ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 MANCHESTER-UNITED

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:03 pm

QKA MENDONI PER KETE KLUB
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:05 pm

Une mendoj qe eshte klubi me i madhe ne Bote veq para Mancha
GLORY GLORY MAN-UTD
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:11 pm

S.A.Ferguson:Benzema prioritet ne vere!!!

Sod bossi S.A.Ferguson ju ka then bordit te Man.Utd qe Benzema do jet prioritet ne merkaton veror.Ferguson teper e deshiron kete lojtar ne Man.Utd.Presidenti i Lyon Jean-Michel Aulas ka then qe per Karim Benzema kushton 60milion euro ose 45milion funta.Per kete super sulmus jan te interesuar edhe Barcelona,Real Madrid dhe Milan.
Benzema ne ndeshjen e fundit kunder Man.Utd ka shenuar nje gol te bukur dhe perseritet historia si me Tevez i cili kur ka luajtur ne West Ham ka shenuar gol kunder Man.Utd dhe ne merkato ka ardhur ne Old Trafford shpresojm qe kja te ndodh edhe me Benzeman.
Vidic ka then qe kishte pasur deshir qe Benzema te jet ne nje ekip me te dhe qe jeta e Benzemas esht ne Man.Utd.
Evra ka deklaruar qe Benzema pi ja kujton Zinedine Zidan-in dhe mendon qe Benzema do jet nje nga lojtaret ma te mir te Frances qe ka pas deri tani.

Shpresojm qe Benzema ne merkaton veror te vjen ne klubin ma te mir ne bot dhe ne teatrin e endrave Old Trafford!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:12 pm

Anderson "E dua jeten ne Manchester"

Braziliani 19 vjeqar i Man.Utd Anderson sod ka deklaruar qe esht shum i knaqur me jeten e ti ne Manchester.
Ai ne ndeshjen e mbremshme ka treguar nje loj teper te mir dhe shum te pjekur qe do thot se ne vitet e ardhshme ai do jet njeri nga lojtaret ma te mir ne bot.
Ai ka deklaruar "Kam ardhur ne United per shkak qe kam pasur deshir te luaj me lojtar te kalses boterore siq jan Ronaldo,Giggs,Rooney,Scholes dhe shum te tjere...Une jam vetem 19 vjeqar dhe tani prej qe kam ardhur ketu futbollin e dua edhe ma shum sepse ketu veretet luhet me zemer.Me gezon fakti qe Man.Utd esht nje ekip i cili garon ne te gjitha gara dhe esht i interesuar te fitoj te gjitha kupa te mundshme qe me ket ekip mund te arij.Mendoj qe endra ime qe nje dit te luaj ne Wemblay do te me realizohet qysh ne vitin e par te karieris sime ne Man.Utd" ka shtuar Asnderson.

Anderson esht nje nga lojtaret ma te mir ne bot per moshen deri 19 vjet dhe duke e par kete Carlos Dunga treneri i Brazilit at e ka ftuar ne reprezentacion te Brazilit per lojrat Olipmike.
Pra per ket lojtar Man.Utd mund te shpresoj vertet shum!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:13 pm

10 ekipe ma te pasura ne bot jane:

1) Real Madrid: £236.2m
2) Man Utd: £212.1m
3) Barcelona: £195.3m
4) Chelsea: £190.5m
5) Arsenal: £177.6m
6) AC Milan: £153m
7) Bayern Munich: £150.3m
Cool Liverpool: £133.9m
9) Inter Milan: £131.3m
10) AS Roma: £106.1m
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:13 pm

Ferguson:"Titulli do te vendoset ne prill"

Treneri i Man.Utd,S.A.Ferguson ka then se titulli i Premier League do te vendoset gjat ndeshjeve te mevonshme ne mes top tre ekipeve,Arsenalit,Chelsea dhe Man.Utd.Humbja e hidhur e Man.Utd ndaj rivalit te qytetit,Man.City dhe fitorja e Arsenalit ndaj Blackburn,nenkupton se kampioni i Anglis mbetet 5 pik prapa "topcinjeve".Por,Ferguson thot se prilli eshte muaji vendimtar per Premier League,kur Man.Utd do te prese Arsenalin ne Old Trafford,ndersa pas kesaj udheton ne Stamford Bridge."Nuk ka dyshime se ndeshjet kunder Arsenalit dhe Chelsea do te jane vendimtare.Fakti qe gara esht e ngushte,krijon diferenca te medha.Te gjitha ekipet kryesuese kane humbur pike.Ekipet tjera fitojn pike nga kryesuesit me shume se kurdoher",ka then Ferguson
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:15 pm

Dimitar Berbatov "Enderoj te luaj ne Man.Utd"

Lojtari Bullgar i Tottenham Dimitar Berbatov ka deklaruar mbas lojes me Man.Utd qe vertet e ka ender te luaj nje dit per Man.Utd!!!

"Ne nuk fituma sepse ky ekip i Man.Utd esht vertet shum zor te ndalet.Sa i perket asaj a kam deshir te luaj ne Man.Utd kam deklaruar edhe ma par qe gjdo lojtar e ka ender te luaj ne Man.Utd ashtu edhe une.Vertet esht knaqesi te luash me C.Ronaldo,W.Rooney,C.Tevez dhe te bashkpunosh me ta!!!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:15 pm

Anderson "E pabesueshme por e vertet"!!!

Lojtari ri i Man.Utd 19 vjeqari Anderson i osht dasht te luaj vetem nje sezon per Man.Utd dhe meniher te jet ne kombetare te Brazilit.
Anderson vertet shum mir esht adaptuar ne Man.Utd dhe po tregon nje loj shum te mir,kete e ka vrejt edhe treneri i Brazilit C.Dunga i cili Andersonin e ka ftuar ne kombetare te Brazilit per lojrat Olimpike.

"Aderson esht lojtar shum i ri 19 vjeqar mir po ai po tregon loj shum te pjekur!Ate e kam ftuar ne kombetare sepse kam besim te ai dhe esht duke treguar loj shum te mir ne Man.Utd.Mendoj dhe jam plotesisht i sigurt se ai do ti tregoj te gjithve se pse e kam ftuar ne kombetare!!!" ka then treneri i Brazilit C.Dunga.

"Vertet nuk muj te besoj qe do jem ne kombetare te endrave te mija.Jam shum i befasuar me kit thirje,dhe do te mundohem maksimalisht qe ket thirje ta bej si jo te rasishtme.Do luaj edhe ma mir per klubin tim Man.Utd i cili mi ka hapur dyert qe nje dit te jem Andersoni i endrave te mija".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:16 pm

Manucho ne Man.Utd!!!

Sulmuesi ri i Man.Utd Maleus Alberto "Manucho" lojtar i cili vjen nga Angola esht lojtar i ri ne radhet e kampionve aktual te Anglis.Manucho tani esht duke luajtur ne Africa Cup dhe ne ndeshjen e kaluar ai ka shenuar gol kunder Afrikes se jugut ku Angola luajti baraz 1:1.
Ky lojtar ka qen ne prova te Man.Utd 2 jav dhe pritet qe pasi qe te kryhet Africa Cup te nenshkroj kontrat me Man.Utd!
S.A.Ferguson ka deklaruar qe "esht i knaqur me lojen dhe luften e keti lojtari dhe qe i vjen mir qe ai se shpejti do ta vesh fanelen e Man.Utd"
Per ket lojtar kan pasur fjalt te mira Arsen Wenger dhe Didier Drogba.Wenger ka deklaruar qe"Ky lojtar do jet nji diamant i ri i Man.Utd dhe mendoj qe do jet nji befasi e madhe per te gjith!!!"
Ndersa Drogba ka then"E kam par ket lojtar shum shpesh dhe gjeth kom pas fjal te mira per te mendoj qe do jet nji perforcim shum i mir i Man.Utd dhe qe do te jet nji adhurus i ri i tifozve Red Devil'S"
Pra pritet qe ky lojtar te jet nji perforcim shum i fort i Man.Utd dhe qe do ti befasoj te gjith dashamirt e futbollit!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 12:19 pm

Jemi vertet te fort!!!

Lojtari tani ma i miri ne bot C.Ronaldo ka pasur shum fjal mbas lojes kunder Lyon.Ai tani se bashku me Messin i prin listes per golashenuesin ma te mir me 6 gola te shenuara.

"Une preferoj te luaj ne kesi lloj situata pra ne u kvalifikuam ne qerekfinale dhe menzi pres ta luaj ate.Jemi nje ekip shum i madh dhe shum i mir.Ne jemi te interesuar qe kete vit ta fitojm Champion League por edhe Premier League dhe FA Cup!Deshira ima eshte te perseritet viti 1999 dhe jemi ne rug shum te mir.Te gjith na shohin si favorit apsolut per ti fituar keto kupa."ka deklaruar i madhi C.Ronaldo

Ne pyetje se ai tani prin si golashenuesi ma i mir i Champion League ai ka then:

"Une jam golashenuesi ma i mir? vertet...po shum mir me gezon ky fakt mir po une nuk jam i perqendruar te jap sa ma shum gola per veti po dua te luaj se bashku me ekipin tim dhe kja do vazhdoj edhe ma tutje!!!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
batoni
VIP
VIP


Male
Numri i postimeve : 16
Age : 27
Location : univerzal
Job/hobbies : krejt/hendbolli
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 1:07 pm

MA I FORTIIIIIII
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-soft.com
batoni
VIP
VIP


Male
Numri i postimeve : 16
Age : 27
Location : univerzal
Job/hobbies : krejt/hendbolli
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 10, 2008 1:08 pm

MA I FORTIIIIIII
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-soft.com
Antartiku
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 123
Location : in PC
Job/hobbies : Programming
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Mar 11, 2008 11:39 pm

Kejt qeto shkojn mas BARCELONES
po edhe te dytin e ka Arsenali

Sorry pale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 12, 2008 1:11 am

Akuzat ndaj "arbitrave",Ferguson rezikon te ndeshkohet!!!

Trenerit te Man.Utd,S.A.Ferguson mund ti kushtojne rend akuzat ndaj "arbitrave" te ndeshjes me Portsmouth,Martin Etkinson dhe shefit te tij Kit Haket.
Federata angleze e futbollit mund te ndeshkoj Ferguson pikerisht ne lidhje me deklaratat e tij.Tekniku skocez gjat qerekfinales se FA Cup nuk e ka pelqyer gjykimin e kesaj ndeshjeje dhe i cilesoi si Martin dhe Haket jo kompotente per detyren qe kishin.
"Mendoj se Haket duhet ti pergjigjet shume pyetjeve ne lidhje me drejtimin e ndeshjeve nga arbitrat anglez"eshte shprehur 66 vjeqari."Nuk mendoj se ai po e ben mir punen e tij.Ai ka nevoj per ndihmes ashtu sikurse kemi nevoj edhe ne treneret".
Ne qender te vemendjes te Ferguson kane qene nderhyrjet ndaj C.Ronaldos dhe sidomos 11 metershi i akorduar nuk mund te jepej ne asnje menyr ka shtuar Ferguson.
"Kjo i zemeron gjith treneret te cilet me pas reagojn ashper dhe si redhoje shpesh perjashtohen nga fusha".
Ne te njejten linje me Ferguson qendron edhe treneri i dyt,Carlos Cuerez i cili nuk e pelqeu menyren e gjukimit nga Etkinson te ndeshjes Man.Utd vs Portsmouth.
"Etkinson nuk e beri detyren e tij"ka then Carlos."Ai meriton qe dikush ti drejtoje kartonin e kuq ne fush dhe ta nxjer jasht nga loja"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 12, 2008 1:15 am

Man.Utd me padrejtesi largohet nga FA Cup!!!

Ne ndeshjen e se shtundes ku u zhvillua qerekfinalja e FA Cup Man.Utd pesoj me rezultat 0:1.
Ne nje ndeshje ku Man.Utd dominoj gjat ter ndeshjes,dhe ne ndeshje ku lojtaret e Portsmouth luajten shum ashper e sidomos ne C.Ronaldo-n mir po gjygjtaret nuk reaguan.
Ne minuten e 77' Barosh u ndal me "faull" nga portjeri dyt i Man.Utd Kusczack dhe ai e mur kartonin e kuq pa kurfar nevoje sepse faull as qe ishte dhe penallti per Portsomuth.
Ne port hyri Rio Ferdinand i cili per pak sa nuk e mbrojti goditjen e Muntarit.
Keshtu me kete referim katastrofal Man.Utd eshte eliminuar nga FA Cup dhe tani i mbetet qe te luftoj per Premier League dhe Champion League.
Ne kete jav u zhvilluan dhe ndeshjet e Premiar League.Nje lajm shum i mir per Man.Utd eshte qe Arsenal ka barazuar me Wigan me rezultat 0:0 kshtu qe tani epersia e Arsenal eshte 2 pik ndersa Man.Utd e ka nje ndeshje ma pak!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 12, 2008 1:16 am

Daniel Alves ne Man.Utd?

Nje nga mbrojtesit ma te mir ne bot Daniel Alves i ka ra ne sy bossit S.A.Ferguson!!!
Man.Utd eshte duke kerkuar lojtar ne ate pozit sepse Neville i cili eshte i lenduar dhe nuk dihet se kur dhe si do te kthehet ne fushe por edhe Wes Brown per te cilin mendohet se do te largohet nga Man.Utd,ai eshte shum i interesuar per Daniel Alves-in i cili vertet do ishte nje nga perforcimet shum te randesishem ne Man.Utd.
Daniel Alves eshte i kerkuar qe shum kohe nga Chelsea mire po si duket me ardhjen e Belletit dhe mos deshiren e Alvesit per te luajtur ne Chelsea ata kan hequr dore nga ai.
Alves ende eshte i interesuar te luaj ne Sevilla mir po eshte shum i gezuar qe eshte i interesuar per te S.A.Ferguson.
Munde te ndosh qe edhe nje super lojtar te vjen ne Man.Utd ne kete ver!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 12, 2008 1:19 am

o shoki arsenali jo e dyta po as e 3 ska mu kan nuk eshte asenali ma e fort se mancha e sa per barchen ishalla i bjen me manchen ne champions league edhe e shohum kush osht ma e mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Mar 13, 2008 10:43 pm

Thierry Henry ne Man.Utd???

Henry sod ka ber te ditur se nuk eshte i gezuar ne Barcelon!
Nje lajm i mir eshte se ai enderon te luaj ne Man.Utd.
Ai ka then se gjithmon ka pasur deshir te luaj ne Man.Utd dhe se gjithmon ka pasur te jet zavendesim i David Beckham per tifozt e Man.Utd.
Kjo i ben pershtypje shum kryesis te Man.Utd te cilet veq e kan ne plan qe ne ver ta sjellin nje super sulmus ne Old Trafford ky mund te jet ndoshta edhe Thierry Hanry i cili si duket mund te kthehet perseri ne Premier League!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Mar 13, 2008 10:44 pm

Park:Ne jepi favorit per Champions League!

Edhe nje lojtar i Man.Utd ka ber te ditur se eshte optimist qe do ta fitoj Ch.League.
Park e ka lavduar shum ekipin e ti dhe treneret e ekipit.
Ai ne pyetjen se me kend nuk kishte pasur deshir te takohet ne qerek finale ai eshte pergjigjur:
"Nuk ja kemi frigen askujt.Ne jemi ekip shum i fort dhe mendoj qe do ta fitojm Ch.League".

Ai ka shtuar edhe:"Ne jemi favorit per kete vit dhe do ti fitojm de dy kupat edhe Ch.League por edhe Premier League.Me gezon fakti qe 4 ekipe te Anglis jan ne qerek finale mir po qka eshte me randesi per ne qe nuk kemi humbur enda nga keto ekipe ne Premier League dhe ne Ch.League ne ende nuk kemi humbur.Do te luftojm te gjith dhe mendoj qe ne fund kupat do jen aty ku vertet duhet te jen pra ne Manchester"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Mar 13, 2008 10:45 pm

Boockmeakers:Man.Utd dhe Barcelona favoritet per Champions!!!

Man.Utd dhe Barcelona jane dy skuadrat favorite per te fituar Champions League.Sipas kuotimeve te boockmeakers-ave,Man.Utd eshte ne vend te par ndrsa Barcelona ne vend te dyt.Keto dy skuadra kan koeficientin ma te ulet,ndersa ne vendin e trete renditet Arsenal,i ndjekur nga Chelsea dhe Liverpool.Skuadrat e Schalke-s dhe Fenerbahqe-s zene ventet e fundit ne kete renditje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Mar 13, 2008 10:47 pm

Man.Utd dhe Arsenal te interesuar per Aaron Ramsey!

Sod siq kan shkruar gazetat britanike Man.Utd dhe Arsenal jan te interesuar per Ramsey i cili luan ne Cardiff.
Aaron Ramsey eshte vetem 16 vjeqar dhe luan si mesfushor.Loja ti ngjan shum me lojen e Steven Gerarrd.Eshte nje talent shum i madh dhe ai ka kontribuar shum ne sukseset e Cardiff qe ka kete vit ne FA Cup.
Klubi i Cardiff sod ka ber te ditur se Aaron nuk do ta leshojn nga klubi pos nese pagohet 5 milion funta per te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Mar 13, 2008 10:48 pm

Ferguson:Premier League eshte ma e forta ne Evrop!!!

Man.Utd eshte nje nga kater skuadra se bashku me Arsenal,Chelsea dhe Liverpool qe jan ne qerek finale te Champion League.Mbrem eshte par qe Premaier League eshte teper e fort pas iqe Liverpool si skuadra e 5 ne Premiaer League e ka mposhtur kampionin e Serie A Interin me rezultat komplet 3:0.Te permten ne fillim nga ora 12h do te hidhet shorti per Champion League dhe ketyre kater skuadrave ju bashkangjitet edhe Fenerbahqe(Turqi),Shalke(Gjermani),Barcelona(Spanje) dhe Roma(Itali).

"Une them se Premiaer League eshte ma e forta ne Evrop"ka deklaruar Ferguson.
"Pra 6 ose 7 viteve Spanja ka pasur 3 ekipe ne gjysfinale te Champion League dhe ishte vertet lig e fort mir po tani loja angleze eshte shum e fort dhe e shpejt dhe mendoj qe Premier League eshte vertet ma e forta.Ne mund te takohemi me ndonje skuader angleze ne qerek finale,aja nuk eshte kurfar problemi,nuk me intereson cila ekip do na bjen me kete dua te them se nuk i tutna askujt" ka shtuar Ferguson
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Mar 13, 2008 10:50 pm

Benfica shum e interesuar per Carlos Queiroz!

Nje nga klubet ma te mira te Portugalis Benfica eshte shum e interesuar qe ta mar ndihmesin e S.A.Ferguson portugezin Carlos Queiroz.
Queiroz ne vitin 2004 nga Man.Utd shkoi ne Madrid ku ka qen trener i Real-it 1 vit,pastaj ai perseri eshte kthyer ne Man.Utd.
Shum skuadra te medha jan te interesuara per te nje nga ata eshte Benfica.
Presidenti i Benfices Luis Filipe Vieira ka deklaruar:

"Queiroz eshte shum trener i mir dhe ai do jet S.A.Ferguson i dyt.Kam deshir qe ai te vjen ne Benfica dhe do mundohem qe kja te realizohet"

Queiroz ka deklaruar:
"Une muj gjithmon te them kur,por duhet nje her te bisedohet dhe pastaj te flitet.Benfica eshte e interesuar per mua por une jam ne Man.Utd dhe jam shum i knaqur ketu"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 14, 2008 12:35 am

Neser shorti!

Ne Lion neser hidhet shorti per 8 ekipe ma te mira te Evropes.Ekipet qe kan hy ne qerekfinale jan:Man.Utd,Barcelona,Fenerbahqe,Arsenal,Chelsea,Liverpool,Shalke dhe Roma
Kete vit te gjith e kan bere Man.Utd favorit per ta fituar Champions League.
Shpresojm qe kete her te kemi fat ne short sepse deri me tani nuk kemi pas shum fat sepse gjithmon jemi ndeshur me ekipe te forta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 14, 2008 12:38 am

Nje qender mbrojtes shum i mir i cili aktualisht luan per Racing Santander Ezequiel Garay si duket ne ver do te kaloj ne Man.Utd.
Ky lojtar do ishte vertet nje perforcim i mir per Man.Utd sepse do ishte zavendesues shum i mir per Vidic dhe Ferdinand.
Per kete lojtar si duket Man.Utd eshte i interesuar ti jep Santander-it Gerard Pique.
Ne qovse Garay vjen ne Old Trafford kjo nuk do te thot qe Man.Utd nuk do te blej me lojtar mbrojtes ata jon te interesuar edhe se paku per dy lojta tjer!!!

Ezequiel Garay eshte vetem 21 vjeqar i lindur ne Roasario te Argjentines edhe ai do ishte nje e ardhme shum e mir e Man.Utd!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 14, 2008 12:39 am

Man.Utd dhe Man.City ne gar per Diego Millito-n!!!

Me 52 golat e shenuar ne tre vjet tek Zaragoza,Diego Millito eshte vene ne qender te vemendjes,sidomos nga dy klubet e Manchester."Princi" 28 vjeqar kerkohet me ngulm nga Eriksson por edhe nga Ferguson,i cili po kupton se te arish tek Benzema tani per tani eshte shume e veshtir.
Klubi spanjoll ka refuzuar disa her oferten prej 20 milion eurosh te Sven Goran Eriksson,qka do te thote se gjat veres te hapet nje ankand i vertet per bomberin argjentinas!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 14, 2008 12:39 am


Golashenuesit dhe Asistent ma te mir ne kete sezon ne Man.Utd

Ne kete sezon Man.Utd esht duke treguar nje loj fenomenale.Lojtaret jan duke e dhen maksimumin e tyre dhe secili po tregon form shum te mir inviduale.
Ne kete sezon sa e perket golashenuesve ma i miri ne radhet e Man.Utd esht C.Ronaldo ndersa lojtari qe ka ma se shumti asistime esht Nani.

Golashenuesit:

1.C.Ronaldo-29
2.Tevez-15
3.Rooney-13
4.Saha-5
5.Ferdinand-3
6.Nani-3
7.Fletcher-2
8.Giggs-2
9.Pique-2
10.Carrick-1
11.Vidic-1
Golat totale 78 dhe 1 auto gol.

Asistimet:

1.Nani-12
2.Giggs-9
3.Rooney-9
4.Tevez-7
5.Brown-5
6.Ronaldo-5
7.Anderson-3
8.Evra-2
9.Scholes-2
10.Carrick-2
11.Flatcher-2
12.Ferdinand-1
13.Hargreaves-1
14.O'Shea-1
15.Simpson-1
16.Vidic-1
Asistime totale 71
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 14, 2008 12:45 am


Hargreaves:Atmosfera ne Man.Utd ma e mira qe kom pa ndonji her!!!

Mesfushori ri i Man.Utd Owen Hargreaves ka deklaruar qe atmosfera ne klubin e Man.Utd esht diqka fenomenale dhe qe kur nuk ka par diqka te kesi soji.

"Esht nje atmosfer fenomenale,esht atmosfera ma e mir ne ket klub.Esht nje grup dhe invidualet fantastik jo vetem per futboll por edhe si njerz.Jan njerz shum te mirpritur ketu dhe e lojtaret e mirpresin gjdo talent te ri pa e mar parasysh nga esht,qvar gjuhe flet,qvar nacionaliteti esht ketu i ndimojn qe te adaptohet sa ma shpejt dhe te ndjehet si ne shtepi.Energjija esht tejer positive,lojtaret menzi presin qe te vjen koha e treningit e posaqerisht ndeshja ku e jepin 100% e vet.Nuk ka gjelozi ne ket klub qka esht diqka shum me randesi.Jam tejet i kenaqur ketu me te gjitha dhe mendoj qe aspak nuk i kam ra pishmon qe kam ardhur ketu dhe as nuk e kam ndermend ta nderoj klubin.Do ti fitojm te gjitha kupat e mundshme ket vit sepse jemi vertet shum te fort!!!" ka deklaruar super lojtari i Man.Utd Owen Hargeaves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 12:10 am

Champions League "Mirror":Dyshohet per short te paracaktuar!!!

Skandal ne shortin e Champions League.Sipas gazetes britanike "Mirror" ka hije te forta dyshimi se qiftet ishin caktuar para hedhjes se shortit ne Nion.
"Mirror" thekson se emrat e qifteve qarkullonin ne internet dy ore para hedhjes se shortit nga drejtuesit e UEFA-s.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 12:11 am


Ferguson:E pabesueshme perseri Roma!

"E pabesueshme,serish Roma".Me kete fjal e ka nisur komentin treneri i Man.Utd,S.A.Ferguson pas shortit te hedhur ne Nion.

"Dje kisha nje parandjenje se do na binte nje skuader angleze,por ne fakt...Eshte e quditshme te mendosh se po perballemi 6 here ne vit.Kjo perballje eshte intrigante sepse ata dine shum per ne dhe anasjelltas",theksoi Ferguson.
Ne fund te deklarates ,ai pohoi se shqetesimi me i madh per te jane tifozet,pasi mundesia per tu perseritur perleshjet e vitit te shkuar eshte shum e madhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 12:12 am


Daniele Prade:Veshtir por ne jemi ne!

Presidenti i klubit Roma Daniele Prade nuk ka haruar humbjen nga Man.Utd me rezultat te thell 7:1 dhe e konsideron kete perballje mjaft te fort.

"Une jam optimist se kja perballje do jet shum e fort,mirpo ne jemi ne.Une nuk kam pasur deshir te takohemi me Man.Utd mirpo shorti u be dhe ne mund te bejm diqka.Ne jemi komplet nuk kemi lojtar te lenduar dhe jemi shum te fort.E respektojm shum kundeshtarin mirpo jemi te barabart.Nuk e kemi haruar rezultatin 7:1 dhe fitoren 1:0 kete sezon ne Old Trafford.Ne jemi ne luft per tri kupa:Scudetto,Champions League dhe Coppa Italia,kja do thot se jemi shum te fort. "ka deklaruar Prade
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 12:12 am

Queiroz:Roma e ka eliminuar Real Madrid-in!!!

Man.Utd eshte takuar me Romen sezonin e kaluar dhe ishte me te ne grup kete sezon.Jemi bere nje famile.

"Jam i knaqur me hidhjen e shortit.roma eshte nje ekip shum shum i mir dhe po tregon nje form shum te mir kete sezon.aja e ka eliminuar Real-in dhe ky ekip vertet ka respekt.Mirpo ne jemi nje ekip shum i fort dhe e dim si luan Roma.Une kam pasur gjithmon deshir qe kete vit te ndeshem me Romen ose Barcelonen dhe kja eshte realizuar.Ne jemi ne loj dhe jemi favorit"ka deklaruar Queiroz!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 12:13 am


Kryesija e Man.Utd te gezuar per Romen!!!

Keto dy skuadra jan tkuar 4 her per12 muaj.Man.Utd plotesisht dominon.Rezultati perfundimtar per keto 4 ndeshje eshte 8:3 per Man.Utd.
Kete vit keto dy skuadra jan takuar ne grupe.Ndeshja e par ne Old Trafford perfundoj me fitore te Man.Utd 1:0 ndersa ndeshja dyt ne Olimpico perfundoj 1:1 edhe se Man.Utd ka luajtur me formacijon te dyt!

"Eshte shum zhdreb i mire.Jami te gezuar qe persiri do te takohem me Romen.
Roma kete vit luan shum mire,por ne jemi takuar kete sezon dhe e dim se si luan Roma.Ne dhe Juventus kemi rekordin pi 8 ndeshjeve rend te fituara ne shtepi kete her do mundohemi qe ky rekord te jet vetem i yni. " ka then sekretari i Man.Utd Ken Ramsden!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 12:16 am


Roma vs Man.Utd!!!

Sapa eshte terhequr shorti per ndeshjet qerekfinale te Liges se Kampioneve,ne Nyon te Zvicres.
Man.Utd perseri do te takohet me Romen.Do jet nje ndeshje shum interesante,dhe rozultati i vitit te kaluar 7:1 eshte veshtir te perseritet.Mirpo Man.Utd ndeshjen e dyt do ta zhvillon ne Old Trafford qe e ben perseri Manchesterin favorit!!!Man.Utd ne qovse kalon sfiden qe quhet Roma ne gjysmefinale do te takohet me fituesin e ndeshjes Schalke vs Barcelona!
Arsenali do te perballet me 5 here fituesin e Champion League,Liverpool."The Reds"do te kene luksin per te luajtur ndeshjen e dyt ne shtepi.
Lajmi keq per gjermanet e Schalke,ata do te ndeshen me Barcelonen.Katalonasit do ta luajn ndeshjen e kthimit ne Camp Nou dhe pa dyshum jane favorit per kualifikim ne gjysmefinale.
Ekipi turk Fenerbahqe do te kete per kundeshtar te radhes Chelsea,ku takimi pare do te luhet ne Turqi dhe ndeshja e kthimit ne Londer

Ndeshjet e para luhen me 1/2 prill ndersa ato kthyse nje jav ma von.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 12:16 am

S.A.Ferguson synon Glen Johnson!!!

Ish lojtari i West Ham dhe Chelsea i cili aktualisht luan ne Portsmouth Glen Johnson mund te jet sezonin e ardhshem ne Man.Utd.
Treneri i Portsmouth Harry Redknapp ka then qe ai eshte mbrojtes krahu ma i mir ne Premier League.

"Johnson eshte nje shum lojtar i mir dhe i diciplinum.Ai ka tekniken e mir,eshte shum i shpejt,shytin preciz,mund te krosoj shum bukur dhe eshte i mir ne ajr.Premier League mendoj qe nuk ka mbrojtes krahu ma te mir se Johnson."ka shtuar Redknapp.

S.A.Ferguson eshte duke shikuar ta blej nje mbrotes krahu shum te mir per ta zavendesuar G.Neville.Ai eshte i interesuar te jap 8milion funta per 23 vjeqarin e Portsmouth Glan Johnson per ta mar ne Old Trafford!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 11:33 am

Champions League,Trukimet e shortit,UEFA pergenjeshtron

UEFA ka nderhyr menjeher pas shkrimit te "Mirror" qe hodhi dyshimin per shortin e paracaktuar te Champions League.Instucioni i futbollit eurpian ka bere te ditur se qdo gje ka qene transparente pasi shorti eshte hedhur ne syt e miliona teleshikuesve dhe perfaqsuesve te klubeve.
Reth 1 ore e gjysme para hedhjes se shortit,ne nje forum te gazetes Leverpool Echo,qiftet qerekfinaliste ishin publikuar njelloj me ato qe percaktoi shorti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 2:55 pm

Un mendoj se ka me hup flliqt pi ROMES : cheers Hakmarrje cherry

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 10:39 pm

o meno qka te dush po kurr nuk ko me ndodh kjo veq munesh me enderru hehehehe roma ska both me mujt manchesterin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Mar 15, 2008 10:39 pm


Derby vs Man.Utd 0:1

Sod ne fillim nga ora 16h u zhvillua ndeshja midis Derby County dhe kampionit aktual Man.Utd.

Ndeshja filloi ne nje stadium te stermbushur dhe me nje koreografi te mire e bere nga ana e tifozeve.
Menjiher ne fillim te ndeshjes ne minuten e 3' C.Ronaldo pati nje rast te mir per shenim mir po gjujtja e ti shkoi mbi port.
Dominimi i Man.Utd vazhdoj ne minuten e 8' Rooney pati nje rast te mir por gjuajtja e ti u ndal nga portjeri Carol.Ne minuten e 11' nga nje akcion shum i mir C.Ronaldo goditi mir po topi u ndal nga shtylla.Me loj te mir por jo efikase Man.Utd vazhdoj.Rooney,Ronaldo,Giggs paten edhe shum raste per shenim mirpo nuk paten fat.Lojtaret e Derby ne minuten e 35' dhe 40' paten dy raste shum te mira mir po portjeri Ben Foster i cili ne kete ndeshje eshte rikthyer nga lendimi i cili e mbajti jasht fushes 12 muaj i ndali shum mir goditjet e tyre.
Me rezultat 0:0 ka perfunduar pjesa e par.

Ne pjesen e dyt loja ishte deri ne minuten e 65' plotesisht e barabart.Te dyja ekipet paten raste per shenim.Qe nga minuta e 65' lojtaret e Man.Utd ishin dominant ne fush.Nga loja kan dal Scholes,Anderson dhe Park ne loj jan futur Saha,Flatcher dhe Carrick.
Sulet ishin shum te rezikshme mir po nuk paten fat deri ne minuten e 76' ku nga nje akcion shum i mir Rooney per mrekulli asistoj deri te C.Ronaldo i cili shenoi gol per rezultat 0:1.
Loja vazhdoi qet nga te dyja ekipe.
Ne minuten e 85' nga faulli C.Ronaldo per pak sa nuk shenoi gol.Ne vazhdim ende pati raste per shenim mir po fati deshti qe kja ndeshje te perfundoj me vetem 0:1 per Man.Utd
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 19, 2008 1:27 pm


Ne shenjester Luis Fabiano!!!

S.A.Ferguson ka ber te ditur se eshte i interesuar per super sulmuesin e Sevilles Luis Fabiano-n.
Fabiano eshte ne gar te madhe me C.Ronaldon per ta mar kepucen e art.Ai ka shenuar 22 gola kete sezon per Sevilla.
Per te eshte interesuar edhe Real Madrid te cilet e deshirojn shum kete lojtar.
Per te S.A.Ferguson eshte i gaqshem te paguaj 8million funta dhe deshiron qe kete lojtar ta ket ne sezonin e ardhshem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 19, 2008 1:30 pm

Ferguson impresionus me debutimin e Foster!

Nje nga yjet e te shtundes eshte edhe portieri ri i Man.Utd 23 vjeqari Ben Foster.
Foster ishe jasht fushes ma shum se 12 muaj pershkak te lendimit qe e pesoj ne ndeshjen me Newcastle Utd sezonin e kaluar.
Ai ne ndeshjen e se shtundes kunder Derby-t debutoi.
Ai ka pasur dy pritje fenomenale qe e ben trenerin e ti te befasuar.

"Ben Foster ka pasur nje paraqitje fenomenale.Ne takimin e se shtundes u pa se qvar portieri do ket Anglija ne vitet e ardhshem.Ai eshte nje potencial shum i madh.Mund te mendoni ky ishte takimi ti i par pas lendimit dhe ishte vertet fenomenal dhe mua me befasoi shum." ka deklaruar S.A.Ferguson
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 19, 2008 1:33 pm

Man.Utd,Liverpool,City dhe Barcelona kerkojn te riun Stephane Mbia!

Rivalet e medhej Man.Utd dhe Liverpool ne luft te madhe per mesfushorin Camerunas 21 vjeqarin Mbia.
Man.Utd deshiron ta mar ate nga Rennes per 5 milion funta.
Mbia ka treguar loj shum te mir ne Africa Cup kete vit dhe ka shenuar 2 gola dhe si duket ai sigurt kete vit do te largohet nga klubi Francez.

"Une kam mar shum oferta.Une kam kontaktuar me Man.Utd,Man.City,Liverpool,Barcelona,Lyon dhe me shum klube nga Italija.Mirpo asgje nuk varet nga une,do ta shofim se si do te reagoj presidenti klubit Pierre Dreossi." ka then i riu Mbia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 19, 2008 1:35 pm

Tottenham e deshiron Ben Foster!

Portieri 23 vjeqar i Man.Utd Ben Foster eshte rikthyer ne ndeshjen e kaluar perseri ne fush pas lendimit i cili e ka pezulluar nga fusha reth 12 muaj.
Ben Foster ka mbrojt per mrekulli ne ndeshjen kunder Derby-t.Ai pati dy mbrojtje fenomenale.
Kja e inspiroj trenerin e Tottenham Juande Ramos qe ta ket ne radhet e ti sezonin e ardhshem.
Tottenham eshte duke kerkuar nje portier te ri pasi qe Robinson si duket do te largohet.Tani objektivi ti eshte super portieri Ben Foster per te cilin do ket shum polemika,dhe kombinime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 19, 2008 1:37 pm

Man.Utd dhe Chelsea ne luft per David Villa!!!

Man.Utd dhe Chelsea kane nisur garen per ta blere sulmuesin e Valencia-s,David Villa, i cili i ka muajt e numeruar tek galicianet.Gazeta britanike "Sun" flet per nje ankand te mundshem mes dy skuadrave por ne gare mund te hyjn edhe Barcelona e Real Madrid.Baza e ankandit mendohet te jete shum e 28 milion eurove!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 19, 2008 1:38 pm

Man.Utd vs Bolton

Te merkuren ne fillim nga ora 21:00 do te filloj ndeshja e mbetur midis Man.Utd dhe Bolton.
Ndeshja do jet shum interesante pasi qe Man.Utd ne qovse fiton do shkoj ne vend te par i vetmuar me +3 pik ndersa ekipi i Bolton pas eliminimit nga Uefa Cup eshte duke luftuar per egzistenc dhe ndeshja e neserme do jet shum me randesi per ta.
S.A.Ferguosn per kete ndeshje ka ftuar keta lojtar:

Ne port:Ben Foster
Mbrojtje:Vidic,Ferdinand,Brown,O'Shea,Evra,Pique
Mesfush:Scholes,Hargreaves,Carick,Fletcher,Nani,Giggs,Anderson,Park dhe C.Ronaldo.
Sulmi:W.Rooney,C.Tevez dhe L.Saha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Mar 20, 2008 12:11 pm

Man.Utd vs Bolton 2:0

Ndeshja e cilla ishte shum me randesi per te dyja skuadra Man.Utd shenoi fitore dhe tani eshte ne krye te tabeles i vetmuar me +3 pik.
Formacioni i Man.Utd nuk ishte si ka qen planifikuar.
S.A.Ferguson ne momentet e fundit e ka ftuar edhe portjerin Kusczak dhe beri disa ndryshime tjera.

Pjesa e par ishte e furishme dhe me shum raste per shenim nga lojtaret e Man.Utd.Dominimi ishte vertet i madh,dhe si shperblim ne minuten e e 9' C.Ronaldo shenoi gol dhe rezultati ishte 1:0.
Minutat ne vazhdim kaluan perseri me domminim te plot te Man.Utd dhe ne minuten e 20' nga faulli per mrekulli i madhi C.Ronaldo shenoi golin e ti te dyt ne takim dhe per skuadren e ti 2:0.
Ne vazhdim loja ishte me e qet por ende me shum raste per Man.Utd.Me rezultat 2:0 perfundoi pjesa e par.

Ne fillim te pjeses te dyt Boltoni mori nje incijativ te vogel mir po jo edhe aq e rezikshme.Por kur jan fut ne loj P.Scholes dhe W.Rooney loja krejtesisht ndryshoi dhe Man.Utd perseri pati incijativen.Shum raste per shenim por jo fat.
Shume raste ka pasur Nani i cili ne kete ndeshje nuk pati shum fat dhe i cili eshte munduar ne shum raste qe vet ti kryn akcionet mir po nuk ja doli.
Gjat minutave ne vazhdim loja ishte shume e mir.Ne minuten e 89' lojtaret e Bolton shenuan gol mir po shum ma heret ka qen faul dhe goli nuk eshte pranuar.
W.Rooney pati nje gjuajtje nga ma shum se 30 metra mir po portjeri e ndali disi at gjuajtje.
Me rezultat 2:0 Man.Utd shenoi edhe nje fitore shume me randesi dhe tani eshte ne poziten e par me 3 pik ma shum se Arsenali.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Arta
Princess
Princess


Female
Numri i postimeve : 17
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 21, 2008 11:10 am

Man-Utd qka me than fjalt jan shum te vogla me pershkru ni ekip te madh siq eshte manchesteri gjitha komplimentet per manchen kampion olleeeeeeeeeeeeeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 21, 2008 11:58 am

Golashenuesit ma te mir ne premier lig pas ndeshjes man-utd vs bolton

1.C.Ronaldo-24 gola
2.Fernando Torres-20 gola
3.Emmanuel Adaebayor-19 gola
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 21, 2008 12:00 pm

Ndeshjet e mbetura te Man.Utd ne Premier League

23 mars:Man.Utd vs Liverpool!!!
30 mars:Man.Utd vs Aston Villa
6 prill:Midllsbro vs Man.Utd
13 prill:Man.Utd vs Arsenal!!!
19 prill:Blackburn vs Man.Utd
26 prill:Chelsea vs Man.Utd!!!
3 maj:Man.Utd vs West Ham
11 maj:Wigan vs Man.Utd
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 24, 2008 7:20 pm

Ronaldo me kuoten 33, kalon Best!

Nuk ekzistojn me fjale per te pershkruar sezonin qe po kalon C.Ronaldo,qe ka shenuar dy gola ne fitoren e Man.Utd me Bolton.
Ne
kete pik te sezonit,portugezi numeron 24 gola ne 26 ndeshje kampionti
dhe nje total prej 33 rrjetash gjat ketij sezoni.Kjo ecuri e
jashtzakonshme ka bere qe C.Ronaldo te thyej rekordin e ljegjendarit Xhorxh Best, qe ishte ne fuqi prej 40 vitesh.

Deri me tani,mesfushori eshte kandidati kryesor per fitimin e "Topit te Arte" per vitin 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MANCHESTER-UNITED
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: