ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Texte te kengeve

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:29 am

Mihallaq Andrea - Shoqe Klases


Me mall veshtroj nga dera e celur
shoqe klases jep provim
syte e saj ne derrase kane ngelur
problemin valle a do ta zgjidh ?

Dhe une e di qe ka mesuar
por perseri emocione kish
se ndryshe sdo te kish pranuar
te vinte mbreme ne takim

Kerkoj ti shtoj une qetesine
Tju fshihem une syve te saj
por kur te marre sot provimin
me te per dore do te dal

Tja shof per nje cast syte e kristalte
ta perqafoj , ta mbaj ne gji
ti ndjejme bashk rrafjet e zemres
pastaj ta marr ne krahet e mi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:30 am

Meda - Sjam Pendu


Jemi dasht e kemi dal
mi ke then ma tmirat fjal
kemi qesh e kemi lujt
por ne fund mke lan me vujt

ste harroj ste harroj
si dikur te dashuroj
sjam pendu sjam pendu
zemren qe ta kam dhuru

kemi fol per tardhmen ton
me the te dua pergjithmon
kemi qesh e kemi lujt
por ne fund mke lan me vujt

ste harroj ste harroj
si dikur te dashuroj
sjam pendu sjam pendu
zemren qe ta kam dhuru
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:31 am

Meda - Shkove Ti Shkove

Sa here t’kam than
Nuk qaj me per ty
Gjithmon premtimet
Ne jete I kam thy

Sa her t’kam than
Me fjal skam me te thirr
Por kurr me zemer
Ste kam than lamtumir

(refreni)
Shkove ti shkove
Qava me lot
Plaga e djeshme
Po me dhemb sot

Shkove ti shkove
Zemra mu thy
Ma le kujtimin
Lotin ne sy

Sa here t’kam than
Me skam me te taku
Te gjitha rruget
Tek ti me kan qu

Sa here tkam than
Me fjal skam me te thirr
Po kurr me zemer
Skam me te than lamtumir

(refreni)(2x)
Shkove ti shkove
Qava me lot
Plaga e djeshme
Po me dhemb sot

Shkove ti shkove
Zemra mu thy
Ma le kujtimin
Lotin ne sy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:32 am

Unikatil - Sun Um Prek


Kjo osht per ata Shqipe qe skan dashni per neve
Per ata qe gjinja mthojn o Viktor i dheve
Qe po kapin e po zihen
Qe po na shohin knena dhien
Prej dites qe fillova Shqipet e Pergjakshme dihen
E tjert nuk kan a Shanca se ja plasi ato planca
Mani ato Distanca se une jam spiranca
E ksaj Qim Nane Ruje pranen tane
Oj Shqipe me dy Krena spot vjen gjynah per qka ju bane
Merni frym fell Me kto sene qe kom sjell
Ishalla merni msim e nuk rrini mo nat shpell
Se po jau bi do Sarkasem me koncept tsmut
Qimt e Nanes shum jon tut Qimt e Nanes jon tu lut
Edhe hajde vizitom nese ti sum beson
E kam ni ...(nuk pe kuptoj) per kryt e ton
Se shum po shitni Trima ju jeni veq Viktima
Shpejt si Vetima ju boj me jetu sikur ... (nuk pe kuptoj)

(refreni)(2x)

Une ket sen e kom dit Dosti jem e kom prit
Se Shqiptari ska qef tjeter kush me arrit
Une muj mi Lexu
Kryt ja kom olmuntu (pe ni qka po thot, po me shkrujt spo di )
Badihava e ki se Sun um Prek mu

Sun um Prek e ki vrejt Kallxoj drejt sdi me rrejt
gjith tu nejt rradh tu flejt Shqipe represent krejt
Fort, dej sat endrroj une juve ju kallxoj
shum bajat un ta boj saher un rima lshoj
Kurr kurkujt hiq mendja mos ti shkon
qe Jetonit najkush najher najsen ni sen i bon
Ty tlexoj si ABCn Ty tpshurri si WCn
Ti dridhesh para meje si me pas TBCn
Kena ardh, Kena met Numer njo pergjithmon
Bloody Alboz ne ket Jet e ky sen nuk e ndrron
A po ngon qka po thom Nuk ban une tkom kallxu
Kena ardh me ju msu Konkurenc nuk ka kurku
Kjo loj shum e leht Kur ti vet pe lun
Inagjit, Pozerat men jon ka don mi mush
Me ni sen u pajtum Na ju kem okupu
Nuk um ha k**** ... Veq beso qe ska mu ndrru

(refreni)(2x)

Une ket sen e kom dit Dosti jem e kom prit
Se Shqiptari ska qef tjeter kush me arrit
Une muj mi Lexu
Kryt ja kom olmuntu (pe ni qka po thot, po me shkrujt spo di )
Badihava e ki se Sun um Prek mu

Qendroj vet si birnane, jam njeri i paprekshem
Per kta Repera, Inatgjor jam Zot u pavdekshem
Loja ke palidhje teri na sa u paraqitem
U bo repi ma real, kejt p**** po quditen
E hekem Gramatiken tash Katilat e kan ndor
Kur vjen puna per pozera jau qi Nonen i shti nVorr
I qes me dhon Dorheqje Mikrofonit mi shprengul
Se kur tum shohin mu teton ndy Guj kan mu ul
Me mpershendet sikur Mbret edhe pse ma ki inat
Se sat jam une anena ti per mu je si Argat
Hiqmu k**** mor Papak E para her qe Repovas
Jom maj mir sa shum, tlo pa frym, Plas
Tash une flas veq me drejt Skam arsyje mer me rrejt
Jom qaj Tip qe keni qef shumica juve me urrejt
E kom vrejt E kom dit Bile eren ja kom ni
se Shqiptari ska qef tjeter kush me arrit

Une ket sen e kom dit Dosti jem e kom prit
Se Shqiptari ska qef tjeter kush me arrit
Une muj mi Lexu
Kryt ja kom olmuntu (pe ni qka po thot, po me shkrujt spo di )
Badihava e ki se Sun um Prek mu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:33 am

Alida Hisku - Si agim i kuq


Ne kete toke ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton ku njerezit i pershendes
Gzimi yne eshte i pafund.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Rri ne cdo plis te tokes sime,
Rri nje kenge, rri nje valle, rri nje jete.
Rri ne cdo note te kenges sone
Nje plis nga kjo toke e shtrenjte.

Ne kete toke nena ime
Diellin pinte ne burime uje te kristalte.
Diellin e saj qe kurre nuk shuhet
Une prane jush po e sjell me kenge.

Ne notat e tua diellin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:34 am

Alketa Vejsiu - Smund te jemi 3Sa e humbur sonte jam
kam gjithcka, por ty ste kam.
Dora jote mbi lekure
me sheron kur jam semure.

Ne nje ajer marim fryme
vjen si hije neper tym
sonte jam nje kur ishim dy
ndihem vetem kur jam pa ty.

Sot dua te them
Te verteten per ty
dhe kur sjemi te dy
une dashuroj vetem nje here
dua te them,
se nje here do ne jet kur te duan vertete
Te Dua.

(x2)
Baby kush te thote te dua
kur ti je pa mua, me thuaj kush?
Baby te dua mos thuaj
tek nje ndjenje e huaj
smund te jemi tre.

(Se ti e di babe se kur humbas tek ty
humbas veten time, shpirtin tim, gjithcka.)

Sa e humbur sonte jam
kam gjithecka por ty ste kam,
Dora jote mbi lekure
me sheron kur jam semure.

Ne nje ajer marim fryme
vjen si hije neper tym
sonte jam nje kur ishim dy
ndihem vetem kur jam pa ty.

(x2)
Baby kush te thote te dua
kur ti je pa mua, me thuaj kush?
Baby te dua mos thuaj
tek nje ndjenje e huaj
smund te jemi tre.

(Baby kush te thote te dua
kur ti je pa mua me thuaj kush
baby te dua mos thuaj tek nje ndjenje e huaj
smund te jemi tre.)

Come on, come on
Hey yo smund te jemi tre
dhe ti e di mire perse
nje te trete se lejon alketa
keto ligje i ka vendosur jeta
hej nje- dy- tre
come on baby, come on baby
aha (hahaha) smund te jemi tre.

(x2)
Baby kush te thote te dua
kur ti je pa mua, me thuaj kush?
Baby te dua mos thuaj
tek nje ndjenje e huaj
smund te jemi tre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:35 am

Alma - Sdua te gaboj


Mos lejo kur te preki njeri
E ime e ime veq e imi je ti
Dot te mbyl asgje ti as njeri
Dot te boj un per ty si gjandarm
Ne nesheli
As ne dore mbi trupin tond jo
Dora jote vetem trupin tim do prek
Po po pse sdo gje ti pse nuk degjon
Mu largo ti mu largo nuk dua te sho

Jeta ime dot vashdoj
Zemra ime dot kerkoj
Nje njeri ashtu si une di
Jo te shmendur si te
Jo te shmendur si te
Dot kerkoj a 7 a 8
Dot ta bej un si di vet
Sdo gje mos deshte tu mbaroj
S`te dua te gaboj me ty
Dua da mendoj pa ty
Zemren da largoj
Nga ti un pa ty s’jetoj
e di
Ti me fal jo nuk bej ma gabim
Sishte faje jot ishte faje im
Dot te bahem me mir se urt
As ne femres sdu te sho jo jo
Syt e tu jan per mua veq per mu po
Ma dergjon ti a po sdegjon
Mu afro ti mu afro dua te te sho

Jeta ime je veq ti
Ti ke gjen shume mir e di
Mos bej gjelose pa kuptim
Ti je shpirti im ti je shpirti im
Sdo te sho as nje me sy
Dot te puthur vetem ty
Sdo gje mos deshte tu filloj

S’te dua de gaboj me ty
Dua da mendoj pa ty
Zemren da largoj nga ti
Un pa ty sjetoj`
E di
S`te dua de gaboj me ty
Dua da mendoj pa ty
Zemren da largoj nga ti
Un pa ty s’jetoj e di
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:36 am

Vace Zela - Shqiperi o nena ime


Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja keshtu mes njerezve,
jeta jone edhe hapat

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge e jetes,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane

Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nena,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Une marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dore per dore rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne nje kend te globit,
rritim jeten tone

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge per jeten,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:37 am

Adnan Daci - Ste Harroj


Me vetmi po ti po vij
e kujtoj me lote ne sy
e kujtoj buthet e tua
syt e tu moj rushet e zi
ste harroj moj
ste harroj per gjithmon
un dot kujtoj
set kam dashur une ti
set kam dashur une ti
pash dy syt e zi
i kujtoj un dhe vajtoj
mallkoj vetem se jetoj
se te dua shume te dua
e nga zemra smund largoj
se te dua shume te dua
e nga zemra smund largoj
ste harroj moj
ste harroj per gjithmon
un dot kujtoj
set kam dashur une ti
set kam dashur une ti
pash dy syt e zi
ste harroj moj
ste harroj per gjithmon
un dot kujtoj
set kam dashur une ti
set kam dashur une ti
pash dy syt e zi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:39 am

Mahmut Ferati - Thuaj


Thuaj se ke dasht zemren me ma thy
Thuaj se ke pas lot te rrejshem ne sy
Njesoj eshte per zemren qe nuk ka meshire
Si me than te dua e si lamtumire

Ndoshta mund te thuash se fajtore isha - se fajtore ishaaaaa
Por nje zot i madh qe i din te gjithaaa - qe i din te gjithaaaaa

Thuaj se ne zemer kurr nuk me ke pas
Thuaj se ne jete kurr nuk me ke dasht
Thuaj ato fjale qe kurr smi ke than
Thuaj se gjithmone ke mendu mu ndaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:40 am

Meda - Te Uroj


Te uroj te uroj dhe ne heshtje te dashuroj
du met pa a ke ndryshu e prap rrugen me vazhdu

per ditlindje tonde thirren edhe mu
edhe nese smundem me ty me vallzu
edhe nese smundem ma me tu afru
veq po du met pa dhe shum met uru..

te uroj te uroj dhe heshtje te dashuroj
du met pa a ke ndryshu e prap rrugen me vazhdu
te uroj te uroj per her tfundit pot shikoj
ne ditlindjen tonde tjeter zvjen ma shoku yt i vjeter...

per ditlindje tonde thirren edhe mu
edhe nese smundem me ty me vallzu
edhe nese smundem ma me tu afru
veq po du met pa dhe shum met uru..

te uroj te uroj dhe heshtje te dashuroj
du met pa a ke ndryshu e prap rrugen me vazhdu
te uroj te uroj per her tfundit pot shikoj
ne ditlindjen tonde tjeter zvjen ma shoku yt i vjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:41 am

Sabri Fejzullahu - TakimiShume vjet kaluan qe s’ishim pare
Si t’i harroj keto vrage mbi ty,
me vjen per t’klithur e per te qare
shume me mire t’mos kisha sy.

Mbi floke te kishte reshur bore,
rrudhat te loznin neper fytyre,
ku jane ata sy ku ajo dore,
pse zeri te paska tjeter ngjyre.

Ti ke qene simbol i bukurise,
krijuar nga dore hyjnore,
ndaj i besoja amshueshmerise
dhe te tilla te kujtoja prore.

Mbi floke te kishte reshur bore,
rrudhat te loznin neper fytyre,
ku jane ata sy ku ajo dore,
pse zeri te paska tjeter ngjyre.

Kohe e eger kohe tinzare
Gjurme qe paskan lene mbi ty
Shume mire mos ishim takuar fare,
shume me mire t’mos kisha sy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:42 am

Shpat Kasapi - Ti prap me don


Si cdo fillim i ri
ta harrojme ate dashuri
asgje smbetet ne kete bote
pervec se nje kujtim
tash po i harroj
me tjetren po kaloj
sikur se atehere me ty
jam i lumtur perseri

Tash cdo gje mes nesh mbaroi
leri ato fjale te kota,
te lutem me harro, te lutem me harro

(refreni)
Ti prape me don
(2x)
e di qe shume te mungoj
por nuk mund te dashuroj
gjeje ndonje tjeter
nuk e ke aq rende

Pendohu sa te duash
se gabimin nuk ta fali
me le rehate jetohe
ajo tjetra me gezoi
dhimbjet tash po i harroj
me tjetren po kaloj
sikur se atehere me ty
jam i lumtur perseri

Tash cdo gje mes nesh mbaroi
leri ato fjale te kota,
te lutem me harro, te lutem me harro

(refreni)
Ti prape me don
(2x)
e di qe shume te mungoj
por nuk mund te dashuroj
gjeje ndonje tjeter
nuk e ke aq rende

Tash cdo gje mes nesh mbaroi
leri ato fjale te kota,
te lutem me harro, te lutem me harro

Ti prape me don
(4x)
e di qe shume te mungoj
por nuk mund te dashuroj
gjeje ndonje tjeter
nuk e ke aq rende
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:43 am

Kaltrina Selimi - Ti se don askend


Von e ke kuptu
smund te luhet me mu
nuk jam un ajo
qe ti ke mendu

Gjitha tash i ke humb
stka mbet asgje
tash je nje askush
drit per ty ska me

Te shoh ne sy
sikur diqka kerkon
thash eshte shum von
edhe pse se kupton

Po perse un ta them
kur ti vet e din
nuk ka asgje shans
tvazhdojm ne te dy

Po perse un ta them
kur ti vet e din
asgje sdo te ket
ska me dashuri

(refreni)(2x)
Ti fala krejt ti qka don
me zemer ti kam dhen
po ti nuk e meriton
se ti se don askend

Von e ke kuptu
smund te luhet me mu
nuk jam un ajo
qe ti ke mendu

Gjitha tash i ke humb
stka mbet asgje
tash je nje askush
drit per ty ska me

Te shoh ne sy
sikur diqka kerkon
thash eshte shum von
edhe pse se kupton

Po perse un ta them
kur ti vet e din
nuk ka asgje shans
tvazhdojm ne te dy

Po perse un ta them
kur ti vet e din
asgje sdo te ket
ska me dashuri

(refreni)(6x)
Ti fala krejt ti qka don
me zemer ti kam dhen
po ti nuk e meriton
se ti se don askend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:44 am

Shqipe Abazi - Tash po te mallkoj


Sot po te mallkoj me zemer,
fat nuk dote kesh, kam gabuar
si qdo femer tmirat kan qu pesh,
ja ke nis me dal me tjetren dhe spo e pranon,
perseri vazhdon me tjetren, ska njeri qe ta ndalon.

(refreni)(2x)
Me mashtruar syt e tu syt e tu,
qaq shum ju kam besu ju kam besu,
me prentove dashuri pa kufi e thash,
ku mbete ti genjeshtari zi

(2x)
Te beso se te deshta, isha shum e re,
tash e di shka pres nga jeta ska gezim ska hare..

(refreni)(4x)
Me mashtruar syt e tu syt e tu,
qaq shum ju kam besu ju kam besu,
me prentove dashuri pa kufi e thash,
ku mbete ti genjeshtari zi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:45 am

Sefe Duraj - Ta hangsha zemren


O ta hongsha zemren ,
e at syrin si filxhan
Qysh je pa behane ,
ma ke trupin si alltan

(refreni)(2x)
Kjo nat , e lumja nat
Po mduket si 1 sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy

O ta hangsha Buzen
e at faqen sikur moll
Si e vizatume
Dukesh me belin e holl

(refreni)(4x)
Kjo nat , e lumja nat
Po mduket si 1 sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:46 am

Sefe Duraj - Ti ske faj


Loti zemren ma ka tha
loti zemren ma ka vra
per ty
nje mallkim ne shpirtin tim
trupi im spo gjen strehim
pa ty

Zemra zemren se takon
se gjdo gje ktu perfundon
e di

A ma ban ndonjehre hallall
sa shum lotin sa shum vaj,
mos qaj

(refreni)(2x)
Ti ske faj se syte e tu nvetmi lotojn
ti ske faj se zemrat ndahen kur dashurojn
ti ske faj se un skam dit
per me te pas githmone o shpirt
ti ske fa, ti ske faj

Une e di se kam gabu
dhe sme duhet jeta mu
pa ty

edhe toka ka me u qa
qe kam hy me ty ngjynah

zemra zemren se takon
se gjdo gje ktu perfundon
e di

a ma ban ndonjehre hallall
sa shum lotin sa shum vaj,
mos qaj

(refreni)(2x)
Ti ske faj se syte e tu nvetmi lotojn
ti ske faj se zemrat ndahen kur dashurojn
ti ske faj se un skam dit
per me te pas githmone o shpirt
ti ske fa, ti ske faj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:47 am

Shpat Kasapi - Te une se te unJeta eshte e vemtja loje, vajze moj
qe me te nuk luhet se digjesh si zjarri
ste mjafton vec zemra jote aman moj
edhe imja ty te duhet

(refreni)(2x)
Prape te un me se te un
loja jote po merr fund
kur nje here vetmia te mbyt
nuk gabon per here te dyte

E ke pyetur zemren tende ndonjehere
pse kaq shume me don kete jete, ne kete jete
ste mjafton vec zemra jote aman moj
edhe imja ty te duhet

(refreni)(2x)
Prape te un me se te un
loja jote po merr fund
kur nje here vetmia te mbyt
nuk gabon per here te dyte

(2x)
Prape te un me se te un
loja jote po merr fund
kur nje here vetmia te mbyt
nuk gabon per here te dyte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:48 am

Ilir Shaqiri - Thuaj yjet sjane zjarr


Moj bjondine
rreze, yll e drite
n’buzet tua
paskan rene qershite.

S’ka mesnate
qe s’me prishet gjumi,
neper endrra
vec ty po t’perkundi.

N’syte e tu
paska zbritur qielli,
n’flokun tend te arte
po prarohet dielli.

Mos mi prish
endrrat e mia
mos ndegjo boten
le t’flase dashuria.

N’pafund’si
rete e shkumes treten
shtat ylber
Pi uje e s’ma shuajn etjen.

Thuaj yjet s’jane zjarr
thuaj bota u shua,
thuaj jeta eshte varr
por mos thuaj se s’te dua.

S’ka mesnate
qe s’me prishet gjumi,
neper endrra
vec ty po t’perkundi.

Thuaj yjet s’jane zjarr
thuaj bota u shua,
thuaj jeta eshte varr
por mos thuaj se s’te dua.

Mos mi prish
endrrat e mia
mos ndegjo boten
le t’flase dashuria.

S’ka mesnate
qe s’me prishet gjumi,
neper endrra
vec ty po t’perkundi.

Thuaj yjet s’jane zjarr
thuaj bota u shua,
thuaj jeta eshte varr
por mos thuaj se s’te dua.

Mos mi prish
endrrat e mia
mos ndegjo boten
le t’flase dashuria.

Thuaj yjet s’jane zjarr
thuaj bota u shua,
thuaj jeta eshte varr
por mos thuaj se s’te dua.

Thuaj yjet s’jane zjarr
thuaj bota u shua,
thuaj jeta eshte varr
por mos thuaj se s’te dua,

Moj bjondine
rreze, yll e drite,
n’buzet tua
paskan rene qershite.

Thuaj yjet s’jane zjarr
thuaj bota u shua,
thuaj jeta eshte varr
por mos thuaj se s’te dua.

N’syte e tu
paska zbritur qielli,
n’flokun tend te arte
po prarohet dielli.

Thuaj yjet s’jane zjarr
thuaj bota u shua,
thuaj jeta eshte varr
por mos thuaj se s’te dua.

N’pafund’si
rete e shkumes treten
shtat ylber
Pi uje e s’ma shuajn etjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:49 am

Te dua Kosove, po si te mos dua
sa shume lote u derdhen, permbi varre tua.
Kur nje dite e prite, tash e 500 vjete
ku me gjak tu rriten edhe femija ne djep
Je shume me e bukur moj Kosova nane
Trimat qe dhane jeten, thelle ne gji i mbane

Te dua Kosove, per kullat dhe malet
Dashunia e jote, nuk blihet por falet
dhe ashtu perhape, si rrezja ne voter
si buka dhe kripa, kur shtrohet ne sofer
Je shume me e bukur moj Kosova nane
Trimat qe dhane jeten, thelle ne gji i mbane

Je shume me e bukur moj Kosova nane
Trimat qe dhane jeten, thelle ne gji i mbane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:51 am

Shekulli I dreqit - Takimi ne varr


I mbyllur ne kater mure
Erresira me zbeh fytyren
I uritur dhe i verbuar
Si ylberi kur e humb ngjyre

Dhe jeta me kaloj shpejt
Lumturine s’e shijova fare
Nje ze tash po me therret
Do te takohemi
Do te takohemi
Do te takohemi ne varre

Tash shiu po me mbulon
As Dielli me nuk me ngroh
Kujtimi s’me len te qete
Ndaj prape une dua te shoh

Me mundon kjo jete e shkrete
Dhe frymen qe marr don t’ma nxjerre
Por ti mos u brengos fare
Do te takohemi
Do te takohemi
Do te takohemi ne varre

Ne varre , ne varre
Atje do t’me takosh
Do te gjesh ndoshta driten shojtur
Ndoshta dhe varrin bosh

Tash shpesh po me del perpara
Portreti jot i ri
I ngjyrosur me te bardha
Por mbrenda eshte i zi.

Tash me asgje ngushellim s’me sjell
Kjo bote eshte enderr
Kjo bote eshte ferr
Vetem vdekja eshte e vertete
Do te vertetohemi
Do te vertetohemi
Do te takohemi ne varre

Ne varre , ne varre
Atje do t’me takosh
Do te gjesh ndoshta driten shojtur
Ndoshta dhe varrin bosh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:52 am

Unikatil - Tu u kacafyt me jete


Shpesh e kujtoj veten se jeta osht e fshtir
sidomos kur tmunohesh me plotsu qdo deshir
gjithmon perpara kurr si kom kthy syt
se mkujtohen dit, kur durt i kom zhyt
skom me kon me fol, pos flas me fleten
skom kujna mi ju drejtu, kur e kerkoj tverteten
flas me zotin, po ni veq qetsi
flas me veten po mashtrona hennessey
lypa gjithka, po kerkun pare sgjeta
thojn se pasuria vjen kur tderdhet njersa
e kapi kacin amo smuj me punu
po pres najkush pi qiellit, pare me mgju
thojn se jeta osht kurv, po ket kurv e kom nda
tash shetiti boten, tjera kurva me pa
jom 19 vjet me ligj, e 90 me men
munona mos tgaboj se plaga ma von dhem

Tash dej sa i gjuj drejt kto rima, sa zemra i preka
un shprehi ngushllima, per ata qe i ka rrok vdekja
do pi tyne taferm, kusheri a vllazni
shpirti npaq dost, ma nfun kan liri
ndrrimi jetes shpesh o pshtim, pi seneve ma tkqia
qe per gjint e ftoft, qe sdin qa osht dashnia
gjinja shpesh po thojn ej, shipe qa tka gjet
se shum e hapi gojen si mu pas lodh me jet
besa nuk jom lodh po, mu ka bo sfidim
u myta tu dhan msim qysh, me bo perparim
dijet qe osht shtir kur kurgjo nuk osht mir
per shqipet qe jon lloq dost, ti dhezne ka ni qir
thom qifsha milicin, po e thom per arsye
zot kape gjykatsin, allahile pshtye
mas pari dojke mu, plot padije dost me mqel
sun u mpreki mu, tash don vllaun me ma mshel
thojn e verteta dhem po, ma han karin tem
qka do qe na ndodh na, apet i majm kto men
mytem me gjaknxet, njekim zot e jo fet
Kqyrma Lotin Tem Tuu Kacafyt Me Jet

Kur te she ni njeri ni qosh, tu i numru tespit
mos gabo me ju afru, e men mos i shit
se ka mu kan nmenime ball per ball tu i dal merzis
e ti sje ai qe kupton, sja din gjuhen poezis
hapat e fundit, po mdoket je ka i bon
po lyp fat e lumturi, neper boten qe smbaron
nket jet te vyn shum sene, per me pas veq pak
20 vjet nboth i bona, pe ni veten sikur plak
hala, la, mvyn shum sene njet per mi pa, pa
do rrepera qe duhet mi sha , sha,e do tjer duhet mi vra, vra
po kush kari don bela
bra vlla, le ma ndrroja formen zemres
ni her njeten ton , rrespekto trupin e femnes
ni her njeten ton, ne zemer mos e therr
a thu a ka mu kall, per se gjalli ne ferr
per mekatet qe i kom bo, e te mirat qe skom mujt
qti qe ja fika deren, qe pi at hershit osht tu vujt
ajo qe tash shton killa, asaj menen ja kfilla
qilipir nuk ka kursen, jetojm ne rrethana te tilla
jetojm per do te mira, qe per ton jeten i presim
tu e dit qe skem mi pa kurr, deri sa te vdesim
shpresa ardhmeris, osht kuptimi i fjales jet
kurse zoti osht arsye qe kjo jet sosht e vertet
jetojm sikur ne anderr, fatin se kemi ndor
dosti jem thot jeta, osht film vizatimor
mu nal e me menu, keq nuk i bjen
ndoshta me ni laps dikush, ditet njo ka njo ti bjen
u nala ni dit, tu fol me ni tip
ish kan ni fmi i vogel, qe meniher u rrit
tha qudi qysh krejt rrenat, ne te vertet po mbeshteten
jeta spaska kuptim i thash koha e bon tveten
Mirepo kur te rrxohesh, e kur te merr malli
dije une permi kry tonin, ka e kalli jom
edhe kur , tbohet jeta monoton
kqyr tenalt e thirrma emnin, un e ni zanin ton
se qdo minut te jetes, qe me ty e kom kalu
me kujtohet qdo minut njet, kurr ska mi harru
ftyra jote nmenen teme, pergjithmon u vizatu
dej sa trupi mkalbet ndhe, shpirti engjull mbi krah ttu

Noshta qe u rrita pa bab, erdhe nqit minut
noshta qe u rrita me muta, u bona edhe vet mut
a thu pse mu qi none, jom kacafytna me jet
a thu pse ju qi none, ndroga jon shum vet
e a thu pse ky sistem, kerkuj spi pelqen
ton diten panik, naj i zi mos po vjen
tu u rujt mos po mnxen, e po mqiet puna
edhe pse erdha nbronx, kurr su nal dhuna
dikur i kisha dy gishta, tashti i mesmi po fol
maroma ni vi, se me jet jom lodh
e sfoli me zot, se menen e kom vendos
ka mu hakmarr me dur tmia, me dur ka me vorros
nindustrri, kta thojshin qe sjom kerkush
tash sfoli per ta, veq ju qi nonen grusht
se sjini ardh nnivel, me gjyku dikon
ferrk kush po don, jau qi nonen jau thej dhomt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:53 am

Labi - Tradhtare


U takuam ne papritur
ndonse per ty gje skam ditur
mendoja je ideale
mirmpo me dole tradhtare
mua me thoje se te du
e per tjetrin ke endrru
mua me thoje shpirti im
me tjetrin n takim
ref:tash kur e kuptova cila je
mos mendo se do mendoj si dje
prej ketij momenti tkam harru
shko me ke te duash me ste du

(refreni)(2x)
Behesh se un fajtor jam se nje tjeter dashuri kam
mirpo veten e mbuloje
se pa tjetrin nuk jetoje
mua me thoje se te du
e per tjetrin ke endrru
mua me thoje shpirti im
me tjetrin n takim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:54 am

Tuna - Te ikim se bashkuTe ikim larg prej ktu
fshehtas pa lene gjurme
me jete udhtojme pafund
tmos mujn tna gjejne askund
larg ne ndonje hapsire
ne dimesion te ri
tvetmuar me dashuri
vetem une dhe ti

Sonte mua eja me merr
larg te gjithve tikim per cdoher
se kam dert nese dikush na ndjek
ikim rrugve ku askush nuk na gjen

Te ikim larg prej ktu
fshehtas pa lene gjurme
me jete udhtojme pafund
tmos mujn tna gjejne askund
larg ne ndonje hapsire
ne dimesion te ri
tvetmuar me dashuri
vetem une dhe ti

Sonte mua eja me merr
larg te gjithve tikim per cdoher
se kam dert nese dikush na ndjek
ikim rrugve ku askush nuk na gjen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:55 am

Pirro Cako - TAKA KRRAK


S'me ze gjumi , prej se largu...
Vjen e shuhet ritmi kenges Bailamos,
Me sy mbyllur si sonambul
Hapat, pak nga pak, atje me ēojnė.

Hyra brenda, syve 'u besova,
Tė kish sjell ty zoti sonte veē pėr mua
Mikja ime, sa shumė te kam kėrkuar
E vogėl ėshtė kjo botė pėr tu takuar.

Kur ajo me pa, taka krrak ju thye edhe raa
Dhe ashtu e zbathur mu afrua, sysh me more tha
Unė ne gjunje i rashe, me jep frym i thashė
Se jeta ėshtė vetėm njė ēast
Sikur te ma falesh trupin tėnd kte nate ti z'bėn mėkat.

Dot nuk pritem, dritėn fikem
Ishim dy te dashuruar jo fajtore,
Rastesi, je mbreti botės,
Vjen njėherė e iken pergjithmone.

Gjith pasjon m'u dha kur e pushtova,
Afshi saj ne qiell te shtatė me ngjiti mua,
Mikja ime ti fryme me dhe nga vetja
Ne kėtė botė ku mbyt pa fund vetmia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:56 am

Teuta Shabani - Te Dua


Unė tė dua edhe ti kur nuk mė don
Unė tė dua edhe pse me tjetėr shkon
Mbylli syt e mendo vetėm pėr njė qast
e ndoshta krejt mi bėn me kast

Zemėr askush sloton mė kot
tė dua sa her qė mė dalin lot
e nėse tė duhet dashuri urdhno pėrsėri

Dot pres deri namshim
pa ty asgjė ska kuptim
ska lidhje ani se pres
ska lidhje ani se vdes

Dot pres e nuk tė pengoj
pse shkove nuk tė fajsoj
ndoshta njė dit e kupton
e kthehesh mė dashuron

Mėkatet tua zemėr jepmi mu
e kėmba yte le tė shkel mbi mu
tė dua edhe nėse mė lėndon
tė dua edhe nėse smė ėndrron

Zemėr askush sloton mė kot
tė dua sa her qė mė dalin lot
e nėse tė duhet dashuri urdhno pėrsėri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:57 am

Sabri Fejzullahu - Ti me syt e zi


Oh moj ti me syte e zi
Qe ke floket porsi ar,
Eja mesin te ta marr,
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi
Qe ke buzen si qershi,
Falma doren e mos rri,
Se po s’erdhe, do te vij.

Oh moj ti me syte e zi,
Me veshtrimet si rrufe,
Falmi syte qe me sheh,
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi,
E ato lule rreth ne mes,
M’ep nje lule te mos vdes
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi
E ato lule rreth ne mes,
M’ep nje lule te mos vdes,
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi
Qe ke floket porsi ar,
Eja mesin te ta marr,
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi
Qe ke buzen si qershi,
Falma doren e mos rri,
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi,
Me veshtrimet si rrufe
Falmi syte qe me sheh
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi
E ato lule rreth ne mes
M’ep nje lule te mos vdes
Se po s’erdhe do te vij.

Oh moj ti me syte e zi
E ato lule rreth ne mes
M’ep nje lule te mos vdes
Se po s’erdhe do te vij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 4:59 am

Shpat Kasapi - Te dua

Nje Lule se kur te jeshe
Do te ni nje pran meje
edhe ti te mos ma hjeshe
sdot largohesh mo prej teje

Te lutem me kupto
Ti mos u largo
Mos mendo se une ty
aq let do te haroj
Kthehu perseri
je e njom oo shpirti im

(2x)
oo me sa zjar un te dua
ata nuk mund ta nder
per ty me rre zemra mua

Tash un rri per ty qe kam
Nuk me le qe te largohesh
Pran teje qishtut ku jom
Dua te vesiri te qetso

Te lutem me kupto
Ti mos u largo
Mos mendo se une ty
aq let do te haroj
Kthehu perseri
je e njom oo shpirti im

(2x)
oo me sa zjar un te dua
ata nuk mund ta nderr
per ty me rre zemra mua
e pran teje dua te jem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:01 am

Hekuran Krasniqi - Tezja

Ouuuu, gramofon,

2007, Gentz
Hekuran Krasniqi
ha ha ha ha
yeah yeah
kcejm bashk

Dy binake si drita e tmira si yje
jaran i ki teze e punen pak shtyje
pe shoh qe po kqyr e buzet pi lipin
pe imagjinoj tu la ndush kabin
bonjur madam a e kom rrugen qel
ntrupin tond falma ni parcjell
e tash jaran pi bohna si shiv
i kallxoj qe ne shtrat jom si llokomotiv
kur po nxehet puna e nvesh pe ves
po afrohet dosti e po na hin nmes
spo ta marr me zor mos u bon qoban
mfal jaran tezja jote po ma han
chill out, shh mos u nxej
une spe blej po pi dokna okej
spo ti lypi dyjat po veq tzezen
hej amigo qitma tezen

Shoku jem o qitma tezen
ja te bardhen ja te zezen
dy binjake jan o per marak
shoku jem o qitma tezen
ja te bardhen ja te zezen
jo te dyja se me bejn zarar

Zonjush hije e rane
dhe e bukur sikur zane
po ben drite si hane
afrohu foli pak
mos e le per tjeter nate se behet vone
shoku jone

Shoku jem o qitma tezen
ja te bardhen ja te zezen
dy binjake jan o per marak
shoku jem o qitma tezen
ja te bardhen ja te zezen
jo te dyja se me bejne zarar

yeah, yeah
Njonen pe zgjedhi shok nkoft kismet
se te dyjat me ti marr so mire per shnet
jom si tornado kauboj nKolorado
jom shum sweet si chocolatto
tezen e zeze si dredhze ta ha nbel
a tezen e bardhe sikur karamel
hade ndreqmi punt ma shume mos prit
njona si kakao tjetra si banana split

Shoku jem o qitma tezen
ja te bardhen ja te zezen
dy binjake jan o per marak
shoku jem o qitma tezen
ja te bardhen ja te zezen
jo te dyja se me bejn zarar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:03 am

Hana Band - Ti po qan e une po qesh


Nalbumin e kohes se vjeter
E shikoj nje fotografi kur ne ishim bashke
Dhe dielli buzeqeshte…
E ti je tani me nje tjeter
Se kuptoj,te gjitha qe i pata une ty ti dhash
Pse mua nuk me deshte…

Sa,eshte ferr me thuaj,
Pse dhe une duhet te vuaj
Nuk eshte ferr,ti mos luaj,
Se dhe une nuk do te vuaj

(refreni)
Na,na,na…na,na,na
Ti po qesh e une po qaj
Na-na-na…na-na-na
Lotin une nuk mund ta mbaj
Na,na,na…na,na,na
Ti do qan e une do qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:04 am

Jehona Sopi - Ti do te vish prape


Valixhen ndore
ngoje asnje fjale
pak sa i vjeter ky skenar
nje dezhavu me ty cdo takim
ky repertor ka nevoje per korigjim

As lidhje as avanture
keshtu mes nesh sot e disa muaj
prandaj tthash shko ik e mos eja me
edhe pse pa ty ndjeja jam nje hic asgje

Ti do tme vish prap
ti smundesh pa mu
si do ta kuptosh
aromen time ndjen gjithkund
ti do tme vish prap
e kot e ke cdogje
shpejt do ta kuptosh
karizma ime tka mbulu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:06 am

Leonora Jakupi - Ti nuk egziston


Prap te degjoj ty, se si me flet,
s’mund te shoh ne sy dhe kur se pret,
fjalen n’fyt ta le nuk dua te t’shoh me
prej teje une nuk dua asgje,
pse po me shikon me aq habi
Cka po te mundon tregom tani
Une shqip po te flas, nuk dua qe ta zgjas
S’me intereson nese ti plas

(refreni)
Larg nga syt e mi dua te jesh ti
Pse s’kupton
Mos u be femije se koha po te shkon
Larg nga syt e tu do t’jem edhe une
Pergjithmone une te kam tregu
Asgje nuk me mungon
Se ti per mua nuk ekziston

Kur do ta kuptosh qe nuk ke shprese
Fillo te mendosh dhe be nje kthese
Larg prej meje shko
Nga e para krejt fillo
Fito nje zemer tjeter
Provo

Une keshtu jam mire
S’me duhesh ti
Ndjehem shume e lire pa asnjeri
Dhe do te vazhdoj
Si dua te jetoj, per aske tjeter
Nuk kam nevoje

(refreni)
Larg nga syt e mi dua te jesh ti
Pse s’kupton
Mos u be femije se koha po te shkon
Larg nga syt e tu do t’jem edhe une
Pergjithmone une te kam tregu
Asgje nuk me mungon
Se ti per mua nuk ekziston

pse po me shikon me aq habi
Cka po te mundon tregom tani
Une shqip po te flas, nuk dua qe ta zgjas
S’me intereson nese ti plas

(refreni)
Larg nga syt e mi dua te jesh ti
Pse s’kupton
Mos u be femije se koha po te shkon
Larg nga syt e tu do t’jem edhe une
Pergjithmone une te kam tregu
Asgje nuk me mungon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:08 am

Shekulli I dreqit - Te vetmet jane dhembjet


Ri i qete krejtesisht jam heshtur
zemren e kam plote per te urrejtur
mallkoj djall e mallkoj engjell
pse po ndahemi asnjehere s`jemi pyetur.

E vendos fytyren mbi gjunj
dhe asnje fjale prej goje s`leshoj
duke pritur nje gezim qe s`vjen me kurre
le t`jetojne te tjeret ne duke vuajtur.

Kerkoje ndihme dhe kerkoj prehje
dhe me shume e fajsoj veten
i lodhur dhe i semure mbaj nje shprese
enderr per te nesermen.

Ndjej se shpenzoj kohen kote
me drite kandili ne terr
zemra eshte mbush plote perplote
te vetmet jane dhimbjet dhimbjet qe ndjej

Dhe prap

Rime te qete dhe rime te heshtur
me hidherim dhe dhimbje ne shpirt
nga jeta qe na ka trazuar
dhe asnjehere me shprese per rregullim.

Kerkoje ndihme dhe kerkoj prehje
dhe me shume e fajsoj veten
i lodhur dhe i semure mbaj nje shprese
enderr per te nesermen.

Ndjej se shpenzoj kohen kote
me drite kandili ne terr
zemra eshte mbush plote perplote
te vetmet jane dhimbjet dhimbjet qe ndjej.

Dhe prap

Nje e egert e perhershme
kthehet prap ne shpirtin tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:10 am

Adem Ramadani - Tash kalun qe tri pranvera


Tash kalun qe tri pranvera
prej dites qe ste kam pae

Nuk me duhet aspak jeta
pa ty gzimet per mu skae

Nji bilbil qe pash ne anderr
ish kan lodhun tuj vajtue

Skej bylbylit ju afrova
disa fjale une ja tregova

Qke bylbyl oh qe vajtone
kanget e gzimit ti qe sknone

Kqyr bylbyli mu pergjegje
me fjale tzemres ai spo flete

Fjalen nuse kur u ndjeva
nat moment oh mu kput shpresa

Me fjale zemres po tregoje
ruje veten mos u dorzoe

Ruje vetin mos me u dorzue
se per jete skam me tharrue.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:12 am

Zanfina Ismajli - Tradhti po te vjen era

Se meriton ti zemren time
Se vleren kurrr nuk ja ke dit
Dje rastesisht te kam degjuar
Kur tjeterkujt i thojshe te kam shpirt.

(refreni)
Tradheti po te vjen era
Tradhetin ngjak e ke
Mua po me ben fajtore
E veten se sheh.

Tradheti po tvjen era
Qdo dite e qdo nate
Deri tash te kam duruar
Ste duroj me gjat.

Se meriton ti zemren time
Sepse katil gjithmone ke mbet
Dikur se dija se kush ishe
Por tash ta njoh fytyren e vertet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:19 am

Zanfina Ismajli - Tip tradicional

Si ne ferr jeta me shkoi
Nga nje djal qe me rrobroi
Mi ndaloi argetimet
Ku jan qellimet

Verberisht une i besova
Sinqerisht e dashurova
Por me kushte e tepronte
Shume me pengonte.

(refreni)
Si murgeshe jeta scohet
Tip tradicional
Monoton e sdurohet
Me eshte bere banal.

Sa deshira i plotesova
Asgje nuk i rrefuzova
Se e desha met vertete
Une marionete.

Verberisht une i besova
Sinqerisht e dashurova
Por me kushte e tepronte
Shume me pengonte.

(refreni)
Si murgeshe jeta scohet
Tip tradicional
Monoton e sdurohet
Me eshte bere banal.

Ai donte tme plotesonte
Nuk dinte te dashuronte
Valle e kish nga irronia
Apo xhelozia.

(refreni)
Si murgeshe jeta scohet
Tip tradicional
Monoton e sdurohet
Me eshte bere banal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:21 am

Zanfina Ismajli - Ti sdo tia dish per mua

(4x)
Ti sdo tia dish per mua as une per ty
njesoj do te jete per ne te dy

U mundova, te te doja
ne cdo fjale ty, te degjoja
ti e dije, une do shkoja
sa shume doje, te ta thoja

(2x)
Ti sdo tia dish per mua as une per ty
njesoj do te jete per ne te dy

U mundova, te te doja
ne cdo fjale ty, te degjoja
ti e dije, une do shkoja
sa shume doje, te ta thoja

(2x)
Ti sdo tia dish per mua as une per ty
njesoj do te jete per ne te dy

(3x)
Ti sdo tia dish per mua as une per ty
njesoj do te jete per ne te dy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:24 am

Mahmut Ferati - Tash eshte voneMos me pyet si jetoj
kur me ke lene vete
mos kerko falja nga zemra
qe nje here e vret
mos trokit me n“deren time
se ajo eshte mbyll
se ne zemren qe e theve
kurr ske per te hyre

mos me thuaj, mos me thuaj se m“ke dashuruar
tash eshte vone tash eshte vone, vone per tu penduar
mos me thuaj, mos me thuaj se mke dashuruar
tash eshte vone, tash eshte vone, vone per tu penduar

Mos me pyet per ato letra
qe dikur mi shkrove
mos loto per fatin tone
kurr njeher m“harrove
mos trokit me n“deren time
se ajo eshte mbyll
se ne zemren qe e theve
kurr ske per ty hyre

Mos me thuaj, mos me thuaj se mke dashuruar
tash eshte vone tash eshte vone, vone per tu penduar
mos me thuaj, mos me thuaj se mke dashuruar
tash eshte vone, tash eshte vone, vone per tu pendua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:25 am

Berkan - Te dashuroj


Fajtor nuk jam
nese vec per ty mendoj
kudo qe shkoj kudo qe jam
fajtore vec ti je
te dua marrezisht, per ty vdes
dua te bertas me ze
bota le ta dije

(refreni)
Vetem vetem ti je ajo, qe une enderroj
vetem ti je ajo, qe une shikoj
smundem me te duroj
pa te thene, te dashuroj.
Dita me ty fillon, me ty mbaron
nje enderr qe vertete qe sperfundon
smundem te duroj
pa te thene, te dashuroj.

Si kast tregoj
nje ndjenje kaq e forte
qe dhemb, e mund ta duroj
fajtore vec ti je
te dua marrezisht, per ty vdes
dua te bertas me ze
bota le ta dije

(refreni)
Vetem vetem ti je ajo, qe une enderroj
vetem ti je ajo, qe une shikoj
smundem me te duroj
pa te thene, te dashuroj.
Dita me ty fillon, me ty mbaron
nje enderr qe vertete qe sperfundon
smundem te duroj
pa te thene, te dashuroj.

Ti je ajo qe une enderroj
vetem ti je ajo qe une shikoj.
Ti je ajo qe une enderroj
vetem ti je ajo qe une shikoj
smundem me te duroj
pa te thene, te dashuroj.
Dita me ty fillon, me ty mbaron
nje enderr qe vertete qe sperfundon
smundem te duroj
pa te thene, te dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:28 am

Minatori - Te kujtoj dhe nuk kuptojA do te kuptoj ndonjehere,
prej nga me erdhe ti.
A thua dole nga zjarri,
shkendije e Perendise.

Dhe mbushe Boten
me aromen e vdekjes se lehte.
Qe zbret nga malet si zogjet,
kur nisen ne Jugun e nxehte.

Ne pellemben time ti erdhe
e mberdhire si trumcak.
Na ishte dimer vetmie, me the,
sdo te shkojme shume larg.

Dhe mbushe Boten
me aromen e vdekjes se lehte.
Qe zbret nga malet si zogjet,
kur nisen ne Jugun e nxehte.

Te kujtoj dhe nuk kuptoj,
nuk e di a te bera vete.
Nuk e di a te humba vete,
apo do te kthehesh ndonjehere.

Te kujtoj dhe nuk kuptoj,
nuk e di a te bera vete.
Apo ndoshta ti zbrite nga qiejt,
si shiu ne pranvere.

A do te kuptoj ndonjehere,
prej nga me erdhe ti.
A thua dole nga zjarri,
shkendije e Perendise.

Dhe mbushe Boten
me aromen e vdekjes se lehte.
Qe zbret nga malet si zogjet,
kur nisen ne Jugun e nxehte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:30 am

Minatori - Te Dua Sa Kosoven


Sa here me shikon moj drenushe
Bukuria jote me vret si pushke
E degjon kete cifteli
E kam nis nje kenge per ty
E jam vesh me hijeshi
Ndoshta ta kthej mendjen ty
E hajde dalim o
Moj shqipe e malit o
E hajde dalim o
Tja thome se bashku o

(refreni)
Se une te dua sa Teuten
Ty te dua sa lahuten
Sa Drenicen sa Rrugoven
Podujeven, krejt Kosoven o hej
Une te dua sa Teuten
Une te dua sa lahuten
Sa Prishtinen e Gjakoven
Ferizajin e krejt Kosoven

Besa bese, moj besen ta kam dhene
Per folene qe kemi jeten dome me dhane
Rruges tate ti kur shkoje
Vetulla jote krah shqiponje
Hasmit tend mortaja i ra
Syri i keq kurre mos me te pa
O hajde dalim o
Moj shqipe e malit o

(refreni)
Se une te dua sa Teuten
Ty te dua sa lahuten
Sa Drenicen sa Rrugoven
Podujeven, krejt Kosoven o hej
Une te dua sa Teuten
Une te dua sa lahuten
Sa Prishtinen e Gjakoven
Ferizajin e krejt Kosoven

Se jam djal o nga Kosova
ne cdo hap une ty te kerkova
se bukuri si ty nuk gjeta

sa te dua o!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:32 am

Tingulli 3`nt - Te dy


Mos me mundo
o baby mos me harro
jam me ty te dy
nuk jam vetem

Qikjo eshte qajo Elvana Gjata
qe pren si shpata me kamt e gjata
edhe fund te shkurt
po mi lidh durt
jo jo zemer sban me u ngut
sban me mu lut, sban me u tut
une ta ha zemren se jam i smut
ooww qysh po shkon me qit send
ooww kush pe knon n`refren
a thu a jam gati a jam qaj Geti
a tkam than zemer qe kom met bo veti
nuk guxon mas shteti se edhe ti mdon
nuk prishet lezeti kur ti e perjeton
po po normal qe bon bon bon bon
shum mire po shkon si vodka me limon
si gjdo send tjeter ma serioz se me seter
zemer ti ski faj une jam ujk i vjeter

(refreni)(2x)
Mos me mundo
o baby mos me harro
jam me ty te dy
Nuk jam vetem

Ti e din kush te mundon
ti e dun kush m`gon
ti e din kush te don
ti e din me kon e perjeton
qdo knaqsi
ooww baby je shum ok
kur un po knoj ti po kcen
kur ti po knon une po kcej
heyy me mu je knej
ski kurgjo anej
qa po te mungon une e gjej
qa te mungon une e gjej
une e gjej qka sshihet une e verej
qka sboj per ty un e they
qka kushton per ty e blej
ti je okey ti ki me kon knej

(refreni)(2x)
Mos me mundo
o baby mos me harro
jam me ty te dy
Nuk jam vetem

Gjithqka ndodh Gjithqka bohet njeri kur don
gjithqka arrin gjithqka mrin
kur te nimon ni Agon nmikrofon
une knoj per shum zemra t`mija
kur te marrin pjese edhe Kosova e Shqipnia
kjo eshte thjesht dhurate kjo nuk eshte lavdate
te ka pas per nje nate edhe per afat gjate
gjith jom i njejti gjith jom kan IN
jom asi njeri qe kqyri ku pe shtin
e edin qysh duhet me ja bo hismetin
nese je me baben e ki ndor edhe shtetin
dikon e pret shpata dikun e thrret thika
kur po knon Elvana po mkujtohen shum qika
krejt i kam zemra cila mdon ma shum
une i rroki shum zemra veq me ni plumb
t`qes n`gjum e te du qdo here ma shume
edhe mos harroni se na jem n`mirkrofon

(refreni)(2x)
Mos me mundo
o baby mos me harro
jam me ty te dy
Nuk jam vetem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:35 am

Mensur Kadriu - Ti prane meje


hej pa sherim
Paska qen kjo dashuri ne shpirtin tim
Hej pa gezim
Na mbaroj kjo dashurie pa takim

Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku
Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku

Hej smund tjetoj
Kur e di se mdeshti edhe me mashtroj
Hej smund duroj
Kur e di se mdeshti edhe me tradhtoj

Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku
Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku

Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:36 am

Mensur Kadriu - Ti prane meje


hej pa sherim
Paska qen kjo dashuri ne shpirtin tim
Hej pa gezim
Na mbaroj kjo dashurie pa takim

Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku
Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku

Hej smund tjetoj
Kur e di se mdeshti edhe me mashtroj
Hej smund duroj
Kur e di se mdeshti edhe me tradhtoj

Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku
Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku

Ti pran e mir je kallxu
Per fat keq me tjeter ti kokshe taku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:37 am

Alban Skenderaj - Thirrje deshperuarJu kuptoj o njerez qe kurre sju kane pranuar
Ju pranoj o njerez qe kurre sju kane degjuar
Ju degjoj o njerez qe zerin ua kane harruar
Jo smund tju harroj gjithmone per ju kam per te kenduar

Ju degjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo sju harroj
Ju qe buza, sju gezoj
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju se shtoi
Ju ka ndare , zemren ju ka vrare

(refreni)
Nje thirrje te deshperuar qe askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi, Pa nisur perfundoi
Liber i pashkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe ne jete (2x)
te gjithe luajne per te fituar
Por vec per ju loja pa nisur ka perfunduar

Mos hidh nje hap(mos hidh nje hap)
ujku dhembet i ka zbuluar
Mos hidhni nje hap, toka rreth jush eshte e minuar

Ju degjoj, ju besoj
Pasuri mbi varferi, jo se pranoj
Ju qe fati ju denoi
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju se shtoi

(refreni)
Nje thirrje te deshperuar askush nuk e degjoi
Akush nuk e pranoi
Qe pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:41 am

Afrim Muciqi - Ti moj katileTi ma more jeten time
Si ste erdh pak gjynah
Ti me le moj pa gezime
Kurr smu bre moj mu krah

(refreni)
Ti moj katile me harrove mu
Zoti ty te rujt moj se une prap te du
Ti moj shpirti im me more ne qfe
Mos me le moj mos me le
Zoti ty te vrafte

Ti mi more enderrat e mia
Ty te vraft moj perendia
Ty te vrafshin moj te mirat e mia
Kurr sedie moj cka eshte dashnia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:43 am

Mimoza Mustafa - Terri Me KafshonPer ty kendoj, per ty dot vallzoj
veq per vehten une dot lotoj
ti nuk e ndjejn ti as nuk e din
mua era lotet po mi fshin

Dot mbesim shok mandej kur u ndam
zemra kete nuk po e pranon
nese njeher bij ne dashuri
asnjeher aty ska shoqeri

E jeta shkon ti ende me mungon
me beso terri me kafshon
e jeta shkon shum per ty kam qare
nuk i numroj diten ne kalendar (2x)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:45 am

Adrian Gaxha - Te lutem kthehu


Kur me pyesin miqet per ty ,ku je ti?
Me te vertete asgje o shpirt une nuk di
Shoket me argetojne,si nje femije me mashtrojne
Duan mendimet per ty qe tmi largojne

(refreni)
Te lutem zemer kthehu ti
Jeta ime je vetem ti
Te lutem eja dhe mos shko
Nga vetmia me shpeto

Desha te te harroj
dhe ky mendim mua me mundoj
Por si per inat diksuh emrin tend ta mallkoj
Shoket me argetojne,si nje femije me mashtrojne
Duan mendimet per ty qe tmi largojne
Por kot kur zemra ime vetem ty te don

Me beso me beso tani
Syte e mi vajtojne
Per ty ata lotojne
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Fri Mar 21, 2008 5:47 am

Adrian Trebicka - Trendafile

Trendafile flete gjere
Eja te te puth njehere
Mori vasheza pa meme
Eja vemi nde dhe tene

Trendafile flete gjere
Eja te te puth njehere
Lule je, lule te thone
Lule je per tene zone

Trendafile faqe kuqe
Eja merre nje burbuqe
Eja vere e sillme vere
Eja te te puth njehere

Eja vashezo me mua
Te te puth sa here qe dua
Lule je, lule te thone
Lule je per tene zo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   Sat Mar 22, 2008 12:35 am

Adem Ramadani - VdekjaU shtangen dy syte e mi
krejt po me pyesin cfare kam pa
erdh meleku more vella
mue shpirtin me ma marr

Gjithe familja jane tubu
shehadet bijn me me kujtu
me thote shejtani me mmashtru
thuj ska Zot se ke me shpetu

Mu trash gjuha e mu tha
trupi akull me eshte be
fryma e fundit tash po me del
syte e mi mbeten qel

Nisen femijet krejt me qa
erdhen miqte prej larg me mpa
trupin tim fillun me e la
tash xhenaze mua me kan ba

Kur po mbeshtjellin me qefin
dale nga dale ne tabut po me shtin
kur me percollen prej shtepise
me shume vaji ja ka nise

Per mu ka ardh shume xhemat
per mbi supe jan tu me mbajt
rend ato jane rreshtu
namazin me ma fal mua

Krejt per mua po bejn duha
e hallall jane tu ma ba
tash te varri mua me kan shti
e po mbulojne me dhe permbi

Siklet te madh tash jam qellu
filloj varri me me shtrengu
ehh ky vend eshte shume i zi
terr ka e drite spo mund me hi

Dy melek para me kan dale
ja kane nise po mbojne suar
me thane cke ber per dinin tend
e spo mundem xhevap me u dhene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Texte te kengeve   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Texte te kengeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 8 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Muzike-
Kėrce tek: