ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Del Piero: Te Juvja kam uri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Del Piero: Te Juvja kam uri   Mon Apr 14, 2008 10:54 pm

Britma e zakonshme e kapitenit Alesandro del Piero ka shoqėruar Juventusin nė kėtė kampionat, pikėrisht nė ato ndeshje nė tė cilat vėshtirėsitė dhe diferenca nė aspektin teknik te bardhezinjve me kundėrshtarė tė klasit tė lartė, si Roma, Inter apo Milan, kanė qenė tė mėdha. Edhe njėherė, “Pinturikio”, i cili nė fillim tė sfidės me kuqezinjtė, ka marrė fanellėn e Gaetano Shireas, ish�legjendės sė “Zonjės sė Vjetėr”, pėr paraqitjen numėr 300�tė me fanellėn e Juves, ka qenė protagonist i njė fitoreje tė rėndėsishme, sepse ka qenė i tiji goli qė i parė qė i ka hapur rrugėn suksesit tė djemve tė Ranierit, nė “Olimpico”. Del Piero ėshtė histori, Del Piero ėshtė kronikė, por mė shumė nga gjithēka tjetėr, “damari” qė furnizon me gjak zemrėn e “Zonjės”. Nė fund tė ndeshjes, Ale u shpreh: “Gjithēka shkoi shumė mirė, sepse ishte njė mbrėmje e madhe pėr ne tė gjithė. Jam shumė i emocionuar, pėr rekordin e Shireas dhe pėr ndeshjen. E njoh gruan dhe djalin e ish�kapitenit legjendar dhe jam i nderuar qė mė dorėzuan fanellėn e tij pikėrisht familjarėt. Shirea ka qenė pėr mua njė shembull profesionalizmi. Nga vjen gjithė kjo energji brenda meje? Besoj se ka vetėm njė motiv: gjithmonė zbres nė fushė me dėshirėn pėr tė dhėnė mė tė mirėn dhe pėr tė fituar, sepse etja pėr triumfe nuk ėshtė mė shuar, edhe pse kam arritur gjithēka nė jetė. Eshtė e vėrtetė qė kemi mundur tė gjitha skuadrat e mėdha, sepse kemi qenė perfekt nė kėto sfida, por s’duhet tė mjaftohemi me kaq. Duhet tė vazhdojmė nė rrgėn e nisur”. Nė fund, njė batutė pėr “Paninin”, revista e njohur e cila e ka futur Del Pieron nė albumin e Europianit: “I falenderoj pėr kėtė vlerėsim, por do tė vendosė Donadoni”. Edhe “heroi” i mbrėmjes, Salihamixhiē, ka qenė nė “qiellin e shtatė”: “Ishte nata ime me fat, sepse i shėnova dy gola kampionėve tė botės. Tani mund ta themi: jemi nė Champions”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Del Piero: Te Juvja kam uri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: