ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Juve me shpirt, Milan dorėzohet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Juve me shpirt, Milan dorėzohet   Sun Apr 13, 2008 10:09 pm

JUVENTUS 3

MILAN 2

Shėnues: Del Piero 12', Salihamixhiē 45', 80'/ Inzagi 14', 31'

E shtunė, 12 prill 2008, ora 20:30, nė stadiumin “Olimpico” tė Torinos

Juventus (4�4�2): Bufon, Grigera, Legrotalje (Stendardo 51'), Kielini, Molinaro, Kamoranezi (Noēerino 90'+1), Tiago, Sisoko, Salihamixhiē, Trezege (Iakuinta 78'), Del Piero. Tr.: Ranieri

Milan (4�3�2�1): Kalaē, Bonera, Simiē, Maldini, Favali, Gatuzo (Xhilardino 83'), Pirlo (Broki 89'), Ambrozini, Kaka, Sedorf, Inzagi (Kafu 69'). Tr.: Anēeloti

Gjyqtar: Roki

Karton i kuq: Bonera 66' (Milan)

Hasan Salihamixhiē, njė emėr qė do tė mbahet mend gjatė te tifozėt e Juventusit, por jo vetėm, dy iniciale qė mund tė vendosin edhe pėr pjesmarrjen e sigurtė nė Champions League. Boshnjaku shėnon “dopietėn” e parė nė kampionat, ndaj Milanit, i cili detyrohet qė tė “dorėzohet” pėrballė bardhezinjve. Nė “Olimpico” pėrfundon 3�2 pėr “Zonjėn e Vjetėr”, pėr efekt edhe tė golave tė Del Pieros dhe Inzagit. Njė sfidė spektakolare, e denjė pėr njė derbi Italie. Pjesa e parė ėshtė njė “shou” puro, me kapitenin Aleks qė ndez menjherė duelin, duke mposhtur Kalaēin, por SuperPipo barazon situatėn, duke i dhėnė mė pas avantazhin kuqezinjve, njė pėrmbysje qė mban “aromėn” e trepikėshit, por nuk ėshtė kėshtu, sepse nė fund tė pjesės sė parė ėshtė Salihamixhiē ai qė fikson rezultatin nė 2�2. Nė pjesėn e dytė ritmi ulet, por lufta sportive ėshtė e ashpėr, sidomos nė mesfushė, deri kur episodi qė vendos ndeshjen ėshtė i Bonerės, i cili ndėrhyn ashpėr Sisokos, duke marrė karton tė kuq. Milani me dhjetė dhe Juventusi pėrfiton, me Salihamixhiē, qė shėnon me kokė. Minutat e fundit janė administrim pėr “Zonjėn”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Juve me shpirt, Milan dorėzohet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rexha: Projekti im, Prizreni kryeqytet shpirtėror i shqiptarėve
» Shqiponja Duro (Rina):Yjet mbinė nė timin shpirt
» Per veprimtaret patriote me shpirt te pasur, Medije dhe Mustafa Vraniqi?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: