ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Kruz, goli i titullit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Kruz, goli i titullit!   Mon Apr 21, 2008 9:39 pm

TORINO 0

INTER 1

Shėnues: Kruz 29'

E diel, 20 prill 2008, ora 20:30, nė stadiumin “Olimpico” tė Torinos

Torino (4�1�4�1): Fontana, Mota (Ventola 65'), Di Loreto, Delafiore, Pizano, Korini, Diana, Grela (Botone 71'), Rozina, Lazetiē (Bjelanoviē 85'), Stelone. Tr.: De Biazi

Inter (4�3�1�2): Hulio Sezar, Maikon, Burdiso, Materaci, Maksuell, Zaneti, Kambiaso (Suazo 56'), Kivu, Stankoviē, Baloteli (Sezarv 82'), Kruz (Rivas 88'). Tr.: Manēini

Gjyqtar: Morganti

Interi me “duart” te titulli! Tashmė nuk ka mė asnjė dyshim, zikaltrit po i drejtohen fundit tė kampionatin me njė diferencėn qė do t’i japė mundėsi tė jenė mė tė qetė dhe tė administrojnė avantazhin +6 pikė larg Romės, e cila me barazimin ndaj Livornos ka kompromentuar shansin pėr tė arritur milanezėt. Djemtė e Manēinit kanė mundur edhe Torinon, nė “Olimpico”, duke vuajtur vetėm nė pjesėn e parė, mė saktėsisht nė 15 minutat e fillimit, kur Rozina dhe Stelone kanė rrezikuar portėn e Sezarit, por mė pas ka ardhur goli i tė zakonshmit Hulio Rikardo Kruz, i cili ka realizuar perlėn e 99�tė nė Serinė A. Njė “goditje” e rėndė pėr “demat”, tė cilėt janė pėrpjekur tė reagojnė, por pa mundur tė vėnė nė vėshtirėsi zikaltrit, qė kanė goditur shtyllėn me Balotelin. Njė fitore tepėr e rėndėsishme e kampionėve tė Italisė qė, mesa duket, do tė ruajnė “kurorėn”.

Stankoviē: Dhamė shpirtin nė fushė

Pavarėsisht nga fitorja, Dejan Stankoviē nuk ėshtė aspak i kėnaqur nga paraqitja e Interit nė Torino, ndaj “granatave”: “Luajtėm shumė keq, por tė paktėn arritėm objektivin tonė, fitimin e tre pikėve”, tha mesfushori serb pėr “Sky”, duke shtuar: “Gjetėm pėrballė njė Torino tė shkėlqyer, ndoshta sepse nuk kishte se ēfarė tė humbiste. Por, tė gjithė dhamė maksimumin dhe zemrėn nė fushė, duke arritur kėtė rezultat tė rėndėsishėm”.

Mihajloviē: Tani, jemi mė tė qetė!

Nė fund tė ndeshjes Torino�Inter, trajneri zikaltėr Roberto Manēini ka qenė me zė tė ngjirur dhe pėr kėtė arsye nė vend tė tij ka folur ndihmėsi Sinisha Mihajloviē, i cili tha: “Ky ėshtė njė tjetėr hap i rėndėsishėm drejt titullit, sepse gjashtė pikė avantazh nga Roma, katėr ndeshje nga fundi, janė tė konsiderueshme. Por, ende nuk ka mbaruar. Nuk luajtėm edhe aq mirė, por djemtė luftuan deri nė fund. Ishte thelbėsore tė fitonim dhe ia arritėm qėllimit”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Kruz, goli i titullit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: