ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Qka eshte PHP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Qka eshte PHP   Tue Apr 08, 2008 1:31 pm

PHP


Personal Home Page

PHP (Hypertext Preprocesormė parė njihej si „Personal Homa Page
Tools“ėshtė gjuhe skripti qė lidhet me C, Perl ose MySQL pėr tė krijuar
faqe interneti dinamike dhe interaktive. PHP ėshtė njė Program
kompjuterik me Kod te hapur. PHP ėshtė gjuhė qė pėrdoret pėr server
programim apo siē njihet ndryshe si programim i faqeve dinamike. Meqe
browseri dhe vete protokolat e internetit njohin vetem kodi HTML, PHP
ėshtė programim qė ndodhen nė server, ēdo manipulim, ēdo operacion qė
kryhet nga PHP kryhet nė server e nė browser cdo gje shfaqet si HTML,
kjo do te thote se per te punuar nė PHP duhet patjetėr tė kesh tė
instaluar server e nė ketė rast me qe kemi tė bejm me "Open source"
(Kod i hapur) serveri perkates ėshtė Apache . Apache server ėshtė
server pėr sistemet a hapura operative siē ėshtė Linuxi , por mund te
instalohet edhe nė Windows sistemet operative. PHP bashkė me Apache
janė njė ndėr veglat mė tė perdorura pėr programim tė faqeve dinamike
nė ditėt e sotme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Qka eshte PHP   Tue Apr 08, 2008 10:45 pm

nice post haver

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Qka eshte PHP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutoriale-
Kėrce tek: