ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 DE LA HOYA – STEVE FORBES, BOKSOJNĖ MĖ 3 MAJ NĖ LOS ANGLELES

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: DE LA HOYA – STEVE FORBES, BOKSOJNĖ MĖ 3 MAJ NĖ LOS ANGLELES   Tue Mar 11, 2008 2:49 pm

e mart 11.03.2008.
Fituesi i medaljes sė artė dhe i gjashtė divizioneve nė kampionatin botėror nė boks, Oscar De La Hoya, e ka bėrė zyrtare datėn e meēit tė radhės, tė cilin do ta zhvillojė kundėr bashkė-kombasit tė tij dhe ish-kampionit tė botės Steve Forbes. 3 maji do tė jetė data qė do t'u mundėsojė kėtyre dy boksierėve tė famshėm t'i kryqėzojnė dorėzat nė meēin i cili do tė zhvillohet nė Los Angeles. Djaloshi i artė siē njihet ndryshe De La Hoya nė konferencėn pėr media tė mbajtur nė New York, ka shtuar se ky do tė jetė vetėm njėri nga tri meēet qė ai i ka planifikuar t'i boksojė gjatė vitit 2008. "Njerėzit po thonė, oh tashmė ky djalosh ka filluar t'i ndreqė luftėrat, po unė nuk mendoj ashtu, dhe nuk merrem me ato punė, ka thėnė De La Hoya, i cili pėrgjatė karrierės sė tij i ka shėnuar 38 fitore prej tė cilave 30 me nok-aut dhe i ka pėsuar 5 humbje. Ky do tė jetė njė meē i vėrtetė, dhe meēe tė tilla kam plan t'i realizoj tri brenda kėtij viti. Njė nga kėto meēe do tė jetė edhe ky kundėr Steve Forbesit. Ai ėshtė njė kundėrshtar shumė i fortė dhe shpresoj qė tė jem i gatshėm deri atė kohė pėr t'u pėrballur me tė, dhe do ta konsideroj kėtė meē ngjashėm sikurse tė jetė lufta e fundit apo edhe e para nė jetėn time, ka thėnė De La Hoya, qė ėshtė kritikuar nga mediat amerikane, kinse po i zgjedh kundėrshtarėt mė tė dobėt pėr tė shėnuar mė shumė suksese personale, edhe pse statistikat tregojnė qė Forbes ėshtė njė boksier me pėrvoja, pasi deri mė tani i ka shėnuar 33 fitore dhe i ka pėsuar 5 humbje. Pėr kėtė rast Forbes, ka shtuar se ky do tė jetė njė meē i dy gjentelmenėve. Do tė jetė meē i dy mjeshtėrve tė boksit dhe dy artistėve tė cilėt nė ēdo kohė kanė qenė tė gatshėm tė fitojnė diēka nė karrierė tituj botėrorė etj. De La Hoya, i cili ka shprehur entuziazmin e vet qė do tė boksojė nė Los Angeles, ka thėnė se primare pėr tė nė vitin 2008 para se t'i thotė lamtumirė karrierės profesioniste do tė jetė meē i shtatorit kur ai do tė boksojė revanshin me Floyd Mayweather, i cili nė majin e vitit tė shkuar e kishte mposhtur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
DE LA HOYA – STEVE FORBES, BOKSOJNĖ MĖ 3 MAJ NĖ LOS ANGLELES
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporte tjera-
Kėrce tek: