Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeMon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeThu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeWed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeThu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeTue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeWed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

 

 Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
ximi


Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Empty
MesazhTitulli: Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha!   Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha! Icon_minitimeMon Apr 28, 2008 9:34 pm

Vendi i dytė nuk ėshtė njė detyrim, por njė bast. Juventusit i duhet vetėm njė pikė pėr tė siguruar matematikisht njė vend nė takimet para?eliminatore tė Champions League, por duhen pesė pikė pėr t’i marrė vendin e dytė Romės. Juventusi i kėtij sezoni ka bėrė gjithēka mirė, ndoshta edhe jashtė parashikimeve. Vetė tekniku Klaudio Ranieri nuk kėrkon tension, por vetėm qė skuadra e tij ta mbyllė kėtė sezon nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme. “Unė nuk shoh kalendarin. Roma nuk do tė gabojė, ndėrsa ne duhet tė mendojmė pėr veten tonė. Pa Totin, Roma do tė tregojė se ėshtė njė skuadėr e madhe dhe ne duhet tė japin maksimumin nė takimet e mbetura. Deri sa gjithēka tė jetė mbyllur matematikisht, atėherė edhe ne do tė dorėzohemi”, tha tekniku i bardhezinjve, i cili i pyetur pėr Champions eague dhe vendin e dytė nė kampionat, tha: “Mendojmė vetėm tė mundim Lacion. Eshtė njė ndėr skuadrat mė nė formė dhe kundėr nesh tė gjithė kundėrshtarėt japin maksimumin. Nuk mendoj se do tė festojmė kualifikimin pėr nė Champions, mė duket e tepėrt pėr njė klub qė ka fituar gjithēka nė historinė e tij. Jemi tė lumtur pėr atė qė kemi bėrė nė kėtė sezon, por pėr atė qė kėrkoj nga vetja ime dhe skuadra, ėshtė e tepėrt pėr tė festuar”. Pėr sa i pėrket skuadrės dhe formės sė lojtarėve, tekniku Ranieri tha: “Kjo skuadėr i ka dhėnė frytet e saj. I kam pothuajse tė gjithė nė dispozicion dhe jam shumė i lumtur. Por nuk kam njė skuadėr fikse, nuk kam folur kurrė pėr 11 lojtarė tė formacionit, por kam folur gjithmonė pėr njė skuadėr qė duhet ta dėrgonte Juventusin sa mė lartė dhe mendoj se sė bashku ia kemi dalė mbanė. Por, sezonin e ardhshėm do tė jetė shumė ndryshe dhe do tė na duhet nga dy lojtarė pėr rol nėse duam tė jemi tė suksesshėm. Kamoranezi? Kur nuk ėshtė, ndihet mungesa e tij, por mund tė pėrmirėsohet akoma. I ngjan Diegos? Dieggo ėshtė mė ofensiv dhe pėrpiqet gjithmonė tė gjejė portėn, ndėrsa Kamoranezi kėrkon gjithmonė shokėt e tij dhe u shėrben atyre pėr tė shėnuar”. Nė fund, dy fjalė pėr golashėnuesin mė tė mirė: “Shpresoj qė kėtė trofe ta fitojnė Del Piero ose Trezege. E rėndėsishme ėshtė tė bėjmė lojėn e skuadrės. Unė jam i bindur se Trezege do tė vazhdojė tė japė asis pėr Del Pieron dhe e kundėrta. Do tė kemi probleme nėse nuk ndodh kėshtu (qesh)”, deklaron Ranieri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hard-team.org
 
Ranieri: Duhet t’I fitojmė tė gjitha!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MANCHESTER UNITED rezuktatet e te gjitha ndeshjeve te zhvilluara deri tani

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: