ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 MANCHESTER-UNITED

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 24, 2008 7:22 pm

Edwin Van der Sar dhe Rio Ferdinand te gaqshem per Liverpool!

Dy lojtar kryesor te mbrotjes se kampionit aktual Man.Utd Rio Ferdinand dhe Edwin Van der Sar do jen te gaqshem te luajn ne derbi te cilin Man.Utd e luan dillen kunder Liverpool.

Edwin Van der Sar ka munguar ne disa ndeshje te Man.Utd sepse ka qen i lenduar.Mirpo per fat tanin ai do jet i gaqshem per dillen,dhe definitivisht ai do te luan neser ne Old Trafford!

Rio Ferdinand tandemi i Nemanja Vidic ka munguar ne disa ndeshje te Man.Utd.Ai ka qen i lenduar dhe te gjith kan menduar qe nuk do te paraqitet kunder Liverpool mir po Fernando Torres nuk do te maresh frym let sepse Rio rikthehet dhe do te luan dillen!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 24, 2008 7:24 pm

Ferguson mbron trajneret rivale!

Treneri i Man.Utd,S.A.Ferguson,ka mbrojtur hapur koleget e tij,me te cilet ka filluar nje luft te ndezur per titullin kampion.
Ne epiqender ishte rivali i radhes,treneri i Liverpool-it,Rafael Benitez,i cili ka pasur perplasje te vazhdueshme me drejtuesit e klubit.

"Gjithmon
jane gjygjtaret qe kritikohen,por une mendoj se askush nuk u
nenshtrohet kritikave me shume se treneret,te cilet poshtrohen ne qdo
sezon.Kemi aritur majat historike po te marim parasysh shkarkimet e
shpejta te trenereve ne kete sezon
", u shpreh Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 24, 2008 7:25 pm

Ferguosn:Ronaldo eshte nje lojtar fenomenal!

Treneri i kampionit aktual te Anglis Man.Utd,Sir Alex Ferguson,ka komentuar formen e shkelqyer te Cristiano Ronaldo-s duke thene se nuk ka limit per fuqin e fenomenit portugez.

"Loja e djaloshit flet vete.Forma e tij eshte fantastike,nuk ka nje kufi deri ku mund te arije ai.Ai ka tere boten para tij.
Deshiroj qe ai te vazhdoje ashtu dhe shpresoj qe ky te jete sezon i suksesshem edhe per skuadren",ka then bossi i Manchester United!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 24, 2008 7:26 pm

Man.Utd shkatroj Liverpool!!!

Perfundoi ndeshja e shum pritur midis Man.Utd dhe Liverpool me rezultat 3:0

Ndeshja
filloi per mrekulli ne nje stadium te stermbushur nga ana e tifozve te
dyja skudrave.Ne kete ndeshje mund ti lavdojm tifozet e Man.Utd te cilet ishin per mrekulli.

Man.Utd filloi shum ma mir pasi qe meniher ne minuten e 4' me nje super pasim te Anderson,Rooney nuk shonoi nga nje pozit e volitshme.Ndeshja ishte shum e shpejt dhe me shum raste.Ne minuten e 23' nga nje krosim te Giggs topi erdhi disi deri te C.Ronaldo i cili nuk pati fat pasi qe gjujtja e ti u ndal nga shtylla.Meniher ne minuten e 26' ne anen tjeter Liverpool pati nje rast ku Gerarrd shitoj mir po topi shkoj per pak mbi port.
Ndeshja vazhdoi furishem dhe ne minuten e 34' ku W.Rooney krosij te porta e Liverpool ma se miri u gjet Wes Brown i cili me kok shenoj per rezultat 1:0.
Ma pas ne minuten e 44' ku Torres protestoi ai u ndeshkua me karton te verdh ku ma pas Mascherano erdhi shpejt dhe shum ashper protestoi ndersa referi i ndeshkoj me kartonin e 2 te verdh dhe Mascherano u perfundoj lojen para vaktit.
Me rezultat 1:0 ka perfunduar pjesa e par.

Ne pjesen e dyt ekipet filluan per mrekulli.Se pari Man.Utd ku W.Rooney pati rast te shoj mir po Reina pati fat,ndrsa meniher ne minuten e 46' Gerarrd shotoj mir po gjuajtjen e ti e dali Edwin Van der Sar.
Ndeshja vazhdoi me nje presion te plot te lojtarve te Man.Utd.Ata 15 minuta kan sulmuar resht mir po vertet nuk paten fat.W.Rooney me nje pasim te shkelqueshem te E.V.Sar u gjet vet te porta me Reina mir po me shum fat Reina shpetoj ndersa topi vie meniher diri te Anderson i cili gjuajti mir po topi shkoj pak centrimetra larg portes.
Pastaj lojtaret e Liverpool paten nje incijativ te vogel 5 minutash ku kan pasur disa raste,mirpo kjo kaloi shpejt.Lojtaret e Man.Utd paten dy raste shum te mira per shenim ne minuten e 71' dhe 73' ku se pari Anderson pastaj ma von Tevez nuk ariten te shenojn gol,te dyja kto gjuajtjet i ndali Reina i cili ne kete takim ishte i mrekullueshem.
Ne minuten e 78' me nje pasim te shkelqyeshem nga Tevez por C.ronaldo nuk ariti te sheoj sepse Reina mbroti dhe topi shkoj te traverz,mir po ishte korner per Man.Utd ne minuten e 79' C.Ronaldo shenoi me kok per rezultat 2:0.
Incijativa vazhdoj meniher ne minuten e 80' nga nje akcion i mrekullueshem Nani shenoi shum bukur per rezultat 3:0.
Ne vazhdim lojtaret e Man.Utd mbajten topin dhe ngadalsuan lojen.
Me rezultat 3:0 Man.Utd shenoj edhe nje fitore shum me randesi!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 24, 2008 7:27 pm

Anderson ne perfaqsuesen e Brazilit!

Mesfushori i Man.Utd 19 vjeqari Anderson eshte thirur nga treneri i Brazilit Carlos Dunga qe te luaj ne ndeshjen kunder Suedis qe Brazili e zhvillon te merkuren!
Pasi qe Kaka eshte i lenduar dhe ende nuk eshte i gaqshem te luaj ai e ka thirur Anderson edhe qe i ka vetem 19 vjet.

"Jam duke e percjel kete lojtar dhe mendoj qe ai do jet nje yll i ri i futbollit Brazilijan.Ne Man.Utd
ai po kalon nje koh shum te mir dhe eshte duke treguar lojra shum te
mira.E kam ftuar ne perfaqsuse,nuk frigohem nga aja qe ai i ka vetem 19
vjet!
" ka then Carlos Dunga!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Mar 25, 2008 1:43 pm

man utd 5 pik para percjellesit te pare chelsea gati e siguron titullin ne premier league Man-Utd Champions 4ever olleeeeeeeeeeeeeeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 26, 2008 11:02 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 26, 2008 11:09 am

Ferguson:Chelsea eshte kercenimi ma i madh!!!


Treneri i Man.Utd,S.A.Ferguson beson se kercenimi me i madh per ekipin e tij vjen nga Blut e Chelsea.Fitorja e rendesishme e Chlesea prej 2:1 ndaj Arsenal gjate te dieles,e qoi ne 14 numrin e ndeshjeve pa humbje te ketij ekipi,si dhe ngriti londinezet ne vendin e dyt te tabeles.

"Mendoj se Chelsea e mban ritmin.Ne ende duhet te udhetojm ne Stemford Bridge,ku
ky ekip ka nje rekord te tmershem.Siq kam thene edhe ma pare,ekipi i
cili do te tregoj qendrueshmeri nga tani e deri ne fund te sezonit,do
te fitoje kampionatin
" ka thene Ferguson.


Ekipi i Manchester United fitoi 3:0 ndaj Liverpoolit gjate te dieles,duke forcuar kreun ne tabele,me 5 pik me shume se Chelsea!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 26, 2008 11:10 am

Rio Ferdinand kapiten i perfaqsueses te Anglis!!!

Rio do mbaje shiritin e kapitenir te Anglis ne miqesoren kunder Frances qe do zhvillohet neser ne Paris.Lajmi e bere te ditur trajneri i kombetares se "3 luaneve",Fabio Capello,sipas
te cilit,nuk behet fjale per nje vendim perfundimtar.Tekniku italian
tha qe per kete qeshtje,nje vendim perfundimtar do ta mar para nisjes
se eliminatoreve per boterorin 2010!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 26, 2008 11:12 am

Golashenuesit ma te mir pas javes 31:

1.C.Ronaldo-25 gola
2.Fernando Torres-20 gola
3.Emmanuel Adaebayor-19 gola
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 26, 2008 10:20 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 26, 2008 10:22 pm

Man.Utd dhe Real Madrid sonte gati per skauting!!!

Skautat e Man.Utd sonte do jen te pranishem ne ndeshje ku do te luan Norvegjia vs Mali i Zi.
Skautat ne kete takimi shkojn per te shikuar (skautu) sulmuesin e Romes Mirko Vucinic,per te cilin Man.Utd eshte i interesuar.
Ne kete ndeshje poashtu do jen te pranishem dhe skautat e Real Madrid,te cilit po ashtu do te shikojn Malazezin per te cilin jan te interesuar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Wed Mar 26, 2008 10:23 pm

Ndeshjet e mbetura te Man.Utd ne Premier League

30 mars:Man.Utd vs Aston Villa
6 prill:Midllsbro vs Man.Utd
13 prill:Man.Utd vs Arsenal!!!
19 prill:Blackburn vs Man.Utd
26 prill:Chelsea vs Man.Utd!!!
3 maj:Man.Utd vs West Ham
11 maj:Wigan vs Man.Utd
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 28, 2008 1:50 pm

Alan Huttno ne Man.Utd?

S.A.Ferguson eshte shum i interesuar per skocezin i cili ka luajtur per Glasgow Rangers mir po i cili ne janar te keti viti ka kaluar ne Tottenham.
Man.Utd edhe gjat merkatos veror ka qen e interesuar per kete super lojtar mir po nuk ra ne kontak te mirfillt me kryesin e Glasgow Rangers,mir po kete her si duket gjendja eshte ndryshe.Kryesija e Man.Utd gati gjdo gje ka perfunduar ne lidhje me kete lojtar dhe si duket Alan Hutton ne vere do ta vesh fanelen e Man.Utd.
Alan Hutton eshte mbrojts krahu dhe eshte 23 vjeqar.

"Une
ne merkaton dimror asgje nuk kam ditur,nuk e kam ditur qe Man.Utd eshte
e interesuar per mua,mir po tani jam shume i gezuar qe nje skuader si
Man.Utd me do mua dhe do ishte mir sikur une te kaloj ne Manchester jo
vetem per mua por edhe per krejt familen time
"ka then Hutton!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 28, 2008 1:50 pm

Neville rikthehet sezonin e ardhshem!

Kapiteni i Man.Utd Gary Neville ka deklaruar qe me siguri do te kthehet ne fush ne fillimin e sezonit te ardhshem.
Neville nuk ka luajtur per ekipin e par te Man.Utd nga marsi i vitit te kaluar ku eshte lenduar ne ndeshje kunder Boltonit.

"I
kam lujatur vetem 3 ndeshje me rezervistat e Man.Utd ne vitin
2008,ndersa ky me eshte pushimi ma i madh ne karieren time.Do te me
duhet ende koh per tu kthyer ne formen e vjeter
"ka deklaruar Gary Nevile per radion e Man.Utd.


Neville qe disa jav eshte duke punuar me se shumti fizikisht.Treneri S.A.Ferguson me siguri qe gjat keti sezoni nuk do ta fut Neviile ne skuader nese nuk eshte 100% i pregaditum,sepse lojtart e Man.Utd i presin shum ndeshje te veshtira se ne Premier League ashtu edhe ne Champions League.
Neville ne Man.Utd eshte nga viti 1992,eshte paraqitur 540 here dhe ka shenuar 7 gola.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Mar 28, 2008 1:51 pm

Anderson eshte pritur keq ne Emirates Stadium!

Mesfushori i ri 19 vjeqari per te cilin mendohet qe do te jet nje super yll ne te ardhmen eshte pritur keq nga tifozet e Arsenal ne ndeshjen e te merkures mbrema ku Brazili ka luajtur kunder Suedis.
Disa tifoz te Arsenal kan brohoritur fjal te shumta dhe fishlime kur Anderson ka qen me top.
Treneri i Brazilit Carlos Dunga ka deklaruar:

"Eshte
gje normale ne kemi luajtur ne fushen e Arsenal ndersa Anderson eshte
duke luajtur ne Man.Utd,kja i beri qe tifozet e Arsenal te sillen ashtu
"


"Nuk
jam ndir mire ne ato momente,mir po qvar te bej ata kan te drejt sepse
tu e par parasysh qe une jam lojtari i kampionit aktual te Anglis,dhe
qe ne e mundem Arsenal 4:0 eshte e logjikshme qe inati do te shprehet
"ka then shum me simpati Anderson!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:22 am

Ferguson:Queiroz nuk do shkoj ne Benfica!
Menaxheri
i Man.Utd S.A.Ferguson parapan qe ndimsi ti Carlos Queiroz do mbetet ne
vend te ti ne Old Trafford se sa te shkon ne Lisabon.


"Carlosin
e kan thirur ne Benfica.Nuk mund te flas ne emer te ti,por muj te them
qvar pres qe do te ndhodh.Jam pak i bindur qe sezonin e ardhshem nuk do
te jet ne banken e Berfices" ka thene Ferguson.


Queiroz
ne sezonin 2003/04 pa sukses e ka kryer punen e ti ne Real Madrid,mbas
te ciles perseri eshte kthyer ti ndihmoj S.A.Ferguson.Ne fillim te
karieres si trener e ka fituar me perfaqsuesen e Portugalis U21 (Paulo Sousa, Joao Pinto, Rui Costa, Luis Figo...) dy her me rend kampionatin boteror 1991 dhe 1993!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:22 am

C.Ronaldo mund ta thej rekordin!Cristiano
Ronaldo i ka shenuar 34 gola me fanelen e Man.Utd ne te gjitha
garat,ndersa per ta thyer rekordin e Denis Lawa i duhen edhe 12 gola.


Skocezi
Lawa ka luajtur ne Man.Utd ne vitet e 60 dhe ne fillimin e viteve 70.Ne
sezonin 1963/64 o ka shenuar 46 gola ne te gjitha garat,qe eshte ende
rekrdi i klubit.Rekordin kete sezon mund ta kalon Ronaldo edhe se nuk
eshte sulmues!


Mesfushor
i krahut C.Ronaldo kete sezon i ka shenar 34 gola,25 ne Premier League
dhe 6 ne Champions League (ne te dyja loga eshte lider) dhe 3 ne Fa Cup.


Manchesterit
ne kete sezoni i kan mbetur edhe 9 ndeshje minimal,ndersa maksimal
12,ne qovse shkojn ne finale te Champions League.Ne keto ndeshje
Ronaldo ish dashur te shenoj 12 gola per ta barazuar rekordin e Denis
Lawa!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:23 am

Ferguson nuk eshte i brengosur me Rooney!
Treneri
i Man.Utd Sir Alex Ferguson nuk brengoset per Rooney i cili gjendet ne
nje kriz sa i perket golave.Sulmuesi Anglez ne disa ndeshje te fundit
ka humbur disa zicera te cilat ka mundur te shendroj ne gol.


"Ne
qovse vazhdon te luaj keshtu deri ne fund te sezonit,do te jem shum i
gezuar.Nuk ka as nje arsye te ky djalosh te cila me ben te brengosem
" ka then Ferguson!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:24 am

John Terry shum gjeloz ne Ferdinand!
Pas
humbjes te Anglis ndaj Frances 1:0 kapiteni i ri i Anglis Rio Ferdinand
eshte i knaqur qe eshte kapiten,ndersa John Terry eshte teper gjeloz!

Ne
ndeshjen miqesore shiritin e kapitenit e ka mbjatur Rio Ferdinand e jo
John Terry i cili ka qen kapiten i paprekshem deri sa ska ardhur Fabio
Capello.Dhe ja problemet ne fillim.Shiriti i kapitenit ne Angli eshte
bere shume kerkuese pasi qe as njeri nga keta te dyt nuk kish thon JO
ullheqjes te Gordi Albioneve!

"Po ndihem
mir ne cilen do situat qe jam.Jam duke provuar ta keyj detyren time
ashtu siq di.Kur e ullheqi ekipin jam nejri me krenar ne bot
!" ka then Ferdinand.

Gara per shiritin e kapitenit ne Angli po behet ne nje kampanj te vertet."Ne
qovse zotriu Capello e deshiron dikend qe do te dal ne teren,i cili me
gjdo kush e do fitoren,i cili do bej qvar duhet,at here une jam zgedhja
e vertet per te!Deshiroj ta mbaj shiritin.Do te pres mir po dua te ju
them te gjithve edhe juve tani qe dua te jem kapiten i Anglis
" thot si nje politikan i vertet John Terry!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:25 am

Manchester United vs Aston Villa 4:0Lojtaret
e Man.Utd shenuan fitoren e 14 me rall kunder Aston Villes.Sod Man.Utd
ne Old Trafford i cili ishte i stermbushur shenoi fitore me rezultat
4:0!

Ne fillim te dyja skuadra filluan ngadal dhe sigurt.Mir po kja zgjati vetem 10 minuta te par.Pas Man.Utd e
pati
incijativen dhe ne minuten e 12' C.Ronaldo shitoi me te majten mir po
gjuajtjen e ti e ndali portieri.Ne minuten e 17' pas krosimit te Ryan
Giggs mas se miri u gjet C.Ronaldo i cili shenoi nje gol shum te bukur
dhe qesharak per rezultatin 1:0.Lojtaret e Man.Utd nuk u ndalen me kaq
ata sulmuan edhe ma tej Rooney dhe Ronaldo paten disa raste mir po nuk
kishin fat.Ne minuten e 33' pas nje akcioni shum te mir dhe nga nje
krosim fenomenal te C.Ronaldo me koke shenoi Carlos Tevez dhe rezultati
2:0.Me kete rezultat ka perfunduar pjesa e pare.

Pjesa
e dyt ishte shum interesante dhe spektakulare.Rastin e par te mir ne
pjesen e dyt e paten lojtaret e Man.Utd ne minuten e 47' ku nga nje
pasim shum i mir te Ryan Giggs ne situat te mir u gjet Rooney i cili
nuk pati fat.Nje minut ma von lojtaret e Aston Villes paten nje rast te
cilin nuk ariten ta shendrojn ne gol.Ne minuten e 51' nga nje super
akcio ku Scholes krosoj per mrekulli topi erdhi deri te C.Ronaldo i
cili nuk pati fat topi u ndal nga traverza.Ne minuten e 53' edhe nje
super akcion ku C.Ronaldo perseri asistoj per mrekulli deri te Wayne
Rooney i cili se pari e kaloj portierin pastaj shenoj gol dhe 3:0!Loja
vazhdoi me nje intenzitet te lart dhe ishte nje loj shum e shpejt me
shum raste.Ne minuten e 63' Sholes krosoj mir po Tevez nga nje pozit
shum te mir me koke nuk arit te shenoj.Lojtaret e Man.Utd vazhduan ta
kerkojn golin e katert.Ne minuten e 68' Rooney goditi per mrekulli mir
po topi shkoj disa centrimetra larg portes.Dhe me ne fund lojtaret e
Man.Utd shenuan golin e 4.Ne minuten e 70' C.Ronaldo asistoi edhe nje
her per Rooney i cili shenoi golin e ti te 2 ne ndeshjen dhe te 4 per
Man.Utd minuta e 70' 4:0.Ne minuten e 77' Rooney shenoi edhe nje gol
mir po ishte pozit jasht lojes dhe goli nuk u pranua.Pasi qe gjat ter
ndeshjes ojtaret e Man.Utd treguan spektakel ne minuten e 82'
Rooney deshiroj diqka shum te mir ta paraballoj portierin e Aston Villa
mir po topi nuk perfundoj ne vendin e duhur.Ne fund te lojes te dyja
skuadra u qetesuan dhe ndeshja perfundi me rezultat 4:0 per kampionet
ne fuqi Man.Utd!


Ne
kete takim te gjith lojtaret ishin shum te mir,mirpo mund ta veqjm
C.Ronaldon i cili ishte fenomenal.Ai shenoi 1 gol dhe plot 3 her
asistoj per mrekulli!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:25 am

C.Ronaldo goli i 35 ne 35 ndeshje!
Cristiano
Ronaldo vazhdon ta tranoj boten me lojen e ti!Me golin kunder Aston
Villes ka britur ne kuoten e 35 golave ne 35 ndeshje...

Eshte nje kuot maramendese per nje mesfushor,por C.Ronaldo nuk mendon vetem te jap gola por edhe te jete asistent i tyre.

Te
shtunden ai 3 here ka asistuar per mrekulli.Heren e par shum mir e ka
gjetur te vetmuar Carlosito Tevez,pastaj me per mrekulli asistoj per
Rooney,dhe per fund edhe nje her ka asistur shume bukur per Rooney.


"Me
intereson vetem suksesi i klubit.Deshira ime,si dhe e te gjithve ne
Man.Utd,eshte qe ta fitojm ligen e Kampioneve dhe Premier League.E di
qe jam duke i sulmuar shume rekorde,mir po mendoj qe njerzit te cilet
mendoj vetem ne at send kur nuk do tja dalin.E gjitha do vi vete,vetem
duhet te ta dua suksesin e skuadres,ndersa sukseset inviduale vin
meniher
" ka then Cristiano Ronaldo.


Rekordi
i klubit Man.Utd eshte 46 gola te shenuara nga Denis Lawa per nje sezon
ne te gjitha garat ku klubi ka luajtur.Ishte sezona 1963/64.Cristiano
Ronaldo eshte larg barazimit te rekordit 11 gola.


"E
vetmja deshir e imja eshte te behem lojtari me i mir ne bot.Vitin e
kaluar kam qen i 3,tani veq jam duke e par rastin tim te madh
" ka then Ronaldo!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:25 am

Ne Everton enderojn rikthimin e Rooney!
Presidenti
i Everton Bill Kenwright ka pranuar qe shkuarja e Rooney nga Everton ne
Man.Utd ka qen momenti me i veshtir per te ne jeten e futbollit.


Wayne
Rooney per here te par u be i madh 5 dit para se ti mbush 17 vjet kur
kunder Arsenalit ne sezonin 2002/03 ka shenuar gol dhe e ka nderprer
serin e Arsenal me 30 ndeshje pa humbje.Rooney shum shpejt u be yll i
Evertonit dhe ka qen e kjart qe do shkoj ne ndonje klub ma te
madh.Eshte ber kja ne vitin 2004 kur Rooney kaloj ne Manchester United!


Edhe
se Rooney eshte tani yll i "djajve te kuq" ne Everton si duket ende nuk
e kan perballu shkuarjen e ti.Presidenti i Everton Bill Kenwright beson
qe mund te ndodh qe Rooney te kthehet perseri ne Everton.


"David
Moya gjithmon me ka then qe Rooney ndoshta perseri dikur do te
kthehet.Dhe vertet,Pse jo!?Ato kater dit sa kan zgjatur bisedimet per
kalimin e ti ne Man.Utd kan qen ditet ma te veshtira ne karieren time
"ka then presidenti i Everton Bill Kenwright.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:26 am

Totti nuk luan kunder Man.Utd!!!
Kapiteni i Romes Francesko Totti eshte lenduar te shtunden ku Roma ka luajtur kunder Cagliari me rezultat 1:1.

Per
shkak keti lendimi Totti nuk do te paraqitet ne ndeshjen e par qerek
finale ne Olimpico ku Roma luan te marten kunder Man.Utd,shkruan ne web
sajtin e klubit Roma.


Ne
fund te ndeshjes kunder Cagliari Francesko Totti eshte ankuar se ka
dhimbje ne nje muskuj te shpindes.Testet kan treguar qe ai duhet te
pushoj disa dite.


Totti
eshte golashenuesi me i mir i Romes me 14 gola te shenuara ne
kampionat.Eshte e qart se pa kapitenin e tyre dhe lojtarin ma te mir
Roma do ta kete shum te veshtir kunder nje Man.Utd te cilet po tregojn
nje form te shkelqyeshme!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:27 am

Gilberto:Anderson do jet fantastik ne Man.Utd!
Kapiteni i Arsenal Gilberto Silva ka then qe Anderson do jet fenomenal ne Man.Utd!

"Ne qovse Anderson qendron aty ku eshte,mund te behet fantastik"ka then Gilberto per The Observer."Ai
mund te bej gjethqka te shenoj dhe te kthehet ta mbroj lojtarin.Ka
teknik te mir dhe shum eshte i shpejt me top.Brazilianet nuk e kan shum
te leht te adaptohen ne futbollin Anglez ne sezonin e tyre te par mirpo
ky ate veq e ka bere edhe ate ne poziten e re
" ka thene Gilberto Silva!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:27 am

O'Neill:Man.Utd ka qen brilant,vertet brilant!
Treneri
i Aston Villes Martin O'Neill si shumica edhe ai e ka lavduar lojen e
Man.Utd pas ndeshjes ku Man.Utd e ka mudnur ekipin e ti me rezultat 4:0.


Kampionet
ne fuqi kan qen senzacional te shtunden,ne krah te trijos fantastike
C.Ronaldo,W.Rooney dhe C.Tevez.Mbrojtesit e Villes kan shikuar ne qiell
pi fillimit te ndeshjes,ndersa treneri tyre ka pranuar qe Man.Utd eshte
klub teper i madh.


"Mendoj
qe Man.Utd vertet ka qen brilant.Ata ne kesi situata ishin shum
here,ata jan ne qerek finale te Champions League dhe jan ne rug te mir
per ta fituar ate.Emrat e tyre,Shpejtesija,Mbrojtja dhe loja e tyre
teper e bukur eshte shembull per krejt ekipet e tjera!Ata jan
djelmoshat te klases me te lart,kete e pranoj.As nje skuader ne bot nuk
e ka let me ta.Duhem edhe shum te punojm ate e dim.Te jemi si Man.Utd
eshte vetem nje ender!Aston Villa duhet te vazhdoj per para dhe te
luftoj qe ta mar nje vend per UEFA Cup.
" ka then sinqert O'Neill!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:29 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:29 am

Lendimi dyfishor per Man.Utd!Darren Flatcher dhe Louis Saha jan lenduar kete jav,dhe nuk do te luajn ne ndeshjen Man.Utd vs Aston Villa ne Old Trafford.

Fletcher
ne ndeshjen miqesore ku Skocia luajti kunder Kroacis i ka lenduar
ligamentet e gjurit dhe do te pushoj plot 6 jav,ndersa Louis Saha i ka
lenduar tetivat e gjurit ne treningun e Man.Utd dhe deri me tani dihet
qe ai nuk do te luan kunder Aston Villes.


"Eshte
dashur te luaj vetem 45-60 minuta ndersa ai e ka luajtur ter ndeshjen
dhe eshte lenduar ne minuten e fundit.Kesi ndeshje miqesore jan thjesht
humbje dhe mendoj qe tifozet do te ndalen ti shikojn keto ndeshje"ka
thene S.A.Ferguson!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Mon Mar 31, 2008 1:38 am

MANCHESTER UNITED


FA CHARITY / COMMUNITY SHIELD
18 here ne vitet:

1908,1911,1952,1956,1957,1965,1967,1977,1983,1990,1993,1994,

1995,1996,1997,1999,2003,2007
<hr style="visibility: hidden; clear: both; width: 100%;">
Premier League

16 here ne vitet:

1908,1911,1952,1956,1957,1965,1967,1993,1994,1966,

1997,1999,2000,2001,2003,2007
<hr style="visibility: hidden; clear: both; width: 100%;">
FA CUP


11 here ne vitet:

1909,1948,1963,1977,1983,1985,1990,1994,1996,1999,2004
<hr style="clear: both; width: 100%; visibility: hidden;">
UEFA SUPER CUP
1 here ne vitin 1991<hr style="visibility: hidden; width: 100%; clear: both;">
FOOTBALL LEAGUE CUP
2 here ne vitin 1992 dhe 2006<hr style="visibility: hidden; clear: both; width: 100%;">
EUROPEAN CUP WINNERS' CUP
1 here ne vitin 1991<hr style="visibility: hidden; clear: both; width: 100%;">
EUROPEAN CUP / UEFA CHAMPIONS LEAGUE
2 here ne vitin 1968 dhe 1999<hr style="clear: both; visibility: hidden; width: 100%;">
INTERCONTINENTAL CUP
1 here ne vitin 1999<hr style="width: 100%; clear: both; visibility: hidden;">

Create a free website with Weebly
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:10 am

Kuszczak sezonin e ardhshem ne huazim!
Portjeri 2 i Man.Utd Tomasz Kuszczak eshte gati qe te shkoj dika ne huazim sezonin e ardhshem.

Keshtu qe Ben Foster dhe Edwin Van der Sar sezonin e ardhshem do luftojn per dresin me numer 1 ne Man.Utd!

Polaku Kuszczak eshte 25 vjeqar kete sezon eshte paraqitur 14 here per djajt e kuq!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:11 am

Atletico Madrid e deshiron Gerard Pique!
Mbrojtsi ri i Man.Utd Gerard Pique eshte deshira ma e re e Atletico Madrid.

The
Daily Mail shkruan qe Atletico Madrid eshte i gaqshem ta pruan Gerard
Pique ne Madrid.Per spanjollin e ri jan te interesuar edhe Juventus por
Pique me perpara do ktheht ne shtepi (Spanj) se sa te shkoj ne Itali!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:11 am

Rooney:Goli i Ronaldos eshte i pabesueshem!
Sulmuesi i Man.Utd Wayne Rooney e ka pershkruar golin e C.Ronaldo kunder Astov Villes si te "pabesueshem"!

Rooney
ka shenuar dy her dhe ka then: "Shume njerz tani flasin per kete,por
kryesorja eshte qe ne po fitojm.I kemi fituar 3 pik te merituara.Disa
pasimet tana dhe levizjet kan qen vertet brilante.Jam i gezuar shume
kur luajm keshtu,ndersa goli i Ronaldos ka qen i pabesueshem.Duhet te
koncentrohem ne keto 6 ndeshje sa na kan mbet dhe te vazhdojm me
shprehin ton fitoren" ka then Rooney!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:12 am

Ferguson deshiron ta kthej Incen ne Old Trafford!Treneri i MK Donsa Paul Ince ndoshta do te kthehet ne Old Trafford.

The
People shkruan qe mesfushori dikushem i Man.Utd dhe i perfaqsueses te
Anglis aq shume e ka befasu Fergusonin sa qe ai ka vendos te thras ate
perseri ne Man.Utd!

Ferguson mendon qe Incen ta bej trener te ekipit te rezervave ose te jet ndimsi i ti ne qovse Queiroz shkon ne Benfica.

Reth
MK Donse po flitet qe shkuarja e ti eshte e sigurt pasi qe presidenti
klubit Peter Winkleman deshiron ta ndroj ate.Emri i trenerit te kaluar
te perfaqsueses te Anglis Steav Mclaren ma se shumti eshte duke u
permendur per marjen e bankes te MK Donse!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:13 am

United te gaqshem te bisedojn me Obertan!
Manchester United i eshte bashkangjitur Chelseas ne luft per tinejxherin e Bordeaux Gibriela Obertan!

The People shkruan qe United kete jav do te bisedoj me Bordeaux reth 18 vjeqarit,i cili luan ne poziten e mesfushorit ofanziv.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:13 am

Spalletti:Kam mardhenje tmira me Ferguson!Treneri
Romes Luciano Spalleti ka zbuluar qe ka nje mardhenje shume te mir me
trenerin e Manchester United Sir Alex Ferguson para ndeshjes te qerek
finales se Champions League!


"Ne
jemi miq,mire ngjihem.Per here te fundit kur jemi takuar kemi pir ven
se bashku.Ai eshte person qe ju deshiron fat ne karier.Ai eshte njeri i
mir i cili ka dhuruar shum futbollit
"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:14 am

Ferguson paralajmron Romen per Rooney!Treneri
i Man.Utd S.A.Ferguson paralajmron Romen te ruhet,sulmuesi i cili ka
mar nje form te mire para ndeshjes qerek finale Roma vs Man.Utd e cila
luhet te marten ne 20:45h.

Wayne Rooney ka shenaur dy gola ne ndeshjen e se shtundes ku Man.Utd shenoi fitore me rezultat 4:0.

Keto
jan golat e para ne Premier League pra ne Old Trafford qe nga nentori i
vitit te kaluar,dhe tani eshte ne super form per kete arsye Fergi
paralajmron.

Man.Utd udhton ne Itali per tu perballur me
Giallorosset,e cila do te luhet te marten ne Olimpico,ndersa Fergi
mendon qe skuadra e ti eshte ne form kur duhet.

"Wayne Rooney
eshte sulmuesi shume i mire,dhe mund te shenoj ne gjdo ndeshje tani qe
na kan mbetur.Ndeshja kunder Romes eshte shum e randesishme per ne,por
ne jemi ne form dhe i gezohem" ka then Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 01, 2008 12:14 am

Rooney:Man.Utd eshte sikur Brazili!Sulmuesi
i Man.Utd Wayne Rooney ka pranuar per BBC Sport qe eshte duke e jetuar
endren e ti qe e ka nga femirija,qe eshte duke luajtur per ekipin i
cili me stilin e lojes eshte e ngjajshme me ate te perfaqsueses te
Brazilit!


"Te
jesh ne klub si Man.Utd dhe te luash kesi loje eshte ndjenj
fantastike.Kur kam qen femi kam adhuruar te shikoj Brazilin.Mendoj qe
loja jon eshte e ngjajshme me ate te Brazilit.Jam krejnar qe jam duke
luajtur ne kete skuadre
"ka then Ronney!


Ne pyetjen a eshte i gezuar qe ka shenuar gol pas shume kohe ne Old Trafford ai tha:

"Jam
i gezuar qe kam shenuar 2 here.E di qe jam duke luajtur mir dhe nuk
brengosem me kesi gjera.Kryesorja eshte qe ekipi po luan mir dhe pas
fitores te gjith gezohem dhe jemi afer titullit keshtu duhet
vazhduar.Shpresoj qe do tja dalim
!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Apr 03, 2008 12:25 am

Kemi rast te mir te shkojm deri ne fund!

Shenuesi i golit te avantazhit per Man.Utd ne fitoren si musafir kunder Romes 0:2 ne ndeshjen e par qerekfinale,C.ronaldo ka deklaruar qe fitorja eshte plotesisht e merituar.

"Kemi luajtur shume mir.Te gjith e kemi dit qe ndeshja do jet shume e fort.Roma gjithashtu ka luajtur shume mir,mir po ne kemi pasur rastet tana.Mendoj qe e kemi merituar fitoren.E kam shenuar nje gol te mir me kok dhe jam i gezuar qe kam mundur ti ndihmoj skuadres ne fitore" ka deklaruar C.Ronaldo.

"Rio (Ferdinand),Vid( Vidic),Pat (Evra),kan qen fenomenal.Mendoj qe kemi nje rast te mir ta fitojm Champions League.Ekipi eshte shume ma i pjekur dhe loja eshte fantastike"ka shtuar Portugezi.

"Sonte kemi luajtur kunder nje skuadre te mire.Ne disa qaste kemi pasur nevoj te mbrohemi.Kemi pasur edhe pak fat ne pjesen e dyt ku Roma ka mundur te shenoj.Nuk kemi pranu gol eshte shume me randesi.Vertet jam shume i knaqur,rezultati eshte fenomenal.Vetem vetit mund tja ze per t'madhe per arsye se pse nuk e kam nxir Rooney ma heret nga loja" ka delaraur Sir Alex Ferguson.

Arsyeja e vetme per brengosje te Man.Utd eshte lendimi i Nemanja Vidic ne pjesen e par.Fjala eshte per nje lendim te gjurit dhe shpresojm qe nuk eshte asgje serioze.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Apr 03, 2008 12:26 am

Spalletti:Rezultati nuk eshte arsyja lojes!

Treneri Romes Luciano Spalletti nuk ka fshehur paknaqesin pas ndeshjes ku Roma humbi ne Olimpico nga Man.Utd!

Golat e Ronaldos dhe Rooney faktikisht e kan siguruar me nje kemb gjysmefinalen,dhe Spalletti eshte i vedishem per kete.

"Rezultati nuk ka qen arsyeja e lojes.Kemi luajtur ma se miri qe kemi mundur dhe mendoj qe kemi merituar ma shume.Kur kan shkuar ne avantazh kemi dashur te reagojm ndryshe.Tani jemi te denuar me rezultat dhe mendoj qe do ta kemi shume te veshtir.Por ne i kemi shenuar dy gola ne Champions League ne Madrid dhe ne Manchester do provojm gjithashtu.Duhet ta pranojm kete humbje,te kuptojm qvar ka ndodhur dhe te provojm te shkojm tutje"ka then Spalletti mbas lojes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Thu Apr 03, 2008 12:27 am

Ferguson:Ronaldo ma perkujton veten kur kam luajtur!
Alex
Ferguson dhe Man.Utd tani me jan me nje kemb ne gjysmefinale pasi qe
dje me golat e Ronaldos dhe Rooney e kan mudnur Romen ne Olimpico me
rezultat 0:2.


"Ky
eshte rezultat shume i mire per ne.Tani me jemi me nje kemb ne
gjysfinale,mirpo jan edhe 90' minuta te tjer dhe kete lojtaret e mi nuk
guzojn ta harojn.Kemi pasur fat ne fillim ku Roma nuk ka shenuar ndersa
goli Ronaldos na ka jep forc edhe psiqikisht edhe fizikisht.Ne fillimin
e pjeses se dyt na kan munduar pak,mir po e kemi nxir diqysh at moment
te ndeshjes.Une gjithmon do qendroj mbas asaj qe fatin duhet merituar
dhe mendoj qe pajtoheni me mua nuk jemi kon me fat pa merit
" ka deklaruar Ferguson.


Per golin e Ronaldos ai ka then:

"Ka shenuar nje gol tipik per mesfushor,ma perkujton veten kur kam luajtur futboll"

Per lendimin e Vidic ai ka then:

"Ende
eshte shume heret te flasim per fuqin e lendimit.Si duket ka te bej me
lendimin e nervit,neser e ka rendgenin dhe do dim ma shume
"


Fergusonin e kan pyetur edhe a mund ta analizoj dhe a eshte skuadra e tanishme sikur aja e vitit 1999?

"Shpresoj,ne kemi punuar se bashku 3 vjet,kemi ber,pajtoheni,nje skuader shume te mir"ka then S.A.Ferguson!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 04, 2008 12:36 am

Perfundon sezoni per Nemanja Vidic?

Mbrojtsi Man.Utd Nemanja Vidic duhet te shkoj ne shikom magnetik per her te dyt,nderso doktoret firgsohen qe sozona per te do mund te jet e perfunduar.

Shikimi par dje eshte kallxuar i pabesueshem,mir po si duket sezoni per te,i cili e ka lenduar gjunin ne ndeshjen kunder Romes,sezoni do mund te jet i perfunduar.

Vidic nuk ka folur per lendimin,mir po ka mundur te shihet se gjuri ti ka qen shum i ajum,ndersa pasi e ka humbur treningin,fjala eshte per nje lendim serioz se sa eshte menduar,e kete do ta ben te ditur shikum dyt magnetik i cili do jet sod.

Rio Ferdinand:Shpresoj qe lendimi nuk do jet serioz!

Rio Ferdinand lojtari i cili eshte tandem me Nemanja Vidic kete sezon,shpreson qe lendimi nuk eshte aq serioz dhe qe ai do te kthehet shpejt ne fush.

"Vidic ka qen nje nga lojtari kryesor i mbrojtjes te Man.Utd,shpresoj qe lendimi nuk do jet shume i madh sepse mbrojtja jon nuk do ishte e njejt pa te"ka then Ferdinand.

"Kjo nuk eshte hera e par qe kemi mbetur pa nje lojtar kyq,mir po na kemi shume lojtar te mir rezervist qe munden ta ndrojn gjethkond.Bile edhe pa Vidicin,jam i bindur qe do ta kalojm Romen dhe do shkojm ne gjysfinale"ka shtuar Ferdinand!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 04, 2008 12:38 am

Ferguson nen hetimet e federates!

Treneri i Man.Utd Sir Alex Ferguson dhe ndihmsi ti Carlos Queiroz jan nen hetimet e federates Angleze per shak sulmit verbalt ne gjygjtarin Keitha Hackett.

Dyshja e Man.Utd kan qen shume te paknaqur me gjykimin e ndeshjes Man.Utd vs Portsmouth ne ndeshjen qerekfinale te FA Cup dhe me 17 prill duhet te jepin deklaratat e tyre.


Ferguson e ka gjykuar referin Hackett qe ka qen gjat gjith ndeshjen per Portsmouth,nderso Queiroz e ka thirur ate si njeri i korupcionum!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Fri Apr 04, 2008 12:39 am

Vidic rikthehet per dy ose tri jav!!!
Dhe
me ne fund lajmet e mira per Man.Utd.Sod mjeket e Man.Utd e kan vertetu
qe lendimi i Nemnja Vidic nuk eshte aq shume serioz sa eshte menduar.Ai
do te rikthehet per dy ose tri jav perseri ne fush!


Vidic
eshte lenduar ne ndeshjen e par te qerekfinales ku Man.Utd shenoi
fitore 0:2 kunder Romes ndersa Vidic ka qen vetem 31' minuta ne fush
pasi e ka lenduar gjurin.


"Inqizimet nuk kan kallxuar lendim shume te fort te gjurit te majt dhe Vidic do pauzoj dy ose tri jav"shkruan ne web sajtin e Manchester United.

Kshtu qe Vidic do pauzoj ne ndeshjen kthyese te qerekfinales kunder Romes,dhe ne derbin e Premier League kunder Arsenalit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 05, 2008 12:57 am

Evra:Man.Utd mundet keto 2 apo 3 jav pa Vidic!
Mbrojtsi
francez Patrice Evra eshte i bindur qe Manchester United mund ti ja dal
edhe pa Vidic keto 2 apo 3 jav sa do jet ai jasht fushes per shkak
lendimit te gjurit!


"John
O'Shea ka treguar se sa eshte i fort ekipi yne,kur eshte futur ne loj
(te marten kunder AS Roma)dhe shume mir e ka ndruar Nemnja Vidic-in,dhe
mendoj qe nuk eshte vrejt mungesa ti as nje moment
"ka deklaruar Patrice Evra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 05, 2008 12:59 am

Ferguson i magjepsur pas De Rossit!
Mbrojtsi Romes Daniele de Rossi edhe ma tutje eshte duke e magjepsur trenerin e Man.Utd Sir Alex Ferguson.

Pas
fitores ne kryeqytetin e Italis te marten mbrema,Ferguson ka shprehur
deshiren e ti per De Rossin,pasi qe ma heret e ka lavderuar shume
Miguel Velosen,i cili luan ne njejten pozit si De Rossi ne Sporting te
Lisabones,shkruan The Times!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 05, 2008 1:00 am

Barcelona e interesuar per Pique!
Manchester United do te ballafaqohet me nje luft te vertet per ta mbajtur mbrojtesin e ri Gerard Pique ne Old Trafford!

Diairo
Sport shkruan qe Barcelona kete ver deshiron ta kthej ne Nou Camp
lojtarin e perfaqsueses te Spanjes deri ne 21 vjet,pasi qe Pique ne Old
Trafford ka kaluar para 4 vjetve.

Pique ka edhe 18 muaj kontrat
me kampionin aktual te Anglis Manchester United dhe kryesija e
Barcelones eshte shume e interesuar per te.Gjthashtu per te jan te
interesuara Atletico Madrid dhe Juventus!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Sat Apr 05, 2008 1:01 am

Ferguson:Rjetat e shprasta qelesi i sukseseve!Treneri
i Manchester United Sir Alex Ferguson thekson qe fuqia e mbrojtjes te
skuadres eshte qelesi i sukseseve ne Champions League dhe ne Premier
League!

Man.Utd gjendet ne krye te tabeles ne Premier League me
5 pik ma shume se Chelsea,dhe si duket jan sigurt ne gjysmefinale te
Champions League pasi qe te marten e kan mposhtur Romen ne Itali me
rezultat 0:2!

Por,edhe qe duket se Man.Utd gjeth gjen rugen per
rjeta e kundeshtarit,Ferguson thot qe fuqia e skuadres se ti gjindet ne
anen tjeter te fushes pra ne mbrojtje,tet ndeshje pa pranuar gol kjo
edhe tregon se sa eshte e fort mbrojtja e Man.Utd!


"Mbrojtja
ka qen fenomenale kete sezon.Shpresoj qe do ta mbajm kete form,sepse
nese mbrohem mire kemi shume shpresa qe do ta arim shume suksese
"ka then Ferguson!


Mbrojtja
e Man.Utd kete sezon ne Premier League i ka pranuar vetem 15 gola,ma se
paku ne Premiership,dhe shume lajm i mir ishte qe mbrojtesi Nemanja
Vidic do te kthehet per 2 ose 3 jav,ne kundershtim te lajmin qe sezoni
per te ka perfunduar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:26 pm

Ferdinand perjetesisht ne Man.Utd?!
Super
Mbrojtsi i Man.Utd Rio Ferdinand eshte afer nenshkrimit te nje kontrate
te re me Man.Utd e cila do e mbante perjetesisht ne Old Trafford!


Kontrata
e Rio Ferdinandit skadon ne ver vitin e ardhshem,para disa ditesh ka
deklaruar qe do kishte deshir ta perfundon karieren ne Man.Utd.Qe
bisedimet jan ne vijim dhe qe nje nga mbrojtesit ma te mir ne bot Rio
Ferdinand eshte pran nenshkrimit te kontrates te re,e ka bere te sigurt
kete Ferguson.


"Jemi
ne bisedime qe disa jav dhe nuk jemi larg marveshjes dhe nenshkrimit te
kontrates.Por,nga ana tjeter,kur nuk dihet.Edhe vet pe shihni se sa jan
veshtirsuar marveshjet me lojtart.Kur asgje nuk eshte e sigurt
"ka deklaruar Ferguson.


Ferdinand ne Old Trafford ka ardhur ne vitin 2002 nga Leeds United per shumen rekorde at koh 30 milion funta!

"Gjithmon kam then:Ne qovse mbrohemi mire,do mbushemi me kupa.Ferdinand ne kete eshte nje nga kryesoret"ka shtuar Ferguson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:26 pm

Soares Franco pranon:Man.Utd e ka ber Ronaldon!Presidenti
i Sporting Lisabon ka pranuar qe Cristiano Ronaldo i tanishem eshte
krejt ndryshe nga ai i vjetri kur ka luajtur ne Sporting dhe kur ka
shkuar ne vitin 2003 ne Man.Utd!


"Nuk
muj ta pershkruaj C.Ronaldon e tanishem dhe ate i cili ka luajtur ne
Sporting.Sportingi eshte i merituar per zhvillim,mir po ne Man.Utd
eshte ber lojtar komplet.E kam shikuar ndeshjen kunder Romes,dhe per
mua Man.Utd i ka 8 lojtar qe luajn ne gjimbedhjetshje qe jan ma te mir
ne bot!!!Cristiano Ronaldo eshte ber numer 1 ne bot,duke luajtur ne
Man.Utd,ne ligen ma te fort ne bot dhe gjdo vit ne Champions League
"ka deklaruar presidenti i Sportingit Franco!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   Tue Apr 08, 2008 12:28 pm

Mbrojtja e Man.Utd afer rekordit!!!
Deri
sa sulmi i Man.Utd mer lavdata te shumta gjat ter sezonit,mbrojtja e
Man.Utd eshte duke improsionuar shume dhe sigurt do jet kryesorja ne
fitimin e dyfish (Premier League dhe Champions League).


Mbrojtja
e Man.Utd eshte ne rug te mir per ta thyer rekordin e klubit per ma se
paku gola te pranuara gjat nje sezoni ne premiership.


Man.Utd ka pranuar deri me tani vetem 15 gola,nga ato 15 vetem 5 ne Old Trafford!

Kusjshit
e Man.City kan aritur te shenojn dy her ne Old Trafford,ndersa ekipet
tjera qe kan shenuar ne Old Trafford jan Everton,Derby dhe ekipi me te
cilin Man.Utd luan te dielen Middlesbrough!


Rekordin aktual e mban mbrojtja e vitit 1997/98 ku kan pranuar 25 gola.

Deri
ne perfundim kan mbetur vetem edhe 6 takime,dhe eshte gati e sigurt qe
do ta thejn rekordin,e kjo do te thoshte shume edhe ne mbrojtjen e
titullit te Premier League!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MANCHESTER-UNITED   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MANCHESTER-UNITED
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: