ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 MANCHESTER-UNITED

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:12 pm

Tevez e ka shkruar kengen per bashklojtaret!Sulmuesi i Manchester United Carlos Tevez e ka shkruar kengen kushtuar bashklojtareve te ti nga Old Trafford...

24 vjeqari e ka shkruar kengen me emer "Mi Amorosa Aventura", qe ne
anglisht do thot "My Love Affair" (Aventura ime e dashuris).Tevez eshte
duke e luajtur sezonin e ti te par ne ekipin e Sir Alex Ferguson dhe ne
kete sezon i ka shenuar 18 gola.

Sulmuesi Argjentinas eshte ne
nje grup nga Buenos Aires dhe bendi thiret Piola Vago.Dikush i pa
njohur per The Sun ka deklaruar"Shume eshte i
dashurar ne Manchester United,bashklojtaret dhe gjithqka tjeter.Eshte i
stermbushur me emocionet se si e kan pritur tifozet dhe
bashklojtaret.Ai nuk mund te besoj kur tifozet brohoritin
'Argentina'.Te gjitha keto emocione deshiron ti bej me fjal.Ai eshte ne
bend se bashku me vllaun e ti Diegon dhe ne Argjentin jan shume te
popullarizuar.Do ta bej kengen kur ne ver te kthehet ne shtepi per
pushime
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:13 pm

Tet Ajroplana e ndjekin Barcelonen ne Manchester!Barcelona
nuk do jet vetem ne Old Trafford sonte.Do ta ndjekin 1340 tifoz,te
cilet ne Manchester do udhetojn me ajroplana te posaqem...

Lojtaret ne Manchester do vin te henen,ndersa tifozet do te mbrijn te
marten kur do te zhvillohet ndeshja.Barcelona e mban rekordin nga viti
1979 sa i perket ndjekjes te tifozeve jasht Barcelones.At vit 30.000
tifoz kan shkuar ne Basel ne finale te Uefa Cup kunder Fortunes.Ne fund
kan festuar,sepse Barcelona ka fituar me rezultat 4:3.

Tifozet
nuk udhetojn vetem per shkak qe Barcelona ka luajtur mir ne Camp Nou
por edhe se Manchester United eshte eliminuar 3 her pas rezultatit
0:0.Para 8 viteve Real Madrid e ka mposhtur ne ndeshjen kthyese 3:2
pasi qe ndeshja e par ne Old Trafford ka perfunduar 0:0.Monaco e ka
eliminuar ne vitin 1998 ku ne ndeshjen kthyese kan luajtur 1:1,dhe
ekipi Rus Rotor nga Volgogradi kan barazuar me rezultat 2:2 ne Old
Trafford.

Ndeshja e fundit e Manchester United ku jan da baraz
0:0 ne ndeshjen e par ishte ne vitin 1991,ku pastaj Man.Utd eshte
kualifikuar ma tutje pasi qe e ka eliminuar ekipin Grek Athinaikos me
rezultat 2:0.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:14 pm

Chelsea 2-1 Man.UtdManchester
United nuk ka arituar ta perfundoj sezonin ne Premier League ne
ndeshjen kunder Chelseas ku ka humbur me rezultat 2:1.Sir Alex Ferguson
ne kete ndeshje eshte futur me nje formacion pak ma ndryshe dhe ne
lojen nuk e ka filluar me Ronaldon dhe Tevez.

Chelsea ka
deshiruar gol meniher ne minutat e para mirpo nuk ka pasur rast te
volitshem per kete.Fatekeqesija per Man.Utd ka ndodhur ne minuten e 9'
ku Drogba me gju e ka goditur Vidic-in dhe ai nuk ka mundur ta vazhdoj
ndeshjen.Rasti par i mir per Chelsea ka qen ne minuten e 21' ku Joe
Cole e ka goditur shtyllen.Kur eshte menduar qe skuadrat do shkojn ne
pushim me rezultat 0:0 Dorgba me nje krosim e ka gjetur Ballack i cili
me kok ka shunuar ne minuten e 45' per rezultat 1:0.

Pas 10
minuta loj ne pjesen e dyt Rocardo Carvalho gabon ne mbrojtje dhe
Rooney perfiton dhe shenon per rezultat 1:1.Pas kesaj perseri nuk ka
pasur raste shume te mira.Ndeshja ju eshte afruar perfundimit dhe eshte
menduar qe do te perfundon me rezultat 1:1.Por ne minuten e 84' nga nje
krosim te lojtareve te Chelseas topi e godet Carrick ne "dor" sipas
referit dhe ai referoj penallti.Ka shituar Balack dhe ka shenuar per
rezultat perfundimtar 2:1.

Me kete fitore Chelsea eshte barazuar
me Man.Utd ne kreun e tabeles.por United per shak golaverazhit shume ma
te mir se Chelsea eshte ne vend te par dhe vet do te gjykoj fatin e
tyre ne vazhdim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:14 pm

Juande Ramos:Berbatov mund te shkoj!Treneri
i Tottenham Juande Ramos ka deklaruar qe sulmuesi Bullgar Dimitar
Berbatov mund ta leshoj klubin nese vjen oferta e mire...

Sulmuesi Bulgar eshte ne shenjester te Man.Utd,Barcelones dhe Real Madrid.Pas barazimit me Bolton Junade Ramos ka komntuar:

"E
dim se qavr eshte duke ndodhur dhe plotesisht jemi te qet.Ne qovse vin
dhe oferojn ate qe e kerkon Tottenham,presidenti sigurt do e
leshoj,mirpo do te deshironim te qendroj ne White Hart Line
"

Bervatov
ne kete sezon ka shenuar 23 gola dhe eshte golashenuesi ma i mir i
Tottenham.Ai ka ardhur nga Bayer Leverkuzen dhe me loj shume te mir qe
eshte duke treguar ne Tottenham ka bere qe shume ekipe te medha te jen
te interesuara per te.

Para disa muajve treneri i Tottenham ka
then qe Berbatov mund te shkoj vetem nese klubi i cili eshte i
interesuar per te te paguaj 30 milion funta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:14 pm

Man.Utd vs Barcelona
Sonte ne fillim nga ora 20:45 fillon ndeshja e dyt gjysmefinale midis Man.Utd dhe Barcelones e cila zhvillohet ne Old Trafford.
Ne
ndeshjen e par rezultati ishte 0:0,qe do thot se sonte Man.Utd do jet
pak ne avantzh pasi qe do kete perkrahje te madhe nga Red Devil's.

Per Kete ndeshje Sir Alex Ferguson i ka futar keta lojtar:

Portieret:Edwin Van der Sar dhe Kuszczak

Mbrojtesit:Ferdinand,Vidic,Pique,Brown,Evra,O'Shea,Silvestre dhe Neville.

Mesfushoret:Ronaldo,Anderson,Scholes,Park,Giggs,Hargreaves,Carrick dhe Fletcher

Sulmuesit:Rooney,Tevez dhe Welbeck
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:14 pm

Giggs paralajmron ofanziven kunder Barcelones!Ryan
Giggs beson qe skuadra e re dhe me komponimin e lojtareve me provoj
mund tia dal mban dhe te fitoj sonte ne ndeshjen e dyt kthyese te
gjysmefinales te Champions League...


Giggs
ka lavderuar disa lojtar ma te ri se 25 vjet te cilet kan luajtur shume
mire kete sezon.Per Carlos Tevez (25),Cristiano Ronaldo (23),Wayne
Rooney (22) dhe Nani (21) ka then:


"Kan qen shume te suksesshem kete sezon per shkak te entuzijazmit dhe rinis te tyre.Kjo ka kaluar edhe ne lojtret tjer te ekipit"


Giggs
ka qen pjesmares i ekipit ne kater ndeshje gjysmefinale te sezoneve te
kaluara per Man.Utd,dhe kunder Juvenuts ka shenuar golin e fitores,ku
kan fituar 2:3 ne Torino ne vitin 1999.Per krahasim kur Giggs e ka
luajtur ndeshjen e par te ti gjysmefinale per Man.Utd ne vitin 1997
kunder Dortmund bashklojtari i ti Wayne Rooney ka qen ne vitin e par te
gjimnazit De La Salle ne Liverpool.


"Duhet
te kanqemi ne ndeshjen gjysmefinale te Champions League ne Old
Trafford,per shkak ketyre gjerave behesh futbollist i mir.Kesi lloj
ndeshjeje nuk luhen shpesh dhe duhet te jepim gjithqka pi vetit
"


Giggs mendon qe Man.Utd duhet ta luaj mbrojtjen si ka luajtur ne Camp Nou dhe te luaj pak ma mire ne sulm.


"Shume
mire jemi mbrojtur kunder Barcelones.Ne Old Trafford,publiku do jet per
ne dhe do na dhurojn perkrahje,per kete arsye duhet te sulmojm te kemi
sa ma shume raste dhe te shenojm.Duhet ta luajm mbrojtjen si ne Camp
Nou dhe te bejm disa raste ne sulm dhe jam i sigurt qe do shenojm fitore
"ka perfunduar Giggs.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:15 pm

Rijkaard:Jemi te gaqshem per penalltit!Treneri i Barcelones Frank Rijkaard ka deklaruar qe skuadra e ti duhet te luaj ma fort dhe ta sulmon Man.Utd sa ma agresiv...

"Kunder Man.Utd duhet te luajm ma fort dhe ma ofanziv.Do ishte e gabuar te mbrohemi.Duhet te luajm ma agresiv dhe ti mbyllim.Besoj
qe mund te fitojm dhe te shkojm ne finale.Vetem ma shume mundime dhe me
vetbesim kete mund ta bejm.Ndeshja mund te perfundoj baraz pa gola,dhe
jemi pregaditur edhe per penalltit.Kryesorja eshte qe te luajm siq dim
ne,ta mbojm topin ma shume dhe te luajm sigurt
"ka deklarur Rijkaard.


"Te
dy ekipe po tregojn shenjat e lodhjes.United eshte i mposhtur nga
Chelsea,ndersa ne kemi humbur nga Deportivo.Edhe ne por edhe ata jemi
te lodhshem mirpo e deshirojm finalen,motivimi askujt nuk i mungon
"ka deklaruar Zambrotta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:16 pm

Ronaldo lojtari ma i mir i viti ne Premier League!Lojtari
i Manchester United,ylli Portugez,Cristiano Ronaldo per her te dyt me
rall eshte shpallur lojtari ma i mire i vitit ne Premier League.Ronaldo
ka triumfu para sulmuesit te Liverpool Fernando Torres-it dhe Steven
Gerrard,Emmanuel Adebayor-it dhe Cesc Fabregas te Arsenal-it,dhe
portirerit te Portsmouth David James.Keta 6 lojtar kan qen te nominuar
per kete qmim mirpo ka triumfuar Ronaldo.

Cristiano Ronaldo ka
qen i nominuar per lojtarin ma te mire te ri ne Premier League (te
cilin e ka fituar ne sezonin 2006/07)mirpo kete vit kete qmim e ka mar
Cesc Fabregas.

"Shume
jam i gezuar.Kur gjat ter sezonit shume punoni dhe mundoheni ti
ndihmoni ekipit tuaj,dhe ne fund e fitoni qmimin si lojtari ma i mire
eshte nje gje shume e mire.Kjo eshte nje knaqesi e madhe dhe te vazhdon
te punosh me ma shume vullnet dhe ma shume
"ka deklaruar Cristiano Ronaldo.

Eshte emeruar edhe njembedhjetshja ma e mire e vitit ne te cilen nuk gjendet as nje lojtar i Chelsea!

Portier:David James(Portsmouth)
Mbrojtesit:Rio Ferdinand (Man.Utd),Nemanja Vidic (Man.Utd),Bacary Sagna (Arsenal) dhe Gael Clichy (Arsenal)
Mesfushoret:Cristiano Ronaldo (Man.Utd),Cesc Fabregas (Arsenal),Steven Gerrard (Liverpool) dhe Ashley Young (Aston Villa)
Sulmuesit:Fernando Torres (liverpool) dhe Emmanuel Adebayor (Arsenal)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Apr 30, 2008 1:16 pm

Man.Utd 1-0 Barcelona
Perfundoi
ndeshja e par gjysmefinale midis Man.Utd dhe Barcelones me rezultat
1:0.Manchester United eshte finalisti i par ne Champions League.Ndeshja
filloi ne nje stadium te stermbushur dhe me nje koreografi shume te
mire te ber nga ana e Red Devil's...

Ferguson ne kete takim ka
qen pa dy lojtar kyq te Man.Utd Wayne Rooney dhe Nemanja Vidic te cilet
jan te lenduar,mirpo mungesa e tyre nuk eshte vrejtur dhe kjo tregon
edhe nje her qe Man.Utd e ka nje bank shume te mire.

Pjesa e
pare ishte shume e mire dhe me presion te madh.Skuadra e Barcelones
ishte aja qe filloj me raste.Ne minuten e par te ndeshjes Scholes
fauloi Messi-n ne vi te gjashtembdhjetshit,mir po lojtaret e Barcelones
nga aja pozit nuk ariten te bejn asgje.Ndeshja vazhdoi me presion te
madh te lojtareve te Man.Utd ne pjesen e fushes te Barcelones.Ne
minuten e 13' ishte aja super goditja e Scholes.Pasi qe 3 lojtar gjat
kesaj pjese e kan rujt Ronaldon mirpo e kan haruar qe ne Man.Utd te
gjith lojtaret jan te mir dhe Scholes i cili ka qen i haruar ne ato
qaste nga reth 25 metra gjuajti dhe shenoi nje Euro Goll.
Minutat ne
vazhdim kaluan me disa gjysmeraste te Barcelones,ndersa e minuten e 41'
Nani pati nje rast te mir te shenoj me kok mirpo nuk pati fat.
Me rezultat 1:0 skuadrat shkuan ne pushim...

Lojtaret
e Barcelones edhe ne pjesen e dyt paten topin ne kebet e tyre ma
shume,mirpo nuk paten as nje rast shume te mir per shenim.Lojtaret e
Man.Utd edhe ne pjesen e dyt kan ber presion ne lojtaret e Barcelones
nga fillimi i fushes.Paten disa raste te mira mir po nuk paten fat per
te shenuar.
Me rezultat 1:0 ka perfunduar kjo loj shume e mire.

Lojtaret
e Man.Utd eshte kualfikuar ne finale dhe ende nuk e ka as nje humbje ne
Champions League.Rivali i Man.Utd ne finale do jet nje nga rivalet e
vjeter te Premier League Chelsea ose Liverpool!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:38 am

Tifozet e Barcelones kerkojn dorheqjen e Laportes!


Reth
4.000 tifoz te Barcelones te cilet kan udhetuar ne Old Trafford ja kan
derguar nje mesazh drejtorit te Barcelones Juano Laportes duke then qe
eshte koha te jap dorheqje...

Si shkruan Marca,tifozet e Barcelones ne Old Trafford kan treguar pllakaten ne te cilen ka shkruar: "Laporta,largou".Pas
perfundimit te ndeshjes,perkatsisht eliminimit te ekipit te Frank
Rijkaard nga gara e fundit ku kan pasur shpresa ta fitojn
titullin,tifozet kan brohoritur:
"Barcelona Po,Laporta Jo" dhe "Laporta,dorheqje"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:38 am

Xavi:Kur nuk shenon,nuk mund te shkosh ne finale!


Mesfushori
Barcelones Xavi Hernandez ka pranuar pas ndeshjes ne Old Trafford qe
skuadra e ti eshte eliminuar nga gara kryesore e keti klubi...

"E
kemi humbur edhe nje rast per te hyr ne histori te klubit.Kemi pasur
shume shpresa per kete trofe,por nuk ja dulem te triumfojm ne garen
kryesore te klubit ton.Kemi pasur raste,por,kur nuk shenon as nje
gol,eshte e qart se nuk mund te shkosh ne finale.Nuk mund ta kuptoj
kete,bejm raste,mirpo kur po vim te pozita per te shenuar goll jemi
shume te paguximshem
" ka deklaruar Xavi.

Bashkolojtari i ti portieri Valdez ka shtuar:

"Mendoj
qe kemi mundur te leshojm fushen me koken lart.Shyti i shkelqyeshem i
Scholes na ka ber Knockout,ndersa Manchester-it i ka dhen fuqi.Kuptoj
qe tifozet jan hidheruar dhe te paknaqur,por besoni se hidherimi dge
paknaqesija jon eshte ma e madhe
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:39 am

Ferguson:Normal qe Scholes do luaj ne Moskv!Treneri i Manchester United Alex Ferguson ka then qe tifozet "Red Devil's" e kan pasur nje rol te madhe ne fitore te Man.Utd...

Ne pyetje se a do te jet ne 11 Paul Scholes ne finale te Champions League,Ferguson pa menduar ka then:

"Apsolutisht.Po
aj eshte nje nga lojtaret ma te mdhaj te ekipit!Por,aq shume jam i
gezuar,jo vetem per te,por per krejt ekipin.Po ndjehem shkelqyeshem,ky
eshte sukses i mrekullueshem i ekipit.E kemi merituar plasmanin ne
finale.Shume na kan ndihmuar tifozet tan.Tifozet na kan quar deri te
suksesi,roli tyre ka qen pa pesh
" ka perfunduar strategu Skocez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:39 am

Ferdinand:Disciplina dhe Scholes na kan sjell finalen!Mbrojtesi
i Manchester United Rio Ferdinand ne intervisten e ti te par pas
fitores kunder Barcelones ne Old Trafford e ka lavderuar shume
bashklojtarin e ti Paul Scholes...

Scholes ne minuten e 14' te
takimit ka shenuar gol per fitoren e e Man.Utd kunder Barcelones qe
skuadren e ti e qon drejt finales te Champions League e cila mbahet ne
Moskv.Ka qen aj edhe i vetmi gol ne te dyja ndeshje te ketyre dy
ekipeve.Rio Ferdinand me knaqesi e ka lavderuar bashklojtarin e ti
Scholes.

"Qfar
na ka sjell finalen?Disciplina ne loj dhe nje goll i bukur i nje
lojtari fenomenal,Paul Scholes.Vetem qvar golli ka shenuar!Kemi luajtur
nen presio,por mbrojtja ka qen fenomenale.Tani jemi ne finale dhe vetem
e presim rivalin.Aspak nuk me intereson kunder kujt do te luajm.E di
vetem qe do jemi teper te pregaditur per Moskv,do shkojm te luajm nje
futboll te mir siq dim te luajm ne
"ka then Ferdinand.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:39 am

Trio ngadal po sherohet!
Sir
Alex Ferguson shpreson qe trio Wayne Rooney,Nemanja Vidic dhe Patrice
Evra do jen te gaqshem per sfiden e ardhshme e cila luhet te shtunden
kunder Wast Ham ne Old Trafford...

Rooney dhe Vidicnuk kan
luajtur ne fitoren e mbremshme te Manchester United kunder
Barcelones,ndersa Evra eshte goditur ne fetyr dhe eshte lenduar ne
ndeshjen e mbremshme.

"Patrice
e ka mar nje gotidje te fort ne kok,mirpo une shpresoj qe do jet
gjithqka ne regull me te deri te shtunden.Vidic eshte mire
gjithashtu,mirpo gjithqka eshte ne duart e doktoreve
" ka then Ferguson.

Nuk
jan ndjer mire tifozet e Man.Utd kur kan mar vesh qe Rooney nuk do te
luaj kunder Barcelones,por Sir Alex Ferguson ka then qe Rooney ka pasur
shume pak mundesi te luaj mbrem.

"Pas
goditjes te pesuar ne ndeshjen kunder Chelsea te shtunden,Wayne ka
pasur dhimbje te henen.Nuk kam dashur te rezikoj sepse te kishte
luajtur do isha i obliguar ta largoj nga loja shume heret qe shume keq
do ishte per ne,per kete arsye kam dashur qe Ronaldo dhe Tevez te jan
ne sulm.Wayne ka shume mundesi te luaj kunder West Ham te shtunden dhe
une shpresoj qe do jet gjithqka ne regull
"ka then Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:40 am

Ferguson:Kunder Liverpool ma shume bileta!Sir
Alex Ferguson nuk e ka problem se kush do tė jetė kundėrshtari i radhės
pėr Manchester Unitedin nė finalen e ligės sė Kampionėve, mirėpo ai
mendon se mė shumė fansa tė Unitedit do tė blinin bileta pėr nė Moskė
nėse Liverpooli ishte nė finale...

“Ndoshta
do tė kemi mundėsi tė blejmė mė shumė bileta nėse luajmė kundėr
Liverpoolit, se siē duket Roman Abramovich i ka blerė tė gjitha
biletat. Do tė ishte njė finale e bukur kundėr Liverpoolit, por sa mė
pėrket mua cilado skuadėr le tė vijė
”, ka thėnė menaxheri.

Ferguson ka folur edhe pėr njeriun i cili ia siguroi Manchės finalen duke thėnė:

“Ėshtė
diēka e shkėlqyeshme qė Paul do tė merr pjesė nė finale. Ishte njė gol
fantastik. Nuk mund tė pritet nga ai tė shėnojė 10 apo 15 gola nė sezon
siē ka shėnuar mė parė. Mirėpo nė ndeshje tė kėtilla ai arrin tė jetė
vendimtar
”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:40 am

Rooney rikthehet kunder West Ham!Nga dy sfidat vendimtare per titull,ne sfiden e par kunder West Ham Sir Alex Ferguson mund te llogarit edhe ne Wayne Rooney...

Sulmuesi
i Man.Utd Wayne Rooney nuk ka luajtur ne sfiden e dyt gjysmefinale
kunder Barcelones ne Old Trafford per shkak se te shtunden kunder
Chelsea e ka lenduar kukin.Sir Alex Ferguson e ka ftuar per ndeshjen e
rethit te 37 te Premier League kunder West Ham.

"Mund
te jet gati per shtunden.Nuk eshte paraqitur ne ndeshjen kunder
Barcelones per shkak se ka pasur dhimbje te medha.Edhe se e kem ftuar
ne formacion per ate takim nuk ka qen as afer paraqitjes ne fush.Deri
te shtunden besoj se do jet i gaqshem
" ka then Ferguson.

Patrice
Evra gjithashtu pritet qe do jet gati pas goditjes qe e pasoj ne
ndeshjen kunder Barcelones dhe besohet qe do luaj te shtunden,ndersa
Nemanja Vidic ende eshte ne pik pyetje per shkak se ende ka dhimbje nga
goditja me gju te Drogbes ne fetyren e ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:41 am

Agjenti i Valencijas konfirmon interesimin e Man.Utd dhe Liverpool!Manchester
United dhe Liverpool jan te interesuar per sulmuesin e krahut te majt
dhe te djatht te ekipit Wigan Antonio Valencija,thot agjenti i ti Diaga
Herrere...

22 vjeqari ne kete sezon ka luajtur per mrekulli ne
Wigan.Jan ber spekulimet qe Man.Utd dhe Liverpool jan shume te
interesuar per kete lojtar i cili po kalon nje fom te sheklqyeshme.

Herrera per gazeten El Comercio ka then:

"Eshte
e pamundshme te ndalet aritja e nje kariere te madhe,posaqerisht kur
jan ne pyetje Man.Utd hde Liverpool.Jan duke e ndjekur qe disa muaj.Jan
edhe dy klube te interesuara per te.Por,nuk do jet gratis.Javen e
kaluar Bruce ka then qe demshperblimi prej 5 milion funta nuk do jet i
mjaftueshem per te leshuar kete lojtar
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:41 am

Man.Utd ne djekje te Neves!Manchester
United fliete se eshte gati qe kete ver ta sjell ne Old Trafford
Brazilianin senzacional te Fluminensea Thiago Neves...23 vjeqari Neves eshte lojtari ma i mir i Serie A te Brazilit,ndersa ne vitin 2007 e ka fituar qmimin Placer Golden Ball.
Per
Neves shume eshte duke u flitur transferi ti ne Evrop,ndersa deri me
tani per yllin Tricollor interesim ma te madh kan shfaqur Benfica dhe
Werder Bremen.


Manchester
United eshte klubi i ri i cili i eshte bashkangjitur luftes per kete
lojtar,por kampioni aktual i Anglis duhet ta mposht konkurencen nga
ekipet tjera Evropijane dhe ta mar nenshkrimin e Brazilianit.


Mendohet se shume nga 10 milion euro do jet e mjaftueshme per ta mar Nedvedin Brazilian kete ver.
Neves,i
cili e ka luajtur vetem 1 ndeshje per kombetaren e Brazilit,ne kete
sezon i ka shenuar 12 gola ne 33 ndeshjet e zhvilluara per Fluminense.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:41 am

Carrick:Ferdinand idela per kapiten te Anglis!Michael Carrick mendon qe kapiten idela per perfaqesuesen e Angils eshte Rio Ferdinand bashklojtari ti ne Manchester United...

"Ai
nuk eshte vetem njeriu ma i mire per ate rol,por eshte edhe mbrotjesi
ma i mire ne bot.Rio definitivisht duhet te jet kapiten i Anglis.E ka
zerin,stil dhe te gjith ne ekip e qmojn,qe eshte nje gje e madhe.
E
gjitha qe eshte e lidhur me te e bejn njeri te duhur per
kapiten:provoja,gjithqka qe ka kaluar si njeri dhe si lojtar,dhe eshte
ne vitet e ti te shkelqyera per tu bere kapiten.
Si
lojtar shume ka perparuar edhe ne ditet kur ka luajtur ne West
Ham.Gjithmon ka pasur potencial,por tani eshte me siguri mbrojtesi ma i
mire ne bot
"ka then Carrick.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:41 am

Edwin Van der Sar e ka lavderuar fuqin mentale te Man.Utd!


Edwin Van der Sar e ka pershendetur fuqin mentale te cilen Manchester United e ka treguar kunder Barcelones....

"Kualiteti
i ekipit shihet ne fuqi,qe do thot edhe fuqin mentale.Lojtaret dhe
kryesija kan treguar qe kan karakter.Duhet te luash nga loja ne loj dhe
krejt ma mire e ma mire.Keshtu kjo funkcionon ne kete klub.Kemi shume
kualitete inviduale ne ekip,por loja kolektive eshte ma e ransishmja.Te
gjith kemi punuar shume se bashku,sepse Barcelona nuk eshte ekip i
dobet.Nuk kan qen te sukseshem ne lig,por kunder nesh kan luajtur shume
mire.Ka qen veshtir,por e kemi mar nje rezultat shume te mire
" ka then Edwin Van der Sar.

Manchester United e ka mposhtur Barcelonen me nje mbrojtje te shkelqyeshme dhe me nje gol fenomenal te shenuar nga Paul Scholes.

"Jam
i gezuar qe ne dy ndeshje e kam ruajtur porten pa pranuar gol kunder
tyre,sepse e di qe ne gjithmon mund te shenojm.Scholes ka qen brilant
ne trening para ndeshjes.Ne e dim qe gjithmon mund te shenoj dhe behet
fjal per nje lojtar fenomenal
" ka shtuar Edwin Van der Sar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:42 am

Manchester United klubi ma i vlefshem!Gazeta
e njohur Forbs ka konfirmuar listen e re per klubin ma te vlefshem ne
bot,ne te cilen prin Manchester United procenti i cilit eshte 1.453
miliard dollar.I dyti eshte Real Madrid me procent 1.036 miliard
dollar,deri sa ne vend te tret per shkak te stadiumit te ri gjindet
Arsenal me 915 milion dollar...

Ne 10 te parat jan edhe:

Bayern
Minhen (838 milion),Milan (824),Juventus (567),Inter (555),Chelsea
(537),Barcelona (536),Schalke (471),ndersa i ndjekin
edhe:Liverpool,Olimpique
Lyon,Newcastle,Tottenham,Roma,Hamburger,Man.City,Borusia
Dortmund,Ajax,Celtic,Everton,Olimpique Marseile,West Ham,Glasgow
Rangers dhe Aston Villa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:43 am

Rooney e humb kampionatin,finalen jo!?Lendimi
i kukit te cilin Wayne Rooney e fitoi ne ndeshjen kunder Chelsea eshte
shume i rend qe e ben ate mos te luaj ne ndeshjet kunder West Ham dhe
Wigan...

Manchester United dhe Chelsea ne 2 ndeshjet e fundit te
kampionatit hyjn me pike te barabart,mirpo klubi nga Old Trafford ka ma
shume perparsi per shkak qe e ka golavarazhin dukshem ma te mire dhe ne
keto 2 ndeshjet e fundit duhet vetem te fitoj!

Ne kete nuk do ta
kete ndihmen e Wayne Rooney,mirpo paraqitja e ti me 21 maj ne finale te
Champions League kunder Chelsea nuk do jet ne pyetje (do te luaj).

"Rooney eshte i ransishem ne te gjitha qastet,mirpo ende nuk eshte i gaqshem ti bej te gjitha detyrat"ka then Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:44 am

Ronaldo:Se pari Premier League!Mesfushori-Sulmuesi
i Manchester United Cristiano Ronaldo ju ka porostit bashklojtareve te
vet qe tani te mos mendoj per finalen e Champions League,por te
fokusohen ne fitimin e titullit te Premier League...

"I
deshirojm te dy trofe,dhe per kete se pari duhem ta fitojm Premier
League.Tani duhet te koncentrohemi ne West Ham dhe Wigan,nese keto 2
ndeshje i fitojm do thot qe e kemi mbrojtur titullin
"ka then Cristiano Ronaldo.

Manchester
United eshte ne poziten e par te Premier League me 81 pik,sa ka edhe
Chelsea.Kampioni aktual e ka golavarazhin dukshem ma te mire "plus 53"
ndersa Chelsea "plus 37".

Ne dy ndeshjet e fundit te kampionatit
Man.Utd te shtunden e pret ne Old Trafford West Ham-in,pastaj udheton
tek Wigan,ndersa Chelsea te henen udheton te takohet me
Newcastle,pastaj ne shtepi e pret Bolton-in.

Te shtojm edhe se
golashenuesi i golit te fitores kunder Barcelones Paul Scholes "si
dhurat" do ti ofrohet vazhdimi i kontrates edhe 1 vit qe do thot deri
ne vitin 2010.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:44 am

Ronaldo perseri ma i miri!C.Ronaldo eshte shpallur lojtari i vitit ne Angli nga votat e gazetareve,kjo eshte qmimi ti i dyt me rall...

Vendin
e dyt sipas votimeve te gazetareve e ka mar sulmuesi i Liverpool
Fernando Torres,ndersa vendin e tret portieri i Portsmouth David
James.Gazeta FWA kete qmim e dhuron nga viti 1948,ndersa Ronaldo eshte
lojtari i dyt qe e mer kete qmim dy her me rall.

Thierry Henry kete qmim e ka mar ne vitet 2003 dhe 2004 dhe perseri ne vitin 2006.

"Ronaldo
e ka kaluar nje sezon brilante dhe nuk eshte befasi qe e ka fituar kete
qmim.Nuk i ka fituar 100% te votave,por ka qen ne poziten e 1 nga
fillimi i votimeve e deri ne fund.Te shenosh 38 gola ne sezon eshte
diqak fenomenale sidomos per lojtaret e krahut.Duke e mar parasysh
moshen e ti ka potencial qe kete qmim ta fitoj shume vite me rall
" ka deklaruar presidenti i FWA Paul Hetherington.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:45 am

IFFHS:Man.Utd i pari!!!Instituti per historin e futbollit dhe statistikes e ka shpallur renditjen e re te klubeve ma te mire ne bot...

Pas
saktesisht 2 vite Manchester United eshte perseri ne krye te tabeles si
klub ma i mire ne bot.Eshte kjo hera e 17 qe Manchester United eshte ne
poziten e 1.Kater pozitat e para e mbajn kater gjysmefinalistat e
Champions League,ndersa ne poziten e 5 eshte Boca Juniors fituesi
aktual i Copa Libertadores.

Ekipi i muajit prill eshte Bayern
Munich,i cili tani eshte ne poziten e 6.Nga kreu i tabeles Man.Utd e ka
eliminuar Chelsea,ndersa Barcelona nga vendi i 9 ka kaluar ne vendin e
3.

Ramje te madhe ka pesuar Sevilla (nga vendi 4 ne vendin e 7)
dhe Milan (nga vendi 3 ne vendin e Cool.Arsenal gjendet ne vendin e 10,qe
vetem e konfirmon dominimin e futbollit Anglez,te cilet i kan 4 klube
ne 10 vendet e para.

Keto jan 20 ekipe ma te mira:

1. (2.) Manchester United Angli 277,0
2. (1.) Chelsea FC Angli 263,0
3. (9.) FC Barcelona Spanj 263,0
4. (6.) CA Boca Juniors Buenos Aires Argjentin 262,0
5. (5.) Liverpool FC Angli 251,0
6. (12.) FC Bayern München Gjermani 248,0
7. (4.) Sevilla FC Spanj 240,0
8. (3.) Milan AC Itali 235,0
9. (7.) AS Roma Itali 234,0
10. (10.) Arsenal FC London Angli 233,0
11. (17.) Glasgow Rangers Skoci 231,5
12. (8.) Hamburger SV Gjermani 224,0
13. (11.) FC Internazionale Milano Itali 222,0
14. (13.) Getafe Spanj 220,0
15. (18.) AC Fiorentina Itali 218,0
16. (13.) Club Atlético de Madrid Spanj 210,0
17. (15.) Săo Paulo FC Brazil 209,0
18. (32.) Arsenal FC Sarandķ Argjentin 206,0
19. (16.) Villarreal CF Spanj 204,0
20. (23.) Fenerbahēe SK İstanbul Turqi 204,0...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:46 am

Man.Utd ofron 16 milion per Bosingwa!Kampioni
aktual i Anglis dhe finalisti i Champions League Manchester United
deshiron ne merkaton verore ta sjell ne Old Trafford perfaqsuesin e
Portugalis aktualisht mbrojtesin e krahut te djath te ekipit te Porto-s
25 vjeqarin Jose Bosingwa,shkruan tabloidi Anglez The Sun...

Manchester United i ka ofruar Porto-s 15.8 milion funta per Bosingwa,por ekipi Portugez kerkon 22 milion funta.

Bosingwa
ne poziten e mbrojtesit te djatht sih dashur ta zavendesoj Gary
Nevile.Interesimi i Man.Utd per Bosingwa nuk este diqka e re,duke e mar
parasysh qe kan dashur ta sjellin ne Old Trafford ate edhe ne merkaton
dimeror.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat May 03, 2008 10:46 am

Man.Utd vs West HamNeser ne fillim nga ora 13:45 zhvillohet ndeshja shume me randesi ku do te takohen Man.Utd - West Ham.
Kjo
ndeshje do jet shume me randesi per ekipin e Manchester United,sepse ne
qovse fiton do shkoj ne +3 pik larg Chelsea te cilet te henen udhetojn
per tu takuar me Newcastle.
Ne kete ndeshje S.A.Ferguson nuk e ka
futuar te lenduarin Nemanja Vidic,ndersa Rooney si duket do jet ne
formacion por paraqitja e ti eshte ne pik pyetje...

Lojtaret qe jan ftuar nga Sir Alex Ferguson:

Portieret:Edwin Van der Sar dhe Kuszczak

Mbrojtesit:Ferdinand,Brown,O'Shea,Silvestre,Neville,Pique dhe Evra

Mesfushoret:Ronaldo,Giggs,Anderson,Nani,Hargreaves,Scholes,Park,Fletcher dhe Carrick

Sulmuesit:Tevez,Rooney dhe Welbeck

Te
perkujtojm:Vitin e kaluar ne ndeshjen kunder West Ham lojtaret e
Man.Utd e muren titullin ndersa West Ham me fitore 0:1 e siguroi
mbetjen ne Premier League.Golashenues ishte C.Tevez,se a do shenoj ai
perseri dhe a do te ken lojtaret e Man.Utd fatin si ne sezonin e kaluar
qe ne kete ndeshje ta sigurojn titullin do shohim neser...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:04 pm

Man.Utd 4:1 West HamPerfundoi
edhe ndeshja e shume pritur dhe shume me randesi per Manchester United
kunder West Ham me rezultat 4:1.Ishte nje ndeshje shume e mire dhe
interesante,dhe si gjith mon ne Old Trafford te stermbushur...

Siq
thojn te gjith "dita mire shihet qe ne mengjes"ashtu edhe kjo ndeshje
ishte.Meniher ne minuten e 3' i madhi dhe ma i miri C.Ronaldo me nje
akcion invidual shenoj gol dhe e hapi serin e golave ne kete
takim.Minutat kalojshin lojtaret e Manchester United dominuan gjat ter
pjese te par.Ne minuten e 24' nga nje super krosim te Nani-t i madhi
C.Ronaldo u gjet ma se miri tek porta e West Ham dhe me lehtesi shenoj
golin e ti te dyt personal dhe te dytin per Manchester United ne kete
takim,ishte 2:0.Nuk kaluan as 2 minuta super Tevez nga afro 30 metra
shitoi per mrekulli dhe shenoi nje Eurogoll 3:0.Se qvar loje ishte duke
u luajtur tregoi edhe lojtari i cili kerkohet nga Manchester United
Ashton i cili shenoi ne minuten e 28' nje gol shume te bukur dhe
rezultati ishte 3:1.Ne minuten e 38' ndeshja e cila ishte shume Fair
Play e mur kahjen tjeter ku L.Neill e provokoi dhe i mshoi Nani-t
ndersa Nani u ngirt ne kemb dhe i mshoi me kry.Gjygjtari si duket e ka
par vetem goditjen e Nani-t te cilin e ndeshkoi me karton te kuq ndrsa
L.Neill vetem me karton te verdh.Minutat e fundit te pjeses te par nuk
dhan as nje rast per tu vequar dhe pjesa e par perfudnoi me rezultat
3:1.

Pjesa e dyt nuk ishte aq interesante sa ishte pjesa e
par.Lojtaret e Manchester United edhe qe kan qen me 1 lojtar ma pak ne
fush,aja nuk u vrejt sepse kan dominuar edhe ne kete pjes te lojes.Nga
nje akcion i bukur Michael Carrcik shitoi topi u deviua nga nje lojtar
i West Ham dhe topi drejt dhe ne port per rezultat 4:1.
Ne minutat ne vazhdim mund ta veqojm nje kacion te bukur ku Giggs pasoi deri te Flatcher goditja e te cilit u ndal nga shtylla.
Gjat
minutave te ardhshme ma interesante ishte atmosfera te cilen e ben Red
Devil's se sa loja.Tifozet e Man.Utd te cilet e kan mbushur Old
Trafford kan qen 77.236 mi vet,ben nje atmosfer te mire dhe kjo ishte
ndeshja e fundit e Man.Utd ne Old Trafford per kete sezon.
Pra ndeshja perfundoi me rezultat 4:1 per Manchester United.

Te henen Chelsea udheton per tu ndeshur me Newcastle United,ju urojm shume fat skuadres te Newcastle!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:04 pm

Ferdinand:Vetem trofet na knaqin!Rio Ferdinand thot qe kjo sezon do jet e sukseshem vetem nese Manchester United e fiton Premier dhe Champions League...

"Te gjith na urojn hyrjen ne finale te Champions League,por shkuarja ne Mosk nuk ka kuptim,nese ne shtepi nuk kthehemi me trofe"

"Ne
fund te sezonit do tju tregoj se a ka qen kjo sezon e suksesshme per
mua.Se pari duhet te shohim se qvar do fitojm.I deshiroj trofet ne
shtepin ton.At her do mund te heci si krenar andej duke i par trofet
dhe duke then qe kam pasur nje karier te sukseshme,kur ta le futbollin
"ka deklaruar Ferdinand.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:05 pm

Ryan Giggs ne Mosk per ta thyer rekordin!Ryan
Giggs ne Mosk nuk do te udhetoj ta mar vetem titullin e Champions
League por edhe ta then rekordin aktual sa i perket paraqitjeve ne
fanelen e Manchester United te cilin e mbon Bobby Chalton...

The
Sun shkruan qe Ryan Giggs qe ne dy ndeshjet e fundit do te arin vetem
ta barazon rekordin e Sir Bobby Chalton me 759 paraqitje.Por,njeriu i
klubit i cili meret me historin e klubit te Manchester United pohon qe
ndeshja e fundit eshte shenuar me gabim per Bobby Chalton,ishte ndeshja
e Fa Cup kunder Bolton ne vitin 1962 ne te cilen nuk eshte paraqitur
per shkak te ftofjes.

Giggs ka then"Do
jem shume krenar nese e thej rekordin e ti dhe te behem lojtar i cili
ka ma se shumti paraqitje per nje klub ma te madh te botes
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:06 pm

Scholes nuk mendon te rikthehet ne perfaqsuese!


Rio Ferdinand pohon qe askush nuk mund ta bind mesfushorin e Manchester United Paul Scholes te rikthehet ne perfaqsuese...

Ferdinand ka zbuluar:"Scholes
e ka mar vendimin dhe askush nuk mund ta bind ate ta ndryshoj kete
vendim.Kush nuk kishte deshir qe perseri te luaj per Angli?Dhjet vite
ka qen pasuesi ma i mire i liges,dhe mesiguri do jet ende.Nuk di te
pershkruaj dhe nuk kam fjal per kete super lojtar dhe super njeri.E ka
trurin dhe menqurin ma te mire ne histor ite futbollit,dhe gjdo ekip i
botes ate do te fut ne 3 lojtar ma te mire te Manchester
United.Por,Scholes gjithqka ben ne menyren e vet dhe mos paraqitja e ti
per Anglin ma se shumti ju eshte konvenu Manchester United-it,sepse per
klubin e vet ende eshte duke luajtur teper mire
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:06 pm

Ferguson e ka gjetur zevendesimin e Neville!Portugezi
Jose Bosingwa si duket do jet zavendesuesi i kapitenit te Manchester
United Gary Neville ne poziten e mbrojtesit te djatht...

Gazeta
Britanike The Sun ka zbuluar qe Sir Alex Ferguson te ejten i ka ofruar
klubit nga Portugalia Porto-s 20 milion euro per blerjen e kontrates te
Bosigwa,por ne klubin e Porto-s nuk kan qen te kenaqur me oferten dhe
kerkojn edhe 8 milion euro.

Alex Ferguson 25 vjeqarin Bosingwa,e
sheh si zavendesim adekuat per lenduarin Gary Nevile,i cili eshte ne
vitin e 33,dhe per shkak te lendimit e ka humbur shumicen e sezonit.

Bosingwa
me stilin e lojes edhe i ngjajshem me mbrojtesin e krahut te majt te
Manchester United Patrice Evra,ndersa mendohet qe Man.Utd eshte mar
vesh me lojtarin dhe menagjerin e ti vetem ka mbetur leshimi klubit!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:07 pm

Ferguson:Ronaldo thejsht ma i miri!Pasi
qe dje Cristiano Ronaldo ka shenuar 2 gola ne ndeshjen kunder West Ham
4:1,ai ka mbrir ne kuaten e 40 golave te shenuara ne kete sezon...

"Thjesht
eshte fantastik.Ronaldo gjdo dite eshte ma i mire dhe gjdo dite eshte
duke perparuar,eshte i shkelqyeshem.40 gola ne nje sezon eshte diqka
maramendese
"ka deklaruar Sir Alex Ferguson,dhe ju ka porositur tifozeve:

"Knaquni ne Mosk deri sa jeni duke shetitur.Masandej ne do tju sigurojm knaqesin dhe spektaklin e ri ne fush,kete ju siguroj une"ka then me nje karakter te lart Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:07 pm

United perseri ne luft per ta ndalur Queiroz-in!Manchester United perseri eshte ne luft per ta ndalur ndihmes trenerin Carlos Queiroz-in ne Old Trafford...

Para
vetem 1 jave,Queiroz ka then qe nuk do shkon ne Benfica.Por,The Daily
Star shkruan qe kryesia e perfaqesueses te Portugalis e mendon
Queiroz-in si pasardhesin e Luiz Filipe Scolari-t ne bank si trener
kryesor i Portugalis.

Deri me tani askush nga klubi i Manchester United dhe as vet Queiroz nuk e ka komentuar kete...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:08 pm

Okocha:Cempbell mund te behet lojtar i madh!Lojtari
i Hull City legjenda Nigerijane Jay-Jay Okocha pohon qe lojtari ri i
Manchester United i cili eshte i huazur ne Hull Fraizer Cempbell mund
ta bej nje karier te madhe...

"Ai
ka gjethqka qe mund ta bej lojtar te madh.Ne ja kemi dhuruar mundesin
ta tregoj talentin e ti dhe do te ishte shkelqyeshem qe ai te na ndi
per nder dhe ta bej nje te ardhme te bujshme me Hull City
"ka deklaruar per The Sunday Times Okocha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:08 pm

Transferi i Bosingwa ne pik pyetje!Shpresa
e Manchester United per ta transferuar mbrojtesin e Porto-s Jose
Bosingwa pak eshte zbutur per shkak qe eshte mar vesh qe lojtari eshte
ne pron edhe nga ana e tret...

The Observer shkruan qe
Manchester United e ka ofruar Porto-s 15.5 milion funta (20 milion
euro) per brojtesin e krahut te djatht,por per shkak qe 20%
(perqindshin) e kesaj oferte do mar menaxheri i ti Ruj Nenu,kampionet e
Portugalis kerkojn nga Manchester United 30 milion euro.

Pritet qe marveshja midis ketyre dy klubeve do meret para Euro 2008,ku Bosingwa do te perfaqeson Portugalin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 05, 2008 12:09 pm

Shenjestra kryesore e Ferguson-Richards!!!Treneri
i Manchester United Sir Alex Ferguson eshte i gaqshem ta shokoj qytetin
e Manchester me nje ofert te befasueshme per Micah Ridhards nga rivali
ma i madh i Manchester United skuadra e te njejtit qytet Manchester
City...

The News of The World shkruan qe oferta pi 25 milion
funta do ishte e mjaftueshme qe te vendos presidentin e Man.City
Thaksin Shinawatra ta shes Richards,i cili eshte njeri nga ata lojtar
te Man.City te cilet jan te pa knaqur me shkuarjen e Sven Goran
Eriksson.

Ferguson Richards-in e ka ber si shenjestra kryesore,ndersa ky lajm Man.City-in do ta qoj edhe ne nje kriz ma te madhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:10 am

Man.Utd ne Mosk i ka thirur "Busbye Baby"!

Busbye Baby-gjenerata legjendare e Manchester United do jet e ftuar ne finale te Champions League e cila mbahet ne Mosk...

Personat e asaj gjenerate te cilet kan pshtuar pas akcidentit ajror ne Minhen ne vitin 1958 do jen te ftuar ne udhetim te Moskes,ku do jen pranues ne luft per titullin e Manchester United.

Kete vit eshte perkujtuar per ata pasi qe kan kaluar 50 vite pas akcidentit,ndersa gjith adhuruesit dhe expertat e futbollit kan qen ne Manchester at dit me nga nje lule ne dore.

The Daily Mail shkruan se ende nuk dihet se sa persona nga ata qe kan mbijetuar do te pranojn kete ftes te shkojn ne Mosk.

Lojtaret siq jan Alberto Scanlone,per shembull,as sod nuk jan te gaqshem te udhetojn me ajroplan.

Por,deshira e United ta fiton kete trofe ishte i qart gjat ter sezonit,dhe deshirojn qe kete trofe t'ja dedikojn viktimave.

Sulmuesi Wayne Rooney ka then:"Kjo eshte diqka qe ne deshirojm ta bejm dhe duhet ta bejm er ta.Do ishte ky perkujtim ma i mir i tyre"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:10 am

Ferguson:Vidic dhe Rooney ndoshta do luajn?

Treneri i Manchester United Sir Alex Ferguson shpreson qe Nemanja Vidic dhe Wayne Rooney do jen te gaqshem te luajn ne ndeshjen vendimtare per titull te kamionit te Premier League ne ndeshjen e se dieles kunder Wigan Athletic...

"Mendoj qe Vidic ka shpresa te mira.Gjendja e Rooney eshte duke u permirsuar nga dita ne dit.Ka qen ne bank te rezervistve ne ndeshjen kunder West Ham,por kam ndjer qe eshte shume heret per rikthim te ti.Do bejm gjethqka qe eshte e nevojshme nga ana jan per te jet i gaqshem per ndeshjen kunder Wigan"ka then Ferguson pas ndeshjes kunder West Ham.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:12 am

Ferdinannd e lavderon Brown-in!Rio Ferdinand e ka lavderuar formen e keti sezoni te bashklojtarit te ti Wes Brown...

"Wes
ka luajtur shume mire gjat ter sezonit dhe nga ai tani priten gjerat e
medha.Gary Neville tani eshte i gaqshem,por ai e ka ruajtur vendin e
vet ne formacion baz,dhe kjo shume mire tregon se si ka luajtur Wes
Brown kete sezon.Treneri beson shume ne te,ai eshte nje profesionist i
madh dhe shume mire eshte te bashkpunosh me te ne mbrojtje.Nemanja
Vidic eshte ber njeri nga lojtaret tan kryesor ne keto dy sezone te
fundit,ndersa fatkeqesisht qe ai i ka humbur disa ndeshje shume me
randesi kete sezon mund te jet per te problem.Por,Wes Brown ka kercyer
para ti dhe e ka shfrytezuar rastin edhe eshte treguar mire ne
pozicionin si qender mbrojts.Ka qen i shkelqyeshem
"ka then Rio Ferdinand.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:14 am

Nani e ka fituar denimin dhe 3 ndeshje mos loj!


Mesfushori
i krahut te djatht i Manchester United Nani do jet i denuar me 60.000
(mi) funta dhe 3 ndeshje mos loj per shkak te incidentit qe pasoj ne
ndeshjen kunder West Ham...

Perfaqesuesi i Portugalis eshte
perjashtuar ne minuten e 37' te ndeshjes kunder West Ham pasi qe me kok
i ka mshuar lojtarit te West Ham Lucas Neill.

Si rezultat i kesaj,21 vjeqari e ka fituar denimin pi 60.000 funta dhe 3 ndeshje mos loj ne Premier League.

Kjo
do thot qe do ta humb ndeshjen vendimtare te Manchester United te
dielen kunder Wigan dhe 2 ndeshjet e para te Premier League ne sezonin
e ardhshem.

Sir Alex Ferguson ka deklaruar qe ka qen shume i
paknaqur me nderhyrjen e Nani-t,kjo pohon qe gjesti katastrofal i
portugezit e ka ndalur pak dominimin e skuadres te Man.Utd.

"Ndeshja
e ka humbur intenzitetin per shkak te jo provojes te Nani-t.Ka ren ne
provokimet e kundeshtarit dhe ka vuajtur ne fund.Kjo do ti jet shkoll
per tjeter her.Mendoj qe referi nuk ka pasur gje tjeter te bej.Gjendjen
e ka par edhe referri anesor.Ndihmesi gjithqka qart ka par.Nani ka
vujtur ne fund per shkak te kesaj nderhurjeje,ndersa tani nuk do te
luaj edhe ne ndeshjen kunder Wigan dhe dy ndeshje te tjera te sezonit
te ardhshem.Ne mund te mbahem me kete
"ka deklaruar Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:15 am

Simpson ne shenjester te Sunderlan dhe Birmingham!


Mbrojtesi
i Manchester United Dany Simpson sezonin e ardhshem do jet nje nga
shenjestrat ma te medha te klubeve per ta mar ati si huazim,pasi qe
Man.Utd nuk eshte i interesuar ta shes ate...

Simpson eshte i
gaqshem te shkoj sezonin e ardhshem diku si huazim,ndersa ne mesin e
ekipeve te interesuara per kete lojtar te ri te Man.Utd
jan:Sunderland,Birmingham dhe Wigan.

Sir Alex Ferguson do e
lejon ate te shkoj diku ne huzim per shkak qe te mer edhe pak
provoj,por shefi i United edhe 20 vjeqari deshirojn qe ky te jet klub i
Premier League.

Simpsoni eshte ne huzim ne Ispwich,por pritet qe
javen e ardhshme do te rikthehet ne Old Trafford per tu u ber bisedimet
me te per te ardhmen e ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:15 am

FBI ne Old Trafford!Agjentet
e FBI e kan vizituar Old Trafford ne ndeshjen Manchester United - West
Ham,ne te cilen United ka festuar me rezultat 4:1...

Familja
Glazer,pranaret e Manchester United kan porositur shikim te siguris ne
Old Trafford dhe gjithashtu kan kerkuar ndihm nga agjentet e FBI.

Deri
sa 74.000 shikues te cilet ishin te pranishem ne ndeshjen e fundit te
Manchester United ne Old Trafford dhe kan shikuar se si Ronaldo dhe
bashklojtaret e kan shkatruar West Ham-in,agjentet me vemendje kan
percjell rdhjellen e sigurimit,dhe gjethashtu kan ardhur deri te nje
perfundim sa i perkete sigurimit ne Old Trafford duke then qe sigurimi
eshte fenomenal!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:16 am

250.000 funta premia!Lojtaret e Manchester United do te notojn ne para ne qovse arin ti fitojn te dy tituj, Premier League dhe Champions League...

The Sun shkruan qe secili lojtar i Manchester United do perfitoj 250.000 funta bonus ne qovse i fitojn te dy tituj.

Bonusi per fitimin e Premier League dhe Champions League eshte konfirumuar nga pranaret e klubit,familes Glazer.

Lojtaret
e Manchetser United do luftojn te dielen kunder Wigan per titull te
Premier League,ndersa kunder Blues-Chelsea do te perballen me 21 maj ne
finale te Champions League e cila luhet ne Mosk.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:16 am

Beckham:Titullin per Scholes!David
Beckham,reprezentuesi i Anglis dhe ish lojtar i Manchester United nga
Los Angeles me shume vemendje eshte duke e percjell klubin e zemres te
ti...

Keshtu ylli tanishem i MSL League dhe i Los Angeles Galaxy i ka porositur lojtareve te Manchester United:

"Fitojeni
Champions League per Scholes!E mbaj ne mend kur nuk ka mundur te
paraqitet ne finalen e 1999 kur ne at infrakt,ne minutat e fundit,e
mundem Bayern-in.Shume mire e mbaj ne mend sa ka qen nervoz dhe i
paknaqur per shkak qe ka qen i suspenduar nga se ka pasur 2 kartona te
verdh dhe nuk ka mundur te luaj ne finale.Shume bukur do kishte qen qe
kete her te luaj ne finale dhe ta fiton Champions League
"ka then Beckham dhe ka shtuar:

"E
ka merituar kete Scholes shume koh ma par.Per shkak mardhenjeve me
klubin dhe per ate qe i ka dhuruar klubit te Manchester United ter keto
vite
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:17 am

Ne Mosk vetem me bileta!Tifozet
Angles te cilet i kan biletat per ndeshjen finale te Champions League
ku do ndeshen Man.Utd - Chelsea ne stadionin e Moskes Luzhnji nuk kan
nevoj per Viza,ka then kuvendi i Rusis...

Kuvendi i Rusis ka mar
vendim qe tifozet Anglez te cilet i posedojn biletat per ndeshjen
finale mund te hyjn ne Rusi 3 dit para ndeshjes pa viza,ndersa nga
Moska duhen te largohen ma se shumti 2 dit pas ndeshjes.

Tifozet
Anglez te cilen do udhetojn me ajroplan per ta shikuar finalen e cila
mbahet me 21 maj,duhet te ken vetem bileten per ajroplan,bileten e
ndeshjes dhe listen e imigrimit.Kjo eshte nje gje fenomenale per
tifozet Anglez,dhe presidenti i Uefa-s Michel Platini edhe ndar i
knaqur dhe po spekulohet qe aj vet e ka thirur kryeministrin e Rusis
Vladimir Putin per ti then ti letsoj ardhjen tifozeve Anglez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:17 am

Grant:Presioni eshte ne Manchester United!Me
fitore e djeshme kunder Newcastle United ekipi nga Londra Chelsea eshte
ende ne luft per titullin e kampionit te Premier League.Per kete gje
Chelsea duhet ne ndeshjen kunder Bolton e cila luhet ne Stamford Bridge
te fitoj ma shume pik se sa rivali i tyre Manchester United te cilet
luajn kunder Wigan si musafir...

"Gjethqysh
duhet ta mundim Bolton-in,dhe tani do ta shohim se qvar eshte duke ber
United.Presioni eshte,pa diskutim,te ata.Ne gjithmon kemi then qe nuk
do heqim dore nga titulli,kete edhe e kemi treguar.Edhe kur shumica kan
menduar qe nuk jemi kandidat per titull,kemi vazhduar te luftojm.Keshtu
do jet edhe ne kete javen e fundit te Premier League
"ka then treneri i Chelseas Avram Grant.

Gjeja
mire per Manchester United eshte qe e kan dukshem ma te mire
golavarazhin se Chelsea (78:22 - 64:25)qe do te jet vendimtare ne
qovse te dy skuadra shenojn fitore ne javen e fundit (dhe Manchester
United do jet kampion).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed May 07, 2008 12:17 am

Nani:Kam qen i provokuar!I
riu Luis Nani eshte i perjashtuar nga ndeshja kunder West Ham per shkak
te kartonit te kuq.Reagimi i pamenduar i ti do ta le jasht fushes per 3
ndeshje te ardhshme te Premier League.I vedishem se qvar ka ber,ai i ka
kerkuar falje te gjithve...

"E
pranoj qe reagimi im ishte i pamenduar,por gjethashtu dua te them se
kam qen i provokuar dhe i sulmuar.E di qe kjo nuk eshte kurfar ndihmese
per mua,mirpo kjo ka ndodhur.Vuaj per shkak te asaj se qvar kam
bere.Por,ju jam faliminderues bashklojtareve te cilet fituan ne nje
ndeshje shume te randesishme per ne
"ka deklaruar Nani i cili eshte i denuar me 3 ndeshje mos loj,dhe 60.000 funta nga klubi.

"Ju
kerkoj falje te gjithve.Se pari nga bashklojtaret e mi,te cilet ma
shume se 60 minuta kan qen te obliguar te lodhen ma shume,pastaj nga
menagjeri,treneri dhe nga tifozet e United
"ka shtuar Nani i cili edhe pas perjashtimit ka shkuar ne deshtore dhe nuk e ka shikuar lojen,kjo nuk ju eshte pelqyer tifozeve.

"Besoni,e
kam pasur shume te veshtir.Ne ate qast kam dashur vetem te humbem,per
kete arsye kam shkuar ne deshtore.Nga klubi dhe tifozet kerkoj falje
edhe per kete.Ne trening do shkoj dhe haptazi ti kerkoj falje te gjithve
"ka perfunduar temen Nani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 12, 2008 11:23 pm

Giggs:Kujdes kunder Wigan!Ryan Giggs ju propozon bashklojtareve te ti qe te kujdesen kunder Wigan sepse ata nuk dorezohen dhe zor qe na falin titullin...

Gara
per titullin e Premier League nuk ka mundur te jet ma interesante se
tani,dy rivalt e vjeter Man.Utd dhe Chelsea ne javen e fundit do luajn
vetem per fitore.

Edhe se te gjith thojn qe Manchester United
eshte favorit kunder Wigan,duhet te perkujtojm qe ata ne kete sezon kan
aritur tju marin pikt Liverpool-it,Arsenal-it,Chesea-it,Tottenham-it
etj,qe nuk eshte lajm i mir per Man.Utd.

"Gjithqka
eshte ne duart tana,dhe kjo eshte mire.Kjo do jet ndeshja shume e
fort.Wigan ka disa lojtar shume te mire.Kunder Chelsea ne Londer kan
treguar qe din te luajn futboll dhe kan barazuar.Nuk eshte me randesi
se qvar do te bej Chelsea,gjithqka eshte ne duart tana dhe ne duhet te
jemi profesionista dhe ta bejm punen ton deri ne fund ashtu si na ka
hije
"ka deklaruar Giggs per MUTV.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon May 12, 2008 11:24 pm

Brown:Dy fitore per dy trofe!Mbrojtesi
i Manchetser United Wes Brown ka then qe dy fitore ne dy ndeshjet e
fundit jan dy tituj.United mund ta mer nje titull kete jav ne ndeshjen
kunder Wigan dhe pastaj te ndeshet me Chelsea ne finale te Champions
League...

Pa mar parasysh se qvar do bej Chelsea kunder
Bolton-it,Manchester United-it i vyn vetem fitorja ne JJB Stadium per
ta mbrojtur titullin e kampionit.Me 21 maj Manchester United perseri do
jet ne luft kunder Chelsea por kesaj ralle per nje trofe tjeter shume
te randesishem.

"Edhe
dy fitore dhe i marim dy trofe.Kjo eshte aja qe synojm ne.Ne kemi
luajtur per mrekulli gjat ter sezonit.Krejt kete ta gjuajm ne uj tani
do ishte nje katastrof e madhe.Ne e dim qe titulli eshte i jani ne
qovse fitojm ne Wigan por ne gjithashtu mendojm edhe per finalen e
Champions League.Nuk do jet lehtmpor ne i deshirojm te dy trofe dhe do
e jepim maximumin per ti mar kete
"ka deklaruar Brown.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MANCHESTER-UNITED
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: