ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Bledar Mancaku: Kėtė shpėrthim ėndėrroja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Bledar Mancaku: Kėtė shpėrthim ėndėrroja   Mon Apr 28, 2008 9:59 pm

Gjithēka nė funksion tė skuadrės”, ėshtė shprehur dje paradite sulmuesi durrsak i Besės, Bledar Mancaku, gjithnjė i gatshėm pėr tė komunikuar me gazetarėt. E vėrteta ėshtė se sulmuesi po kalon njė gjendje shumė tė mirė, ēka e provojnė golat e shėnuar prej tij, qė nė tri ndeshjet e fundit radhazi kanė “prodhuar” plot 9 pikė. “E rėndėsishme ėshtė qė jo thjesht jemi nė vendin e 3�tė, por kemi shanse qė mundet ndoshta tė rrėzojmė dhe ndonjė parashikim tjetėr”, thotė durrsaku, duke aluduar pėr mundėsinė e ngjitjes njė shkallė mė lart.

� Mancaku, njė fundkampionat me arritje pėr ju...

� Mund ta them me shumė ēiltėrsi, se kėtė shpėrthim kam ėndėrruar kur vendosa qė kėtė sezon tė luajė pėr Besėn. Faktet dhe forma sportive mė gėzojnė momentalisht, qė po ecin paralel, si nė planin individual ashtu dhe nė ato tė skuadrės.

� Pas Tiranės, ku shėnuat dy gola me penallti, njė dygolėsh fiksuat dhe nė Shkodėr, njėrin sėrish nga pika e 11�metėrshit...

� E rėndėsishme nė Shkodėr qe fitorja e trepikėshit. Dy golat e mi kanė atė vlerė qė kanė. Por mė duhet tė them se nė kėtė ndeshje kam shpėrdoruar edhe disa raste tė tjera “tė qėruara”, nga dėshira e madhe pėr ta mbyllur sa mė shpejt rezultatin nė favorin tonė.

� Tri ndeshjet e fundit, Besa e pagabueshme...

� Nė fazėn e tretė duket sikur po “fotokopjojmė” paraqitjen shumė tė mirė tė fazės sė parė. Nėntė pikė nė tri ndeshjet e fundit kanė afruar shumė objektivin tonė pėr vendin e 3�tė, qė gjithsesi tė jep njė biletė europiane pėr nė kupėn Intertoto.

� Kėtė kompeticion e njihni mirė, sepse keni luajur nė radhėt e Teutės mė 1999, 2002 e 2004...

� Njė kompeticion modest. Nė tri pjesėmarrje kujtoj atė tė vitit 2002, kur kaluam edhe njė tur. Momentalisht, them se ėshtė pa diskutim mė mirė tė luajmė sėrish nė Europė, pasi pėrfiton mjaft nga kontaktet me skuadrat e ndryshme, se sa tė rrinim “pa gjė”. Verėn e kaluar Besa bėri njė prezantim tė mirė nė kupėn Uefa, kėshtu qė e ka njė “dritare” se ku duhet tė shohė.

� Vijnė radhazi dy ndeshje tepėr “delikate”, duke nisur nga kjo fundjavė me Partizanin, nė Kavajė...

� Pėrballė tė gjitha skuadrave mė tė forta tė kampionatit, Besa ka dhuruar ndeshje mjaft tė bukura dhe ka fituar shumė pikė. Me Tiranėn e Vllazninė ka fituar dy ndeshje e ka barazuar njė; me Partizanin kemi fituar nė fazėn e parė 2�1, ndėrsa kemi barazuar nė mėnyėn mė spektakolare nė fazėn e dytė, nė Tiranė, 3�3. Nga ky vėshtrim, as Partizani kėtė tė shtunė, por as Dinamo njė javė mė vonė, nuk na trembin. Kemi besim se do tė ruajmė emrin e prestigjin edhe nė kėto sfida tė radhės, qė kanė vėrtet rėndėsi tė madhe pėr o
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Bledar Mancaku: Kėtė shpėrthim ėndėrroja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: