ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Google vazhdon tė ndihmojė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Google vazhdon tė ndihmojė   Fri Apr 11, 2008 12:54 pm

Google vazhdon tė ndihmojė

Google, e cila me ndihmėn e programit Google Earth ofron incizime
satelitore tė Tokės, sė bashku me Komisariatin e Lartė tė OKB-sė pėr
Refugjatė (UNHCR) ka ofruar njė pamje tė re tė gjendjes sė refugjatėve
nė vendet tė cilat kanė kriza me refugjatė.

Google Earth Outreach bazohet nė programet Google Earth e Google Maps
dhe me ndihmėn e informatave shtesė ofron njė pasqyrė tė detajuar dhe
me shumė shtresa tė krizave botėrore tė refugjatėve si dhe programeve
nė ndihmė tė tyre, ka njoftuar Google duke paraqitur programin nė fjalė
nė Gjenevė.
Shfrytėzuesit me ndihmėn e kėtij programi mund tė vizitojnė nė mėnyrė virtuale kampet e refugjatėve.

Me ndihmėn e ofertave tė reja internetit UNHCR dhe organizatat tjera
humanitare mund tė planifikojnė mė mirė punėn e tyre edhe nė zonat mė
tė largėta nė botė.

Nė fillim tė projektit, UNHCR ofron pamje nga llogoret e refugjatėve nė Ēad, Darfur, Kolumbi dhe Irak.

Pos kėsaj, "Google Earth Outreach" u ofron organizatave humanitare nė
dispozicion veglat dhe burimet, derisa UNHCR ofron raportet aktuale, si
dhe tė dhėna nė formė toni, video pėrshkrime si dhe fotografi.

Gjatė paraqitjes sė programit pėr mysafirėt e zgjedhur nė selinė e
UNHCR-sė nė Gjenevė, zėvendėsi i Komisarit tė Lartė pėr refugjatė L.
Craig Johnstone ka falėnderuar programin si njė mjet pėr ngritjen e
vetėdijes mbi problemet e refugjatėve dhe ndihmėn.

"Google Earth i ofron UNHCR-sė njė platformė tė fuqishme me anė tė sė
cilės pasqyrohet puna e rėndėsishme e UNHCR-sė nė zonat mė tė largėta
dhe tė ndėrlikuara tė pėrndjekjes nė botė", ka deklaruar Johnstone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Google vazhdon tė ndihmojė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: