ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Rejes, njė artist nė rėnie tė lirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Rejes, njė artist nė rėnie tė lirė   Mon Apr 21, 2008 9:53 pm

Bėhet fjalė pėr njė nga lojtarėt mė tė mirė spanjoll tė viteve tė fundit, i cili pėr asnjė moment nuk arriti tė shfrytėzonte talentin e tij. Ka luajtur me shumė skuadra tė mėdha europiane, por kurrė nuk ka qenė njė triumfues. Aktualisht Rejes luan tek Atletiko e Madridit, skuadėr nė tė cilėn ka krijuar shumė polemika dhe pėr asnjė ēast nuk ka mundur tė tregojė fytyrėn e tij tė vėrtetė. Problemet duket se e kanė ndjekur pas, edhe pse njė lojtar si ai duhet t’i kishte shmangur ato. I lindur nė Utrera, Rejes qė nė vegjėli ka treguar pasionin e tij tė madh pėr futbollin. Ka luajtur mė parė me Seviljen dhe mė pas me Arsenalin, nė njė skuadėr me Tierri Henrinė. Ka fituar njė kampionat me “Topēinjtė”, por vetėm kaq, sepse Arsen Venger deklaroi mė pas se Rejes nuk bėnte mė pjesė nė planet e tij. Ishte Reali i Madridit qė besoi te njė lojtar i tillė, i cili ishte shumė deēiziv nė titullin e fituar nga Reali i Fabio Kapelos. Por, vetėm kaq, sepse pothuajse nė tė gjithė sezonin ka luajtur si z�_dėsues. Pas fitimit tė titullit, Rejes vendosi tė kalonte tek Atletiko e Madridit, ku ende nuk ka arritur tė japė mė tė mirėn e tij. Kartonat e shumtė tė kuq, dėmtimet e njėpasnjėshme dhe problemet me teknikun Havier Agirre, e kanė penguar mesfushorit spanjoll qė tė shfaqė cilėsitė e tij mė tė mira. Tashmė tė gjithė e kanė harruar Rejesin dhe ka shumė kohė qė nuk flitet pėr tė. Nga njė lojtar i madh, Rejes ėshtė kthyer nė njė futbollist tė zakonshėm, duke huymbur shumė nga shkėlqimi i tij.

Pėr tė blerė Rejesin, tre skuadra si Sevilja, Arsenali dhe Reali i Madridit kanė shpenzuar 44 milion euro. Nga Sevilja tek Arsenali, 24 milion euro; nga Arsenali te Reali, 9 milion dhe nga Reali tek Atletiko e Madridit 11 milion euro.

Pėr sa i pėrket Rejesit jashtė futbollit, mund tė flasim pėr njė pasion tė dytė tė tij, tė cilat janė makinat. Ky pasion ka lindur kur Rejes luante pėr skuadrėn e Arsenalit dhe pikėrisht duke ndenjur me bnjė nga miqtė e tij mė tė ngushtė, Tierri Henri.

Makina e tij e preferuar ėshtė Mercedes SLR MekLaren, i insipiruar nga Formula 1. Vitin e kaluar, Rejes shpenzoi 550 000 euro pėr kėtė makina, nė njė kohė qė nė Spanjė ka vetėm 18 tė tilla.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Rejes, njė artist nė rėnie tė lirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gezim Uruci: Prof. GEZIM My. URUĒI - NEKROLOGI PER MIKUN TIM BEB SHIROKA - AKTOR - SKENOGRAF - ARTIST i MERITUAR.
» Agron Shele:Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve"PEGASI"ALBANIA
» Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve- "PEGASI" ALBANIA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: