ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Bufon: Kjo Juve ėshtė e pabesueshme!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Bufon: Kjo Juve ėshtė e pabesueshme!   Mon Apr 28, 2008 9:40 pm

Xhixhi Bufoni, kur mungojnė edhe katėr ndeshje nga pėrfundimi i kampionatit, e sheh si tė pamundur qė Juventusi t'ia kalojė Romės dhe tė dalė nė vendin e dytė. Por portieri ka qenė gjithnjė mė i maturi nga tė gjithė nė Torino, dhe nė fund ka arritur deri aty sa tė habitet mga kampionati i shkėlqyer i skuadrės sė tij. Ndaj, dyshimi qė nė fjalėt e tij tė ketė edhe njėfarė oguri tė mirė ėshtė legjitim. "Nė Champions do tė hyjmė nė mėnyrė indirekte, sepse Roma ndodhet shumė larg, - tha numri 1 i kombėtares italiane pėr Xhianluka Vialin dhe Paolo Rosin, gjatė emisionit "Attenti a quei due" te Sky. - Ne e kemi arritur pozicionin mė tė pėrshtatshėm."
FITORJA NDAJ INTERIT - E megjithatė, Bufoni rrėfeu se nuk e priste "njė Juve kaq tė fortė. Mendoja se do tė kishim pasur mė shumė vėshtirėsi, dhe se do tė kishte qenė njė arritje e madhe, edhe sikur tė dilnim tė katėrtit". Por ja qė Juvja arriti tė fitojė edhe nė fushėn e Interit, "njė kujtim i paharrueshėm pėr tifozėt tanė, qė duhet vendosur me kornizė mbi komodinė. Jam i bindur se ajo qė kemi bėrė ka qenė njė ecuri e pabesueshme, por kjo nuk duhet tė na krijojė iluzione".
JO RONALDINJOS - Tani qė thuajse ėshtė kualifikuar nė Champions, Xhixhi shpjegoi se Juvja ka nevojė pėr pėrforcime, qė tė konkurrojė nė tė dyja frontet. "Konkurrues jemi qė tani, por, pėr sa kohė ke vetėm njė objektiv pėr tė arritur, edhe nėse nuk je nė lartėsinė e mė tė fortėve, mund tė gjesh gjithnjė ndonjė forcė, tė cilėn mbase nuk e dije as vetė se e kishe. Ndėrsa nė momentin kur objektivat janė mė shumė se njė, duhet bėrė njė analizė e kujdesshme e skuadrės, si dhe duhet gjetur ndonjė pėrforcim. Unė nuk u jap kėshilla drejtuesve, edhe pse ata janė shumė tė zotė pėr tė gabuar vetė, - qeshi Bufoni. - Me aftėsitė e tyre ata kanė treguar se dinė tė zgjedhin, dhe besoj se, nė bashkėpunim me Ranierin, do tė gjenden pėrforcimet mė tė mira." Tė cilėt, sipas Bufonit, nuk duhet tė jenė domosdoshmėrish kampionė tė afirmuar: "Njė lojtar si Ronaldinjo do ta donte kushdo. Por lojtarė tė tillė e shkruajnė historinė e njė skuadre, nėse janė tė stimuluar dhe nėse kanė dėshirė, sepse, nė rast tė kundėrt, kthehen nė problem".
PO DEL PIEROS - Ronaldinjo nuk duhet, edhe sepse Juvja me siguri nuk vuan pėr talente: "Qė nga nėntori e deri mė sot Del Piero ka luajtur si njė yll i vėrtetė. Pėrveē golave, nga ana fizike ėshtė njė nga ata qė e marrin pėr dore skuadrėn. Ky ėshtė viti mė i mirė pėr tė. A do ta merrja nė Europian? Njė Del Piero tė tillė...! Edhe Kasano ėshtė talent mbi normalen, por ai ėshtė mbi normalen pėr ēdo gjė. E ka disi atė problem, edhe pse ėshtė djalė qė nuk ke si tė mos e duash".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Bufon: Kjo Juve ėshtė e pabesueshme!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: