ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Si te ndryshojm IP-ne Dinamike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Si te ndryshojm IP-ne Dinamike   Sun Apr 06, 2008 12:46 am

- Si te ndryshojm IP-ne Dinamike (Jo ISP/IP)

1. Kliko: Start -> Run -> aty sheno "command" (pa thonjeza) dhe shtyp enter
pastaj iu hapet dritarja e MSDOS-it
pastaj shenoni keshtu:
shenoe "ipconfig/release" (pa thonjeza) dhe shtyp enter
pastaj shenoe "exit" (pa thonjeza) dhe shtyp enter.

Pastaj Kliko me klik djatht te mousit mbi ikonen "My Network Places" pastaj shko Properties

pastaj do shihni nje "Local Area Connection" kliko mbi ate ikon me klik djatht shko Properties

Kliko dy here "Internet Protocol (TCP/IP)" tani te hapet nje dritare e re

ne dritaren e re kliko beje me shenj "YES"- "Use the following IP address"

aty shenoe nje IP Address (s'ka rendesi se qfare e shenon, une shenova 10.16.24.180 - palidhje, veq me mbush ate linje)

Pra keshtu mbushet:
tek IP Adress: 10.16.24.180 pastaj kliko butinin "TAB" dhe automatikisht do i paraqet numrat nė "SUbnet Maske"
tek Subnet Mask: mua me dha keta numra: 255.0.0.0
Pas kesaj Kliko "OK" pastaj prap ne dritaren tjeter kliko "OK"

Pas gjithe kesaj pastaj prap ne "Local Area Connection" kliko me klik djatht te mousit dhe shko Properties.
Pastaj ne dritaren qe te hapet kliko dy here prap mbi "Internet Protocol (TCP/IP)"
ne dritaren vijuese beje me shenj "YES" - "Obtain an IP address automatically"
Dhe ju do e keni nje tjeter IP address te re

Pasi qe ta beni praktik mund ta beni brenda 15 secondave kete gje.

P.S - Kjo metod ndryshon vetem IP Addressen Dinamike, pra nuk e ndryshon ISP/IP Addressen tuaj.
Nese planifikon te besh hack.. me kete metod te ndryshimit te Ip-se duhet te jesh shume i kujdeseshem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Si te ndryshojm IP-ne Dinamike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutoriale-
Kėrce tek: