ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Manēo: Ibra iku prej presionit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Manēo: Ibra iku prej presionit!   Mon Apr 21, 2008 9:47 pm

Pėr tė kuruar gjurin dhe pėr mbajtur tė fshehur ankthin e rikthimit, qė rrezikon tė shtyhet mė shumė se dhjetė ditė. Nė kėtė mėnyrė e ka shpjeguar Roberto Manēini zgjedhjen e Zlatan Ibrahimoviēit pėr tė shkuar nė Malmo dhe pėr t’iu nėnshtruar njė terapie e cila do ta ndihmonte qė tė kalonte shqetėsimet dhe kėtė dėmtim. “Mendoj se ka shkuar nė Suedi, edhe pėr t’iu larguar presionit qė ekziston nė Itali”, tha trajneri zikaltėr. “Sidoqoftė, punėn ėshtė duke e kryer. Nė Malmo ka fizioterapistin e tij personal dhe tė besuar dhe mund tė stėrvitet i qetė, jo me mendjen se duhet tė japė maksimumin pėr t’u rikuperuar pėr tė dielėn nė vazhdim. Kjo periudhė pushimi mund t’i bėjė shumė mirė”. Si ka mundėsi qė Zlatani ndjen kaq shumė presion? “Fakti qė duhet tė punojė dhe tė sforcohet ėshtė njė formė presioni dhe shqetėsimi. Kur mund tė kthehet? Nė tė vėrtetė, shpresoja qė ta kisha nė kėto dy javė dhe tė punojė me tė, por uroj qė tė jetė me Kaljarin”. Tė gjithė duan ta shohin nė derbin e 4 majit me Milanin: “Tė kthehet njėherė dhe tė stėrvitet me vazhdimėsi, sepse pėr atė ndeshje mund tė jetė edhe nė 100% tė formės. Ibra ėshtė larguar prej meje? Jo, nuk ėshtė e vėrtetė, raporti ynė ėshtė i shkėlqyer. Ai thjesht po kurohet”, tha Manēini, qė mė pas e ka spostuar argumentin te ndeshja e sotme me Torinon. “Vėshtirėsitė janė gjithmonė tė njėjtat edhe pse, me trajnerin e ri, lojtarėt japin mė shumė nė paraqitjen e parė. Pastaj, le tė themi se De Biazi ėshtė njė njeri qė i njeh mirė futbollistėt e Torinos, sepse i ka stėrvitur edhe mė parė. Toro ka njė skuadėr tė mirė, qė ka grumbulluar shumė pak, nė krahasim me atė qė ka dhėnė. Nuk ėshtė njė skuadėr nė krizė, ndoshta janė nėn presion, sepse tė jesh i rrezikuar nė fund tė klasifikimit ėshtė gjithmonė njė shqetėsim i madh pėr tė gjithė”. Kampionati ėshtė i hapur: “Do tė jetė deri nė fund, sepse gjithmonė flitet pėr ndeshje tė vėshtira. Askush nuk toleron. Kėshtu do tė jetė gjithmonė, sepse asnjė skuadėr nuk ėshtė e siguruar pėr diēka”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Manēo: Ibra iku prej presionit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Prej nga e ka prejardhjen emri "shqiptar"?
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Sa sheqer mund tė konsumoj njeriu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: