndėrkombėtarė. Pėr mėtutje rektori Hajrizi
pėrmendi njė varg institucionesh prestigjioze ndėrkombėtare me tė cilat
bashkėpunon UBT, siē bie fjala: Akademinė Diplomatike tė Vjenės, ENA
(Shkolla e Administratės Publike nė Paris) si dhe eksperiencat qė studentėt e UBT-sė marrin nė institucionet partnere nė Evropė e nė SHBA.
Ndėrsa,
prof. Milan Ivanov, ka paraqitur nė takim tė dhėna pėr punėn e
Institutit Diplomatik tė Bullgarisė, duke theksuar se ata kanė
organizuar studime dhe trajnime tė ndryshme pėr studentė dhe diplomatė
nga vende tė ndryshme tė botės.Ai po kėshtu theksoi se institucioni qė
drejton ka bashkėpunim me shumė institucione dhe universitete
prestigjioze ndėrkombėtare.
Prof.
Ivanov pėrkujtoi gjithashtu se Instituti Diplomatik i Bullgarisė
bashkėpunon me figura tė shquara dhe personalitete e burrėshtetas tė
politikės, shumė punime tė tė cilėve janė tė pėrfshira nė publikimet e
kėsaj akademie.
Pėrfundimisht
palėt u pajtuan qė tė vazhdojnė me implementimin e menjėhershėm nė
praktikė tė projekteve tė tyre tė pėrbashkėta qė kanė tė bėjnė me
trajnimet, hulumtimet dhe studimet nė fushėn e Diplomacisė, Integrimeve
Evropiane dhe Marrėdhėnieve Ndėrkombėtare. Kjo dėshmon edhe njėherė pėr
njohjen ndėrkombėtare tė kualitetit dhe studimeve ndėrkombėtare qė
ofrohen nė UBT.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
UBT nėnshkroi marrėveshje bashkėpunimi me Institutin Diplomatik tė Bullgarisė pranė MPJB-sė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha nė Kosovė marrėveshje ndėrshtetėrore
» Spiunėt dhe bashkėpunėtorėt e diktaturės, mos lejohen as nė media
» Ēfarė pėrmbante Marrėveshja ndėrmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiē?!
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrė nė pyetje djalin qė e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Prishtinė: Vritet Diana Kastrati nga ish-bashkėshorti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: