ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Beju disable ballonave njoftues te Win XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Antartiku
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 123
Location : in PC
Job/hobbies : Programming
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Beju disable ballonave njoftues te Win XP   Sun Mar 30, 2008 5:04 pm

Kete tutorial vendosa me postu se mendoj se ju neverisin ato njoftimet e vogla te Windowsit

Shko Start >Run shkruaj >Regedit dhe OK

pastaj ndiq keto hapa
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

pastaj ne anen e djatht shko New >DWORD Value

pastaj ju do ta shihni New Value #1 dhe ndroje ne EnableBalloonTips.
Pastaj ne ket bene Doubleclick dhe ne kete dritare ne fushen Value Data shkruaj 0 dhe selekto bazen Hexadecimal.Dhe ne fund click OK.

Dhe ristartoje PC-n tuaj.Created by Antartiku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Beju disable ballonave njoftues te Win XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutoriale-
Kėrce tek: