ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Cikloni” Kaka “fshin” Rexhinėn!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Cikloni” Kaka “fshin” Rexhinėn!   Mon Apr 21, 2008 9:42 pm

MILAN 5

REXHINA 1

Shėnues: Kaka 8' (p), 34' (p), 68'. Inzagi 73', Pato 89'/ Barreto 40'

E diel, 20 prill 2008, ora 15:00, nė stadiumin “San Siro” tė Milanos

Milan (4�3�2�1): Kalaē, Kafu (Simiē 76'), Nesta, Kaladze, Favali, Gatuzo (Gurkuf 80'), Pirlo, Broki, Kaka, Sedorf (Pato 68'), Inzagi. Tr.: Anēelott.

Rexhina (3�4�2�1): Kampanjolo, Valdez (Alvarez 69'), Ēirilo, Aronika, Vixhiani, Barreto (Misiroli 48'), Tonjoci, Modesto (Kosta 82'), Brienca, Amoruzo. Tr.: Orlandi.

Gjyqtar: Farina

“Stuhia” Kaka shkatėrron Rexhinėn. Njė “ciklon” i papėrmbajtshėm, i karakterizuar nga njė tripletė. “Topi i Artė” dhuron njė paraqitje tė jashtėzakonshme, duke mposhtur dy herė nga pika e bardhė e penalltisė, Kampanjolon, dhe duke e dėrguar nė kėndin e poshtėm tė portės kalabreze njė top tė goditur me gjeometri. Lavdi edhe pėr Inzagin dhe Paton, me brazilianin i cili i futur nė vend tė Sedorfit, nė fillim godet shtyllėn (topi i kthyer dėrgohet nė rrjetė nga SuperPipo), ndėrsa disa minuta mė vonė shėnon me njė gjuajtje tė bukur me kokė. Nė mes, “kryevepra” e Barretos. Tre pikė pėr tė mbajtur ndezur shpresėn pėr vendin e katėrt, qė do tė thoshte Champions League, edhe pse kalendari i Fiorentinės duket mė i lehtė, nė krahasim me kuqezinjtė, qė nuk i mbetet vetėm se tė luftojnė dhe tė fitojnė edhe katėr ndeshjet e mbetura.

Gatuzo pėr Sedorfin: Nuk mund ta duroj mė!

Mes gėzimit pėr fitoren e thellė ndaj Rexhinės ka edhe njė epoisod tė shėmtuar, qė konfirmon “divorcin” e Gatuzos me Milanin. Nė pjesėn e dytė, nė minutėn e 68�tė, kur kuqezinjtė kanė shėnuar golin e tretė, me Kakanė, Rino ka shkuar te Anēeloti, nė pankinė, dhe i ka thėnė: “Nuk mund ta duroj mė. Ai jo vetėm qė nuk vrapon, por as qė mbulon njeri...!”. Referimi ka qenė i qartė: Klarens Sedorf. Nė fakt, holandezi, kur ėshtė zėvendėsuar me Paton, ka dalė nga fusha e blertė mes vėrshėllimave tė publikut nė “San Siro”.

Anēeloti: Duhet tė besojmė!

“E kemi nisur shumė mirė ndeshjen, me shpejtėsnė dhe vendosmėrinė e duhur. Fakti qė e zhbllokuam shumė shpejt rezultatin na dha mundėsi qė tė shfrytėzonim hapėsirat dhe gjthēka u bė edhe mė e lehtė”, nė kėtė mėnyrė e komentoi Karlo Anēeloti fitoren e djeshme me Rexhinėn, duke shtuar. “Rikuperimi i Kakasė ishte i rėndėsishėm, sepse tani ėshtė duke gjetur formėn mė tė mirė dhe ėshtė e qartė se ai ėshtė njė lider nė kėtė aspekt. Jemi ende tė shkėptur nga Fiorentna dhe pėr fat tė keq lufta pėr Champions nuk varet vetėm nga ne, por kemi detyrimin qė tė pėrgatisim sa mė mirė katėr ndeshjet e ardhshme, duke i fituar dhe duke pritur ēfarė do dodhė”.

Kaka: Shpresa vdes e fundit!

Rikardo Kaka, fituesi i “Topit tė Artė”, ka udhėhequr dje Milanin drejt njė fitoreje tė rėndėsishme dhe tė merituar ndaj Rexhinės. Pėr brazilianin tre gola (dy me penallti). Por, vendi i katėrt ėshtė ende katėr pikė larg: “Fiorentina po zhvillon njė sezon tė jashtėzakonshėm, por deri sa tė kemi mundėsinė matematikore duhet tė besojmė dhe tė shpresojmė”, tha fantazisti i “Djallit” pėr “Sky”. “Dėshira ynė ėshtė qė tė arrijmė Champions me ēdo kusht”. Nė lidhje me zėrat qė flasin pėr largimin e Gatuzos, braziliani shprehet: “Eshtė e vėrtetė qė ai ka shprehur kėtė dėshirė. Mendoj se mund tė ketė shumė surpriza nė kėtė fund sezoni, kur tė nisė merkato. Por, Rino ka shumė arsye pėr tė qėndruar te Milani”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Cikloni” Kaka “fshin” Rexhinėn!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: