ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 juve, zyrtarisht nė Champions!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: juve, zyrtarisht nė Champions!   Mon Apr 28, 2008 9:30 pm

JUVENTUS - LACIO 5-2

Shėnues:
Kielini 15',88'
Kamoranezi 21'
Del Piero 32'
Trezege 34'
Bianki 55'
Sivilja 61'


Juventus (4-4-2): Bufon, Grigera, Legrotalje, Kielini, Molinaro, Kamoranezi, Sisoko, Zaneti, Nedved, Del Piero, Trezege. Tr.: Ranieri.

Lacio (4-3-1-2): Balota, De Silvestri, Sivilja, Kribari, Radu, Mudingai, Baronio (Vinjaroli 46'), Mutareli, Mauri (Kolarov 78'), Pandev, Bianki (Tare 85'). Tr.: Rosi.

Gjyqtar: Gervazoni.

Karton i kuq: Sivilja 75'

Njė Juventus i jashtėzakonshėm! Njė Juventus qė “trondit” 5-2 Lacion, skuadėr qė dorėzohet nė pjesėn e parė, duke pėsuar presingun bardhezi dhe duke u gjunjėzuar me katėr gola, por qė nė pjesėn e dytė provon tė rindezė shpresėn bardhekaltėr, edhe pse dy golat e shėnuar nuk trembin “Zonjėn”, e cila shėnon edhe tė pestin, pėr njė rezultat fantastik. Tashmė nuk ka mė asnjė dyshim dhe ėshtė matematika ajo qė flet: ekipi i Klaudio Ranierit ėshtė zyrtarisht nė Champions League, ēfarėdo qė tė ndodhė nė kėto tre javėt e fundit, dhe deri tani, do tė jetė njė nga ato klube qė do tė marrė pjesė nė fazėn paraeliminatore tė verės. Bardhezinjtė mė nė fund janė kthyer nė Europėn e madhe dhe kėtė e kanė bėrė duke zhvilluar njė sezon qė nuk pritej, tė paktėn nė javėn e parė, kur tė gjithė ishin nė mėdyshje pėr qėllimet e vėrteta tė “Zonjės sė Vjetėr”. Fitorja e rradhės ka ardhur nė “Olimpico” tė Torinos, ku Kielini ka hedhur firmėn e parė, ndėrsa mė pas Kamoranezi, Del Piero dhe Trezege kanė rrumbullakosur, me mbrojtėsin bardhezi qė ka realizuar “dopietėn” dhe ka hedhur “fishekzjarrin” e pestė tė takimit. Pėr Lacio njė tjetėr rezultat zhgėnjyes, edhe pse bardhekaltrit i kanė pėrqėndruar tė gjitha forcat, nė kėtė fund sezoni, te Kupa e Italisė, nė ndeshjen e kthimit me Interin.

Ranieri: Kampionat fantastik pėr ne!

Trajneri i Juventusit, Klaudio Ranieri, shprehet i lumtur pėr fitoren 5-2 pėrballė Lacios dhe pėr ēertefikimit e vendit tė tretė. “Dua tė falenderoj djemtė, sepse kanė bėrė njė punė fantastike dhe nuk ka qenė aspak e lehtė. Nuk ka qenė e lehtė pėr ne tė sigurojmė vendin e tretė, tre javė pėrpara pėrfundimit tė kampionatit. Kėta lojtarė kanė zhvilluar njė kampionat tė mrekullueshėm dhe janė treguar fenomenalė nė ēdo ndeshje. Nuk ka qenė e lehtė edhe pėr mua tė ndėrtoja kėtė Juventus dhe ta riktheja pėrsėri nė rrugėn e suksesit. Mund tė bėnim mė shumė? Eshtė mė mirė kėshtu. Shoh nė skuadėr me shumė personalitet, e di se ēfarė kėkron dhe arrin ta marrė. Ndihem shumė i lumtur dhe shpresoj tė vazhdojmė kėshtu”.

Kamoranezi: Nuk do tė ndalemi me kaq!

Pas humbjes sė pamerituar nė Palermo, dikush nisi tė kishte dyshime dhe tė shihte me mė shumė skepticizėm Juventusin, por fitoret e rrahės, me Atalantėn dhe Lacion, dy trepikėsha tė arritur me dominim total, konfirmojnė se bardhezinjtė kanė qenė gjithmonė tė pranishėm, ashtu si pohoi edhe Kamoranezi, i cili shėnoi ndaj bardhekaltėrve, nė fitoren e djeshme 5-2 tė “Zonjės”: “Ndeshja nuk ishte aspak e lehtė, por bėmė njė nisje tė jashtėzakonshme, duke ushtruar presion dhe duke vėnė nė vėshtirėsi kundėrshtarin. Nėse e nis shumė ngadalė takimin, atėherė rrezikon shumė. Tani duhet tė vazhdojmė kėshtu dhe tė besojmė te vendi i dytė, duke mos u kėnaqur shumė me faktin se duhet qė tė ndalemi kėtu, edhe pse matematikisht kemi arritur zonėn Champions League”, tha italo-argjentinasi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
juve, zyrtarisht nė Champions!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: