ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Manēini: Po afron fundi dhe gabimet na kushtojnė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Manēini: Po afron fundi dhe gabimet na kushtojnė   Sun Apr 13, 2008 10:24 pm

Zlatan Ibrahimoviē nuk grumbullohet edhe ndaj Fiorentinės. Suedezi ndihet mė mirė, por Roberto Manēini, trajneri zikaltėr nuk ka ndėr mend ta rrezikojė pėr kėtė ndeshje dhe pohon: “Mund tė kthehet tė dielėn e ardhshme, nė sfidėn ndaj Torinos!”. Ndėrkohė, sot nė mbrėmje, suedezi do tė ndjekė nga televizori duelin me ekipin vjollcė. Trajneri zikaltėr, i cili ėshtė prezantuar nė konferencėn pėr shtyp me syze dielli pėr tė fshehur njė alergji te bezdisshme, ka nėnvizuar vėshtirėsitė qė djemtė e tij mund tė hasin pikėrisht ndaj ekipi tė Prandelit, i cili po befason tė gjithė: “Tė gjitha takimet janė tė vėshtira, nė veēanti kjo sfidė, sepse kemi fatin e keq pėr t’u pėrballur me njė skuadėr nė formė tė shkėlqyer. Do tė jetė e vėshtirė si nė Bergamo, por ėshtė e rėndėsishme qė tė vazhdojmė tė fitojmė”. Pasi ka “dribluar” mė pas argumentin Ronaldinjo (“Nė kėtė moment mendoj pėr gjashtė ndeshjet e fundit tė kampionatit”), tekniku ka folur pėr Mario Balotelin, duke e inkurajuar: “Pranė portės ėshtė mė i rrezikshėm, por ėshtė i ri dhe mund tė mėsohet edhe nė role tė tjera”. Nė vazhdim, Manēo ka folur pėr zėrat nė lidhje me njė lėkundje tė pozicionit tė tij nė pankinė: “Nė tė vėrtetė, kanė dalė shumė emra nė qarkullim, pėr fajin tim, por janė pjesė e lojės dhe nuk mė takojnė”. Mė pas, pėrqėndrimi te ndeshja me Fiorentinėn dhe lufta pėr titull, qė vazhdon: “Nėse Roma do tė kishte pasur edhe Champions dhe do tė ishte kualifikuar, ndoshta tani do tė ishim mė tė qetė. Skuadra ndihet mirė nė krahasim me tė kaluarėn, por tė gjithė e dimė se Fiorentina ėshtė skuadra e momentit dhe me PSV�nė i pashė nė njė formė tė shkėlqyer. Nėse Mutu luan ashtu si di, do tė kemi probleme”.

Prandeli: Nė Milano, ashtu si me PSV�nė!

E djeshma, e sotmja dhe e nesėrmja kanė njė ndėrthurje tė veēantė nė fjalėt e Ēezare Prandelit. Trajneri vjollcė tregon nė prag tė Inter�Fiorentina: “Duhet tė harrojmė elozhet qė morrėm pas fitores nė Holandė, ndaj PSV Eindhovenit. Nė stėrvitja kam parė lojtarėt tė motivuar dhe do tė zbresim nė “San Siro” me vetėdijen se mund tė marrim njė rezultat tė rėndėsishėm. Do t’i kėrkoj ekipit tė njėjtėn sjellje dhe duhet tė kemi tė njėjtėn siguri. Natyrisht, me zikaltrit s’na lejohen gabime, sepse kanė futbollistė qė mund tė bėjnė diferencėn nė ēdo moment. Champions? Ne do tė mendojmė tė fitojmė sa mė shumė ndeshje tė mbetura, pėr tė bėrė llogartė nė fund”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Manēini: Po afron fundi dhe gabimet na kushtojnė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: