ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Kush janė prodhuesit mė tė mėdhenj tė chip-ave nė botė?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Kush janė prodhuesit mė tė mėdhenj tė chip-ave nė botė?   Wed Apr 02, 2008 12:05 am


Kush janė prodhuesit mė tė mėdhenj tė chip-ave nė botė?(presheva.com) - Intel pjesėn e saj nė treg pėr kėtė vit do
ta rrisė pėer 12.5%, duke mbajtur edhe mė tej vendin e parė si
prodhuesi mė i madh i chipave, kurse rivali i saj AMD ka rėnė nga
lista e 10-shes, njohton kompania iSupply. Samsung Electronics ka
ruajtur vendin e dytė me 7.4% tė tregut kurse Toshiba ka zėnė vendin
e Texas Instruments, qė nga vendi i katėrt kalon nė vendin e pestė.
Pritet qė tėrė kjo industri pėr vitin 2007 tė ketė njė fitim prej
271 miliardė dollarė, cka ėshtė njė rritje prej 4.1% nė raport me
vitin 2006, shkruan iSupply.
Sony nga vendi i 14-tė ka kaluar nė vendin e 8-tė duke i
faleminderuar shitjes sė konzolave Playstation 3.
Kompania Infineon ka kaluar nga vendi i 15 nė vendin e 10-tė. Intel
ka ruajtur vendin e parė duke i faleminderuar procesoravr dual dhe
quad.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Kush janė prodhuesit mė tė mėdhenj tė chip-ave nė botė?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kusari- Lila: Ja kush deshi tė mėvrasė, pazari pėr ekzekutimin tim u krye nė Gjakovė
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Hilmi Saraēi: Masakra serbe nė Studime tė Poshtme (Martiraj) 1998-1999

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: