ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Roma, nga “ferri nė parajsė”!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Roma, nga “ferri nė parajsė”!   Mon Apr 14, 2008 10:52 pm

ROMA 3

Shėnues: Di Natale 52'/ Vuēiniē 64', Tadei 70', Zhuli 90'

E diel, 13 prill 2008, ora 15:00, nė stadiumin “Friuli” tė Udines

Udineze (3�4�3): Handanoviē, Zapotoēni, Koda, Lukoviē, Ferroneti (Zapata 80'), D’Agostino (Pinci 83'), Inler, Dosena (Floro Flores 77'), Pepe, Kualjarela, Di Natale. Tr.: Marino

Roma (4�2�3�1): Doni, Sisinjo, Mekses, Panuēi, Toneto, De Rosi, Pizarro, Tadei, Perrota (Zhuli 63'), Vuēiniē (Antunes 90'+2), Toti (Brigi 76'). Tr.: Spaleti

Gjyqtar: Ricoli

Eliminimi nga Champions League nuk ka rėnduar mbi Romėn, ose mė mirė, ka rėnduar deri nė momentin e golit tė shėnuar nga Di Natale, duke parė se “rrjeta” e sulmuesit tė Udinezes ka shėrbyer si njė “kėmbanė zgjimi” pėr verdhekuqtė, tė cilėt me zemėr, shpirt dhe grintė kanė mundur tė pėrmbysin rezultatin, duke e kthyer 3�1 nė favorin e tyre. Me kėtė fitore, kryeqytetasit kanė arritur qė tė prishin serinė pozitive tė friulianėve, tė cilėt tashmė e shohin nga larg zonėn Champions League, sepse kanė humbur shansin pėr tė kaluar Milanin dhe pėr t’iu afruar Fiorentinės. Djemtė e Spaletit mund tė gėzojnė edhe pėr njė tjetėr fakt, pra kthimin e kapitenit Toti, i cili ka zhvilluar njė ndeshje tė mirė dhe ėshtė zėvendėsuar nė fund, vetėm pėr tė pushuar, pasi kanė mbetur edhe pesė ndeshje tė tjera deri nė fund. Pjesa e parė ka qenė me shumė raste, por me asnjė gol, sepse tė dy portierėt, si Doni, ashtu edhe Handanoviē kanė bėrė disa mrekulli, deri kur braziliani ėshtė thyer nė fillim tė pjesės sė dytė, kur njė gabim i Panuēit nė vendosje, i ka dhėnė shansin Di Natales tė shtyjė topin nė rrjetė, me kokė. Doni ka qortuar ashpėr mbrojtėsin verdhekuq, ndėrsa nervozizmi ėshtė shtuar, me kapitenin Toti qė ka protestuar ashpėr nė njė sėrė situatash. Mė pas, presioni ėshtė shtuar dhe Vuēiniē ka barazuar rezultatin, ndėrsa Tadei, pak mė vonė, ka dyfishuar, me Zhulinė qė ka siguruar gjithēka nė fund. Lufta pėr titull mbetet e hapur.

Toti: Besojmė te forcat tona

Eshtė i lumtur kapiteni Toti pėr suksesin e arritur jashtė fushės: “Tė luash nė Udine nuk ėshtė e lehtė, sepse kundėrshtari, ndaj tė cilit u pėrballėm pretendon pėr zonėn Champions dhe ka lojtarė tė rėndėsishėm dhe cilėsorė nė skuadėr. Sigurisht, ne besojmė nė forcat tona dhe kjo na dha energjitė pėr tė pėrmbysur disavantazhin”.

De Rosi: Fitore e gjithė grupit

Daniele de Rosi e komenton kėshtu fitoren nė Udine: “Tre pikėt e arritura nė Udine janė tė rėndėsishme dhe kanė njė domethėnie tė madhe, sepse nėse do tė kishim barazuar, atėherė ndoshta lufta pėr titull do tė ishte mbyllur, por kėshtu mund tė besojmė deri nė fund. Kur pėsuam gol, ishim tė vetėdijshėm se mund tė pėrmbysnim gjithēka, edhe pse ishim tė nervozuar. Ishte sukses i grupit dhe i forcės tonė, qė ėshtė e madhe. Tė mos ndalemi mė”.

Spaleti: Sukses i rėndėsishėm

Luēiano Spaleti pėrgėzon skuadrėn e tij pėr fitoren nė “Friuli”: “Arritėm njė sukses tė rėndėsishėm nė njė fushė tė vėshtirė dhe ndaj njė skuadre qė po zhvillon njė kampionat tė madh. Ishte njė ndeshje e mbushur me raste nga tė dy krahėt, por djemtė u treguan mė tė zotė qė kthyen nė favorin e tyre rezultatin, pasi pėsuan gol nė fillim tė pjesės sė dytė. Titulli? Mund tė them se ēdo gjė ėshtė nė dorėn e Interit, por ne kemi pėr detyrė qė tė besojmė deri nė fund, sepse kampionati ėshtė i hapur”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Roma, nga “ferri nė parajsė”!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: