ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 dashuria dhe ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: dashuria dhe ?   Tue Mar 11, 2008 3:02 am

- Nje femer ne moshe kerkon me shume ngrohtesi, perkushtim, perzermesi, dhe nje sens komunikimi per te arritur nje kryerje seksuale. Procesi i saj seksual zhvillohet me ngadale se sa meshkujt, gje qe eshte e vertete duke patur parasysh gjendjen e saj emocionale. Femra me pare duhet te kete nje martese me dashuri te vertete, ku besimi dhe perkushtimi te jene realizuar, qe te kete nje mardhenie seksuale sa me te kenaqshme. Akti seksual fizik nuk eshte i mjaftueshem qe te kenaqe ndjenjat e pastra seksuale te nje gruaje.
Frika e femres (ne moshe) ne nje mardhenie seksuale eshte se ajo perdoret me shume si nje objekt seksuale, se sa nje qenie njerezore. Femrat e dine shume mire qe nje mardhenie, sidomos martese, eshte e pashprese nese bazohet vetem ne seks... pasi seksi i vetem nuk eshte i mjaftueshem qe te kenaqe as mashkullin dhe as femren pergjithmone.

Me pas Howard thote:

- Ne pergjithesi, nje grua e kerkon nje lirim seksual me rralle se sa nje burre. Kjo eshte per arsye emocionale me shume se sa fizike.
Tek burrat, kur marrin nje pergjigjje negative seksuale, atehere kane nje mbledhje te nje tensioni/stresi psikologjik qe kerkon lirim seksual. Ne kete pikepamje, femrat ndryshojne nga meshkujt. Meshkujt kane 2 gjendra seminale, qe kur jane te shendetshme, atehere mbushen vazhdimisht me sperme. Kur keto gjendra mbushen komplet me kete leng seminal atehere influencat hormonale e bejne nje mashkull te kerkoje stimulim seksual. Pra, ne fjale te tjera, kur keto gjendra jane plot, cdo gje qe mashkulli sheh e eksiton. Ky eshte nje veprim fizik qe femrat nuk e perjetojne si meshkujt.

Kur nje mashkull arrin nje lirim seksual atehere keto gjendra zbrazen, dhe stimulimi seksuale ka pak interes per te. Por kur mashkullit i eshte privuar seksi, atehere stimulimi behet erotik.
Ne krahasim, kerkesat seksuale fizike te nje femra jane me pak urgjente dhe me me pak stress sesa tek meshkujt... kjo do te thote qe ka nje diference te stermadhe ndermjet meshkujve dhe grave persa i perket oreksit seksual fizik.

Emocionet e nje gruaje luajne nje rol shume te rendesishem ne seksualitetin e saj. Pjesemarrja e saj seksuale eshte shume e varur mbi terheqjen emocionale dhe seksuale qe mashkulli i jep asaj. Nje grua ne moshe kerkon me shume se thjesht nje burre terheqes nga ana fizike. Ajo kerkon per nje shok qe ka tru, sensitivitet, dhembshuri, dhe di se si ta trajtoje nje grua me respekt dhe dashuri.

Pjesemarrja seksuale e nje femre ne moshe, varet shume ne eksperiencat e saj emocionale. Deshira e saj eshte e fokusuar ne nje individual te vecante qe ajo e respekton dhe admiron. Edhe ato femra qe luajne lojrat seksuale me me shume se sa 1 partnere, e dine se sa e pakenaqshme jeta e tyre seksuale eshte bere dhe se sa te perdorura seksualisht ndihen. Kur kane te tilla ndjenja, femrat ne moshe e dine qe mardhenia me partnerin nuk do te zgjase pergjithmone. Meshkujt qe kerkojne vetem seks, kerkojne gjithashtu dhe femra te reja dhe me paraqitje seksi. Bukuria nuk zgjat pergjithmone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
dashuria dhe ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Dashuria dhe Sexy-
Kėrce tek: