ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Hitcfeld: Getafe mbaroi, duam fitoren me Borusian

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Hitcfeld: Getafe mbaroi, duam fitoren me Borusian   Sun Apr 13, 2008 10:26 pm

Pas mrekullisė kundėr Getafes nė Kupėn UEFA, Bajerni i Mynihut do t’i rikthehet sėrish rutinės nė Bundesligė. Takimi kundėr Borusias sė Dortmundit do tė shėrbejė si njė provė gjenerale pėr Kupėn e Gjermanisė e cila do tė zhvillohet nė Berlin nė datėn 19 prill. “Eshtė njė takim i vlefshėm pėr kampionatin. Prandaj do t’i kėrkojmė tri pikėt”, ka shprehur qartė trajneri i Bajernit, Otmar Hitcfeld duke i bėrė thirrje lojtarėve tė mos mendojnė pėr takimin e 19 prillit, por tė kryejnė detyrėn e tyre. “Natyrisht, nuk mund tė qėndrojmė indiferent ndaj faktit qė kjo skuadėr do tė jetė rivalja jonė edhe nė finalen e Kupės, por kjo gjė nuk duhet tė na shpėrqėndrojė nga ndeshja e sotme”, ka shtuar Hitcfeldi. “Eshtė njė shans qė duhet ta shfrytėzojmė pėr tė shtuar distancėn nga kundėrshtarėt tanė”, tha mė tej “gjenerali”. Nėse fiton ndaj Dortmundit, Bajerni do tė mund ta shtojė nė dhjetė pikė diferencėn nga Verder Bremen i vendit tė dytė. Duhet theksuar se bavarzėt sot do tė luajnė me disa mungesa, pasoja kėto nga takimi me Getafen. Altintop dhe Mark Van Bomel do tė mungojnė pėrfundimisht, por nuk ėshtė e sigurt as prania e Riberisė dhe Marsel Jansenit.

15 vjet pa fitore nė Mynih,

Dol: T’i japim fund pritjes

Borusia Dortmund ėshtė larguar pa fitore nė 15 ndeshjet e fundit nė Mynih. Sipas drejtuesėve tė skuadrės, ėshtė momenti pėr t’i dhėnė fund pritjes pėr fitore. “Shumė skuadra do tė donit tė luanin pikėrisht kėtė javė kundėr Bajernit tė Mynihut”, ėshtė shprehur trajneri Tomas Dol. Megjithatė, ngakresėn sportive tė lojtarėve bavarezė ai nuk e sheh as nė favor e as nė disfavor tė skuadrės sė tij. “Nuk ishte nė dorėn tonė fakti qė ky takim po zhvillohet tani. Po luajmė nė kampionat dhe kjo ndryshon shumė nga finalja e Kupės sė Gjermanisė njė javė mė vonė. Nga ai takim, njėra prej skuadrave do tė largohet me Kupėn, ndėrsa sot luhet vetėm pėr tri pikė”, ėshtė shprehur mė tej Dol duke vėnė theksin te rėndėsia e dy takimeve kundėr Bajernit. “Kemi mundėsinė mė tė mirė qė brenda gjashtė ditėve t’i shkaktojmė dy herė dhembje Bajernit tė Mynihut”, ka thėnė Sebastian Kehl duke pasur besim te fitorja nė Mynih dhe nė Berlin. Dortmundi sot do tė paraqitet sėrish me Cigler nė portė, pasi Vaidenfeler ėshtė dėmtuar gjatė stėrvitjeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Hitcfeld: Getafe mbaroi, duam fitoren me Borusian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: