ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 MANCHESTER-UNITED

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:31 am

Toure:Manchester United eshte ma i fort!
Mesfushori
i Barcelones Yaya Toure ka pranuar qe Man.Utd eshte ne form ma te mir
se Barcelona para ndeshjes te gjysmefinales te Champions League...


Yaya
Toure beson qe forma e dobet e skuadres do jet problem shume i madh per
ta larguar sfiden e ardhshme ne Champions League qe quhet Super
Manchester United!


Para
ndeshjes te madhe kunder Man.Utd,mesfushori i perfaqsueses te Bregut te
Findisht dhe golashenuesi i vetem ne perballjen kthyese te qerekfinales
ku Barcelona e mundi Schalke-n me rezultat 1:0,dyshon ne shancat e
Barqes qe te jet ne finale te Champions League e cila luhet ne Mosk.


"Manchester
United eshte skuader ma e fort dhe ne form ma te mir se ne.Ka qen shume
veshtir ti perballojm te gjith ato kritikat qe jan ber per ne ne kete
sezon,por ne jemi te fort dhe besojm njeri tjetrit.Fitorja kunder
Schalkeas na ka jep shume mitivim per vazhdimin e sezonit.Tani ndoshta
mund te gjindemi ne finale.Ne qovse i luaj te githa minutat,do jet nje
mundim dhe lodhje shume e madhe,por nuk ka mbetur edhe shume deri ne
perfundim te sezonit dhe do duroj siq muj
"ka deklaruar Toure.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:31 am

Massaro:Man.Utd do ta fitoj Champions League!
Ish
sulmuesi i Milanit Daniele Massaro ka deklaruar per Setanta Sports News
qe Man.Utd eshte favorit per ta fituar Champions League kete vit...


46 vjeqari Champions League e ka fituar dy her,ne vitin 1990 dhe 1994,dhe i ka then mendimet e ti per Champions League kete vit.

Edhe
pse pranon qe Liverpool shume mir eshte duke luajtur ne Champions
League,Massaro eshte i sigurt qe Man.Utd eshte ma i fort ne te gjitha
aspektet.


"Liverpool
ka mar provoj shume te madhe ne keto 3 apo 4 vitet e fundit ne Evrop.I
kan luajtur shume ndeshje dhe shume finale.Por,ne kete qast mendoj qe
Man.Utd i ka shancet ma te mdhaja dhe qe do ta fiton Champions
League,per arsye se gjinden ne situat ma te mir.Kete her jan ma te fort
fizikisht dhe mentalisht
"deklaroi Massaro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:31 am

Capello:Rooney mund te jet kapiten i ri!
Treneri
i perfaqsueses te Anglis Fabio Capello nuk heq dor nga politika ti sa i
perket rotacioneve te kapiteneve para kualifikimeve per kampionatin
boteror...


Wayne
Rooney deri me tani ka qen vetem ndims kapiten i skuadres te Manchester
United,por Capello nuk e largon ate nga gara per te qen kapiten i
perfaqsueses.


Steven
Gerrard dhe Rio Ferdinand kan qen deri me tani kapitenat e perfaqsueses
te Anglis ne ullheqjen e Capelos dhe tani mendohet se radhen do ta ket
John Terry.


"Ende
nuk kam vendos se kush do jet kapiten ne ndeshjen e radhes.Wayne rooney
eshte vetem 22 vjeqar shume i ri,mir po mendoj qe nje dit edhe ai do
jet kapiten i perfaqsueses.Ai eshte ullheqes ne fush,i qon te tjeret ne
menyren e ti.Por megjithate i dhurojm edhe pak koh per te mar pak ma
shume provoj.Eshte futbollisti ma i talentuar i Anglis dhe mendoj qe
nje dit do jet kapiten i perfaqsueses dhe do jet shume i
sukseshem.Eshte i mir ne te gjitha aspektet e lojes,por aja qe duhet
pak te regulloj eshte realizimi.Nuk i realizon shume raste ne
ndeshje,por jam i sigurt qe kjo do regullohet ne te ardhmen
"ka deklaruar Capello.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:32 am

Carrick:Kur nuk kemi ber panik!
Michael
Carrick thot qe kur nuk e kan larguar shpresen per titull deri sa
Arsenali ka qen ne poziten e par dhe per kete arsye jemi te te paret...


Arsenali
ne mars eshte futur me plot 5 pik ma shume se ne,por tani mbas disa
ndeshjeveku Arsenal luajti dobet Man.Utd ka 9 pik ma shume se Arsenal.


Carrick
mendon qe ky kthim ka ndodhur per arsye se gjithmon besojm ne fitore
dhe kur nuk kan menduar qe mund ta humbasin titullin.


"Kur
kemi qen mbas tyre ne lig,kur nuk kemi shikuar per mbrapa.Jemi
koncentruar ne serin e mir te skuadres tan.Kur kemi hyr ne serin e
fitoreve,Arsenali ka filluar ngadal te mposhtet.Ne rastin e kemi kapur
me te dy dur.Nga ky moment kemi menduar vetem ne fitore dhe e kemi
fituar ndeshjen shume me randesi ku Arsenalin e kemi eliminuar nga gara
per titull.Tani gjendemi ne nje pozit shume te mir
"deklaroi Carrick.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:33 am

Vidic i gatshem per rikthim!
Ja tani edhe nje lajm i mir per te gjith tifozet e Man.Utd.Lajmi eshte qe Vidic ju eshte rikthyer stervitjeve!

Vidic i ka humbur tre takimet e fundit te Man.Utd pasi qe ne ndeshjen e par qerekfinale ne Olimpico e ka lenduar gjurin.

Ka
qen friga qe Vidic mund ta humbet krejt sezonin,por ai eshte sheruar
dhe dje ka ber nje trening te sukseshem me lojtaret tjer te ekipit.


Ne
Manchester tani shpresojn qe Vidic do luaj kunder Blackburn te
shtunden,dhe kjo ndeshje do ishte ndihme per te sepse do pregaditet per
ndeshjen e madhe kunder Barcelones te marten.


Ne Ewoods Park do jet gati per te luajtur edhe sulmuesi francez Louis Saha,i cili pas nje muaji pushim rikthehet perseri!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:33 am

Mijatovic:Ardhja e Ronaldos ne Madrid eshte e pamundshme!Drejtori sportiv i Real Madrid Predrag Mijatov ka pranuar qe ardhja e Ronaldos eshte e pamundshme bile kete ver...

Edhe
qe para disa koheve ka then qe me krejt fuqin do ta sjell ne
Madrid,Mijatovic si duket eshte pajtuar me fatin dhe si duket do heq
dor nga Ronaldo kete ver pasi qe edhe vet ai ka then qe deshiron te
qendroj ne Old Trafford.

"Momentalidht
eshte e pamundur te nenshkruash me Ronaldon.Kush nuk do e deshironte ne
radhet e veta.Por duhet qen real ka aq shume probleme dhe ndirs per ta
mar ate ne Santiago
"deklaroi Mijatovic.

Veq ma heret
ndihmesi i Ser Alex Ferguson portugezi Carlos Queiroz ka then qe nuk ka
asi para ne bot qe Reali do paguante per ta mar Ronaldon."Klubi
Mbreteror" si duket ka qen gati ti ofroj Man.Utd 120 milion euro per
Ronaldon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:34 am

Evans deshiron te qendroj ne Sunderland...
Brojtesi i Manchester United Jonny Evans deshiron te qendroj ne Sunderland.

The
Daily Mail shkruan qe Jonny Evans deshiron te qendroj ne Sunderland dhe
te jet lojtar i Sunderland me demshprblim 4 milion funta.


Mbrotesi
i ri Evans ka treguar loj shume te mira per "Macat e Zeza",pasi qe ka
ardhur per her te fyt ne huazim nga Manchester United.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:34 am

Enrique:Old Trafford eshte SPEKTAKULAR!
Yll
i dikushem i Barcelones Luis Enrique pret dy ndeshje fenomenale midis
Barcelones dhe Manchester United ne gjysmefinale te Champions League...


Mesfushori
ofanziv i Barcelones ka qen ne ekipin e fundit te Barcelones i cili
eshte takuar ne vitin 1998/1999 me Man.Utd pikerisht ne Old Trafford e
cila ka perfunduar me rezultat 3:3.Kete takim Enrique thot qe kur nuk
do ta haron dhe qe eshte nje nga qastet ma te bukura te karieres se ti.


"Mendoj
qe do te jet nje ndeshje shume e ngusht,edhe pse Man.Utd ne leter,eshte
ne form ma te mire ne te gjitha aspektet e lojes.Jan ne krye te Premier
League dhe jan shetitur neper Ligen e Kampioneve kete sezon.I kan
fituar 11 takime ne Champions League radhazi,por ende besoj qe
Barcelona mund ta kaloj kete mur.Ndeshja e par eshte ne Camp Nou,dhe
duke ju faliminderuar mbeshtetjes te tifozve,do jet nje ndeshje e
kallt!Do jet nje nga ndeshjet me te mira te cilat mund ti deshironi,dhe
besoj qe mund ta nxjerim nje rezultat pozitiv,ku ne ndeshjen kthyese do
shkojm te fuqishem dhe me plot besim.Atmosfera ne Old Trafford eshte
SPEKTAKULARE (me shkronja te mdhaja).Ata e kan himnin "You'll Never
Walk Alone"ne te cilen mburet krejt bota e futbollit.Stadiumi eshte i
pabesueshem,atmosfera eshte "shurdhuse" dhe jan te gjitha kushtet qe
nje futbollistit i duhen.Aja eshte nje zbavitje ne te cilen duhet ta
perjetoni
"ka deklaruar Enrique.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:35 am

Man.Utd dhe Arsenal ne luft per Nuri Sahin!
Manchester United dhe Arsenal kan mar signal pozitiv per ti ja filluar luftes per super talentin Turk Nur Sahin.

De
Telegraaf shkruan qe Faynoord do ta dergon ne fund te sezonin Sahin-in
ne klubin e vet nga ka ardhur si huazim behet fjal per Borussin e
Dortmundit,dhe pritet qe Borussija do e shet ate ne ver.


Manchester United dhe Arsenal jan klubet qe nje koh te gjat interesohen per kete kete super talent!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:36 am

Ferguson ne merkato do shpenzoj 40 milion funta!Sir Alex Ferguson ka paralajmruar nje blerje te mir ne merkaton verora e cila do kushtoj 40 milion funta...

Pas
blerjeve te mira nga Portugalia,siq jan Cristiano Ronaldo dhe
Nani,Ferguson kete merkato do kaloj me se shumti perseri ne
Portugali,saktesisht tek Sporting!


Sipas
shkrimeve te tabloidit anglez The Sun,lojtaret e Sporting,Miguel
Veloso dhe Joao Moutinho jan lojtaret kryesor ne listen e Sir Alex
Ferguson.Te dy keta lojtar kan pasur nje sezon te mrekullueshem me
Sporting,ndersa Veloso ka qen nje nga lojtaret ma te mir ne kampionatin
Evropijan per lojtaret deri 21 vjet,i cili eshte mbajtur vitin e
kaluar.Shume qe flitet se Man.Utd duhet te paguaj per keta dy lojtar
eshte 15 milion funta.


Te
dy keta yjet e Portugalis do te paraqiten ne Euro 2008,qe mundet pasoj
edhe ritja e qmimit e tyre.Pos ketyre dy Portugezve,ne shenjestren e
Man.Utd,jan edhe dy lojtaret e Wigan,Wilson Palacios dhe Luis Antonio
Valencia.Per keta dy lojtar Man.Utd jan te gaqshem te paguajn 10 milion
funta.


Ne
qovse realizohen te gjitha deshirat e Man.Utd sa i perket
transfereve,sezonin e ardhshem do mund ta shikojm nje United edhe ma te
fort!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:36 am

Wenger:United eshte nje favorit i madh kunder Barqes!


Treneri
i Arsenal,Arsene Wenger beson qe Man.Utd do jet shume i fort per
Barcelonen ne perballjen e tyre ne gjysmefinalen e Champions League...


"Besoj
qe nje klub Anglez do ta fitoj Champions League.Kisha pasur deshir qe
Thiery Hanry te fitoj ate,por Manchester United kunder Barcelones eshte
super favorit.Barcelona nuk duket ekip si para dy vjetve.Por Barcelona
edhe Barcelon dhe kur nuk i dihet.Por,edhe nese fitojn ne
gjysmefinale,ne finale perseri do te takohen me nje ekip Anglez (behet
fjal per Barcelonen)"
ka deklaruar Wenger.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:36 am

Andersonit i pelqejn krahasimet me Ronaldinhon!Mesfushori
i Manchester United Anderson pranon qe mburet me fjalet e expertave qe
e krahasojn ate me super yllin e Barcelones Ronaldinho-n!


"Per
mua,Ronaldinho gjithmon do jet ma i miri.Ai ne futboll ka ber
gjithqka,nderso une ende nuk kam fituar asgje.Udha ime ka
filluar.Por,shume jam i gezuar qe njerezit me krahasojn me te
"ka deklaruar super Anderson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:37 am

Capello:Man.Utd do ta fiton Premiershipin!
Treneri i perfaqsueses te Anglis Fabio Capello eshte i sigurt qe Manchester United do ta fiton Premier Ligen kete sezon...

"Kan
nje ekip te madh,dhe te pregaditur shume mir.Ne kete moment i kan te
gjith lojtaret e mdhej ne form,per kete arsye mendoj qe mund ta fitojn
Premier Ligen po edhe Champions League.Krejt deri so nuk ekziston
siguria matematikore,duhet ti jepet shanci edhe Chelseas.Por,ne qovse
Man.Utd nuk humbet ndeshje,e Chelseas fiton,Man.Utd do jet
Champions.Jam knaqur ne kete sezon te Premier Liges,ku ka qen edhe
Arsenal.Kan luajtur nje futboll shume te bukur dhe ne nje moment kam
menduar qe do te shkojn deri ne fund.Por kan pasur shume lendime te
lojtareve dhe mund ta pranoj qe nuk kan pasur shume fat,mund te themi
se per kete arsye fajtor eshte jo eksperienca e disa lojtareve
"ka deklaruar Capello.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:37 am

Spekulimet per Palacios e nervozojn Wengerin!
Interesimi i Man.Utd per mesfushorin e Wigan Wilson Palacios e bejn nervoz trenerin e Arsenalit Arsene Wenger.

Wenger eshte i interesuar per Palacios nga viti i kaluar,dhe ka biseduar me Stevea
Brucea trenerin e tanishem te Wigan,edhe kur ka qen ai ne Birmingham
City,per kete lojtar,ndersa Palacios edhe nje her ka qen ne prova ne
Emirates Stadium.


Ne
qovse Manchester United e sjell Palacios-in ne Old Trafford,do jet edhe
nje lojtar i cili se pari ka qen ne prova tek Arsenal,dhe pastaj ka
shkuar ne ndonje klub te madh,siq behet fjal per,mesfushorin e
Barcelones,Yaya Toure,dhe per lojtarin e Olimpiacos Marca Nea-n.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 12:37 am

Ronaldon e nevrikosin spekulimet per largim!
Edhe pse medijat e shumta e "largojn" ate nga Manchester United,Cristiano Ronaldo nuk mendon qe te largohet nga Old Trafford!!!

"Nuk
me interesojn fjalet e krejt botes qe flasin per transferin tim.Nje mi
her kam then dhe,ndoshta,njerzit duhet te kuptojn:APSULITISHT JAM I
KNAQUR NE MANCHESTER UNITED!!!Jam duke luajtur ne form jetesore,ne
vazhdim eshte sezoni im ma i mir ne karier dhe vertet nga nje her e kam
te veshtir ti lexoj gjerat te cilat bejn fjal per te ardhmen time dhe
te cilat nuk kan lidhje me te verteten
"ka deklaruar Ronaldo i cili ne kete sezon ka shenuar plot 37 gola (e pabesueshme por e vertet).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 11:54 pm

Torres:Barqa per kalim duhet ta ndal Ronaldon!Lojtari
Spanjoll i cili eshte ne krye te sulmit ne Liverpool,ju ka propozu
lojtarve te Barcelones qe nese dojn te shkojn ne finale duhet ta ndalin
Ronaldon e pa ndlshem...


Poropozimi eshte i thejsht,ndaleni Ronaldon dhe mbajeni topin sa ma shume qe eshte e mundshme,sepse per ndryshe...

"Ronaldo
eshte vertet lojtari ma i mir ne bot.Ai eshte nje nga lojtaret ma te
mir ne fush per gjdo loj.Eshte lojtar komplet dhe shenon gol ne
gjethcillen menyr.Barcelona duhet ta gjej nje menyr per ta ndalur ate
sepse per ndryshe do ken shume probleme.Mendoj qe dueli eshte shume i
hapur dhe shume e mundshme qe Man.Utd te shkoj ne finale.Kisha pasur
deshir sikur Barcelona ta eliminon Man.Utd dhe ne te takohemi me
Barcelonen ne finale.Ne sulm i kan keta
lojtar:Ronaldon,Rooney,Giggs,Nani,Tevez lojtart qe jon vertet shume te
mir dhe lojtaret te cilet qendrojn shume lart dhe nga ta eshte shume
veshtir te mbrohesh.Ndeshja Chelsea vs Liverpool do jet nje ndeshje me
shum taktik,ndersa ndeshja Barcelona vs Man.Utd do jet spektakulare
"ka deklaruar Torres!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 11:54 pm

Ferdinand mburet me vazhdimin e kontrates!
Mbrojtesi
i Manchester United Rio Ferdinand ka pranuar qe vazhdimi i kontrates me
Man.Utd eshte shume afer,dhe qe do te mburet me vet veten qe do ta
vazhdoj kontraten edhe 5 vjet me klubin i cili per te eshte ma i miri
ne bot!


Ferdinand
nuk fsheh qe po kalon shume mir ne ekip,i cili eshte shume afer
titullit ne Premier League,dhe qe eshte favorit ma i madh per ta fituar
Champions League.


"Eshte
shume bukur te jesh pjes e ekipit fitues,si dhe te nje tradite shume te
pasur te klubit,per te cillen duhet te jeni i gezuar.Ta fitosh rastin
te qendrosh ende ne Old Trafford edhe 4-5 vjet eshte fantazi
"ka deklaruar 29 vjeqari Ferdinand.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 11:55 pm

Dancev:Nuk me intereson me Tottenham!
Emil Dancev menagjeri i bullgarit te Tottenham Dimitar Berbatov,ka then qe heq dor nga vazhdimi kontrates me Tottenham...

Dancev
mendon qe Tottenham gjithashtu ka heq dor nga Berbatov,per shkak qe
klubi nuk mund te paguaj aq para sa ka kerkuar menagjeri Dancev.Ka
shtuar qe e ardhmja e 27 vjeqarit Berbatov do jet e qart kete ver,duke
mar parasysh qe shume kluba jan te interesuara per te.


"Dy
her jemi terhek nga vazhdimi i kontrates me Tottenham,sepse nuk kemi
mundur te meremi vesh sa i perket dem shperblimit per te.Ai eshte
lojtar i cili duhet te fitoj trofe.Koha eshte per nje klub i cili eshte
gjithmon ne Champions League.Per te jan te interesuara 7-8 klube,te
cilat jan te njohura per te gjith
" ka deklaruar Dancev.


Por,vetem
Berbatov thot qe eshte i gezuar ne Tottenham.Pos kesaj,me kete klub e
lidh kontrata e cila zgjat edhe 2 vjet,me mundesi te zgjatjes edhe 2
vjet tjera.


Treneri i Tottenham Juande Ramos thot qe eshte koha e shkuarjes ose mbetjes se ti ne White Hart Lane dhe ekipit te ti.

"Momentalish
eshte duke luajtur per ne dhe mund te them qe jam krenar qe kam kesi
lojtari ne ekip.Ndersa qka do behet sod neser eshte puna e kryesis te
klubit
"ka deklaruar Ramos.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 11:55 pm

Brown vazhdon kontraten me Man.Utd!Pas
shume spekulime dhe fjaleve qe Wes Brown do largohet nga Man.Utd,me ne
fund nje gje eshte e qart Brown do qendroj ne Old Trafford edhe 4
vjet!!!


Mborjtesi
28 vjeqari i Man.Utd Wes Brown i ka keput spekulimet qe do te shkoj nga
Old Trafford dhe kshtu ka nenshkruar edhe nje kontrat te re me Man.Utd
e cila e mban ate ne Old Trafford edhe 4 vjet.


Wes
Brown eshte ne Man.Utd nga viti 1992,dhe shume her ka hedhur posht nje
kontrat te re me Man.Utd dhe per kete arsye kan ardhur fjalet qe ai do
shkoj ne ndonje klub tjeter.


Ne
kete sezon Wes Brown edhe ne lojtar standard si mbrotjesi i krahut te
djatht dhe me shume sukses e ka zavendesuar Gary Neville i cili ka qen
i lenduar,dhe Sir Alex Ferguson gjethqysh ka dashur ta mbaj ate ne Old
Trafford dhe ja pra ne fund i ka aritur qellimit qe tai me jan ber te
zakonshme.


Ende nuk eshte e njofutr se per sa do perfitoj Brown ne Man.Utd dhe sa ka kushtuar kontrata 4 vjeqare e ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 11:55 pm

Ferdinand:Fletcher eshte hajgaragji ma i madh ne Man.Utd!


Rio Ferdinand ka zbuluar qe Darren Flatcher eshte hajgaragjia ma i madh ne Manchester United.Per manutd.com ka then:

"Njeriu
qe nuk ndalet se beri shaka ne klub eshte Flatcher.Njerzit nuk dyshojn
ne te,por kur diqka eshte eshte duke ndodhur ai eshte i perzim
aty.Pique dhe Flacher jan lojtaret qe ma se shumti bejn shaka ne
klub.Une?Une nuk perzihem.Nuk eshte aja menyra ime.Une jam nje nga
lojtaret ma serioz,kshtu qe nuk perzina ne shakat e djelmoshave
"ka deklaruar Ferdinand duke qeshur qe do thot qe nuk eshte edhe aq shume serioz dhe qe ka deshir te bej shaka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 18, 2008 11:57 pm

Blackburn vs Man.UtdNeser
ne fillim nga ora 18:15 zhvillohet nje nga ndeshjet kryesore dhe ma
interesante ne rethin e 35 te Premier League.Do te ndeshen Blavkburn i
cili eshte shume i papershtatshem kunder Manchester United kryesuesi i
Premiershipit te cilet do udhetojn te fitojn 3 pik te cilat do jen
shume te randesishme per titull.Ferguson per kete takim i ka ftuar keta
lojtar:

Portieret:Edwin Van der Sar,Ben Foster dhe Kuszcza


Mbotjtesit:Vidic,Ferdinand,Evra,Brown,Neville,Silvestre,O;Shea,Pique

Mesfushoret:Ronaldo,Anderson,Scholes,Giggs,Nani,Carrick,Hargreaves,Park

Sulmuesit:Rooney dhe Tevez

Pra
pe shohim qe ne kete takim do te rikthehet Nemanja Vidic dhe Nani te
cilet kan qen te lenduar.Ndersa Louis Saha dhe Darren Flacher ende nuk
jan te gaqshem per rikthim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 19, 2008 7:07 pm

Ferdinand,Carrick dhe Brown qendrojn ne Old Trafford!


Manchester
United te premten ka vazhduar kontraten me 3 futbollist anglez:Rio
Ferdinand,Michale Carrick dhe Wes Brown ka then treneri vet treneri Sir
Alex Ferguson duke mos e permendur shumen per te cilen kan nenshkruar
kontraten keta 3 futbollis...


Ferdinand
29 vjeqar ka nenshkruar kontrat 5 vjeqare edhe pse ende nuk eshte e
konfirmuar,gjithashtu mendohet qe edhe Carrick dhe Brown do
nesnshkruajn njet.


"Sod
askush nuk e ka leht ta mbaj nje lojtar kualitativ,mir po ne kemi ber
gjithqka per ti mbajtur lojtaret tan ne Old Trafford.Te tre keta jan
lojtart e formacionit te par dhe edhe shume koh do qendrojn ne Old
Trafford
"ka deklaruar Ferguson.


Per
Ferdinand dhe Carrick edhe ma perpara eshte menduar qe do te vazhdojn
kontraten,mir po mediat kan spekuluar qe Wes Brown do ta leshoj Old
Trafford.


Ne Manchester United paralajmrojn qe se shpejti pritet qe edhe lojtari ma i mir aktualisht ne bot do ta vazhdoj kontraten!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 19, 2008 7:07 pm

Ferguson:Jam i gezuar qe pi mbajm lojtaret tan!


Ne 24 oret e fundit me Manchester United kan vazhduar kontraten:Rio Ferdinand,Michael Carrick dhe Wes Brown.

Eshte kjo nje knaqesi e madhe per trenerin e madh siq eshte Sir Alex Ferguson dhe per kete arsye ka deklaruar:

"Me
vjen mir qe po e vazhdojm politiken sa i perket mbajtjes te lojtareve
ne klub.Te gjith keta jan lojtaret e formacionit te par ose jan
lojtaret te cilet e luajn rolin kryesor per zevendesime pasi qe eshte
mir ti mbash lojtaret tuaj dhe te kesh aq shume lojter ne dispozicion
siq kemi ne tani
"ka then Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 19, 2008 7:09 pm

Rooney:Deshiroj titullin ta mar ne Stamford Bridge!


Sulmuesi
i Manchester United Wayne Rooney deshiron qe titullin ta mer ne
Stamford Bridge javen e ardhshem.Gjithashtu e ka lavderuar lojtarin e
Barcelones Lionel Messi-n dhe bashklojtarin e ti Cristiano Ronaldo-n
para ndeshjes te gjysmefinales...

Sulmusi Wayne Rooney shpreson
qe do te fitojn sod kunder Blackburn.Per kete ndeshje ka ma shume motiv
se ne te kaluaren,deshiron qe ta fitoj titullin e Premier League ne
duel kunder Chelsea ne Stamford Bridge.

"Djajt e kuq"duhet se
pari te marin 3 pik sod ne Ewood Park.Ne qovse i a dalin,fitorja kunder
Chlesea ne javen e ardhshem do thot mbrojtja e titullit te Premier
League,sepse deri ne fund do mbeten vetem edhe 2 ndeshje.

"Ne
qovse ia dalim te fitojm kunder Blackburn,do jet shkelqyeshem,por ne
qovse e mudim Chelsean do jet vertet shume mir per ter
klubin,posaqerisht per tifozet.Nje gje tjeter qe do ishte edhe mir
eshte qe do mund ti pushojm disa lojtar ne 2 ndeshje te fundit.Ne qovse
i a dalim te shkojm ne finale te Champions League
"ka deklaruar Rooney per The Daily Expers.

Per
te aritur deri ne finale,se pari duhet ta eliminojn Barcelonen ne nje
gjysmefinale spektakulare.Edhe vet Rooney ka emocione para takimit te
par ne Camp Nou e cila luhet te merkuren.

"Barcelona
eshte nje nga klubet ma te mire ne bot,dhe jam i sigurt qe do jet nje
duel spektakular midis dy ekipeve shume atraktive.Do jet kjo nje nga
gjysmefinalet ma te mira ne histori.Ata kan shume lojtar te mir siq
jan:Messi,Hanry,Ronaldinho,Eto'o,Xavi-lista vazhdon.Messi eshte
favoriti im.Per vjet te ti dhe menyra se si luan eshte briliante
"

Por
sulmuesi anglez mendon qe bahsklojtari ti Cristiano Ronaldo,i cili ne
kete sezon ka shenuar 38 gola,eshte edhe ma shume se briliant.Ai mendon
qe Cristiano Ronaldo eshte lojtari ma i mir i cili ka luajtur ne
Premier League.

"Ai nuk
eshte vetem lojtari ma i mir ne 2 sezonet e fundit,ai eshte lojtari ma
i mir i ne historin e Premier League-dhe ne te kan luajtur:Thiery
Hanrry,Gianfranko Zola,Eric Cantona,Dennis Bergkamp dhe Alen Shearer
"ka shtuar Rooney.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 19, 2008 7:09 pm

Eto'o:Man.Utd nuk eshte i pamposhtur!Sulmuesi
i Barcelones Samuel Eto'o beson qe Barcelona mund tja dal ta eliminon
Man.Utd ne gjysmefinale,dhe mendon qe kthimi i Lionel Messi eshte diqka
kyqe per Barcelonen...


Barcelona
e ka perparsin e fushes ne ndeshjen e par te gjysmefinales dhe edhe qe
shume media Spanjolle flasin ndryshe,Samuel Eto'o eshte i bindur qe
Barcelona mund te shkoj ne finale.


"Po,eksizston
mundesie e fitores.Njerzit dyshojn ne fitoren ton,por kesi lloj
spekulimeve neve na ngritin dhe na dhurojn ma shume fuqi.Do e shohim se
qvar do behet
"ka deklaruar Eto'o.


Ne qovse deshirojn te fitojn,Eto'o mendon qe lojtari kyq do jet Lionel Messi ne fitore kunder Manchester United.


"Ai eshte ma i miri.Luan sikur te jet ne Playstation"ka then Eto'o.


Eto'o
mendon qe mbajtja e dresit te Barcelones eshte diqka shume e madhe,mir
po eshte pak i zhgenjuer me trofet e pakta qe i ka fituar me kete
klub,por ka mendime qe ne te ardhmen do jet shume ma mir."Me
kete ekip qvare e kemi,jam i hidheruar qe nuk kemi fituar ma shume
trofe.Kuptoj pse tifozet jan te zhgegjuer,per arsye qe edhe une jam i
zhgegjyer.Kjo eshte normale.Por mendoj qe e ardhmja do te jet shume ma
e mir dhe do ju tregojm te gjith atyre qe nuk besojn ne kete ekip qe e
kan keq
"


Ne fund te kesaj interviste,Eto'o-n e kan pyetur se qvar mendon per situaten e Ronaldinhos?


"Ronnie eshte ne nje situat shume te veshtir,kur te gjith thojn qe eshte i fundosur,ne vend qe ta perkrajn"ka deklaruar Eto'o.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 19, 2008 7:09 pm

Pique:Evra mund te mbahet me Messi-n!Mborjtesi
i Manchester United Gerard Pique e ka lavderuar yllin e Barcelones
Lionel Messi-n,mir po thot qe mund te ndalet ne duelin gjysmefinal te
Champions League...

Messi eshte riktyer ne akcion javen e kaluar
pasi ka qen ne bank ne ndeshjen kunder Recreativos,e cila ka perfunduar
me rezultat 2:2,pasi ka qen jasht fushes 6 jav per shkak te lendimit te
cilin e ka mar ne ndeshjen kunder Celtic Glasgow.

Ne ndeshjen
kunder Manchester United pritet qe do te jet ne loj nga minuta e 1,dhe
qe do te jet nje duel i mir midis ti dhe C.Ronaldos,pyetja eshte se
kush do ti ndal keta dy super lojtart.

Edhe qe Pique shume e
lavderon Messi,ai poashtu thot qe Patrice Evra dhe lojtart tjer te
mbrojtjes se Manchester United do ta ndalin ate.

"Gjithmon
ka qen ndryshe nga te tjeret,edhe kur ka ardhur ne Barcelon kur i ka
pasur 14 vjet.Keni mudur ta shihne se ka qen shume shume i vogel,mir po
tani eshte shume ma i fuqishem.Ende eshte i shkurt,por tani eshte
dukshem ma i fuqishem.Kur ka ardhur ne Barcelon ka qen shume i dobet
(pafuqishem),mir po ka pasur nje talent qe ndoshta skush aty nuk e ka
pasur.Shpejtesija e ti dhe teknika e kan ber te jet shume i veshtir per
tu ndalur.Por,ne kemi shume mbrojtes te mir dhe mendoj qe do ta
ndalim.Patrice Evra mund te mbahet me te pa problem
"ka deklaruar Pique.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 19, 2008 7:10 pm

Ronaldo:Man.Utd eshte klub per mua!Mega ylli Portugez Cristiano Ronaldo thot qe per te nuk eksizston klub ma i mir se Manchester United...

Ka
shume spekulime qe Real Madrid mund ta thej rekordin sa i perket shumes
qe do te paguante per demshperblimin e C.Ronaldos per ta mar nga Old
Trafford,por fjalet e fundit te Ronaldos dhe besa e dhen Manchester
United-it i ka qetesuar te gjith tifozet e Man.Utd nga mbar bota.

"Ne
kete qast djehem shume mir dhe mendoj qe jam ne klub te duhur.I dua
njerezit ketu,e dua futbollin,dhemendoj qe ky eshte futbolli ma i mir
ne bot.Stadiumi eshte i stermbushur ne te gjitha ndeshjet,dhe per mua
kjo gje eshte fenomenale.Tifozet jan poashtu fenomenal,jo vetem kete
vit,por pergjdo vit.Kendojn kenget per mua dhe ne fetyrat e tyre shoh
qe kan deshir te shohin spektakel dhe pasimet qe i bej ne fush.Sa i
perket vet vetes,jam shume mir ne kete klub
"ka deklaruar Ronaldo.

Ronaldo
i cili se shpejti do duhet ta nenshkroj nje kontrat te re e vlefshme
150 mi funta ne jav,ka then diqka edhe reth djenjes se te sa i perket
thyerjes te rekordit te legjendes Georg Best.

"Kam
pasur mundesi ti shoh disa ndeshjet e ti muajin e kaluar.ka qen nje
lojtar i pabesueshem-lojtar i madh,dhe krahasimet me te shume me
knaqin.Shume jam krenar per kete.Kjo me jep motivim te punoj edhe ma
shume
"ka deklaruar Ronaldo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:29 pm

Ferguson:E kemi merituar fitoren!Treneri
i Manchester United Sir Alex Ferguson ka deklaruar pas barazimit te
ekipit te ti kunder Balckburn 1:1 qe skuadra e ti ishte ma e mir dhe qe
e ka merituar fitoren...

Barazimi i United ne Ewood Park ka ber
qe finishi i Premier League te jet shume interesant,ndersa Ferguson
thot qe gjithqka do percaktoj fituesi i ndeshjes e te shtundes ne
Stamford Bridge.

"Ky
rezultat gjithsesi i shkon per dore Chelsea,por edhe ma heret kam then
qe do jemi kampion ne qovse i fitojm 3 ne 4 ndeshje te
mundshme.Mundesin e par e kemi leshuar dhe tani gjethqka do jet e hapur
ne Stamford Bridge.I kemi merituar 3 pik mir po nuk patem fat dhe ne
fund kemi shpetuar me golin e Carlos Tevez.Ne pjesen e dyt kemi luajtur
shume mir dhe mendoj qe i kemi humbur 3 penallti.Mirpo nuk dua tani te
mbeshtetem ne gabimet e referave.Jemi dashur te fitojm edhe pse
portieri i Blackburn Friedel ka mbrojtur per mrekulli.Tani na vin dy
takimet shume te veshtira,se pari me Barcelonen te merkuren pastaj te
shtunden kunder Chelsea,mirpo besoj ne djelmoshat e m
i"ka deklaruar Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:30 pm

United fillon luften per Daniel Alves!Manchester
United eshte lidhur ne luft per mbrotjesin e krahut te djath Daneil
Alves-in i cili aktualisht eshte lojtar i Sevilles,dhe qmimi ti
mendohet qe eshte 25 milion funta...

The
News of the Worl shkruan qe shpiunet e Manchester United kan qen ne
Spanje kete muaj,ku e kan percjellur lojen e yllit te Sevilles ndeshjen
ku Sevilla fitoi me rezultat 2:0 ndaj Villarealit.


Tani
treneri i Manchester United Sir Alex Ferguson shpreson qe do ta bind
brojtesin brazilian te heq dor nga Barcelona dhe Chelsea ne favor te
klubit nga Old Trafford.


Alves-it 24 vjeqarit nuk i u eshte liruar shkuarja ne Stamford Bridge,mir po eshte i sigurt qe kete vit do largohet nga Sevilla.


"
Kam
qen nervoz kur Sevilla e ka refuzuar Chelsean vitin e kaluar.Paknaqesin
qe e kam perjetuar ato dit nuk ja kisha propozuar askujt.Ka qen shume
shume veshtir.Por,ne qovse shkoj kete vit dhe e bej nje transfer i cili
do me gezon,at her ndoshta edhe ska qen keq qe kam qendruar edhe nje
vit ne Sevilla.E di qe me deshirojn Barcelona,Chelsea,Man.Utd dhe Real
Madrid do te jem krenar te shkoj ne cilin do klub nga keta te
propozuar.Gjeja kryesore eshte te ta zhvilloj karieren time dhe te
vazhdoj te fitoj tituj
"ka deklaruar Alves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:30 pm

Anketa Fifa-s:Manches Liga e Kampioneve!Web faqja e Fifa-s ju ka ofruar vizitoreve te tyre anketen me pyetjen se kush do ta fitoj Champions League.

Manchester
United ka fituar ne kete anket.Ata kan pasur ma se shumti vota reth 52%
te votave.Ne vendin e dyt eshte rivali ardhshem i Man.Utd katalonasit e
Barcelones me 24% te votave.Ndersa rivaleve Anglez Liverpool-it dhe
Chelsea-it nuk ju eshte besuar shume.Ata kan fituar shume pak
vota.Liverpool reth 13% ndersa skuadra nga Londra Chelsea reth 11% te
votave.


1.Manchester United 52%
2.Barcelona 24%
3.Liverpoll 13%
4.Chelsea 11%
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:31 pm

Tevez:Do te jem ma i mire sezonin e ardhshem!


Sulmuesi
i Man.Utd Carlos Tevez ende nuk eshte plotesisht i kenaqur me vetveten
dhe thot qe sezonin e ardhshem do te jet ma i mir...

Carlos
Tevez ka deklaruar qe tifozet e Man.Utd ende nuk kan par Tevezin e
vertet dhe qe ne te ardhmen do krenohemi edhe ma shume me te.

"Une
ende nuk jam ne nivelin tim te duhur.Une muj te dhuroj edhe ma
shume.Kjo tani eshte vetem 70% im dhe shume shpesh me ndodh qe ne 25'
minuta te fundit te lodhem.Trupit tim i duhet pushimi.Une nuk kam pasur
pushim gjat veres per shak te obligimeve me perfaqesuesen (kampionati
boteror 2006,Copa Amerika 2007).Mua vertet me nevoitet pushimi.Dhe kur
te vjen tani pushimi dua te pushoj me familen time dhe te knaqem
"ka deklaruar Carlos Tevez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:32 pm

Juventus e percjell Erva-n!Mbrotesi
i krahut te majt i Manchester United Patrice Evra gjendet ne
shenjestren e Juventus-it para merkatos veror-shkruan ne The News Of
The Worlds...

Manchester United ju ka ber ma se shumti pun kete
jav gazetarve sepse ka vazhduar kontraten me tre lojtar,ishin ata:Rio
Ferdinand,Wes Brown dhe Michael Carick.Por,si duket bisedimet me
Evra-n,te cilit kontrata i skadon ne fund te sezonin te ardhshem,nuk
jan edhe aq te suksesshme.

Kryesija e klubit Italijan ka qen ne
ndeshjen Roma-Man.Utd e cila eshte zhvilluar ne Olimpico per
qerekfinale e Champions League.

Francezi Evra eshte nje nga
lojtaret standard te njembedhjetshes startuese ne Man.Utd prej kur ka
ardhur ne vitin 2006 nga Monaco.Paraqitjet e ti si mbrojtesi i krahut
te majt jan shume te mira dhe eshte ber nje nga lojtaret kryesor te
Man.Utd,dhe gjithsesi qe Sir Alex Ferguson do te bej qmos ta ndal ate
ne Old Trafford.

Por,mendohet qe Patrice Evra nuk do ta
nenshkruan kontraten per shkak se eshte duke kerkuar ti ritet paga
javore.Evra eshte i vedishem qe tre bashklojtaret e ti e kan vazhduar
kontraten,dhe ne qovse nuk ju pletesohen deshirat ai do shkoj nga Old
Trafford.Kete meniher deshiron ta shfrytezon Juventus te cilet jan
shume te interesuar per kete lojtar.

Jan disa spekulime qe
Manchester United kerkon 10 milion funta per Evra-n,dhe Juventus eshte
i gaqshem te paguaj kete shume per te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:33 pm

Gattuso ne Manchester United?Edhe
qe treneri i Milano-s Carlo Ancelotti thot qe Gattuso 100% do qendrj ne
San Siro,jan ngritur shume zerat qe Gattuso do vjen ne Old Trafford...

Treneri
i Manchester United Sir Alex Ferguson thot qe eshte nje zdhorus i
Gattuso-s nga koha kur ka luajtur per Rangers dhe qe ka deshir ta
sjell ate ne Old Trafford.

"Gjajt e Kuq" flitet qe pregaditen ti ofrojn Gattuso-s kontrat 4 vjeqare dhe qe do te perfitoj 3.8 milion funta ne vit.

Por,Rossoneret
nuk deshirojn ta leshojn 30 vjeqarin ne Old Trafford,pa luft.Kush
deshiron ta mar Gattuson duhet te paguaj 12.6 milion funta
demshperblim,shuma e cila shpesh eshte flitur ne media.

Ekipet tjera qe jan te interesuara per te jan:Rangers,Real Madrid dhe Bayern Munchen.

Ne
te njejten koh,Clarence Seedorf mendon te shkoj ne Bayern ose ne
Valencia,ndersa sulmuesi Alberto Gilardino do kaloj ne
Sampdoria,Fiorentin ose ne Rom.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:33 pm

Ronaldo:Deshirojm te fitojm ne Camp Nou!Cristiano
Ronaldo mendon qe United nuk ka qfar te pret dhe qe duhet meniher ne
ndeshjen e par e cila luhet ne Barcelon ta perfundon luften per
finale...

Nje nga ma te miret,por ndoshta edhe futbollist ma i
mir ne bot,insiston qe ndeshja e par ne Barcelon e cila zhvillohet te
merkuren,eshte edhe ma e ransishme se aja ne Old Trafford.

Shumica
e expertave mendoj qe kjo ndeshje do jet e barabart dhe nese Man.Utd
deshiron te kaloj,duhet te jet i vemendshem,si ne Camp Nou ashtu edhe
ne Old Trafford.Por,Portugezi nuk mendon si ata,dhe shtyn lojtaret qe
ta perfundojn kete perballje meniher ne ndeshjen e par.

"Ne
deshirojm qe te perfundojm punen sa ma shpejt qe eshte e mundur.Do e
kerkojm rezultatin ma te mir te mudnshem ne ndeshjen e par.Une deshiroj
fitore
"ka deklaruar Ronaldo.

Megjithate Portugezi eshte i
vedishem qe te mposhtet Barcelona nuk eshte edhe aq let.Posaqerisht ne
fushen e tyre,ne te cilen pas loja e Barqes mund te realizohet,dhe
shpesh eshte duke u rezlizuar.

"Nuk
eksiztojn ndeshjet e leta.Kjo gjithsesi do jet ndeshja me presion te
madh,duhet te koncentrohemi gjithsesi.Gjithqka mund te ndodh
"ka shtuar Ronaldo.

Messi:Posaqerisht jam i motivuar kunder Manchester United...

Ronaldo
ne kete sezon e ka rastin te hakmeret ne te dy kupat.Manchester United
eshte ne rug te mir ta mbroj titullin ne Premier League,dhe jan ne
gjysmefinale te Champions League.Dhe nuk duhet te harohet dhe qe
Portugalia e ti e ka ekipin shume te mir dhe jan nje nga favoritet per
ta fituar kampoionatin Evropijan!

"Deshira
ime eshte ti fitoj te gjitha kupat e mundshme.Fitimi i Premier League
eshte dhurat e punes te ber,mirpo tituj tjer jan kryesor.Nuk jam ai qe
i don vetem trofet inviduale,vetem deshiroj te fitojm
"ka perfunduar Ronaldo.

Nga
ana tjeter eshte Lionel Messi lojtari kyq i Barcelones i cili do kete
ma shume motivim kunder Manchester United se ne ndeshjet tjera te
zakonshme.

"Tifozet presin te luaj mire te merkuren.Shume jam i motivuar kunder Manchester United"ka then Messi.

Messi
e pelqen shume lojen e Ronaldos,megjithate thot qe kjo eshte perballje
e dy klubeve,dhe jo perballje te ketyre dy lojtareve.

"Cristiano eshte lojtar fenomenal.E ka treguar kete sezonin e kaluar,dhe po e tregon edhe kete sezon"thot Messi per kundeshtarin e ti kryesor per trofeun e lojtarit ma te mir ne bot.

Te merkuren keshtu do shikojm ndeshje mes dy klubeve ma te medha ne bot.Dy lojtar ma te mir ne bot luajn njeri kunder tjetrit!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:34 pm

Schuster:Ja deshiroj Barcelones Ligen e Kampioneve!


Treneri
i kampionit aktual te Spanjes ekipit te Real Madrid Bernd Schuster ju
ka deshiruar lojtareve te Barcelones titullin e Champions League
nepermjet radios Spanjolle Cadene Ser...

"Shpresoj
qe Barcelona do ta mposht Manchester United.Ma perpara do deshiroja qe
me titull ta shikoj ekipin Spanjoll se sa ate Anglez.Deshiroj te ken ma
shume fat se sa qe kemi pasur ne,edhe qe do ta ken shume te
veshtir.Manchester United eshte kualitativ dhe nje kundeshtar shume i
fort
"ka deklaruar Schuster.

Deshirat e rivalit ma te madh
te Barcelones nuk duhet ti marin si provokative.Bernd Schuster ka
kaluar ne Nou Camp tet vjet.Ka ardhur nga Koln ne vitin 1980 dhe e
mbante vesh dresin e Barcelones tet vjet.Ne vitin 1988 ka shkuar ne
Real Madrid.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:34 pm

Henry per shkak temperatures te lart ne pik pyetje kunder Man.Utd!Sulmuesi
Francez Thiery Henry nuk dihet se a do te luaj ne ndeshjen e par te
gjysmefinales ku Barcelona,te neser e pret,Manchester United ne Nou
Camp...

Henry nuk ka luajtur as ne ndeshjen e fundit kampionale
kunder Espanyol,ku te gjith ndeshjen e ka kaluar si shikues,dhe nuk ka
qen as ne trening te henen.

Henry tani ka temperatur te
lart,keshtu ka qen te henen dhe si duket nuk do tja fillon takimit nga
minuta e par kunder kampionit aktual te Anglis.

Te perkujtojm qe
per shkak te denimeve nga katonat e verdh ne ndeshjen e par per
Barcelonen nuk do te paraqitet as kapiteni Carles Puyol.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:35 pm

Ndeshjen Barcelona-Man.Utd do ta referon Massimo Busacca!Zvicerani
Massimo Busacca do ta ndan drejtesin ne ndeshjen e par gjysmefinale
midis Barcelones dhe Manchester United neser ne Nou Camp...

Busacca kete sezon i ka referuar gjasht ndeshje evropijane ne te cilat ka gjykuar 20 kartona te verdh dhe nje te kuq!

Kete
perjashtim e ka fituar pikerisht lojtari Spanjoll:Ruben De La Red
lojtari i Getafes e ka leshuar fushen ne minuten e 6 te takimit ne
ndeshjen kthyese qerekfinale kunder Bayern-it.

Zvicrani i ka
referuar edhe dy ndeshje ekipeve Spanjolle.Nje nga ato ka qen fitorja e
Real Madrid ndaj Lazio-s 3:1,e tjetra ka qen fitorja e Barcelones ndaj
Lyon 2:0,ku jan ndeshkuar Yaya Toure dhe Thierry Henry.

40-vjeqari
ne ndeshjet ma te medha ne kampionatin Zviceran ka filluar te referoj
ne vitin 1996,ndersa Fifa e ka thirur ate per her te par ne vitin
1999.Ne kampionatin e kaluar boteror ka qen nje nga 12 refer qe kan
referuar Knockout.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:35 pm

Robson:Sulmuesit e Man.Utd jan shume te fort per Barcelonen!Bryan
Robson beson qe forma aktuale e Manchester United e ben ate favorit te
madh dhe qe do te shkoj ne finale te Champions League,e cila muajin e
ardhshem do te mbahet ne Moskv...

Veterani i Manchester United
ka shenuar dy gola ne ndeshjen e fundit kur jan perballur keto dy
skuadra para 20 vjetve dhe mendon qe lojtaret aktual te United mund ti
eliminojn Bllaugranet edhe kete her...

"Do
jet kjo loj shume e fort,per arsye se Barcelona ka lojtar shume te
mir.I kan lojtaret sikur Eto'o,Messi,Ronaldinho,Henry,dhe jan ekipi
shume i mir sulmues.Por,jam i sigurt qe Manchester United mund ta thej
mbrojtjen e tyre me sulmesit fenomenal qe i ka.Mendoj qe do kete gola
ne keto ndeshje,sepse eshte ky stil i te dyja ekipeve,ndersa perparsin
ja jepi Manchester United per shkak lojes se tyre qe e luajn tani
"ka deklaurar Robson.

Ne
qofse Manchester United e mund Chelsea ne Stamford Bridge kete jav,at
here kampionati do jet i perfunduar,ndersa Robson mendon qe kjo do jet
para ndeshjes kthyese kunder Barcelones.

"Shpresoj
qe Manchester United do ta siguron titullin e Premier League para
ndeshjes kthyese me Barcelonen.Ne qovse i fitojn te dy keto trofe,do
jot kjo apsolitisht e merituar,per arsye se si luajn.Ne secilen ndeshje
qe e kan luajtur ne Evrop kete sezon,e kan merituar rezultatin te cilin
e kan plotcu.Ne lig e luajn nje futboll shume te bukur,ndersa sa kan
qen dominant ma se miri e tregon golavarazhi qe e ka dhe piket qe i kan
"ka shtuar Robson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:35 pm

Evra nuk ngutet per te nenshkruar kontraten!
Evra thot qe nuk e shperqendrojn bisedimet me Manchester United per rinovimin e kontrates...

Deri sa Rio Ferdinand,Michael Carrick dhe Wes Brown i kan nenshkruar kontratat e reja,Evra eshte ende ne pritje.

"Agjenti
im dhe klubi bisedojn per rinovim te kontrates.Mbledhjen e par e kan
pasur para shume kohve,e mua me mbetet vetem te pres.Kjo nuk eshte
problem.E kam edhe nje vit ne kontraten aktuale dhe deshiroj te
mbes,por tani eshte gjithqka ne duart e klubit
"ka deklaruar Evra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:36 pm

Zambrotta:United nuk eshte favorit!
Mborjtesi
i Barcelones Gianluca Zambrotta beson qe Manchester United nuk eshte
favorit ne perballjen me ekipin e ti ne gjysmefinalen e Champions
League...

Dy super lojtar jan mesuar me ndeshjet e medha,ndersa
nuk ka ndeshje ma te madhe se perballja e tyre ne gjysmefinale te
Champions League.Zambrotta thot qe kjo ndeshje ndoshta eshte ma e madhe
per Bllaugranet ne kete sezon,dhe ka disa dyshime ne "Gjajt e Kuq".

"Nuk
mendoj qe Manchester United eshte favorit kunder nesh,gjethqka mund te
ndodh.Ndeshja kunder United eshte ma e madhja ne kete sezon,por,nuk
besoj qe ish dashur ta ndryshojm menyren e se luajturi.Ata jon nje ekip
i mir e cila luan shume mir.por nuk duhet te mendojm per ta,por per
veten.Do ju kundeshtohemi shume dhe shpresojm ne fitore per te shkuar
ne Old Trafford me nje rezultat pozitiv.Me ransi eshte qe te mos
pranojm goll ne Camp Nou,dhe duhet te koncentrohem dhe te jepim
gjithqka pi vetit.Duhet te provojm ta ndalim Ronaldon,por aty jan edhe
Rooney dhe Tevez per te cilet duhet shume te kujdesemi
"ka deklaruar Zambrotta.

Eshte
e sigurt qe do te jet nje perballje e madhe midis dy klube ma te medha
ne Evrop,ndersa lufta do te jet hyrja ne finale te turneut ma te
vlefshme per klube ne bot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:36 pm

Ferdinand:Pique eshte lojtar i klasit te lart!Rio Ferdinand eshte i sigurt qe Gerard Pique do mund ta ket e ardhmen shume te mir ne Manchester United...

"Gerard
Pique eshte lojtar i klasit te lart.Perkujtojeni e ka kaluar krejt
sezonin e kaluar si huazim ne Real Zaragoza (sezoni 2006-07) dhe pas
perfundimit te huazimit,disa klube jan interesuar per te dhe
kualiteteve te ti.Por treneri ka vendos ta mbaj ate,dhe kjo ma se miri
tregon sa eshte i mire.Nuk ka dyshime se Gerard Pique eshte lojtar
shume i mir.Ka teknik shume te mir dhe shume mir eshte duke punuar me
top.Si te gjith ne,Gerard deshiron te luaj shpesh dhe ndoshta kete
sezon nuk ka luajtur aq sa ka deshiruar.Por treneri ka treguar se sa
beson ne te kur e ka futur ne ndeshjen kunder Arsenalit nga minuta e
par.Shume i mir ka qen ne ate takim.Ka qen ajo nje ndeshje shume e
madhe dhe ka treguar qe mundet te luaj edhe ne ndeshjet e medha,kur
eshte nevoja.Ka qen puna e nje takimi shume te randesishem dhe per
titull,kshtu qe ka fituar vetebesim kur ka qen i perzgjedhur ne ate
takim.Ai e din se sa treneri eshte duke e vleresuar
"ka deklaruar Ferdinand.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:36 pm

Tevez i frigohet lojes te Messi-t!Carlos
Tevez i ka sugjiruar lojtart e ekipit te ti qe te jen te kujdesshem me
yllin e Barcelones Lionel Messi,kur Man.Utd do te perballet me
Barcelonen neser...

Pasi qe ka kaluar gjasht muaj jasht fushes
per shkak te lendimit,Messi i ka zhvilluar dy ndeshje nga banka per
Barcelones dhe pritet qe kunder Manchester United te futet nga minuta e
par.

Ndersa Tevez eshte i vedishem qe bashklojtari i ti ne
perfaqsuesen e Argjentines mund ta eliminoj Manchesterin nga Champions
League.

"Barcelona
eshte krejtesisht ndryshe,me dhe pa te.Ai sikur eshte nga planeti
tjeter.Shume eshte i shpejt dhe lojtar fantastik.Ai eshte lojtari
kryesor dhe qelesi i sukseseve te Barcelones
"ka deklaruar Tevez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:37 pm

Barcelona vs Man.UtdNeser
ne fillim nga ora 20:45 do te filloj super ndeshja e shume pritur midis
Barcelones dhe Manchester United.Kjo do jet perballja e tyre e par ne
gjysmefinale dhe luhet ne Camp Nou.

Ne kete ndeshje do te kthehen pas lendimeve kater lojtaret e Man.Utd.Ata jan Anderson,Hargreaves,Flatcher dhe Edwin Van der Sar.

Per kete super ndeshje Ferguson i ka ftuar kete lojtar:

Portieret:Edwin Van der Sar,Kuszczak dhe Heaton

Mbrojtesit:Ferdinand,Vidic,Pique,Evra,Brown,Neville,Silvestre dhe O'Shea

Mesfushoret:
Ronaldo,Nani,Giggs,Scholes,Park,Anderson,Carrick,Hargreaves dhe Fletcher

Sulmuesit:Rooney,Tevez dhe Welbeck
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 23, 2008 12:48 pm

Ndeshjet e Radhes!
Shtunde, 26 Prill 2008

Barclays Premier League

Chelsea v Man Utd, 16:00Shtunde, 03 Maj 2008

Barclays Premier League

Man Utd v West Ham, 16:00Dille, 11 Maj 2008

Barclays Premier League

Wigan v Man Utd, 16:00
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:07 pm

Lidhja midis Man.Utd dhe Sporting vazhdon!
Manchester
United shpesh her jan mysafiret e Sporting-it dhe shume shpesh kan
gjetur lojtar te mir te cilet pasi qe vin ne Man.Utd behen ylla te
ekipit...

I pari nga ata eshte C.Ronaldo,te cilin shumica e
vlereson si lojtarin ma te mire ne bot.I dyti eshte Nani i cili ende
nuk e ka gjetur vendin ne formacionin baz ne ekipin e Sir Alex
Ferguson,mirpo ne disa ndeshje te Premier League ka shenuar gola shume
te randesishme.

Sipas gazetes "Record" lojtari tjeter i Sporting
i cili ndoshta do ta vesh fanelen e Man.Utd eshte Malazezi Simon
Vukcevic,i cili ne kete sezon eshte nje nga lojtaret ma te mir te
Sporting.

Vukcevic ne kete sezon i ka luajtur 5 ndeshje ne Uefa Cup ku ka shenuar 3 gola,ndersa ne kampionat i ka shenuar 8 gola.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:07 pm

Simon Vukcevic ne Man.Utd?
Manchester United eshte i interesuar per blerjen e mesfushorit te Sporting Malazezin Simon Vukcevic i cili eshte 22 vjeqar...

Vukcevic
karieren e ka filluar ne Buducnost te Podgorices,pastaj ka kaluar ne
Partizan te Beogradit dhe shume experta te futbollit mendojn qe ai do
ket nje karier shume te mir.

Ne sezonin 2005/06,Vukcevic ka
shkuar ne Rusi te Saturn per 4 milion euro,mirpo ne at klub nuk ka
aritur te kallxoj vlerat e ti pasi qe ishte edhe pa provoj i ka pasur
vetem 19 vjet,mirpo ne sezonin 2007/08 per 2 milion euro e ka mar
Sporting ne te cilin mesfushori ri ka treguar lojra shume te mira dhe
kjo ka ber qe shume ekipe te medha te interesohen per te.

Transfermarket.de e vlereson ate 4.5 milion euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:10 pm

Scholes e zhvillon ndeshjen e 100!
Mesfushori i Man.Utd, Paul Scholes (33) e ka zhvilluar ndeshjen e ti te 100 ne Champions League ne ndeshjen kunder Barcelones...

Scholes
deri te aritje e ndeshjes te 100 ka ardhur pasi qe eshte ne Man.Utd qe
14 vite dhe ka zhvulluar ndeshjen e ti te par ne vitin 1994 pikerisht
ne ndeshjen kunder Barcelones.

Scholes eshte ber lojtari 9 i
cili eshte futur ne "Club 100".Para ti ne kete klub kan hyr Raul
(116),Roberto Carlos (114),Paolo Maldini (109),Oliver Kahn (103),David
Beckham (103),Ryan Giggs (102),Clarence Seedorf (101),Luis Figo (100).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:12 pm

Interi i interesuar per Patrice Evra!
Interi
me shume vemendje eshte duke i percjell bisedimet per vazhdimin e
kontrates te mbrojtesit te majt te Man.Utd Patrice Evra me klubin e
ti...

Gazzetta Dello Sport shkruan qe Inter ka ra ne kontakt me
menagjerin e Evra-s,per ta ber te ditur qe eshte i interesuar per te
para se te perfundojn bisedimet midis Evra-s dhe Man.Utd.Para Interit
per Evran eshte i interesuar edhe Juventus,ndersa Evra spekulohet qe
kerkon 60.000 (mi) funta pagen per te qendruar ne Old Trafford.

Evra
eshte treguar si nje nga mbrojtesit ma te mire ne Evrop,prej qe ka
ardhur ne Man.Utd nga Monaco ne vitin 2006.Kontrata e Francezit skadon
sezonin e ardhshem,ndersa bisedimet per vazhdimin e kontrates jan duke
u ber.Gazzetta Dello Sport shkruan qe Inter deshiron te perfitoj nga
kjo situat dhe ta gjej alternativen per mbrojtesin e majt te tyre
Brazilianin Maxwell,i cili ne kete sezon i ka zhvilluar ma se shumti
ndeshjet nga te gjith mbrojtesit te tjer te Inter,ai i ka luajtur 28
nga 34 ndeshje ne Serie A.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:12 pm

Man.Utd e eliminon Liverpool-in nga gara per Antonio Valencia!Man.Utd
me nje ofert ma te madhe financiare a ka eliminuar Liverpool-in nga
gara per sulmuesin e krahut te Wigan Luis Antonijo Valencija...

The
Mirror shkruan qe treneri i Liverpool ka qen i interesuar per Valancia
dhe ka ofruar 6 milion funta per yllin e Ekuadorit i cili luan edhe ne
anen e djatht por edhe ne te majt.

Por,Man.Utd i ka ofruar 10
milion funta per te,qe eshte shume per bugjetin e Liverpool.Bisedimet
midis Man.Utd dhe Wigan kan aritur ne perfundim te siper dhe pritet qe
do te behet nje marveshje e mir midis ketyre dy klubeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:12 pm

Der Kaiser:Lahm ne Barcelon ose Man.Utd!
Presidenti i Bayern-it Franz Beckenbauer pret qe mbrotjesi i tyre Philipp Lahm do te nenshkroj per Barcelon ose Man.Utd...

Spekulimet
reth te ardhmes te Lahm e kan shtuar intenzitetin pasi qe ai ka
refuzuar te nenshkroj nje kontrat te re me Bayern,ndersa disa media
Spanjolle thojn qe Lahm eshte afer nenshkrimit te kontrates me
Barcelon.Deri sa ka then qe eshte ende heret te flitet per kete
gje,Beckenbauer ka deklaruar qe Lahm mund te luaj edhe nje sezon ne
ekipin i cili e ka ber yll.

"Lahm
ka kerkuar shume.Gjithsesi qe mund te kerkon gjethqka,mirpo a do te
realizohen ato eshte nje pik pyetje e madhe.Nuk do thot qe Lahm do
shkoj kete ver,kontrata e ti eshte deri ne vitin 2009.Mendoj qe ende
nuk e kemi then fjalen e fundit.Kete shume mir eshte duke bashkpunuar
me lojtar t'jer dhe ka treguar qe eshte le lojtar te klases te lart dhe
do ishte mir te qendroj
"ka deklaruar Beckenbauer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MANCHESTER-UNITED
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: