ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Adobe paraqet versionin online tė Photoshop

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Adobe paraqet versionin online tė Photoshop   Mon Mar 31, 2008 6:35 am

Adobe paraqet versionin online tė Photoshop

Fatkeqėsisht, kjo qė sapo lexuat nė titull nuk ėshtė krejtėsisht e vėrtetė. Edhe pse Adobe ka paraqitur njė program tė thjeshtė online pėr pėrpunimin e fotografive me emrin Photoshop Express, ky program ėshtė bukur i ndryshėm nga Photoshopi standard.
Natyrisht, as qė kemi pritur se Photoshop Express do tė mund tė bėj krejt apo njė pjesė tė madhe qė bėn Photoshopi i vėrtetė, por megjithatė na ka dėshpėruar mungesa e disa funksioneve dhe fakti se Photoshop Express nuk dallon tepėr nga aplikacionet konkurrente tė tij, siē ėshtė ai Picnik.

Mirėpo, duhet tė pranohet se Express ka njė pamje shumė tė shfletueshme e praktike, edhe pse nė disa momente punon ngadalė. Numri i opsioneve ėshtė solid: fotografitė mund t’i rrotulloni, zvogėloni, preni, t’i rregulloni automatikisht dhe nė to tė bėni disa efekte tė ndryshme. Nga imtėsitė tė cilat e bėjnė Photoshop-in tė jetė ai qė ėshtė, si pėr shembull, shfrytėzimi i tasteve Ctrl, Alt e Shift pėr disa punė tė caktuara, megjithatė prej kėtyre nuk ka asgjė online.
Nėse jeni tė interesuar, versionin eksperimental tė Photoshop Express mund tė provoni KĖTU
https://www.photoshop.com/express/landing.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Adobe paraqet versionin online tė Photoshop
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: