ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Milani: “Dinjo kushton shumė!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Milani: “Dinjo kushton shumė!   Tue Apr 22, 2008 9:32 pm

Milani “frenon” nė pistėn Ronaldijo. Njė “stop” befasues dhe i menjėhershėm, i papritur, pikėrisht nė momentin kur gjithēka ishte vendosur. Fjalėt e administratorit tė deleguar kuqezi, Adriano Galianit, janė tepėr domethėnese dhe alarmojnė tifozėt e “Djallit”: “Nuk e di nėse marrėveshja do tė arrihet, sepse ne operacionet e merkatos i bėjmė nė kushte tė cilat i cilėsojmė si tė duhura: nėse do tė arrijmė tė kuptohemi me drejtuesit e Bacelonės, shumė mirė, ndryshe, do tė ndryshojmė objektiv. Pėr momentin nuk ka asnjė tė re”. Galiani, nė mbėrritjen e tij nė Ligė, dje ka sqaruar disa gjėra: “Nuk kam thėnė kurrė se ishim pranė arritjes sė marrėveshjes me Barēėn, por se me lojtarin kishim rėnė dakord. Nuk po bėj lojėra fjalėsh, por po them tė vėrtetėn”, shtoi zėvendės presidenti i Milanit, duke mos pėrjashtuar faktin se pėr brazilianin ėshtė hapur njė ankand i vėrtetė: “Pėr Ronaldinjon ka edhe skuadra tė tjera, jo vetėm Interi. Tashmė kam shumė vite qė bėj kėtė merkato dhe kėtu nuk ka asgjė tė ēuditshme: nėse Barcelona do tė pranojė kushtet tona, atėherė gjithēka do tė kryhet. Por, ka edhe njė muaj kampionat dhe ndaj kemi kohė”. Njė muaj nė tė cilin kuqezinjtė duhet t’i fitojnė tė gjitha ndeshjet pėr tė shpresuar te Champions: “Do tė besojmė deri javėn e fundit!”.

Agjenti i Gatuzos: Nė bisedime me klubin

Kladio Paskualin, agjenti i Xhenaro Gatuzos, ka folur pėr situatėn e klientit tė tij, duke bėrė njė ndėrhyrje telefonike pėr “Radio Kiss Kiss”: “Rino ėshtė njė milanist i lindur dhe e ndjen peshėn e fanellės kuqezi. Pavarėsisht nga ato qė thuhen, ai dėshiron tė qėndrojė te kjo skuadėr, por duhet tė sqarohemi me klubin, me tė cilin jem nė bisedime e sipėr”.

Berluskoni fiton zgjedhjet, Milanit i jepet penallti!

Tė dielėn, nė “San Siro”, ka ndodhur diēka qė ndoshta, nė njė situatė tjetėr, me pak fjalė, nėse presidenti i Milanit, Silvio Berluskoni, s’do tė kishte fituar zgjedhjet paralamentare nė Itali, s’do tė ishte verifikuar. Gjyqtari Farina ka akorduar dy penallti pėr kuqezinjtė, pėr dy ndėrhyrje jo edhe aq shumė tė rėnda, nga Modesta dhe Vixhiani, nė dėm tė Kakasė dhe Sedorfit. Nuk ndodhte prej shumė javėsh nė Serinė A dhe njė tifoz mund tė ketė menduar: “Duhet tė fitonte Berluskoni zgjedhjet qė tė jepeshin penallti nė favor tė Milanit”. Natyrisht, politika nuk ka tė bėjė, por ndoshta ndonjėherė interesat dhe influenca e saj kanė tė bėjnė drejtpėrdrejt me futbollin dhe tifozėt e Milanit kanė nisur tė mendojnė se kohėt do ndryshojnė dhe kuqezinjtė nuk do tė dėmtohen mė nė kampionat, ndoshta sepse filozofia e Gusonit qėndron plotėsisht: “Italianėve u pėlqen qė tė ngjiten nė karrcėn e fituesve...!”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Milani: “Dinjo kushton shumė!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: