ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Zhduket” Reali, titulli shumė pranė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Zhduket” Reali, titulli shumė pranė   Mon Apr 21, 2008 9:43 pm

Njė goli i kapitenit Raul Gonzalez dhe njė i argjentinasit Higuain kanė mjaftuar pėr t’i dhėnė fitoren Realit tė Madridit pėrballė Santanderit, dhe gjithashtu pėr t’i afruar ata edhe mė shumė me titullin kampion. Nė njė fushė si ajo e “El Sardinero”�s, madrilenėt e dinin se do tė ishte njė ndeshje shumė e vėshtirė, pėrballė njė Santanderi, i cili luftonte pėr vendin e katėrt nė klasifikim, qė tė dėrgon nė Champions League sezonin e ardhshėm. Por, Reali nuk ka falur aspak dhe ka kaluar nė avantazh qė nė minutėn e 12�tė me anė tė Raulit, i cili ka shėnuar brenza zonės kundėrshtare pas njė topi tė dhėnė nga Robinjo. Ky i fundit ishte rikthyer nė formacionin titullar pas njė periudhe shumė tė gjatė. Pėrballė Santanderit, Robinjo ka zhvilluar njė ndeshje shumė tė mirė, edhe pse vendasit kanė qenė shumė herė pranė barazmit. Dy sulmuesit e Santanderit, Tēite dhe Munitis nuk kanė mundur tė shėnojnė pėrballė njė Kasijasi i cili ėshtė treguar nė lartėsinė e duhur. Nė pjesėn e dytė, skuadra e drejtuar nga Bernd Shuster ka dashur tė ruajė avantazhin e krijuar dhe ka luajtur me kundėrsulm, ndėrsa Santander ka qenė gjithmonė nė kėrkim tė golit tė barazimit dhe tė njė pike qė do tė ishte shumė i vlefshėm pėr ta. Pas njė rasti tė humbur pėr gol nga skuadra vendase, ka qenė njė kundėrsulm i Realit, ku Gonzalo Higuain ka shėnuar golin e dytė nė minutėn e 90, duke vulosur fitoren dhe rrugėn e sigurtė drejt titullit tė dytė radhazi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Zhduket” Reali, titulli shumė pranė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Drita Fejza:DITA MĖ ĖSHTĖ PAK NATA SHUM E GJATĖ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: