ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Teknologjia CRAMES

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Teknologjia CRAMES   Tue Apr 01, 2008 8:59 pm


Teknologjia CRAMES


(presheva.com)
- Edhe pse flash memoriet nė forma tė ndryshme relativisht janė me
njė ēmim tė ulėt nė raport me kapacitetin, pėrdoruesit e pėrparuar
tė aparateve mobile flasin se ato nuk janė tė mjaftueshme. NEC sė
bashku me Northwestern University ka provuar tė zgjidhė kėtė problem
duke pėrdorė kompresim softverik. Teknologjia CRAMES (Compressed RAM
for Embedded Systems) pėrdorė algoritėm LZ0 qė ka njė shpejtėsi dy
herė mė tė madhe se ajo standarde. Ata kanė arritur tė pėrfitojnė
njė memori dy herė mė tė madhe, qė ėshtė pėr pėrdoruesin e padukshme.
Kur aplikacioni kėrkon tė dhėnat e kompresuara, sistemi operativ e
dekompreson dhe e sjell nė hapsirė tė jotėkompresuar ku aplikacioni
mund ta pėrdorė atė pastaj. Aparati i parė qė pėrdorė kėtė
teknologji ėshtė smartphone FOMA N904i, ku sė shpejti mund tė pritet
dhe tek aparatet tjera mobile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Teknologjia CRAMES
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: