ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Zambrota: Manēesteri nuk ėshtė favorit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Zambrota: Manēesteri nuk ėshtė favorit!   Tue Apr 22, 2008 9:30 pm

Nė njė intervistė tė dhėnė pėr tė pėrditshmen spanjolle “El Mundo Deportivo”, mbrojtėsi italian i Barcelonės, Xhanluka Zambrota, ka dhėnė mendimin e tij pėr ndeshjen e ditės sė mėrkurė nė Champions League pėrballė Manēester Junaited. Italiani ka bėrė tė ditur se asnjė prej tė dyjave skuadrave nuk ėshtė favorite, por atė do ta tregojė vetėm fusha e lojės. Zambrota, i cili ka qenė pikė shumė e rėndėsishme pėr Barēėn kėtė sezon, shprehet i bindur se skuadra e tij mund tė bėjė mė tė mirėn, pėrballė njė Manēesteri i cili ėshtė nė njė formė shumė tė mirė. “Ndeshja me Manēesterin ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ne dhe klubin tonė. Tė gjithė lojtarėt janė tė vetėdijshėm pėr rėndėsinė dhe vlerėn e kėtij takimi, nė tė cilėt janė tė ndaluara gabimet. E dimė qė nuk do tė jetė e lehtė dhe pėr kėtė do tė na duhet tė luftojmė deri nė fund. Duhet tė jemi shumė tė pėrqėndruar dhe tė mos gabojmė pėr asnjė moment”, tha Zambrota, i cili nuk sheh asnjė favoritė midis dy skuadrave: “Manēesteri nuk ėshtė favorit, por as ne. Shanset janė tė barabarta dhe fusha e lojės do tė tregojė se cili ėshtė mė i miri. Pėr momentin nuk mund tė flasim pėr favoritė. Do tė jenė 180 minuta shumė intensive, nė tė cilat tė dyja skuadrat do tė mundohen tė bėjnė maksimumin. Mund tė ndodhė gjithēka, edhe pse ne jemi shumė optimist”. Pėr sa i pėrket kundėrshtarit, mbrojtėsi italian deklaroi me bindje se asnjė skuadėr nuk ėshtė e pamposhtur. “Kėtė sezon Manēesteri ka bėrė gjithēka mirė, por kjo nuk do tė thotė se ne do tė humbasim. Pėrkundrazi, ata nuk janė njė skuadėr e pamposhtur dhe nėse luajmė ashtu siē dimė, atėherė mund t’ia dalim mbanė. Ata kanė lojtarė tė mėdhenj si Kristiano Ronaldo apo Runi, tė cilėt kėtė sezon kanė shėnuar shumė gola, por edhe ne kemi yjet tonė”, tha kampioni i botės, i cili mendon se rikthimi i Mesit do tė jetė njė pikė shumė e rėndėsishme pėr Barcelonėn. “Leo ėshtė njė futbollist shumė i vlefshėm pėr ne dhe jam i bindur se do tė jetė shumė deēiziv nė kėto dy takime. Rikthimi i tij ėshtė njė forcė shumė e madhe pėr ne. Uroj qė gjiothēēka tė shkojė mirė”. Nė fund, Zambrota shprehu dėshirėn e tij pėr njė fitore tė thellė nė “Camp Nou”, nė mėnyrė qė Barēa tė sigurojė gjithēka qė nė takimin e parė. “E dimė qė do tė jetė shumė e vėshtirė, por mund t’ia dalim mbanė duke marrė njė fitore shumė tė rėndėsishme dhe tė jemi tė qetė nė takimin e kthimit”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Zambrota: Manēesteri nuk ėshtė favorit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: