ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Ranieri: Tė bėjmė sforcon e fundit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Ranieri: Tė bėjmė sforcon e fundit!   Mon Apr 21, 2008 9:36 pm

“Ashtu si thoshte Trapatoni, mos thuaj mace nėse nuk e ke nė thes...”. Klaudio Ranieri buzėqesh, duke menduar pėr Champions League. Europa qė ka rėndėsi ėshtė vetėm njė hap larg dhe sot mund tė vijė edhe siguria matematikore, nė ndeshjen me Atalantėn, nė tė cilėn trajneri i Juventusit beson te djemtė e tij, edhe pse frenon entuziazmin, pasi asgjė nuk ėshtė ende e mbaruar: “Nė fillim duhet ta arrijmė, mė pas tė flasim. Duhet tė jemi tė pėrqėndruar nė ndeshjet qė nė presin dhe pėr sfidėn me Atalantėn, kundėrshtari ynė i kėsaj jave. Vetėm nėse fitojmė mund tė themi se e kemi mbyllur nė mėnyrė tė shkėlqyer kėtė javė. Formacioni? Zaneti ėshtė rikuperuar, ndėrsa pėr Kielinin nuk mund tė jemi ende tė sigurtė. S’do tė ketė asnjė rrotacion. Bufon? Ai ka thėnė se i duhet pushim, por nuk shoh arsye pse duhet tė bėjė, nė kėtė moment, pasi ndihet shumė mirė. Edhe Legrotalje dhe Zebina janė nė dispozicion. Paladino? Do tė doja edhe unė qė ai tė luante mė shumė. Nedved? Ai do tė luajė me ne edhe sezonin e ardhshėm. Nuk ėshtė njė nga ata futbollistė qė dorėzohet shumė lehtė”. Nė fund, mentaliteti fitues i “Zonjės”: “Duhet tė jemi mė tė mirėt, ky ėshtė fati i Juventusit. Askush nuk kėnaqet me pak dhe kampionėt qė kemi nė skuadėr, Bufon, Kamoranezi, Nedved, Del Piero dhe Trezege, i kanė transmetuar mentalitetin dhe ADN�nė tė rinjve, tė cilėt janė me fat qė luajnė me kėtė fanellė prestigjoze”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Ranieri: Tė bėjmė sforcon e fundit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Lajmi i fundit: PDK pajtohet qė Behgjet Pacolli tė zgjedhet president
» Ramadan Asllani: Hasan Remniku - Kaēaku i fundit i Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: