ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Kristiano Ronaldo: Dua tė fitoj nė “Camp Nou”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Kristiano Ronaldo: Dua tė fitoj nė “Camp Nou”   Tue Apr 22, 2008 9:29 pm

Kristiano Ronaldo ėshtė flamuri i Manēester Junaitedit dhe arma mė e fortė ngaa e cila duhet tė ruhet Barcelona nė dy gjysmėfinale. Nė prag tė sfidės sė madhe nė Champions League, ylli portugez ka dhėnė njė intervistė pėr tė pėrditshmen spanjolle “Sport”, ku ka treguar tė gjithė emocionet dhe komentin e tij pėr kėto dy duele.

� Dueli pėrballė Barcelonės vjen nė njė moment tė mirė pėr Manēesterin apo pėr kundėrshtarėt tuaj?

� Nė kėtė fazė tė kompeticionit nuk ka ndeshje tė lehta. Janė takime shumė tė vėshtira ku presioni ėshtė shumė i lartė dhe duhet njė pėrqėndrim shumė i madh. Gjithēka mund tė ndodhė.

� Duke parė qė Barēa ka patur luhatje larg “Camp Nou”, Manēesteri do tė kėrkojė tė zgjidhė gjithēka qė nė takimin e parė?

� Objektivi ynė ėshtė tė mbyllim gjithēka sa mė shpejt. Do tė luajmė pėr tė fituar nė “Camp Nou”, asgjė mė shumė e asgjė mė pak.

� Cilėt mendoni se janė ēelsi i suksesit nė kėtė dy ndeshje?

� Pėrqėndrimi dhe ambicja e madhe.

� Ju mund tė fitoni Champions, Premier League dhe Europianin me Portugalinė, por cili ėshtė titulli qė ju motivon mė shumė?

� Objektivi im nė kėto momente ėshtė tė fitoj gjithēka. Pre,ier League ėshtė njė vlerėsim i punės gjatė gjithė vitit, por edhe titujt e tjerė janė shumė tė rėndėsishėm. Gjithashtu mund t’ju them se nuk jam i fiksuar pas ēmimit tė lojtarit mė tė mirė nė botė, por ajo qė dua ėshtė tė luaj mirė dhe tė shėnoj sa mė shumė.

� Si ndiheni te Manēester Junaitedi?

� Jam krenar qė bėj pjesė nė njė klub tė tillė, ku kam pesė vjet qė mbaj kėtė fanellė. Ndihem i privilegjuar qė kam luajtur kaq shumė ndeshje nė “Old Trafford”, nė njė stadium ku shumė persona tė tjerė kanė ėndėrr vetėm ta shikojnė. Eshtė njė nder i madh pėr mua tė shoh se si ata tifozė kėnaqen me lojėn dhe golat e mi. Manēesteri ėshtė njė ndėr klubet mė tė pasura nė botė, aty ku luhet mė mirė futboll dhe ku ēdo futbollist ėndėrron tė veshė fanellėn e saj.

� Golat e tu kanė qenė tė shumtė, sidomos kėtė sezon. Kujt ia dedikoni?

� Jam pėrmirėsuar ēdo vit dhe kjo falė punės qė kam bėrė dhe pėrkushtimit tė lojtarėve tė tjerė. Kam shėnuar disa gola tė bukur dhe tė rėndėsishėm, por mendoj se mė me rėndėsi janė rezultatet e skuadrės, pėr tė cilėn ne luajmė.

� Si ju ecin marrėdhėniet ne fushėn e lojės me Tevezin dhe Runin?

� Merrem vesh shumė mirė me ta dhe mendoj se tė tre jemi lojtarė tė ndryshėm, por nė fushėn e lojės tė gjithė kemi njė objektiv: tė fitojmė ēdo ndeshje.

� Cilat janė ambicjet e tua nė karrierėn tėnde?

� Jam pjesė e njė klubi i cili mė lejon tė punoj mirė dhe tė fitoj gjithēka, ēdo kompeticion ku marrim pjesė. Dua tė fitoj trofe individual dhe kolektivė.

� Aleks Ferguson ka thėnė se ky ėshtė Manēesteri mė i fortė qė ka drejtuar ndonjėherė. Si ju bėn tė ndieni njė gjė e tillė?

� Edhe unė gjithashtu mendoj se ky ėshtė Manēesteri mė i mirė dhe me mė shumė talente. Ferguson ka mbi 20 vjet qė e drejton kėtė skuadėr dhe nėse e thotė ai njė gjė tė tillė, atėherė duhet ta besojmė. Unė pėr vet ndihem shumė krenar dhe i vlerėsuar nga fjalėt e tij.

� Cila ėshtė mė e rėndėsishme pėr ju, Premier League apo Champions League?

� Mendoj se tė dyja janė tė rėndėsishme. Ndoshta Champions League ėshtė pak mė shumė, por duke e lidhur me kampionatin, do tė thotė se kėtė kompeticion mund ta fitojnė vetėm kampionėt e vėrtetė. Mendoj se Manēesteri i ka shanset dhe aftėsitė pėr t’i fituar tė dyja. Nuk mund ta nėnvlerėsojmė kampionatin, sepse janė nėntė muaj punė tė cilėt nuk mund tė hidhen poshtė, ndėrsa nė Champions janė tre muaj, nė tė cilat po gabova njė herė, ėshtė shumė e vėshtirė tė

rikuperosh. Ne do tė tentojmė t’i fitopjmė tė dyja, edhe pse e dimė se nuk do tė jetė aspak e lehtė. Uroj qė t’ia dalim mbanė, sepse besimi ėshtė vėrtet i madh.

� Deri ku mendoni se do tė shkojė ky Manēester?

� Kėtė sezon kemi ndėrtuar njė skuadėr tė madhe, e cila aspiron pėr tė ftiuar gjithēka. Kemi shumė talente dhe njė stol tė pasur me yje. Tė gjithė janė tė barabartė dhe tė gatshėm pėr tė dhėnė mė tė mirėn e tyre. Ne po luftojmė nė tė gjitha kompeticionet dhe jemi tė bindur se mund t’i fitojmė tė gjitha.

“Unė dhe Mesi jemi njėsoj”

Sfida midis Barcelonės dhe Manēester Junaited do tė mbajė nė vetvete edhe njė duel midis dy yjeve: Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo. Tė dy janė shumė tė rėndėsishėm pėr skuadrat e tyre dhe tė dy mund tė bėjnė diferencėn nė dy gjysmėfinalet e Champions League. Nė intervistėn e dhėnė, ylli i Manēesterit thur elozhet e tij pėr atė tė Barcelonės. “Mesi ėshtė njė lojtar shumė i zoti dhe ėshtė njė kėnaqėsi e madhe tė luash me lojtarė tė tillė. Ngjajmė shumė, sepse tė dy gjithmonė duam tė shėnojmė dhe fitojmė. Leo ėshtė njė lojtar fenomenal dhe nuk ka njeri tjetėr nė botė si ai, sidomos pėr mėnyrėn se si e zotėron topin dhe nuk e lėshon asnjėherė atė nga kėmbėt e tij. Mesi dhe unė jemi njėsoj, sidomos nga mėnyra se si e shohim futbollin dhe e luajmė atė. Jam i bindur qė do tė jetė shumė bukur tė luash kundėr tij, edhe pse shpresoj qė njė ditė tė luaj pėrkrah tij. Eshtė njė futbollist i madh dhe qė ēdo trajner dėshiron ta ketė nė dispozicion tė tij”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Kristiano Ronaldo: Dua tė fitoj nė “Camp Nou”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: