ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 MANCHESTER-UNITED

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:28 pm

Totti:Ndoshta do te luaj kunder Man.Utd!
Kapiteni i Romes Francesko Totti nuk ka heq dore nga loja e dyt qerekfinale te Champions League!

Totti
per shkak lendimit nuk eshte paraqitur ne ndeshjen e par qerekfinale ne
Rome,ne te cilen Man.Utd ka shenuar fitore me rezultat 0:2 dhe gjindet
me nje kom e gjys ne gjysfinale.


Totti
nuk eshte paraqitur as kunder Genoas ku roma shenoj fitore me rezultat
3:2 mir po ai ndoshta deri te merkuren do te sherohet dhe te jet i
gaqshem te luaj.


"Shpresoj
qe do te kthehem se shpejti ne ekip.Nuk jam i sigurt qe do te luaj te
merkuren ne Old Trafford,por asgje nuk dihet.Shpresoj qe deri ne at
ndeshje do jem gati dhe ti ndihmoj shokeve te mi
"ka deklaruar Totti!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:29 pm

Giggs sulmon rekordin e Bobby Charlton!
Ryan
Giggs te dielen kunder Middlesbrought ne rethin e 33 te Premier League
ne qovse luan do jet ndeshja ti e 750 jubilare ne dresin e Man.Utd.


Mesfushori
i pathyer i Velsijani Ryan Giggs,gati ter karieren eshte ne kete
klub.Per her te par eshte paraqitur ne vitin 1991 kur kunder Evertonit
eshte futur ne loj ne vend te Denis Irwin.


Giggs
deri me tani i ka zhvilluar 749 ndeshje nen ullheqjen e
Ferguson,trenerin e Man.Utd i cili eshte ne Old Trafford nga viti
1986.Giggsin per thyerjen e rekordit te Bobby Charlton i vyn edhe 10
ndeshje me dresin e Man.Utd,rekordi eshte 759 ndeshje.


Tu
e par qe Man.Utd ne kete sezon mund te luaj maksimum edhe 10 ndeshje,ne
qovse hyn ne finale te Champions League ne Moskv,eshte e qart se
Giggs,edhe nese luan ato 10 ndeshje,mundet vetem ta barazoj kee rekord
te Charltonit.Per te kaluar kete rekord duhet te luaj edhe nje sezon ne
Man.Utd.Giggs me 29 shtator do ti mbush 35 vjet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:30 pm

Eriksson deshiron qe Man.Utd ta fiton titullin!Treneri i Man.City Sven Goran Eriksson deshiron qe Man.Utd ta mund Chelsean ne luft per titullin per shkak lojes te Man.Utd!!!

"Chelsea
eshte ende ne luft per titull,mir po mendoj qe Man.Utd eshte favorit
shume shume i madh.Jo vetem per shkak te pozites te tyre dhe diferencen
e pikeve,por per shkak stilit te lojes dhe si luajn se bashku Wayne
Rooney dhe Cristiano Ronaldo
"ka then Eriksson!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:30 pm

Ferguson:Mund ti ja dalim edhe pa Vidic!
Treneri i Man.Utd Sir Alex Ferguson eshte i sigurt qe lojtaret e ti mund ti ja dalin edhe pa Nemanja Vidic ne keto tri jav.

"Normal
qe kjo eshte nje humbje e madhe,mir po mendoj qe mund ti ja dalim edhe
pa te.Nese kete nuk mund ta bejm kjo do thot qe diqka nuk eshte ne
regull.Shume mir jemi te mbuluar ne poziten e ti"ka then S.A.Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:31 pm

Neville rikthehet ne fush!!!
Gary Neville sod do te rikthehet ne fush ne ndeshjen Middlesbrough vs Man.Utd pasi qe pauzoi plot 1 vit.

Kapiteni i Man.Utd eshte operuar pasi qe ai te henen i ka luajtur 90' minuta per rezervat e Man.Utd kunder Newcastle.

Treneri
i Man.Utd S.A.Ferguson e ka lavderuar punen e 33 vjeqarit Neville i
cili ka ber pas lendimit i cili e ka mbajt 12 muaj jasht fushes!


"Ka
qen kjo ruga e gjat per Neville.E ka luajtur ter ndeshjen per rezervat
ket jav,qe eshte shume mir.Provoja e ti shume do te na ndihmon.Kjo nuk
eshte e leht per vjetet e ti,mir po entuzijasmi i tij dhe vullneti
shume me ka forcuar.Mendoj qe do jet ne fush ne disa ndeshje kete sezon
"ka deklaraur Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:31 pm

Middlesbrough vs Manchester United 2:2
Para
disa jave Middlesbrough eshte kthyer nga Emirates Stadium i pa
mposhtur,tani nuk eshte mposhtur as nga kampioni aktual
Man.Utd,rezultati perfundimtar ishte 2:2!


Me kete Middlesbrough ma se shumeti i ka ndihmuar Chelseas e cila tani gjendet vetem 3 pik larg Man.Utd.

Te
paret ne epersi kaluan lojtaret e Man.Utd me golin e C.Ronaldo.Goli ti
i 37 ne 37 ndeshje!Rezultatin e barazoi Alfonso Alaves i cili shenoi
golin e ti te par ne Middlesbrough.Me kete rezultat ka perfunduar pjesa
e par.


Ne
pjesen e dyt te paret shenuan lojtaret e Middlesbrough.Ishte perseri
Alfonso Alaves i cili e qoj ekipin ne epersi me rezulatat 2:1.Pas shume
rasteve Man.Utd ariti te shenoj me ane te Wayne Rooney i cili e barazoj
rezultatin ne 2:2.Man.Utd tentoi edhe te sheoj fitore mir po nuk pati
fat dhe ndeshja perfundoi me rezultat 2:2.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:32 pm

Ferguson:Barazimi rezultat real!
Treneri
i Man.Utd Sir Alex Ferguson ka mbetur i befasuar me ndeshjen te cilen e
zhvilloi skuadra e ti me Middlesbrough e cila perfundoi me rezultat 2:2.


"Mendoj
qe ky eshte rezultati real.Ka pasur faza te ndeshjes ku ne shume kemi
sulmuar,por ka pasur edhe te kunderta.Loj e bukur,shume gjera
kvalitative kan ndodhur dhe mendoj qe eshte shume real eshte qe te dy
ekipet i murem nga 1 pik.Ritmi lojes vertet ka qen shume i mir,krejt
ndeshja ka qen brilante.,dhe vertet kundeshtari yn meriton respekt.Kan
qen shume te mir,kan treguar qe din te luajn futboll
"ka deklaruar pas ndeshjes S.A.Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:33 pm

Brown:Rooney meriton ma shume!
Wes Brown thot qe shoku ti i skuadres Wayne Rooney meriton respekt nga mediat sikur fantazisti Cristiano Ronaldo.

"Wayne
i jep shum fuqi skuadres.Dhueni te percillni me vemendje lojen dhe
levizjet e ti dhe gjithashtu ta shihni menyren se si ka asistuar dhe
ndihmuar C.Ronaldos te shenoj.Wayne eshte rezik shume i madh kur luan
vetem ne sulm.Ne qovse pyetni te gjith kundeshtaret tan,jam i sigurt qe
do thojn qe eshte shume i mir sikur C.Ronaldo,edhe qe nuk shenon aq
shume.Jam i sigurt qe Wayne do shenoj ende gola deri ne perfundim te
sezones.Kur ata te dyt luajn bashk ne sulm,kundeshtaret jan ne telashet
e medhaja.Ne me se miri e dim pasi qe ne trening shume her perballem
dhe ma se miri e dim se qka hekim me kta te dyt
"ka then Wes Brown.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:34 pm

Chwarzer:Rooney nuk eshte ashtu i mir!
Portieri
i Middlesbrough Mark Chwarzer thot qe ylli Anglez i Man.Utd Wayne
Rooney nuk eshte ashtu i mir sikur lojtaret e jashtit qe luajn ne
Premier League.


Portjeri Australian ka then per Observer: "Liga
Angleze ka qen shume e popullarizuar edhe ne vitet e 70 dhe 80-ta,por
kur nuk ka qen e popullarizuar sikur tani.Perse?Cristiano Ronaldo eshte
nje arsye,Didie Drogba dhe Fernando Torres jan aryet tjera.As nje
futbollist Anglez nuk eshte si ata,edhe qe te gjith ne Angli ate e
deshirojn.Ai mund te jet Wayne Rooney,por tash per tash nuk eshte sikur
ata
"ka deklaruar Chwarzer!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:34 pm

Ferguson ndirset per shkak lendimit te Rio Ferdinand!


Sir
Alex Ferguson shpreson qe lendimi i Ferdinand nuk eshte shume
serioz,pasi qe ka leshuar lojen 20 minuta para se te perfundoj ndeshja
kunder Middlesbrough per shkak lendimit.


Fergusonin
ma shume e qeteson lendimi i Ferdinand se sa barazimi.Me mungesen e
Nemanja Vidic,i cili nuk do jet ne fush 3 jav,Man.Utd mund te jet ne
ndeshjen kthyese te qerekfinales kunder Romes edhe pa lojtarin kyq te
mbrojtjes Rio Ferdinand.


Ferguson shpreson qe lendimi i Ferdinand nuk eshte aq serioz dhe qe menzi do pres rezultatet e analizave qe do jen sod.

"Shpresojm
qe lendimi i Ferdinand nuk eshte shume serioz.Shume eshte mudnuar dhe
jemi frigu qe do kete lendime edhe ma te mdhaja,por sod do dim gjithqka
reth lendimit
"ka then Ferguson.


Rio Ferdinand eshte ndruar nga Gerard Pique dhe Ferguson eshte shume impresionus me lojen e ti.

"Pique eshte futur dhe ka qen briliant.Ka qen i shkelqyer.Ai eshte nje lojtar fantastik dhe mendoj qe shume mund te na ndihmoj"ka shtuar Ferfuson.

Ne
qovse nuk do kete me shume befasi,Pique dhe Brown si duket do ja
fillojn ndeshjen kunder Romes ne zemer te mbrojtjes.Duo i njejt do mund
ti ja filloj ndeshjen edhe kunder Arsenalit kete jav,nese Ferdiand nuk
mund te luaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:35 pm

Totti nuk luan ne Old Trafford!Me
ne fund me thon nje lajm i mir per Man.Utd pasi qe deri tani kan qen dy
lajme shokuse se pari lendimi i Nemanja Vidic tani edhe lendimi i R io
Ferdinand te cilet nuk do te luajn kunder Romes,lajmi mir eshte qe as
ne lojen e dyte qerekfinale per Romen nuk do te luaj as Francesco Totti!


Treneri Romes ka konfirmuar dje qe Totti nuk gjindet ne listen e lojtarve te cilet do luajn ne Old Trafford.

Por
ne ekip rikthehet Alberto Aquilan,i cili te shtunden kunder Genoas nuk
eshte paraqitur per shkak dhimbjeve te qafes ku Roma ka fituar me
rezultat 3:2.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:36 pm

Rio Ferdinand nuk luan kunder Romes!
Edhe
qe ne ndeshjen e dyt qerekfinale te cilen Man.Utd e luan te merkuren ne
Old Trafford Rio Ferdinand nuk do te luaj,ne Man.Utd jan te gezuar qe
ne kemben e ti nuk ka thyerje!


Ferdinand
eshte larguar nga ndeshja e te dieles ne minuten e 70' per shkak
lendimit,dhe ne fillim eshte menduar qe ka te bej me nje lendim serioz
sepse eshte e sigurt qe Vidic nuk do te ktheht ne fush per 3 jav dhe
lendimi i Ferdinand do te shtonte shume probleme mbrojtjes te Man.Utd.


Web
sajti Anglez Goal.com shkruan qe Ferdinand nuk ka as nje asht te
thyer,por qe nuk do te luan ne ndeshjen e se merkures kunder Romes.Ende
nuk dihet sakt se sa ai do te jet jasht fushes.


Ne vendin e Ferdinand te merkuren do te luaj spanjolli ri Gerard Pique.

Ne
ndeshjen kthyese e cila luhet ne Old Trafford,Man.Utd hyn ne loj me 2
gola epersi,pasi qe para nje jave ne Olipico te Romes Man.Utd ka fituar
me rezultat 0:2.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:37 pm

Tottenham kerkon 50m euro per Berbatov!
Tabloidet
Angleze shkruajn qe Tottenham e ka konfirmuar qmimin e Berbatov.Klubi i
cili e deshiron Berbatovin ne ekip duhet te paguaj 50 milion euro!


Berbatov
ne White Hart Lane ka ardhur ne vitin 2006 nga Bayer Leverkuzen per 16
milion euro,dhe eshte qart qe Tottenham deshiron te perfitoj nga
shkuarja e ti.


Tottenham
as sezonin e ardhshem nuk do jet ne Champions League (aktualisht ne
vendin e 11 te Premier League),ndersa ekipet te mdhaja si Man.Utd dhe
Chelsea jan te gaqshem te paguajn per te 40 milion euro.


Nese
te interesuarit Milan,Real Madrid,Barcelona ose Inter e kerkojn
zurtarisht Berbatovin,duhet te jepin 50 milion euro per ta mar ate.


Sulmuesi Bullgar ne listen e golashenuesve me te mir te klubit gjendet ne poziten e par me 14 gola te shenuara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Antartiku
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 123
Location : in PC
Job/hobbies : Programming
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 10:59 pm

a po na knaqe me ket macester breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Antartiku
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 123
Location : in PC
Job/hobbies : Programming
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 11:00 pm

ej edhe njehi qeto e-ja se ti spriton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 09, 2008 12:51 am

o ex-king posto edhe najsen tjeter jo veq per manchen a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 09, 2008 1:46 am

Pique nga minuta e par kuner Romes!Treneri
i Man.Utd Sir Alex Ferguson ka paralajmruar qe 21 vjeqari Gerard Pique
mund ti ja filloj ndeshjen nga minuta e par neser kunder Romes!


Duo
fantastik Nemanja Vidic dhe Rio Ferdinand nuk do do te luajn per shkak
lendimeve.Vidic do jet jasht fushes 3 jav ndersa Ferdinand u lendua ne
ndeshjes e se djeles kunder Middlesbrough dhe per shkak lendimit ai
eshte dashur ta leshoj fushen.


Eshte
interesant qe Gerard Pique,i cili eshte futur ne ndeshje 20 minuta pa
perfunduar ndeshja ne vend te Ferdinand dhe paraqitja ti ishte
fantastike dhe mbreslenese tek Ferguson i cili me siguri do ta fut
Pique-n nga minuta e par te merkuren kunder Romes ku Man.Utd mbron 2
gola te shenuara ne Olimpico!


"Pique ka qen mbreslenes kunder Middlesbrough.Ka qen i shkelqyeshem.Kemi besim te madh te ky djalosh i ri"ka deklaruar Ferguson.

Pique
ne Man.Utd ka ardhur ne vitin 2004,ndersa sezonin e kaluar ka qen i
huazuar tek Zaragoza.Me te ne qender te mbrojtjes mund te gjendet Wes
Brown.Ne vend te mbrojtsit te krahut me siguri ndeshjen do ta filloj
John O'Shea,edhe qe Ferguson mund te llogarit ne kapitenin e skuadres
Gary Neville i cili eshte kthyer nga lendimi i cili e mbajti jasht
fushes plot 1 vit.


Roma do te paraqitet pa kapitenin Francesco Totti-n,i cili nuk ka luajtur as ne Olimpico...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 09, 2008 1:46 am

Ferguson:Nje gol do jet i mjaftueshem!Treneri
i Man.Utd Sir Alex Ferguson me vemendje eshte duke e pritur ndeshjen
kthyese te qerekfinales ne Champions League kunder Romes.


Man.Utd
dhe Roma vitin e kaluar i kan luajtur 4 ndeshje.Kampioni aktual i
Anglis ka kujtime ma te mira nga ato perballje.Sezonin e kaluar shorti
deshi qe keto dy klube te ndeshen ne qerekfinale.Roma ka fituar ne
Olimpico me rezultat 2:1,por ne Old Trafford ka qen nje debakel i
vertet,ka qen 7:1 per Man.Utd!


Kete
sezon perseri jan takuar ne grupin e njejt.Man.Utd ka fituar ne shtepi
me rezultat 1:0,ndersa ne Olimpico loja ka perfunduar pa fitues 1:1.Te
dyjat i kan kaluar grupet,dhe perseri do te takohen ne qerekfinale te
Champions League.Perseri eshte Man.Utd pran kalimit ne
gjysmefinale.pasi qe ka fituar ne Olimpico me rezultat 0:2.


Pa mar parasysh krejt kete,Sir Alex Ferguson eshte shume me provoj dhe e din qe ende asgje nuk ka perfunduar...

"Ne
Champions League nje gol shume shpejt e ndron situaten.Nuk deshiroj te
na ndodh qe ne ndeshjen kthyese ne 10' minuta te par te pranojm gol.Kjo
kishte shkuar ne dobi te Romes te cilet do te mundoheshin te shenojn
edhe nje gol per te shkuar ne vazhdime.Duhet te luajm mir te sigurojm
nje paraqitjen shume te mir,i cili atyre do ju kishte nxir
telashe.Mendoj qe nje gol do ishte i mjaftueshem per ta bere kete
"ka then Sir Alex Ferguson!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 09, 2008 1:50 am

156 e-ja jan hehehe njehi mos besofsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:09 am

Ferguson:Kunder Barcelones shume qet!
Treneri
i Man.Utd Sir Alex Ferguson me knaqesi e ka komentuar edhe nje fitore
te skuadres se ti kunder Romes kete her me rezultat 1:0.


Pas
dy fitoreve kunder Romes,se pari ne Olimpico 0:2,pastaj nje jav ma von
ne Old Trafford 1:0 eshte normale qe Ferguson eshte i knaqur me
djelmoshat e ti.


"Kam
then edhe para lojes qe skuadrat do ken periudhat e veta te lojes te
mir.Ne kemi pasur ne 25 minuta te parat ku portieri Romes Doni ka pasur
disa interveime te mira.Edhe Roma ne at koh ka pasur disa raste te
mira.Nuk kan qen ato shume raste te mira,por raste nga te cilat mund te
frigohemi.Por kjo eshte qerekfinalja e Champions League,e Roma eshte
nje nga skuadrat ma te mira Italijane.Nga ata eshte pritur qe do
tregojn mundesit e tyre
"


Ka
pranuar qe nese e kishte shenuar De Rossi porten e jo tribinat e
stadiumit nga penalltija ndeshja do merte krejtesisht kahje tjeter.


"At
here ndeshja do ishte krejtesisht ndryshe.Roma i ka luajtur 20 minuta
shume te mira ne vazhdim,ndersa ne jemi mbrojtur mir.Eshte vrejtur qe
kan ardhur me besim.Mendoj qe penalltija nuk ka qen sepse Brown ka
startu ne top,por kryesorja eshte qe ne jemi ne gjysmefinale qe na ben
krenar
"


Ai e ka paralajmruar edhe ndeshjen kunder Barcelones.

"Dikush
duhet te eliminohet.Ne i gezohemi ketyre ndeshjeve,sepse ne jet ke
vetem disa raste per te ber diqka te veqant.Kjo do jet njera nga
ato.Per kete arsye duhet te paraqitemi mir kunder Barcelones
"ka deklaruar Sir Alex Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:09 am

Ferguson:Sillmani qat Barcelon!
Treneri
i Man.Utd Sir Alex Ferguson menzi pret perballjen kunder Barcelones ne
gjysmefinale te Champions League pasi qe ma leht se sa eshte pritur e
ka eliminuar Romen.

"Shume i gezohem ndeshjes kunder Barcelones.Mendoj qe ekipi yn ka diqka te posaqem,dhe nuk guzojm
ne Barcelon te shkojm me nje energji negative,por me nje synim pozitiv"ka paralajmruar Ferguson qe edhe ne Camp Nou me (23ose24 prill) do shkoj per fitore.

Pasi
qe vitet e fundit shume shpesh jan takuar ne Champions League (Man.Utd
vs Roma,Chelsea vs Liverpool,Barcelona vs Chelsea)eshte interesant qe
keto dy klube shume te mdha heren e fundit ne Champions League jan
takuar para 10 vitesh dhe te dy ndeshje kan perfunduar me rezultat 3:3.


Man.Utd
ka shume mendime te mira per Camp Nou pasi qe aty ka shume kujtime te
mrekullueshme si per shembull ne vitin 1999 ne finalen e Champions
League ku Man.Utd e ka mposhtur Bayern Munich me rezultat 2:1 dhe e ka
qen fituesi i Champions League.


Te
dy skuadra qetesohen per lojtaret kryesor te mbrojtjes.Carlos Puyoj
sigurt nuk do te paraqitet ne ndeshjen e par pasi qe ka probleme me
kartona ndersa Man.Utd ka probleme me Nemanja Vidic i cili eshte i
lenduar.


"Shpresojm qe deri at her ai do te kthehet.Ne qovse do te kemi komplet ekipin,do kemi shume shanca per finale"ka then Ferguson.

UNITED THEN REKORD!

Me
fitoren kunder Romes,Man.Utd ka 11 fitore resht te fituara ne Champions
League ne Old Trafford,me qka ka thyer edhe nje rekord.


"Duhet
te jemi te knaqur me formen ton si fitues ne shtepi e cila keshtu duhet
edhe te vazhdoj sepse Champions League eshte nje gar shume e specifikume
"ka then Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:10 am

Neville:Jam shume i lumtur qe jam kthyer!
Kapiteni
i Man.Utd Gary Neville ne ndeshjen kthyese te qerekfinales kunder Romes
i ka luajtur minutat e para pas 13 muaj pushim per shkak lendimit.


"Jam
shume i lumtur qe jam kthyer.Lendimi ka qen shume i rend,dhe pas
lendimit me kan ndodhur shume gjera te quditshme qe nuk me kan ber te
gezuar.Shpresoj qe tani do i kthehem stervitjeve dhe qe do jem
shendosh.E kam humbur fundin e sezonit te kaluar,qe me ka ber shume
keq,tani kthehem gati ne te njejten koh kur jam lenduar.Do luaj ne
fundin e Champions dhe Preamier League shpresoj qe do kontriboj ne
sukseset e klubit.Tifozet shume mir me kan prit pas lendimit.Konstant
gjat 13 muaj me kan pyetur se kur do te kthehem,por une nuk kam mundur
ti ju pergjigjem dhe tjau them daten e sakt.Gjithmon kan qen fantastik
me mua kjo ka ndodhur edhe tani kur jam kthyer
"ka then Gary Neville.


Per ndeshjet e ardhshme kunder Barcelones ai ka then:

"Te
gjith adhoruesit e futbollit i pret nje perballje fantastike,dy ndeshje
fenomenale.Do jet kjo perballje mes dy ekipeve me sulmuese dhe
shikuesit thjesht do te knaqen
"ka shtur Neville i cili per Man.Utd ka debutuar para 16 vitesh ne vitin 1992.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:11 am

Robben:C.Ronaldo eshte fenomen!
Sulmuesi i Real Madrid Arian Robben e ka emeruar yllin e Man.Utd Cristiano Ronaldo-n "FENOMEN".

Kur e kan pyetur a duhet Real Madird ta sjell Ronaldon ai ka then:

"Ai
luan ne te njejten pozit sikur une,mir po une nuk jam njeriu i cili
vendos per ate.Ne ekip kemi shume kvalitete,por nese klubi vendos ta
sjell,at here do ishte mir per ne.Kur shikoni se qvar eshte duke bere
ne Man.Utd,jo vetem ne javet e fundit,e shini qe ai eshte lojtari
kryesor,thjesht fenomen kur e dim se sa vjet i ka.Ai eshte?nuk kam fjal
per te...
"ka then Robben.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:11 am

Reali per Ronaldon ka pregaditur 125 milion euro!Televizioni privat ne Spanje Sexte pohon qe Real Madrid eshte gati te ofroj nje shume rekorde per ndonje futbollist!

Spanjollet
thojn qe klubi mbreteror ka mbledhur 125 milion euro te cilat do tju
ofroj Manchester United-it per blerjen e 23 vjeqarit Cristiano Ronaldo.


Eshte
nje shume e cila ritet per 5 milion euro nga spekulimet e vitit te
kaluar.Nese Reali vereteton keto gjera,do ishte nje transferim me nje
shume rekorde ne historin e futbollit.


Eshte
e njoftur,qe oferta e vitit te kaluar nga 120 milion euro nuk ka qen e
mjaftueshme per Man.Utd,si duket as kjo shume nuk do jet e mjaftueshme
dhe as qe do tju bej ta diskutojn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:11 am

Deco:Ronaldo nuk "lazdrohet"!
Ylli
Barcelones Deco ka dalur ne mbrojtje bashkombasit te ti C.Ronaldo-s.Asi
an.Utd Ronaldo ka len nervoz tek lojtaret e Romes ne ndeshjen e par
pasi qe aj ka treguar qvar din te bej me top ndersa atyre nuk ju eshte
pelqyer te bin ne "foret" e C.Ronaldo-s.Ata kan then qe Ronaldo po
lazdrohet,mirpo Deco ka then se kjo nuk eshte lazdrim!

"Kam
ndi qe disa njerz e kan kritikuar lojen e ti kunder Romes.Ashtu Ronaldo
luan.Ai nuk deshiron askend ta ta ul ne nje nivel te vogel.Deshira e
vetme qe ai e do eshte qe futbolli te jet i bukur e jo i keq!Njerzt kan
deshir te shikojn lojtaret kvalitativ dhe Ronaldo eshte vertet fenomenal
"ka then Deco!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:12 am

Henry vlerson forcen e Man.Utd!Sulmuesi
i Barcelones,Thierry Henry,mendon qe Manchester United nuk duhet ta
cilesoj veten si favorit ne gjysmefinale te Champions League,qe do te
luhet gjat keti muaji.Katalanet jan kualifikuar perball gjermaneve te
Shalkes,me rezultatin e pergjidhshem 2:0,por shqetesimi i sulmuesit
frances eshte qe skuadra e Sir Alex Ferguson,momentalisht gezon formen
ma te mir ne Evrop.


"Kjo
eshte nje sfid shume emocionuese,por do te na duhet te luajm mir,sepse
si kundershtar kemi nje skuader qe po luan ne menyr te
mrekullueshem.Man.Utd gezon form te shkelqyeshem
"tha Henry.


Megjithat,ish kapiteni i Arsenalit ka thes se kampionet e Anglis nuk do te luajn ne kete sfid si favorit.

"Ka shume njerz qe do thojn qe ata (Manchester United) jan favorit,por askush nuk mund te flas me siguri pa u luajtur ndeshja"vazhdoi Henry.

Henry
eshte perball shume her me "Djajte e Kuq" dhe shprehet qe Barcelona e
ka te qart se qfar dyhet te pres prej tyre ne gjysmefinale.


"Man.Utd
kryeson ne kampionatin Anglez dhe C.Ronaldo po gezon nje form te
jashtzakonshme,pra mund te them qe e njohim mjaft mir potencialin dhe
lojen e tyre.Nuk do tjen ne gjendje te na kapin ne befasi
"


Francezi
mohoi mundesin qe perballe nje prej rivaleve me te mdhenj te ish
skuadres se tij mund te motivohet ma shume dhe theksoi se kjo sfide do
te jet plotesisht e ndryshme nga gjdo ndeshje Arsenal vs Man.Utd.


"Diqka
e till nuk ekziston (motivim ekstra ose deshira per hakmarje).Ndeshjet
Arsenal-Man.Utd jan diqka krejtesisht ndryshe.Nderkoh,perballja me ne
do te siguroj nje sfid te madhe dhe Barcelona do te luftoj per te
fituar nje vend ne finalen e Moskes
"deklaroi Henry!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:12 am

Kaka:C.Ronaldo eshte ma i miri...
Mesfushori brazilian i Milanos Kaka Izecson dos Santos Leite ka vertetuar qe Cristiano Ronaldo aktualisht eshte futbollisti ma i mir ne bot!

Lojtari
i cili aktualisht mban emrin si lojtari ma i mir ne bot (per vitin e
kaluar),mendon qe loja inviduale e mrekullueshme e C.Ronaldos eshte per
shkak lojes fenomenale te Man.Utd.


"Man.Utd
luan futbollin ma te mir ne bot per momentin,por ne perfundimin e
Champions League gjethqka mund te ndodh.Por,per mua favoritet jan
djelmoshat e Sir Alex Ferguson
"ka deklaruar 26 vjeqari Kaka per Sky Sport Italia.


"Nuk
jam i befasuar me dominimin e klubeve Angleze.Kjo ka ndodhur edhe ma
par dhe me kete duhet te mesohemi.Mendoj qe mund te ndodh te shikojm
nje finale Angleze,dhe besoj qe eshte koha qe edhe Chelsea te bej nje
hap perpara.Ky ekip ka shume provoj
"


Per C.Ronaldon,Kaka ka thene:

"Eshte
e sakt,C.Ronaldo ne kete moment eshte lojtari ma i miri ne bot.Ka klas
boterore,por mendoj qe per "Topin e Art" duhet ende te luftoj.Ka shume
faktor dhe duhet ende te jap nga vetja.Per shembull,duhet te tregohet
edhe ne kampionatin Evropjan
"ka shtuar Kaka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 12:14 am

Puyol:Gjysmefinalja ma e madhe ne histori!
Kapiteni
i Barcelones Carlos Puyol ka deklaruar qe gjysmefinala e Champions
League kete vit,te cilen do ta luajn Barcelona dhe Man.Utd,eshte ma e
madhe ne histori...


"Jam i sigurt qe nese Man.Utd vazhdon keshtu te luaj,nje vit perseri do ta mar Champions League,por kjo nuk do jet kete vit"ka then Puyol!

Yjet e Man.Utd C.Ronaldo,W.Rooney dhe C.Tevez kunder yjeve te Barcelones T.Henry,L.Messi dhe S.Eto'o.

"Kjo
do te jet ndoshta edhe gjysmefinalja ma e madhe ne histori te Champions
League.Shume jemi duke e respektuar Man.Utd sepse eshte nje klub shume
i madh dhe me shume lojtar fantastik.Presim dy ndeshje fenomenale ne
gjysmefinale dhe kalimin e Barcelones
"


"Cristiano
Ronaldo eshte nje lojtar fenomenal.Eshte aktiv ne fush dhe shenon shume
gola.Mundet vet ta mbyll ndeshjen.Por edhe ne kemi shume lojtar te
mir,dhe tani ne fush na kthehet Lonel Messi i cili eshte qelesi i
skuadres
"ka prefunduar Puyol.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 3:02 am

Wenger:Dillen ose kur!!!
Treneri i Arsenalit,Arsene Wenger,beson qe dueli kunder Manchester United te dielen do te tregon suksesin e "topgjinve".

Arsenali
eshte ne vendin e 3 dhe ka 6 pik ma pak se Man.Utd i cili eshte i parin
ne Premier League,dhe humbja eventuale e Arsenalit ne kete ndeshje, 90%
do thoshte te siguronte qe Arsnela e ka humbur titullin per kete
sezon.Treneri francez edhe pas eliminimit nga Champions League nga
Liverpool mbet pozitiv.


"Pralla
ende nuk eshte kryer.Mendoj qe ndeshja e te dieles do jet kryesorja ne
kete sezon per ne.Vertet mendoni qe ne Manchester udhetojm me mendime
qe me nuk kemi shanca per titull?Kjo do ishte qesharake.Kemi punuar
shume ter vitin dhe do luftojm deri ne sekonden e fundit,sidomos kunder
Man.Utd.Nese fitojm te dielen mund ta marim titullin
"ka deklaruar Wenger!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 3:03 am
U be nominimi per lojtarin me te mir ne Premier League per kete sezon!Reth
ores 12 eshte mbajt nominimi per dy qmime shume te vlefshme ne Premier
League.Gjithsesi,behet fjal per lojtarin me te mir dhe qmimi per
lojtarin me te mir te ri.

Ne nemonim per lojtarin me te mir per
sezonin 2007/08 jan:Per shumicen favoriti madh,portugezi i Man.Utd
Cristiano Ronaldo,pastaj dyshja Arsenalit Emmanuel Adebayor dhe Cesc
Fabregas.Aty jan edhe kapiteni i Liverpool Steven Gerrard dhe Fernando
El Nino Torres dhe poashtu portieri i Portsmouth David James.


Ne
konkurencen per lojtarin me te mir te ri jan:Perseri Cristiano
Ronaldo,Cesc Fabregas dhe Emmanuel Adebayor,pastaj talentet nga Aston
Villa Ville Gabby Agbonlahor dhe Ashley Young dhe ne fund mbrojtesi i
Manchester City Micah Richards.


Lojtaret te cilet e kan fituar kete qmim ne 7 vitet e fundit jan:


2007 - Cristiano Ronaldo - Manchester United
2006 – Steven Gerrard - Liverpool
2005 – John Terry -
Chelsea
2004 – Thierry Henry - Arsenal
2003 – Thierry Henry - Arsenal

2002 - Ruud Van Nistelrooy -
Manchester United
2001 - Teddy Sheringham -
Manchester
United
2000 – Roy Keane -
Manchester United
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 3:04 am

Ndeshjet e Radhes!
Dille, 13 Prill 2008

Barclays Premier League

Man Utd v Arsenal, 17:00Shtunde, 19 Prill 2008

Barclays Premier League

Blackburnv Man Utd, 16:00Shtunde, 26 Prill 2008

Barclays Premier League

Chelsea v Man Utd, 16:00Shtunde, 03 Maj 2008

Barclays Premier League

Man Utd v West Ham, 16:00Dille, 11 Maj 2008

Barclays Premier League

Wigan v Man Utd, 16:00
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 3:05 am

Golashenuesit ma te mire ne premier league!Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 12, 2008 3:06 am

Sir Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson - Skocez

Ne Man.Utd nga:06.11.1986-23 vjet

Premier Ligen e ka fituar:1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007-9 here

Fa Cup:1990, 1994, 1996, 1999, 2004-5 here

Kupen e Liges:1992, 2006-2 here

Uefa Champions League:1999

Uefa Super Cup:1992

FA Charity / Community Shield:1993, 1994, 1996, 1997, 2003, 2007-6 here

Dhe shum kupa te tjera por gjithsej:28 kupa!


<hr style="visibility: hidden; width: 100%; clear: both;">
Carlos QueirozCarlos Queiroz-Portugez

Ndims Trener

Ne Man.Utd nga:01.01.2002
<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Edwin Van der Sar

1.Edwin Van der Sar

Lindja:29.10.1970 Holand

Pozita:Portier

Ne Man.Utd nga:01.06.2005<hr style="width: 100%; visibility: hidden; clear: both;">
Tomasz Kuszczak29.Tomasz Kuszczak

Lindja:20.03.1982 Poloni

Pozita:Portjer

Ne Man.Utd nga:10.08.2006
<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Ben Foster12.Ben Foster

Lindja:03.04.1983 Angli

Pozita:Portjer

Ne Man.Utd nga:19.07.2005


<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Tom Heaton38.Tom Heaton

Lindja:15.04.1986 Angli

Pozita:Portjer

Akademia e Man.Utd


<hr style="width: 100%; clear: both; visibility: hidden;">
Patrice Evra
3.Patrice Evra

Lindja:15.05.1981Senegal

Pozita:Mbrojts krahu

Ne Man.Utd nga:10.06.2006
<hr style="width: 100%; clear: both; visibility: hidden;">
Mikael Silvestre


27.Mikael Silvestre

Lindja:09.08.1977 Franc

Pozita:Mbrojts

Ne Man.Utd nga:02.08.1999


<hr style="width: 100%; clear: both; visibility: hidden;">
Danny Simpson25.Danny Simpson

Lindja:04.01.1987 Angli

Pozita:Mbrojts

Ne Man.Utd nga:07.07.2003


<hr style="visibility: hidden; clear: both; width: 100%;">
Wes Brown6.Wes Brown

Lindja:13.10.1979 Angli

Pozita:Mbrojts

Ne Man.Utd nga:08.07.1996
<hr style="width: 100%; visibility: hidden; clear: both;">
Gary Neville

2.Gary Neville

Lindja:18.02.1975 Angli


Pozita:Mbrojts krahu

Ne Man.Utd nga:08.07.1991

<hr style="visibility: hidden; width: 100%; clear: both;">
John O'Shea22.John O'Shea

Lindja:30.04.1981 Irland

Pozita:Mbrojts krahu

Ne Man.Utd nga:13.10.1999


<hr style="visibility: hidden; width: 100%; clear: both;">
Gerard Pique19.Gerard Pique

Lindja:02.02.1987 Spanj

Pozita:Mbrojts krahu

Ne Man.Utd nga:01.10.2004
<hr style="width: 100%; visibility: hidden; clear: both;">
Nemanja Vidic15.Nemanja Vidic

Lindja:21.10.1981 Srbi

Pozita:Mbrojts

Ne Man.Utd nga:05.01.2006


<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Rio Ferdinand5.Rio Ferdinand

Lindja:07.11.1978 Angli

Pozita:Mbrojts

Ne Man.Utd nga:22.07.2002

<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Owen Hargreaves4.Owen Hargreaves

Lindja:20.01.1981 Angli


Pozita:Mesfushor

Ne Man.Utd nga:01.07.2007


<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Ryan Giggs11.Ryan Giggs

Lindja:29.11.1973 Wels

Pozita:Mesfushor krahu

Ne Man.Utd nga:09.07.1990<hr style="clear: both; visibility: hidden; width: 100%;">
Nani17.Nani

Lindja:17.11.1986 Portugali

Pozita:Mesfushor krahu

Ne Man.Utd nga:01.07.2007

<hr style="visibility: hidden; clear: both; width: 100%;">
Paul Scholes18.Paul Scholes

Lindja:16.11.1974 Angli

Pozita:Mesfushor

Ne Man.Utd nga:08.07.1991
<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Michael Charick16.Michael Charrick

Lindja:28.07.1981 Angli

Pozita:Mesfushor

Ne Man.Utd nga:31.08.2006


<hr style="width: 100%; visibility: hidden; clear: both;">
Ji-Sung Park13.Ji-Sung Park

Lindja:25.02.1981 Korea

Pozita:Mesfushor krahu

Ne Man.Utd nga:08.07.2005

<hr style="width: 100%; visibility: hidden; clear: both;">
Fangzhou Dong21.Fangzhuo Dong

Lindja:23.01.1985 Kin

Pozita:Sulmus

Ne Man.Utd nga:12.01.2004<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Darren Flatcher24.Darren Flatcher

Lindja:01.02.1984 Skoci

Pozita:Mesfushor

Ne Man.Utd nga:03.07.2000


<hr style="clear: both; visibility: hidden; width: 100%;">
Cristiano Ronaldo7.Cristiano Ronaldo

Lindja:05.02.1985 Portugali

Pozita:Mesfushor krahu

Ne Man.Utd nga:13.08.2003<hr style="visibility: hidden; width: 100%; clear: both;">
Chris Eagels33.Chris Eagels

Lindja:19.11.1985 Angli

Pozita:Mefushor krahu

Ne Man.Utd nga:08 Jul 2002

<hr style="width: 100%; clear: both; visibility: hidden;">
Anderson8.Anderson

Lindja:13.04.1988 Brazil

Pozita:Mesfushor

Ne Man.Utd nga:01.07.2007<hr style="clear: both; visibility: hidden; width: 100%;">
Carlos Tevez32.Carlos Tevez

Lindja:05.02.1984 Argjentin

Pozita:Sulmus

Ne Man.Utd nga:10.08.2007


<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
Louis Saha9.Louis Saha

Lindja:08.08.1978 Franc

Pozita:Sulmus

Ne Man.Utd nga:23.01.2004

<hr style="visibility: hidden; width: 100%; clear: both;">
Wayne Rooney


10.Wayne Rooney

Lindja:24.10.1985 Angli

Pozita:Sulmus

Ne Man.Utd nga:31.08.2004
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sun Apr 13, 2008 12:22 am

Premier League:Ferguson dhe Ronaldo ma te miret e muajit!


Manchester
United ka siguruar edhe nje dyshe te trofeve,pasi qe treneri Ferguson
dhe mesfushori ose sulmusi Ronaldo,jan emeruar si tekniku dhe lojtari
ma i mire ne Premier League per muajin mars.

Man.Utd ishte ekip
ma i sukseshem gjat muajit te kaluar,duke shenuar pese fitore gjat
marsit,edhe ate ndaj Fullham,Derby,Bolton,Liverpool dhe Aston Villa.

Ronaldo
shenoi golin e fitores kunder Derby,te dy golat ne fitoren kunder
Bolton dhe beri edhe nje kontribut tjeter,duke shenuar ne fitoren 3:0
ndaj Liverpool.Goli ti ne ndeshjen kunder Aston Villa qoi totalin e ti
ne 27 gola ne Premier League dhe kjo eshte hera e katert qe ai fiton
qmimin per lojtarin ma te mir te muajit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sun Apr 13, 2008 12:24 am

Ronaldo qendron ne Man.Utd per 50 milion euro!
Tabloidi
britanik The Sun shkruan qe Man.Utd ka pregaditur nje kontrat te re 5
vjeqare me Cristiano Ronaldon e vlefshme 50 milion euro...


Kur
e nenshkruan kete mega kontarat me Man.Utd,Cristiano Ronaldo do jet
lojtari ma i paguar ne Premier League,dhe do fitonte 187 mi euro ne jav.


Edhe
pse Ronaldon kontrata me Man.Utd e bashkon edhe 4 vjet,mundimet e Real
Madrid per tjav mar yllin ma te madh,e ben kryesin e Man.Utd qe
Cristiano Ronaldos ti ofrojn kontrat te re 5 vjeqare te cilen Ronadlo
do duhej ta nenshkruan para kampionatit evropijan.


"Do
jet kjo kontrata ma e madhe ne histori te United.Nese e marim parasysh
lojen e Ronaldos qe dy vite kjo eshte edhe e logjikshme.Nuk ka dyshime
qe ai eshte lojtari ma i mire ne bot dhe per kete arsye deshirojm te
jet i gezuar ne Manchester.Per te eksizston vetem nje stepi,e aja eshte
Old Trafford
"ka deklaraur nje nga drejtoret e Man.Utd per The Sun.


Ky lajm me siguri do ta gezon trenerin Sir Alex Ferguson te cilin e pret te dielen derbi kunder Arsenalit.

Real
Madrid eshte pregaditur,per merkaton veror,me nje reord parash ta sjell
Ronaldon ne Real Madrid,dhe interesimin e madh per C.Ronaldon kan
treguar edhe Interi dhe Barcelona!


Ronaldo
aktualisht perfiton 125 mi euro ne jav,ndersa kontrata e re do ta kish
thyer rekordin e United te cilin e mban Wayne Rooney i cili perfiton
140 mi euro ne jav.


Ne
Angli ma se shumti jan duke u paguar lojtaret e Chelseas.Michael
Ballack dhe Andrij Shevchenko te cilet perfitojn 162 mi euro ne jav dhe
bashkelojtaret e tyre Frenk Lampard dhe John Terry perfitojn nga 150 mi
euro ne jav.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sun Apr 13, 2008 12:25 am

Man.Utd vs ArsenalNeser
ne fillim nga ora 17h do zhvilohet derbi i javes se 34 te Premier
League midis Man.Utd dhe Arsenal e cila zhvillohet ne Old Trafford.


Ne
ndeshjen e par e cila u luajt ne Emirates Stadium kete dy ekipe jan da
baraz me rezultat 2:2.Ne takimin e neserm te dyja skuadra synojn fitore
pasi qe per te dy skuadra fitrja do te thoshte shume posaqerisht per
Man.Utd te cilet ndoshta me kete fitore do ishin ma afer titullit!


Per kete takim Ferguson ka ftuar keta lojtar:

Portieret:Edwin Van der Sar,Tomsz Kuszczak, Ben Foster

Mbrojtesit:Ferdinand,Pique,Brown,Neville,Silvestre,Evra,O'Shea

Mesfushoret:Ronaldo,Anderson,Park,Carick,Scholes,Giggs,Hargreaves

Sulmuesit:Rooney,Tevez dhe Welbeck
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sun Apr 13, 2008 11:18 am

UNITED THEN REKORD!

Me
fitoren kunder Romes,Man.Utd ka 11 fitore resht te fituara ne Champions
League ne Old Trafford,me qka ka thyer edhe nje rekord.


"Duhet
te jemi te knaqur me formen ton si fitues ne shtepi e cila keshtu duhet
edhe te vazhdoj sepse Champions League eshte nje gar shume e specifikume
"ka then Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Apr 14, 2008 2:39 am

Ferguson:Vidic rikthehet javen e ardhshme!
Treneri
i Manchester United Sir Alex Ferguson ka deklaruar qe Nemanja Vidic do
jet gati per ndeshjen e Premier League ku Man.Utd takohet me Blackburn
javen e ardhshme.


"Vidic shume mir po sherohet.Nuk do ta kem ne dispozicijon te dielen kunder Arsenal,por si duket do te kthehet kunder Blackburn"ka deklaruar Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Apr 14, 2008 2:40 am

Wenger:Ronaldo eshte ma i miri!
Treneri
Arsenalit Arsene Wenger mendon qe mesfushori ofansiv i Man.Utd
Cristiano Ronaldo ne kete qast eshte lojtari ma i mir ne bot!


"Cristiano
eshte lojtari ma i mir ne bot ne kete qast,sepse ka ne dispozicijon dy
gjera kryesore ne jet:stilin dhe mendjen.Gjtih kam dashur lojtarin me
stil dhe intelegjenc,e ai e ka ate me ter keto gola qe i ka shenuar.Ai
luan ne poziten e krahut dhe ka shenuar 37 gola.Kete askush nuk mund ta
kalon
"ka deklaruar Wenger!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Apr 14, 2008 2:40 am

Fabregas:Arsenali duhet ta mposht Man.Utd!
Cesc
Fabregas eshte i vedishem qe Arsenali sod duhet ta mposht Manchester
United,ne qovse deshirojn te ken shpresa per ta fituar Premier League.


"Ramja
jan nga Champions League eshte ende ne kokat tona,por sod Arsenal duhet
te ket ne mendje ta mposht Man.Utd dhe te luftoj per titullin e Premier
League.Nuk jam i trent,por nese fitojm ne Old Trafford,mund ta fitojm
Premier League.Nje pik nuk do tna thot asgje.I deshirojm 3 pik dhe te
luaftojm per titull deri ne qastet e fundit.Ndeshja ne Old Trafford do
jet e posaqme per disa gjera.Fitorja ne ate stadium do jet gjithmon e
embel per mu,por edhe per ekipin.Humbja ne Fa Cup na ka hutu dhe na
menzi presim hakmarjen sportive ne qastet vendimtare te sezonit
"ka deklaraur Fabregas!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Apr 14, 2008 2:40 am

Brown:United me besim kunder Arsenal!
Wes Brown ka deklaruar qe Manchester United do futet ne ndeshjen kunder Arsenal me plot besim ne fuqin e ekipit.

"Gjithmon
e kemi ditur qe duhet te fitojm ne kete ndeshje,pa e mar parasysh qvar
ka ndodhur javen e kaluar ne Midlesbrough.Ne njifar menyre piken qe e
murem ne Middlesbrough na ka jep fuqi,sepse nuk kemi luajtur mir,por
prap se prap kemi nxir dhe mesuar diqka nga aja ndeshje.Mendoj qe te
dyja ekipet do luftojm per fitore sod,sepse barazimi asnjeres nuk do
tju thot asgje.Do jet kjo nje nga ato ndeshje ku te gjith duhet te
luajn mir.Duhet tju tregojm qe jemi ekip ma i mir ne bot
"ka deklaraur Brown.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Apr 14, 2008 2:40 am

Ferguson i gezuar me formen e Hargreaves!
Sir Alex Ferguson eshte i gezuar me formen e Hargreaves ne keto qaste,dhe me lojen e gjithanshem qe ai e luan ne Man.Utd!

Owen
Hargreaves ka ardhur ne Manchester vitin e kaluar per 17 milion
funta.Lendimi i gjurit e ka ndaluar ate qe prej fillimit te kallxohet
qe eshte nje transfer i qelluar mir po ne ndeshjen kthyese te
qerekfinales kunder Romes ai ka luajtur per mrekulli dhe ka qen nje nga
ndeshjet ma te mira te ti ne Man.Utd.


Ferguson ka deklaruar:"Kam
dashur ta pushoj Scholsin dhe tja filloj ndeshjen me tre mesfushor
qendror.Owen Hargreaves ka pasur nje detyr tjeter,dhe jam shume i
knaqur se si ka luajtur.Ka qen lojtari ma i mir ne ate takim.Ajo nuk ka
qen befasi per mua,sepse ai e ka shpejtesin e pabesueshme.Me kujtohet
kur ka luajtur per Anglin kunder Portugalis.Veq ka sulmu dhe ka nxir
problem te gjith lojtareve kundeshtar.Owen mund te luaj ne shume
role,ne kete nuk ka dyshime.Ai ka inteligjenc dhe mundesin per tu
pershtat
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Apr 14, 2008 2:42 am

Ronaldo do te nenshkroj kontraten ma te mir ne histori!


Sipas
fjaleve te mediave Angleze,Cristiano ka pranuar qe ta zgjat kontraten
me Manchester United deri ne vitin 2014,dhe me kete do jet lojtari ma i
paguar ne histori.


Kontrata e re,thot The Sun eshte 40 milion funta!

Nga
sezoni i ardhshem kan vendosur ne Man.Utd qe Ronaldos tja risin pagen
ne pezdhjet perqind,ku deri tani ka qen 100 mi funta ne jav tani do
behet 150 mi funta.


Kontrata
qe e ka tani me Man.Utd e lidh ate me Old Trafford deri ne vitin
2012,me zgjatjen e kontrates ai do jet ne Man.Utd deri ne vitin 2ne
prega014 dhe Ferguson do jet i sigurt qe ate do ta ket ne ekip edhe mas
pakti 4 sezone.


Ronaldo
sipas The Sun do ta nenshkron kontraten parase te shkon ne pregaditje
me perfaqsuese ne Zvicer dhe Austri.Ai do te jet lojtari ma i paguar ne
histori.Do ta kalonte rekordin e klubit te Rooney i cili paguhet 120 ,i
funta ne jav,dhe yjet e Chelseas te cilet jan lojtaret ma te paguar ne
Premier League Michael Ballack 130 mi funta ne jav dhe John Terry 120
mi funta ne jav!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Apr 14, 2008 2:43 am

Man.Utd vs Arsenal 2:1Perfundoj
edhe ndeshja kryesore derbi i javes 34 te Premier League midis Man.Utd
dhe Arenal me fitore te merituar te kampionit aktual Manchester United
2:1.


Pjesa
e par ishte me shume raste nga te dyja ekipe,mirpo fati deshti qe te
mos ket gola.Loja ne pjesen e par ishte barabart dhe shume e bukur per
sy.


Ne
pjesen e dyt ishte gjithqka ndryshe.Te paret kaluan ne epersi lojtaret
e Arsenal me golin e Adebayor i cili ka shenuar me dor por referi i
takimit nuk ka par asgje...Pas shenimit te Adebayor lojtaret e Man.Utd
sulmuan shume,vertet nuk paten te ndalur.Se pari gjuajtja e Tevez nga
nje largsi 30 metresh portieri Lehman pati fat dhe topi nuk shkoj ne
vendin e duhur.Meniher pastaj Rooney me nje pasim shume te bukur nga
Evra nuk ariti te shenoj nga nje pozit shume e mir.Por kur te gjith
menduan qe referi do jet aktor kryesor ne fitoren e Arsenal Carrick
gjuajti ndersa Gallas ndoli topin me dor dhe ishte penallti per
Man.Utd. te cilen lojtari ma i miri ne bot Cristiano Ronaldo e shendroj
ne gol,rezultati 1:1.Dhe siq eshte pritur lojtaret e Man.Utd luftuan
per fitore,dhe i a dolen mban.Gilberto ndali Anderson me faull reth 20
metra lerg portes.Te topin ishin Ronaldo dhe Hargreaves.Te gjith
lojtaret e Arsenal poashtu edhe portieri menduan qe Ronaldo do shitoj
mir po ishte krejtesisht ndryshe.Hargreaves shitoi per mrekulli dhe
shenoi golin e fitores per Man.Utd pra Man.Utd vs Arsenal 2:1.


Pas
kesoj fitore lojtaret e Man.Utd jan ma afer titullit ndersa lojtaret e
Arsenal munden lirisht te pershendeten sa i perket keti sezoni ne
Premier League!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 15, 2008 12:00 am

Ferguson:Loje Fenomenale,por me mundim!
Ne derbin Anglez i cili u luajt dje Man.Utd shenoj fitore shume te randesishme kunder Arsenal me rezultat 2:1...

Me
kete Man.Utd definitivisht e ka larguar Arsenalin nga gara per
titull,ndersa e ruan epersin ndaj Chelseas.Man.Utd eshte i pari me 80
pik,i dyti eshte Chelsea me 74 por me nje loj ma pak te cilen e
zhvillon sonte kunder Wigan.


"Nuk
keni pasur rast te shihni loj ma te mir ne kete sezon.Gjeniale ishte
aja qe kan bere te dy ekipet,por ka pasur edhe shume mundime dhe lodhje
per te dyjat.Ma shume nga lojtaret e mi nuk kam mundur te
kerkoj.Fenomenal ishin edhe para pranimit te golit.Arenali ka luajtur
mir ne pjesen e par ka pasur disa raste mir po edhe ne kemi pasur shume
raste te mira mund te them Rooney se paku 3 her ka mundur te
shenoj.Cristiano Ronaldo?ka qen shume i provokum,posaqerisht kur ka
pasur te shitoj penallin,Lehmann a kqen shume i provokus,mirpo Ronaldo
ka shituar per mrekulli,mendoj qe as nje portier ne bot nuk e kish
brojtur at gjuajtje
"ka deklaruar Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 15, 2008 12:02 am

Giggs ne Sunderland?Lojtarin e Manchester United velsianin Ryan Giggs gazetari i The People e ka lidhur me Sunderland...

Treneri
i Sunderland eshte Roy Keane,ish bashklojtari i Giggs-it ne Old
Trafford,dhe ka spekulime qe Irlandezi Keane deshiron ta sjell Giggs-in
ne Sunderland.


Giggs
(34) ka kontrat me Man.Utd edhe nje sezon,por konkurenca shume e madhe
mund ta largoj ate nga Old Trafford para perfundimit te kontrates.


Keane
beson qe Giggs mund te luaj shume mir edhe qe i ka 34 vjet,dhe qe nent
her fituesi i Premier League Ryan Giggs do kishte pasur ndikim edhe ne
deshtore.


Giggs perfiton 70 mi funta ne jav,kjo do kishte qen nje problem shume i madh per "Macat e Zeza"(Sunderland).

Por
ky lajm ka dal ne gazeten The People te cileve nuk ju besohet shume sa
i perket ketyre gjerave,ende nuk kan folur as klubet,dhe ky lajm betet
vetem si nje spekulim...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 15, 2008 12:04 am

Ferguson paralajmron perforcime te reja!!!Para
derbit e djeshem kunder Arsenal,treneri i Manchester United Sir alex
Ferguson ka zbuluar nje risi.Ai ne merkaton veror do sjel ne Old
Trafford disa perforcime,ne ekin i cili edhe nuk ka aq nevoj per
perforcim,mir po ai deshiron ti mbyll disa pjest e ekipit!!!

Ferguson ne veren e kaluar ne old Trafford i ka sjel keta lojtar:Nani,Tevez,Anderson,Hargreaves.

Te
kater keta lojtar jan treguar si perforcime te qelluara,pasi qe ata
bejn pjes ne sukseset e Man.Utd ne Premier League por edhe ne Champions
League ku ende nuk kan humbje.

Ne qovse Sir Alex Ferguson qellon
perseri me perforcime at here Arsenal,Chelsea,Liverpool... nuk kan qvar
kerkojn edhe ne sezonin e ardhshem!!!

"Nuk
kam nevoj te hargjoj pare ne ver,por dua.Mendoj qe ka disa pjes ku jemi
te shkurter dhe duhet te perforcojm at pjes.Nuk eshte kollaj te
sjellesh me fam boterore.Por duhet,sepse kur veq kemi nje ekip shume te
mir duhet pra te sjellim edhe lojtar te mir.Mendoj qe nuk do sjelli aq
shume perforcime si vitin e kaluar,dhe me siguri do blejm lojtar te
ri.Shume lojtart e ri na kan sjell suksese edhe neve por edhe
Chelseas.Sezonin e kaluar nuk e kemi pasur kesi
zgjanimi.Tevez,Nani,Anderson dhe Hargreaves ne kete sezon jan treguar
si perforcime shume te mira.Keta te kater shume kan kontribu ne
rezultatet e mira te Manchester United
"ka deklaruar Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:28 am

Torres preferon Barcelonen ne finale!
Sulmuesi i Liverpool Fernando Torres deshiron qe Barcelona ta perfundon endren e Man.Utd per titullin e Champions League.

Torres dhe Liverpool deshirojn te takohen ne finale kunder Barcelones ne qovse ata e eliminojn Chlesea-n.

"Te gjith duam qe te takohemi me Man.Utd,por mendoj qe per ne do ishte ma mir te luajm kunder Barcelones"deklaroi Torres!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:29 am

Brown:Ky Manchester ma i fort se ai i 1999!
Wes Brown eshte i sigurt se ky Manchester United eshte ma i fort se ai i 1999 i cili fitoi te gjitha kupat e mundshme...

"Mendoj
qe,duke e par hapsiren e ekipit,jemi ma te fort se Manchestri i vitit
1999.Po na kthehen disa lojtar.Gary Neville eshte kthyer kunder
Romes,gjithashtu edhe Mikael Silvestre.Treneri do ta ket veshtir ta bej
ekipin e par,por jam i sigurt qe ma shume e preferon kete situat se te
ket me shume lojtar te lenduar
"deklarori Brown.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:30 am

Zahavi:Ferdinand ka nenshkruar kontrat te re!
Duke
i shikuar deklaratat e agjentit te Rio Ferdinand Pini Zahavi,29 vjeqari
ka nenshkruar nje kontrat te re pes vjeqare me Man.Utd!!!


Spekulimet
qe Rio Ferdinand do largohet nga Old Trafford dhe te shkoj ne Barcelon
e cila ka qen shume e interesuar per te,si duket ishin vetem endrat e
kryesis te Barcelones!


Kontrata
e deritanishme e Ferdinand ka qen shume e mir,duke qen i paguar 120 mi
funta ne jav (150 mi euro).ndersa me kontrat te re Ferdinand do mar pag
edhe ma te madhe.


Ai do te perfitoj 120 mi funta (162 mi euro)ne jav per pes vitet e ardhsme.

Kur i perfundon kjo kontrat e Ferdinand ai do ti ket 34 vjet mir po sipas fjalve te Zahavit ai do ket ende suksese.

"Me
kete kontrat Ferdinand eshte lidhur ne Old Trafford deri ne 34 vjetorin
e ti,por kjo me siguri nuk do te jet kontrata e fundit e ti me
Man.Utd.Rio eshte shume,shume i gezuar ketu,qendrimi ka qen deshira e
te dy paleve,edhe te lojtarit por edhe te klubit.Gjitsesi qe ai ka
mundur te shkoj ne ndonji klub tjeter te madh,mir po ai nuk e ka dashur
kete.Besoj qe ai mund te luaj ma gjat se Malldini,kete e besojn edhe ne
Man.Utd
"ka deklaruar menagjeri i Ferdinand,Pini Zahava.


Ferdinand ne Manchester United ka ardhur nga Leeds United ne vitin 2002 per 29 milion funta (36 milion euro).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MANCHESTER-UNITED
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: