ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Lidhja mes dy Pc ne nje Pc

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Lidhja mes dy Pc ne nje Pc   Sat Mar 29, 2008 12:44 pm


I kemi 2 pc ne rrjet lokal dhe me 2 pc kemi pune shume dhe per ti lidhur ne nje pc duhet te

vepruar keshtu:

Shkojm te kompjuteri i par(aj qe i lidhni 2pc-et ne nje) shkojm te

Start-Programs-Accesories-Communications dhe Remote Desktop Connection e klikoni aty dhe ju

del nje dritare ku duhet me shkru ju IP Adresen e shkruni IP-Adresen e Pc-es tjeter dhe

asgje mos prekni.
Tani shkoni te ajo pc-ja tjeter tek My Computer-Control Panel-User Accounts dhe e merni at

Useri-n qe esht kryesor dhe ja ndroni passin.
Tani shkoni tek kompjuteri i par dhe e klikoni Enter aj automatikisht lidhet me PC-en tjeter

B dhe ju kerkon User dhe Password dhe ju i jipni keto dhe automatikisht kyqeni tek aj

Pc-tjeter

Ky eshte nje minitutorial por besoj se dot ju pelqej dhe do te ja u lehtesoj punen!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Lidhja mes dy Pc ne nje Pc
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutoriale-
Kėrce tek: