ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!   Wed Apr 09, 2008 1:30 pm

Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!
Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, i pyetur se kur pritet tė jetė
gati sistemi i ri operativ, Windows 7, ėshtė pėrgjigjur se kjo do tė
ndodhė gjatė vitit tė ardhshėm.

Takimi nė bankėn Inter-American Development ka rezultuar me deklaratėn
e Gates-it se trashėguesi i Vistas do tė jetė gati shumė shpejt,
megjithatė zėdhėnėsi i Microsoftit ka deklaruar nė anėn tjetėr se,
sistemi operativ do tė jetė nė dispozicion vetėm rreth vitit 2010, qė
ėshtė rreth tri vite pas daljes nė treg tė Vistas nė janar tė vitit
2007.

Megjithatė, siē e shohin ekspertėt, vlerėsimet e Microsoftit pėr daljen e trashėguesit tė Vistas janė tepėr optimiste.

Tė takimin e pėrmendur Gates, gjithashtu ka pohuar se me entuziazėm tė
madh i sheh ndryshimet e mėdha tė cilat do tė ndodhin nė tė ardhmen
afėrt, duke menduar nė Windows 7, mirėpo nuk ka pėrmendur asnjė detaj
tė kėtyre ndryshimeve pos qė programi zhvillimor ka filluar dhe ka
indikacione pėr pėrdorimin testues tė versionit me emrin Milestone 1.

Koha ka kaluar pėr zhvillimin e Windows XP dhe Vista, ndėrsa deri tek
produkti pėrfundimtar ka kohė edhe njė vit, thuhet nė faqen e
internetit Ars Technica.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro
» "Skėnderbeu, Mbreti luftėtar i Shqipėrisė", vjen nė atdhe
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Qetėsinė e kam trashėguar nga im atė
» Chris Tucki:Tash vjen Baci Vlla!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: