ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Shuster: Tė mbyllim llogaritė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Shuster: Tė mbyllim llogaritė   Sun Apr 13, 2008 10:21 pm

Trajneri i Realit tė Madridit, Bernd Shuster, ėshtė shprehur i kėnaqur me gjendjen e skuadrės sė tij dhe gjithashtu ėshtė shprehur optimist pėr marrjen e njė rezultati pozitiv pėrballė Mursias nė “Santiago Bernabeu”. “Nuk do tė jetė njė ndeshje e lehtė, megjithatė duhet ta fitojmė pėr tė mbyllur llogaritė dhe pėr tė qenė edhe mė afėr titullit kampion. Kemi shumė nevojė pėr tri pikėt, tė cilat do tė na lejojnė qė tė jemi mė komod nė krye tė klasifikimit. Mursia ėshtė njė skuadėr qė lufton pėr tė mbijetuar, kėshtu qė ata do tė vijnė shumė tė motivuar nė Madrid. Nuk do ta kemi tė lehtė kėshtu qė duhet tė tregohemi shumė tė kujdesshė”, tha Shuster, i cili gjithashtu foli edhe pėr akuzat e trajnerit tė Mursias, Havier Klementes, i cili nė njė intervistė tė dhėnė deklaroi se tė drejtosh njė skuadėr tė mėdhe si Reali ėshtė shumė e lehtė. “Eshtė mendimi i tij. Me Klementen kam marrėdhėnie shumė tė mira. E respektoj shumė si trajner dhe meriton tė gjitha elozhet e botės. Nuk jam i duhuri pėr Realin? Ndoshta ka tė drejtė, ėshtė e mundur. Nuk e di nėse ai ka eksperiencė, megjithatė skuadrat e mėdha janė si kombėtaret. Ndonjėherė mund tė jetė e lehtė, por nė disa raste puna e njė trajneri mund tė vėshtirėsohet shumė gjatė rrugės. Por, Havier duhet tė dijė se ne trajnerėt jemi vetėm pre e shtypit dhe e gazetarėve”.

Klemente: Eshtė e lehtė tė drejtosh Realin!

Trajneri i Mursias, Havier Klemente, nė konferencėn pėr shtyp tė dhėnė pėrpara ndeshjes me Realin e Madridit, ka hedhur njė “lumė” akuzash nė adresė tė teknikut Bernd Shuster. “Eshtė shumė mė e lehtė tė drejtosh njė skuadėr tė madhe si Reali i Madridit se sa njė skuadėr si Mursia, e cila ka shumė probleme dhe ka pėr synim tė mbijetojė nė Primera Division”, tha Klemente, i cili beson te marrja e njė rezultati pozitiv nė “Bernabeu”. “Asnjė skuadėr nuk ėshtė e pamposhtur dhe nėse japim maksimumin tonė nė fushėn e lojės, atėherė mund t’i marrim tė paktėn njė pikė nė Madrid. Do tė jetė njė ndeshje shumė e vėshtirė pėr ne dhe shpresojmė tė bėjmė mė tė mirėn tonė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Shuster: Tė mbyllim llogaritė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: