ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Instalimi i RAM memorjes me foto

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Instalimi i RAM memorjes me foto   Sat Apr 12, 2008 2:28 am

Shkojm edhe me nje tutorial tė thjesht, kėtė herė pėr instalimin e RAM memorjes.
Mė shumė info pėr RAM mund tė gjeni kėtu: http://www.webopedia.com/TERM/R/RAM.html

Fillojm

Hapi 1
-Nxire kompjuterin nga Rryma

Hapi 2
- Gjeji slotet (vendet) e RAM memorjes dhe hapi drynat nė tė dyja anėt
(IMG:https://redcdn.net/ihimizer/img206/2879/img19012uj.jpg)

Hapi 3
- Vendose RAM memorje ne slot duke i pasur Pinat te poshtė. Krahasoje prerjet e slotit me ato tė RAM.
(IMG:https://redcdn.net/ihimizer/img204/9749/img19020ju.jpg)

Hapi 4
- Tash vendose RAM nė slot duke e shtyrė te posht derisa tė mbyllen drynat.
(IMG:https://redcdn.net/ihimizer/img204/7554/img19037kp.jpg)

Hapi 5
- Pėrfundoj, shumė e leht a po? Ja si duket nė fund
(IMG:https://redcdn.net/ihimizer/img204/7554/img19037kp.jpg)

Note:
Mundet me ndodh qe gjatė vendosjes se RAM ne vendin e vet me pas
vėshtirėsi, gjithashtu ekziston mundėsia me vendos mbrapsht prandaj
kujdes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Instalimi i RAM memorjes me foto
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hardwer Kompjuteri-
Kėrce tek: