ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 AUSTRALIA PA JODIE HENRY-n NĖ LOJĖRAT OLIMPIKE "PEKINI 2008"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: AUSTRALIA PA JODIE HENRY-n NĖ LOJĖRAT OLIMPIKE "PEKINI 2008"   Tue Mar 11, 2008 2:45 pm

e mart 11.o3.2008
Australia do tė jetė e hendikepuar nė Lojėrat Olimpike Verore "Pekini 2008" pa notaren mė tė mirė nė kėtė shtet, Jodie Henry, e cila ka paralajmėruar se nuk do tė udhėtojė drejt Kinės, pėr shkak tė lėndimit tė njė muskuli nė pjesėn e legenit tė trupit, qė nė mjekėsi njihet me emrin pelvic. Kėto fjalė tri herė fituesja e medaljes sė artė nga Lojėrat Olimpike i tha nė njė konferencė pėr media tė mbajtur nė Sydney. "Jam kėtu pėr t'ju njoftuar se nuk do tė notoj nė olimpiadėn e radhės, dhe pėr kėtė e kam njoftuar edhe komitetin olimpik tė Australisė, tha Henry. Henry e cila para katėr vjetėsh nė olimpiadėn e Athinės triumfoi nė 100 metra stil tė lirė, dhe i priu shtetit tė saj pėr tė fituar medalje tė arta nė disiplinėn 4x100 metra stil tė lirė dhe 4x100 metra stil tė pėrzier, do tė jetė mungesa mė e madhe pėr kėtė shtet, ka thėnė trajneri Alan Thompson. Australia nė lojėrat e Pekinit do tė paraqitet me 480 atlet tė cilėt dje erdhėn nė Sydney pėr ta marrė uniformėn shtetėrore me tė cilėn do tė defilojnė nėpėr kėto lojėra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
AUSTRALIA PA JODIE HENRY-n NĖ LOJĖRAT OLIMPIKE "PEKINI 2008"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporte tjera-
Kėrce tek: