ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Nė Angli nuk kanė dyshime: Murinjo?Inter bien nė ujdi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Nė Angli nuk kanė dyshime: Murinjo?Inter bien nė ujdi   Tue Apr 22, 2008 9:31 pm

Hoze Murinjo ka pranuar tė jetė trajneri i ardhshėm i Interit, ky lajm ėshtė bėrė dje i ditur nga shtypi anglez dhe mė saktėsisht nga e pėrditshmja “The Sun”. Por sipas tyre me tė do tė vijnė edhe Frank Lampad dhe Didier Drogba, pėr njė total prej 35 milion stėrlina, ose 43,7 milion euro. Sipas shtypit marrėveshja kishte ardhur nė fundjavė, dhe portugezi kishte rėnė dakord tė merrte drejtimin e Interit, vend qė aktualisht ėshtė i Roberto Manēinit. Por deri tani asgjė nuk ėshtė konfirmuar. Por ka qenė pikėrisht Murinjo, ai qė ia ka thėnė kėtė gjė disa miqve tė tij, duke i thėnė se kishte gjetur edhe dy objektivat e para. Ai i drejtohet Frank Lampard dhe Didier Drogba, dy tė cilėt kanė marrdhėnie shumė tė mira me portugezin. Ata nuk janė shumė tė pėlqyer edhe nga trajneri aktual i Ēelsit, Avram Grant, i cili nuk ėshtė gjetur kurrė mirė me tė dy. Mesfushori ėshtė cilėsuar nga Murinjo si “lojtari mė i mirė profesionist qė kam njohur ndonjėherė”. Lampard nuk ka patur njė marrdhėnie tė mirė qė prej finales tė Kupės sė Ligės tė humbur kundėr Totenhamit, nė fillim tė shkurtit. Lampard dhe Murinjo kanė mbajtur gjithmonė kontaktet me njėri�tjetrin, dhe tė dy mezi presin tė punojnė sėrish bashkė. Por pėrsa i pėrket Drogbasė, ka qėnė pikėrisht Murinjo ai i cili e tėrhoqi nga Marseja nė Londėr, nė vitin 2004. Qė prej asaj kohė karriera e tij ndryshoi nė anė pozitive. Nė kohėn kur Murinjo u pushua nga puna nga Roman Abramoviē, Drogba kishte deklaruar se: “kam humbur njė baba”. Fjalė tė cilat nuk e lumturuan trajnerin Grant. Izaeliti ėshtė kritikuar shumė se nuk ka ditur tė marrė maksimumin nga lojtari i Bregut tė Fildisht. Sipas shtypit anglez Morinjo ka hyrė nė tratativa me Interin qė prej kohės kur tekniku Manēini kishte deklaruar dorėheqjen nga klubi zikaltėr, mbas eliminimit nga Champions League, kundėr Liverpu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Nė Angli nuk kanė dyshime: Murinjo?Inter bien nė ujdi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: