ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Roma “shkatėrron” sezonin!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Roma “shkatėrron” sezonin!   Mon Apr 21, 2008 9:46 pm

Roma pėson dy goditje tė rėnda nė luftėn pėr titull. Pėrveē se bllokohet nė njė barazim 1�1 nga Livorno, nė “Olimpico” (golit tė Vuēiniēit i pėrgjigjet ai i Diamantit), humbet edhe Franēesko Totin, i cili ka dalė nga fusha e blertė, duke lėnė skuadrėn me dhjetė vetė, nė minutėn e 39�tė, pėr shkak tė njė problemi nė gjurin e djathtė, i transportuar nga makina mjekėsore. Pra, me kėtė paraqitje, edhe pse nė njė ndeshje tė dominuar, verdhekuqtė i kanė bėrė njė “dhuratė” Interit, qė sot ndaj Torinos, nė rast se fiton, do tė shkojė nė +6 pikė nga djemtė e Spaletit dhe kampionati, virtualisht, do tė ishte i mbyllur, me shpresėn romane e cila do tė shuhej plotėsisht. Pra, sytė e tė gjithėve do tė pėrqėndrohen te ndeshja e zikaltėrve me Torinon. Por, pėr t’u nėnvizuar loja nė mbrojtje e toskanėve tė Kamolezes, tė cilėt pėr 90 minuta janė ruajtur me kujdes, duke kufizuar dėmet, ndėrsa verdhekuqtė kanė shpėrdoruar shumė raste, edhe pse Vuēiniē i ka dhėnė avantazhin, i cili nuk ka mjaftuar, sepse Diamanti, nga goditja e dėnimit, ka barazuar llogaritė. De Rosi me shokė kanė provuar deri nė fund, por fati nuk ka dashur. Sezoni ėshtė shkatėrruar...Toti, lamtumirė sezonit

I ka kushtuar rėndė Romės ndeshja e djeshme me Livornon, sidomos pėr faktin se verdhekuqtė kanė humbur kapitenin e tyre, Franēesko Totin, i cili ka pėsuar njė dėmtim nė gjurin e djathtė. Nė fillim flitej pėr njė shembje nė ligamentin anėsor tė kupės, por mė pas, pas vizitave tė para mjekėsore, ėshtė kuptuar se problemi ka qenė mė shumė serioz dhe njė dėmtim mė i rėndė nė ligamentin e kėmbės, saqė Toti i ka dhėnė fund sezonit. Madje, flitet pėr mundėsinė e njė operacioni tė menjėhershėm tė kapitenit tė Romės.Spaleti: Zhgėnjim total!

“Jemi shumė tė dėshpėruar dhe tė zhgėnjyer qė nuk arritėm qė tė merrnim tre pikė ndaj Livornos”. Eshtė njė Luēiano Spaleti i dorėzuar ai qė paraqitet pas ndeshjes sė barazuar brenda fushės. “Na munguan disa cilėsi tė cilat na kanė dhėnė mundėsi tė zhvillojmė njė kampionat tė mrekullueshėm, deri tani. Kaluam nė avantazh me meritė, edhe pse nuk krijuam shumė nė pjesėn e parė, por mund tė kishim shėnuar edhe mė shumė. Tani Interi d tė jetė mė i qetė, sepse i dhamė njė mundėsi tė artė, qė mund tė shfrytėzojė”.Mekses: Prishėm gjithēka

Fytyra tė dėshpėruara dhe tė zymta pėr barazimin me Livornon. Filip Mekses nuk dėshiron tė flasė, pėr shkak tė mėrzisė, por pėrpiqet, edhe pse mes zhgėnjimit, tė thotė diēka: “Nuk kemi se ēfarė tė bėjmė, nėse edhe fati na kthen shpinėn. Jemi tė zhgėnjyer, sepse meritonim fitoren. Rezultati 1�0 nuk mjafton dhe nuk ėshtė aspak i sigurtė. Titulli fitohet edhe me tė voglat, sepse nėse barazon me tė tillė kundėrshtarė, atėherė nuk mund tė pretendosh tė arrish Interin. Tashmė nuk na mbetet gjė tjetėr vetėm se tė presim se ēfarė do tė ndodhė me zikaltrit. Prishėm gjithēka”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Roma “shkatėrron” sezonin!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar
» Ndėrron jetė rapsodi i mirėnjohur Ibish Broja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: