ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Koboli Xhilji: Nė Champions, falė Ranierit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Koboli Xhilji: Nė Champions, falė Ranierit   Mon Apr 28, 2008 9:39 pm

Optimist pėr pėrfundimin e kampionatit, "nėse Torino na jep njė ndihmesė ndaj Romės". Realist lidhur me merkaton, pėr sa i takon Amaurit dhe Flaminisė, "ne nuk marrim pjesė nėpėr ankande", presidenti i Juves, Xhiovani Koboli Xhilji, i cili ndodhej nė Alba pėr tė marrė njė ēmim pėr "Zonjėn" e tij, e humbi buzėqeshjen kur biseda nė Teatrin Social kaloi te tema e "Calcipili bis"-it: "Ne e kemi shlyer dėnimin tonė". Tifozėt bardhezinj nga salla kėrkonin lajme pėr Juven e sė ardhmes, atė tė Championsit. "Do tė ketė shumė italianė, sepse Juvja duhet t'i ruajė rrėnjėt e saj. Kemi skuadrėn mė tė dashur nga italianėt dhe ėshtė e drejtė qė edhe jashtė Italisė tė jetė imazhi i vendit tonė," theksoi presidenti, i cili mė pas rrėfeu dashurinė e tij pėr natyrėn: "Kam njė shtėpi nė Rokaverano, do tė eci me motor nėpėr rrugėt e verės, mes vreshtave tė rrushit". Nė pritje tė sprintit tė fundit. "Shpresojmė tė shkojmė nė Champions pa sikletin e paraeliminatoreve, synojmė vendin e dytė dhe kushedi mbase na ndihmon disi edhe Torino ndaj Romės." Gjysmėfinalet e Championsit ai i ka parė nė televizor. "Dhe kam kuptuar se Juvja ėshtė gati qė tani. Falė Ranierit, kemi njė skuadėr me stil anglez dhe kėtė e kemi treguar ndaj Interit, Milanit, Parmės dhe Atalantės." Milani duket se ėshtė fare pranė Flaminisė, ndėrsa Juvja ndodhet mė afėr Amaurit. "Na interesojnė tė dy lojtarėt, por nuk marrim pjesė nė ankande tė mundshme dhe nuk i flakim tutje paratė. Flaminisė i mbaron kontrata, por kemi edhe emra tė tjerė pėr mesfushėn. Amauri na intereson dhe kemi hedhur themele tė forta me Zamarinin pėr blerjen e tij." Duke iu kthyer "Calciopoli-t 2", Koboli korrigjoi folėsin: "Kemi fituar 29 tituj dhe nė fushė. Ka 13 milionė tifozė tė shqetėsuar dhe jam gjithashtu paksa i shqetėsuar edhe unė, sepse dikush po merret sėrish me Juven jashtė mjediseve tė futbollit. Gjykatės i kemi thėnė se nuk kemi ndėr mend tė vazhdojmė t'i mbajmė ne pėrgjegjėsitė e atyre qė e kanė drejtuar klubin nė tė kaluarėn: Juvja e ka paguar atė qė kishte pėr tė paguar"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Koboli Xhilji: Nė Champions, falė Ranierit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: