ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Raul, kapiteni qė merr pėr dore Realin!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Raul, kapiteni qė merr pėr dore Realin!   Tue Apr 22, 2008 9:34 pm

Karriera e tij ėshtė jashtė ēdo dyshimi. Ndikimi i tij nė dekadėn e fundit nė zemrat e tifozėve madrilenė ėshtė i pakrahasueshėm me legjendat e tjera tė Realit tė Madridit. Shifrat flasin qartė. Raul gjithmonė ėshtė aty nė tė mirė e nė tė keq. Por, kritikat nė kohėt e fundit e kanė ndjekur nga pas. Janė tė shumtė zėrat kunėr rendimentit tė tij dhe ėshtė folur shumė nėse Raul ėshtė apo jo nė fundin e karrierės sė tij. Eshtė pothuajse 31 vjeē dhe askush nuk mund tė vėrė nė diskutim futbollin dhe imzhin qė po afron Raul nė fubollin e sotėm modern. E padiskutueshme janė golat e tij, tė cilėt po bėhen mė deēiziv se kurrė pėr skuadrėn e Bernd Shusterit. Raul e konfirmoi njė gjė tė tillė edhe nė ndeshjen pėrballė Santanderit tė dielėn, ku shėnoi golin e parė pėr skuadrėn e tij. Dueli nė “El Sardinero” ishte shumė i rėndėsishėm pėr ēėshtjen e titullit kampion dhe nė atė moment, Raul “nuk e la nė blatė” skuadrėn e tij, por arriti ta udhėhiqte drejt suksesit. Konkretisht, ėshtė goli i 17 i tij nė kėtė kampionat dhe goli i 291 me fanellėn e Realit. Njė mė shumė se Santiljana dhe para tij ėshtė vetėm legjenda Di Stefano, me 316 gola. Aktualisht, Raul ėshtė golashėnuesi i tretė mė i mirė nė Primera Division, pas gjendet prapa Luis Fabianos (23 gola) dhe Guizas (21). Nė ēdo ndeshje tė kėtij sezoni, kapiteni i Realit ka arritur tė shfaqė cilėsitė e tij mė tė mira, duke shėnuar gola deēizivė pėr skuadrėn dhe duke i dhėnė madrilenėve pikė shumė tė rėndėsishme. Shifrat e tregojnė qartė kėtė dhe sa herė qė Raul shėnon, Reali arrinė tė marrė tri pikė. Pėrjashtim bėn vetėm ndeshja pėrballė Valencias, ku golat e kapitenit nuk shėrbyen pėr t’i dhėnė fitoren skuadrės sė tij. 17 gola nė 14 ndeshje, qė do tė thotė 39 pikė nga 42 tė mundshme. Gola nė momente deēizive, si ato tė shėnuara pėrballė Atletiko sė Madridit, Majorkės, Rekreativos Valencias e shumė skuadrave tė tjera. Pas titullit kampion, objektivi i radhės pėr Raulin ėshtė rifitimi i njė vendi nė kombėtare, duke ditur se kėtė verė do tė zhvillohet Europiani nė Austri dhe Zvicėr. Raul gjithmonė ka bėrė mė tė mirėn e tij dhe gjithmonė ėshtė munduar tė bind teknikun Aragones qė ta thėrrasė nė kombėtare. Pėr momentin duket shumė e vėshtira qė ėndrra e Raulit tė realizohet, por ai nuk ka dėshirė tė dorėzohet. “Do t’i shkojė deri nė fund”, ėshtė premtimi i Raulit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Raul, kapiteni qė merr pėr dore Realin!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Merr pjesė edhe Sefer Haxhija
» Xhevat Rexhaj: Berisha merr celėsin e republikės sė Kosovės nga populli i Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: